Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

miselaniki
15. dub 2010

janinko: děkujeme za zprávičky, tak snad už to má holka za sebou a brzo napíše
Já piju maliník, 2x denně víc tedy nějak nezvládám a z lněného semínka si vařím odvar. Tak jsem zvědavá co budu moct říct po porodu🙂 jestli to pomohlo nebo ne.

baterka
15. dub 2010

ahoj, man moc držím pěsti, ještě včera byla spokojeně na józe a dnes to vypadá na mimčo 🙂! Tak ať to má brzy za sebou a bez komplikací! Jsem taaaaaaaaaaaaaaaaaaakhle zvědavá 😀 !

lněné semínko jsem ještě nezakoupila, už bych měla., díky za připomenutí, holčiny

jo a co strie? Já zatím nic (klepu na dřevo), mažu tak 3x denně a jsem zvdavá, co to udělá, až bříško klesne...

janinka22
15. dub 2010

bat, no možná právě proto že byla na joze to na ní přišlo 😀 mimču se už nelíbilo jak je mamka aktivní, tak si řeklo, že chce ven 😎
já strie zatím nemám a doufám,že se žádný neobjeví.. ale to se uvidí až po porodu.. já teda mažu 2x denně.. tak snad to stačí

verisek
15. dub 2010

no mne se strie udelaly, az ted ke konci a to jsem se mazala dost, ale je zvlastni, ze na brichu vubec, ale nad zadkem na bocich, neni to nic strasnyho, asi tak 2-3 na kazde strane, ale docela me to s...e kdyz si vemu kolik jsem dala za ty kremy 😠 nastesti znama pracuje na plasticke ch. tak se za ni mam stavit tak 2 mesice po porodu

baterka
15. dub 2010

jani, veri: tak snad nám to takhle vydrží, kamarádka hlavně říkala, že musím mazat před porodem a pak v šestinedělí, to jsou největší nápory na kůži, v porodnici hlavně mazat prsa, když se budou "nalívat", tak snad to přestojíme. A i kdyby se strie udělaly, tak hlavně ať je dost mlíčka a mimi je spokojené 😎

crawler
15. dub 2010

já strie zatím taky nemám, tak doufám, že už ani nebudou...mažu ráno a večer alevnýma krémama, kterých jsem měla doma zásobu - aspoň je likviduju...😀 takže Avon, indulona, apod...

myslím na Man...nic nového?

evejka
15. dub 2010

Ahoj holky,tak to jsou zprávičky...držím Man palce,ať jde všechno hladce 🙂 To se nám to schází,je to radost 🙂 Mě se strie udělaly, mám plné bříško,hlavně kolem pupíku a to mažu 3x denně.Manža říká,že aspoň nepůjdu na tetování,když se mi sluníčko udělalo kolem pupíku... 😀 no co nadělám,radost z toho nemám,ale jsou horší věci.Je to prostě o kůži 😒 Jinak dneska je tady tak hnusně,prší, v noci jsem měla depku,že nestíháme dodělat pokojíček a byt, co kdybych porodila dřív atd...taky jak jsem byla v té nemocnici, bojím se,abych tam nemusela zpátky a často se takhle blbě sama vyšokuju.Jsem byla na pokraji sil, k ránu jsem usnula a teď už jsem na tom psychicky líp.Malá se v bříšku mele, vybouluje,ale něžně...všichni mi říkaj,že budu rodit dřív a do toho mi manža oznámil,že v práci má v květnu školení (je to v oblasti, kde není signál operátora), že má přijímací zkoušky do 2. ročníku VŠ a vůbec hukot, tak se smiřuji s tím,že budu rodit sama a všechno si budu muset i sama zařídit...ach jo...jinak maliník mám taky a budu pít 2x denně od příštího týdne...jinak na záchod chodím 2xdenně i bez semínek,ale baštím každé ráno na dvakrát velký selský jogurt s bifidus kulturama,je to jako zaklínadlo...ale lněné semínko výhledově pořídím 😀 Holky,jak jste na tom psychicky vy? 🙂

verisek
15. dub 2010

evi: uplne te chapu, ja se taky dokazu vystresovat uplne zbytecne, pak pul dne brecim a pak to prejde.. to nechci videt sestinedeli..
po porodu je dobry mazat zpevnujicima kremama, no jsem zvedava, uvazujete nekdo, ze si poridite stahovaci kalhotky?

baterka
15. dub 2010

evej: to máme občas asi každá, za sebe tedy můžu potvrdit, že to mám taky. My navíc musíme být přechodně u rodičů a to na dobu dost neurčitou - náš baráček je ve fázi rozkopanosti nejvyššího ražení a není tam ani záchod ani koupelna, ani kuchyně, vlastně jen jeden pokojík bez tekoucí vody, takže Tě mohu ujistit, že z toho mám taky nervy. Nehledě na to, že nemáme penízky.... Navíc můj muž bude napůl v práci a napůl na stavbě, abychom se mohli co nejdřív stěhovat, takže já sama budu určitě. Tak vydrž, žádná to nemáme jednoduché a navíc - že jsme na to vlastně samy je vlastně asi normální - přeci jen to dítě nosíme my a chlapi mají co dělat se s tím otcovstvím nějak vyrovnat. Vlastně to mají asi těžší, je to asi pro ně dost nuchopitelné...
Ale jsme holky šikovné a schopné, zvládneme to a když budou dny horší, navzájem se tu podpoříme, no ne???!!!

baterka
15. dub 2010

veri: uvažovala jsem o toom, ale tam jsem zatím zůstala, máš nějaký tip na levné a dobré?

janinka22
15. dub 2010

craw, man se zatím znovu neozvala..

evi, to je opravdu o typu kůže, s tím hold nic nenaděláš, ale nestresuj se tím. A čím se jako šokuješ? Myslíš na nějaký špatný věci, že ti dopadne porod špatně nebo na co? No já občas mám taky horší stavy, když mě popadnou blbý myšlenky, ale z toho např. dneska mám docela dobrou náladu a cítím se fajn, takže je to na střídačku.. taky se bojím jaký budu mít šestinedělí... joo a selský jogurty jím taky, ale ovocný - ty mi chutnají, dneska jsem taky měla na snídani s rohlíkem 🙂

veri, já nad těma stahovacíma kalhotkama uvažovala.. ale nevím jestli je budu kupovat nebo ne.. ale chtělo by to asi koupit radši už před porodem aby byly nachystaný že?

andrea110409
15. dub 2010

Ahoj holky,moc myslím na man říkám si že léky na uvolnení cípku jsou a tak by to neměl být problém. Craw: neboj u mě ty kontrakce nebyly úplně typycke,jedna se činnost dělohy,která má tvar jako sinusovka a bolestivost menstruace. Utlumili mi to protože potřebovali abych se vyspala a nabrala sil. Rozhodně se toho neboj. Jinak my se máme fajn kojime a maminka ještě pořád nesedí bez kruhu.

evejka
15. dub 2010

Holky děkuju za podporu,mám pocit,že se to sype pod rukama,ale bude to dobrý 😉 , prostě normálně hormonálně vychýlená. 😀 Je to fakt,že ti chlapi to nemaj lehký, ale někdy se do životní cesty staví takový zákony schválnosti,který mě teda vůbec nevyhovujou 😀 Jani, porodu se tak nějak nebojím, asi je moc důležitý (a kamarádkám to pomohlo), abych si už teď představovala, jaký ten náš porod chceme mít. A taky věřit a VĚDĚT, že bude krásný a dobrý. 😀 😀 😀 Stahovací gaťky už mám,vlastně všechno kromě monitoru dechu...máte ho?a jakou značku?Babysense,nebo Nanny?Nesledovaly jste diskuze,kterej je lepší? 🙂

janinka22
15. dub 2010

jasně, evi, taky na porod nemyslím ve špatným, protože jinak bych se z toho akorát pořád stresovala, určitě nám to bude probíhat v pohodě 😎
monitor dechu nemám,ani pořizovat nebudu, když bude mimčo zravý, tak mi to přijde zbytečný

crawler
15. dub 2010

Andy: hoj maminko🙂 kdypak vás pustí dom?

veri: já už kalhotky taky mám...bavily jsme se tady o tom s Renys...já je koupila normoš u vietnamců, páč počítám, že je zničím očistkama...koupila jsem troje nebo čtvery cca 60kč/ks ....

co se týče těch strií, tak bych řekla, že to není jen o kůži---já ji mám hrozně citlivou, vždy jsem trpěla na vyrážky, exémy a v pubertě jsem rychleji přes prázdniny vyrostla a byly na bocích hned...teď je nemám si myslím právě díky domu, že mi bříško nejvíc rostlo v té první polovině těhulčení a pak se to hodně zpomalilo a kůže měla šanci natahovat se...páč jinak bych jich musela mít plný pupík...ale strie jsou opravdu jen taková estetická záležitost a u sester vidím, že to fakt prakticky zmizí...jsou to jen tenké stříbrné nitky, které jsou vidět z určitého úhlu, takže na to kašleme, hlavně ať jsou prťata v bříškách spokojený😀

ta Man nás teda napíná...ale každopádně, když ji domů neposlali, tak mimi bude a snad už dnes 😀DD

zuzi82
autor
15. dub 2010

Evi: depky hoď za hlavu. Vím, že se to lehko řekne a hůř udělá. Taky už jich mám pár za sebou. V domečku je zatím hotový jen spodek, takže obývák s kuchyní a malinká ložnice, kam se mi sotva vejde postýlka (zatím je složená v obýváku, ať o ní nezakopáváme) a penízky už taky téměř došly. Pořád jsem chtěla mít patro kompletně hotové do porodu, teď už jsem se smířila s tím, že to nebude a budu ráda, když v půlce května bude alespoň ložnice nahoře. Bříško mám já popraskané komplet a i boky, dost mě to stresovalo, ale potom co jsem si v minulých čtrnácti dnech zažila s čípkem to neřeším. Dost se mi teď změnil pohled na život. Vím, že to je dočasné a časem zase budu prožívat tyhle hlouposti, ale teď si říkám nějaké strie ať veme čert. Hlavně, že jsem zdravá a můžu si po porodu užívat mimíska. Manžel taky strie neřeší, říká ať jsem v klidu, že to není tak vidět, ale věřte, že mám jednu červenou čáru vedle druhé, tak doufám, že to alespoň brzy zbledne. U nás to vypadalo, že manžel bude muse od května pracovně na alespoň půl roku do Plzně, takže bych byla s mimčem sama, ale i tak bych to musela zvládnout. Naštěstí to tak nedopadlo a bude tam muset jen občast zajet na dva dny. A na porod se vlastně těším. S manželem teď vůbec nejsem, když přijde z práce, jde hned dělat nahoru, kam se nedostanu, protože zatím nejsou schody a abych lezla po žebříku, na to se už fakt necítím. Dolu přijde tak ve čtvrt na devět, zhltne večeři, umyje se a jdem spát. Sotva lehne do postele, spí. Někdy mám pocit, že spí už když stojí vedle postele, takže se těším, že těch 12 hodin bolestí bude se mnou a bude se mi věnovat. 😀 Alespoň něco pozitivního na porodu.

zuzi82
autor
15. dub 2010

Andy: je dobře, že se všechno daří.
Monitor dechu budeme kupovat. Já jsem rozhodnutá pro Nanny. Objednáme ho přes internet asi až budu v porodce. Některé obchody ho dodávají už do 24 hodin, takže až přijdu domů, tak už tu bude. 😉

andrea110409
15. dub 2010

Pustí nás možná už zítra ale toho se bojím protože moje pohyblivost je mizerná. Co se týká kalhotek tak já mám jednorazove od Tena lady a nemůžu si je vynachválit. Jdou přeprat. Skvěle drží,koupila sem jich 6 kdybych je vyhazovala tak nestačí,ale na praní je to ideální množství.

crawler
15. dub 2010

andy: no uvidíš, ono když tě pustí, tak ti nic jiného nezbyde, než se zakousnout a hotovo a pak asi pro starosti a běhání kolem malého se rozpohybuješ ani nebudeš vědět jak🙂 moc se těším na fotečky malého 😀DD Já mám 3ks jednorázovek od Chicco a taky plánuju přeprávat, páč jinak by to byla zatraceně drahá investice 🙂 stály 110kč...

co máte holky k jídlu?

miselaniki
15. dub 2010

holky jsem zvědavá co man, snad brzo napíše.
Já stahovací kalhotky zatím nemám, nějak jsem na to zapomněla, ještě, že jste to napsaly. Monitor dechu budeme mít půjčený Babysence.

baterka
15. dub 2010

andy: tak ať to dobře zvládneš, naše tělocvikářka na gymplu vždycky říkala: "to rozběháš" 😀 😝 😲 , takže držím palce a jsem zvdavá na sebe...
jak s těma kalhotkma? Máte někdo nějakou konkrétní značku? A kolik to tak stojí?
craw: zbaštila jsem právě špaldové těstoviny s pestem, mřslkou řasou a trochou sýra, jo a hodně česneku, užívám si dokud můžu 🙂, takže mňamka. Co Ty?

crawler
15. dub 2010

bat: já se najím až s manžou čili spíš večeře - budeme mít lívanečky z bramb.kaše a k tomu vepřové nudličky se šťávou a zeleninku...Jojo, užívejme, páč nám jídelní orgie brzy skončí....😀 Jak jste se bavily o prdíkách a kojení, tak já si myslím, že obecně by se neměly nadýmavé věci a to co nadýmá maminku...např. mě občas způsobí problémy i divočina nebo prostě obecně tmavé maso, takže s tím budu muset taky opatrně...:-/

mercedesse
15. dub 2010

Ta man nás teda napíná, doufám že moc netrpí a nebo už má malýho v náručí.

verisek
15. dub 2010

tak ja uz jsem zpet z obedu, sly jsme s manzelem na menicko, ale bylo teda nic moc, tak jsem si ted dala jogurt a do toho jahudky a hrozny
ja prave vubec nemam prehled s tema kalhotkama, tak na to jdu ted kouknout

miselaniki
15. dub 2010

Jo holky jsem si uvědomila, že nemám ten gel z dubové kůry po porodu, na netu je jich hodně, je to jedno jaký? jaký máte vy?

zuzi82
autor
15. dub 2010

Misi: myslím, že to je jedno. Já si u nás došla do lékárny, lékárnice mi nějaký objednala a já si ho v útery vyzvedla. Myslím, že to je 500 ml za 120 Kč 😉

evuss
15. dub 2010

Zdravíčko holky,
gel z dubové kůry? Co je to? 😅
A co Man? Žádný nový zprávy?
My byli dneska na monitoru a kontrole. No fakt zážitek. Místo půl hoďky kterou vždy v nemocnici strávím jsem tam byla dvě a půl. První monitor nám natáčeli hodinu páč dr. se cosi nezdálo a furt mluvila o jakési hypertenzi nebo co. Ani jsem neměla odvahu se zeptat co to je. Docela mě to vylekalo. Pak mě poslali po té hodině na prohlídku k takovýmu mladýmu simpatickýmu dr. 🙂 Ale byl to teda sadista, sem myslela, že mi tam narve celou ruku 😀 No ale nicméně konstatoval že čípek jak beton. Tak sme se chvílu tak bavili co a jak a proč se jim nezdá ten monitor, že jak sebou mímčo mele tak si sem tam přiskřípne pup.šňůru a pak tam jsou hrozný propady, ale že to není tak hrozný, horší by bylo kdyby ty propady byli zničeho nic.Na další ko mám přijít v po. No a když nebudou žádný změny tak ve čtvrtek nástup na vyvolání. Byla jsem z toho celá taková na měko a ani nevím proč, asi ty hormony. Navíc sem tam byla sama páč manža je v práci, no ale možná, je to dobře páč by mě začal utišovat a už bych slzičky asi neudržela. Po kontrole jsem šla znovu na monitor a zase místo 20 min tak 40 páč si tu šňůru zase ze začátku přiskříplo, ale pak už to bylo v poho. Ale radši máme přijít v sobotu zase na natočení. No ale povím vám jak jsem po té nemocnici furt lítala tam a zpátky tak sem byla pěkně vyděšená, ale naštěstí sem se pak zase uklidnila a teď už je to v poho. Tak uvidíme jak se ten náš dacan rozhodne jestli půjde toho 20. jak sem si myslela ze začátku nebo si nechá pomoct až ve čtvrtek...

eriska
15. dub 2010

ahojky, holčinky,

man, sice si to přečteš, až to budeš mít za sebou, ale mooooc držíme s naším tomínkem všechny palečky, at to máš ty s vaším tomáškem brzo, rychle a nejlépe bezbolestně za sebou..jak jsem si vás dočítala a četla, že tě začínají bolesti a průjem, tak jsem si říkala, že určo pojedeš a za pár chvil zprávička, že rodíte...

panečku, vy mi děláte chutě...já bych si taky něco dala..ted jsem snědla dva toastíky se šunkou a sýrem..a k večeři uděláme panenku s bramborem..to snad můžu..je to děs..ale babi mi dneska dovezla štrúdl, tak se asi půjdu za chvíli dorazit😀

strie, mám je po celém podbřišku a na bocích, mazala jsem se min.2x denně a ted se mažu jednou denně.jsem ráda, že stíhám aspon to...ale nijak mě už nestresují..kdypak břicho ukazuju,že?

já gel z dubové kůry neměla a asi mi to nijak nevadí, co se kalhotek týče, tak jsem si je koupila v sobotu v obchodě se spodním prádlem, ale ještě jsem je na sobě neměla..

an, neboj, za chvíli budeš jako rybička..já byla prý dost sešitá, ale měla jsem štěstí na profíka doktora, takže ten 4. den po porodu jsem seděla bez kruhu..doma občas, když jsem seděla na židli, ale na posteli a na gauči to šlo.uvidíš, brzo se to srovná..hlavně nám sem brzo hod fotečky šimonka

soni, s kojením jsem na tom stejně, normálně u něj usínám a je jedno, jestli ve dne nebo v noci.v noci kor, to se pak probudím se škubnutím a to se probudí i tomínek..ted se tady vedle mě kroutí na lehátku..chtěl by pochovat, ale já mu vysvětluju, že musíme napsat tetičkám koníkajdám, tak at chvilku vydrží a vypadá to, že pomaluzabírá..

eriska
15. dub 2010

evus, tak to sis pěkně užila, ale hlavně, že je prdolka v pořádku..a však vy to zvládnete😉 tak či tak, příští týden v pátek už budeš určo chovat mimíska v náručí😉

holky, co se týče mediků a holek z vejšky, tak já si na ně nemůžu stěžovat..když jsem nastupovala, tak jsem na přijmu odsouhlasila a podepsala všechno, co mi dali..pro jistotu 😅 a ty holčiny z vejšky byly suprový..pořád mě chodily kontrolovat, ptaly se, jak mi je, stále točily monitor, vždycky říkaly, maminko, v klidu si to prodýchejte a já na ně, že dýchat neumím tak oni dýchaly se mnou...prostě suprový..při samotným porodu se tam pak nahrnuli nějací další lidé, plus dětské dr. a sestřička, dvě PA a dr...ale řeknu vám, že v tu chvíli mi to bylo jedno..a je mi to jedno i ted😉

evuss
15. dub 2010

Eri děkuji. Už to tak i beru a hrozně se těším ,ale v té nemocnici mi hej teda nebylo.
To jsi měla u porodu uplný představení, co 🙂 Já si myslím, že ty holky co se to učí a třeba i kluci, že nejsou ještě profesionálně zdeformovaný a že určitě budou příjemnější a víc se snažit pomoct než nějaká ženská která tam je 30let. No ale člověk se nemůže divit ani jednomu. Já jsem teda u nás v porodce ještě na nikoho nepříjemnýho naštěstí nenarazila a doufám, že ani nenarazím a to tam jsou ženský a doktoři ve všech věkových kategoriích🙂 Já byhc asi taky klíďo posloužila na čumendu těm mladejm, vždyť se to někde naučit musí, ne 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru