Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

t.kosticka
16. dub 2010

no znáš se nejlíp, ale k těch zkušeností tady, co holky psaly: je mi nějak divně a za 5 hodin tady "kolegyně" psaly do diskuze míry a váhy jejich miminek.... 😀 víš jak?!

Já už to taky chci mít i s malou ve zdraví za sebou!!!!! 😔

crawler
16. dub 2010

zuzi: kruh si stejně neberu...pokud se mi zadaří přirozeně, tak v Litomyšli na pokojích kruhy mají...plavky to máš recht😀DD a to ostatní taky...zato asi nějaký časopisy navíc, páč bysem byla v porodce dýl a možná nějaký mazadlo na jizvu?...nezeptala by ses té kamarádky, zda měla něco na hojení jizvy?...já jen pro případ, abych kdyžtak věděla, zda něco pořídit...😨)

crawler
16. dub 2010

tery: vy hlavně ještě vydržte - mimíska bude dopečená nejdřív v 37/38tt ! mohla by mít problémy s dýcháním...ale naprosto rozumím...já počítám dny...vleče se to a na druhou stranu to letí...každopádně čím více miminek máme tady na diskuzi, tím víc už chci taky chovat 🙂

zuzi82
autor
16. dub 2010

Určitě se zeptám.
Já teď rodit nechci. Mám nějaké plány na příští dny. Zítra bych ráda zašla na jarní ples a v úterý do toho kina. Manža ale tipuje, že do úterka porodím. Že když jsem to tak moc chtěla, tak to nebylo a teď když se mi to nehodí, tak to příjde. Teď jsem mluvila s jeho mamkou a ta je přesvědčená, že budu rodit teď o víkendu, to jsem teda zvědavá, jestli jim ty tipy vyjdou. 😀
Je pravda, že Erika mi psala, že měla na čtvrtek rezervované lístky do kina a v úterý rodila a kino už nestihla 😀 Ale já ho stihnout fakt chci, tak si přeju, aby to naše mimi tentokrát poslechlo mamku a bylo hodné.

evuss
16. dub 2010

Dobré ráno,
Man obrovská gratulace a obdiv z výdrže. Taky se těším na fotečky 🙂
Mer nesmutni. Je hezký že to máš všechno ještě před sebou...
Craw hlavně klídek. Já se zase cítila tak divně když mi řekl, že to budou vyvolávat. Ale jak už bylo řečeno několikrát, ono je vlastně jedno jak to bude. Pak už budete všichni tři spolu a to je důležitý. Jinak tu další příčku v tabulce bych z fleku brala, ale nevím nevím. Včera se manža konečně pustil do oblbnutí čípku, tak uvidíme jak nám to půjde. Dnes mám v plánu konečně umýt tu zem a taky sem si řikala, že vlastně ještě nemám nachystanou vaničku. Tak ju taky nachystám a co mě ještě napadne, třeba si tělo myslí, že mimčo ještě pustit nemůže, že přípravy nejsou tak jak by měli být 😀 😀
An: to je docela dobrej název pro diskuzi 😀 Přeju ať je šimonek co nejdřív klidnej a můžeš si v klidu odpočinout.

crawler
16. dub 2010

zuzi: no pravda je, že zákon schválnosti to tak může zařídit 😀DD dnes máš přesně týden do TP...to to uteklo...ale stejně - né, že mě předběhneš🙂 a vůbec - na řadě je Evuss 😀DD

evuss
16. dub 2010

Zuzi: tak to su zvědavá jak bude prcek spolupracovat 🙂

mercedesse
16. dub 2010

Já nesmutním, jen občas červík zahlodá, já jsme šťastná, že se nám to povedlo a taky už se můžu na prcka těšit, i když zatím jen potichoučku.

evuss
16. dub 2010

Craw má pravdu, žádný předbíhání,jo 😀 😀 Ale nerada bych vás blokovala do čtvrtka, takže pokud by opravdu někdo chctěl, tak se na přednosti můžem domluvit 😀 😀 😀

crawler
16. dub 2010

Evi: třeba to tím pohybem (mytí podlahy) rozhejbeš🙂)) No, nechci podceňovat tvého manžu, ale nám to tedy nezabírá vůbec 😀DD jen asi 2x nám to slabě vyvolalo poslíčky..nic víc🙂 Mamčina známá přibrala v těhu 27kg a už byla nasr...á a v den TP říkala, že už končí a dělala dřepy tak dlouho až se jí to fakt rozjeloa ten den byl malej na světě😀

evuss
16. dub 2010

No rýmu mě to včerejší "řádění" rozehnalo 😀 tak snad to pohne i s tím čípkem a práce udělá zbytek. 27kg týjo 😲 To se ji nedivím, že už to chtěla mít tak moc za sebou...

zuzi82
autor
16. dub 2010

Tak jsem si na úterý rezervovala lístky. Fakt by mě mrzelo, kdybych nemohla jít, i když to asi celý prořvu. Je to na dost choulostivé téma, teda pro mě momentálně. Jsou to čtyři příběhy o tom jak někdo chce mimi a nejde to a někdo ne a je to a tak. Tak to možná emočně neustojím.
Fakt mi už naskočil 40. tt. To je hrůza a to jsem pořád rozhlašovala, že rodím v 38. tt. Tak to nevyšlo.

mercedesse
16. dub 2010

Zuzi jsi odvaha, já už bych se bála jít asi i před barák, když máš termín za dveřma. 😉

zuzi82
autor
16. dub 2010

Mer: zítra jdu zase plavat. Říkám si, že i kdyby to začalo, tak že to tak rychle nepůjde, abych ještě nedojela domů pro manžu a kufr. 😀 Já mám spíš pocit, že musím, ještě stihnout nějaké společenské akce dřív než se na šest týdnu zavřu doma s brečícím mimískem.

crawler
16. dub 2010

zuzi: jojo, jen ještě užívej 🙂 jinak to je to mamas a papas?

evi: 27kg, ale do roka to měla pryč🙂, ale prý už ji ani známí nepoznávali 😀DD mě se na dnešek zdál sen, že už jsem porodila, a že jsem tam hrozně zhubla, když jsme odcházeli z prodky, tak na mě všechno oblečení viselo 🙂 počítám, že realita bude jiná 😀DD

evejka
16. dub 2010

😀 Dobré ranko...Man,velikánská gratulace...to je paráda🙂holky,ať už jsme maminky všechny a řešíme ty prďolky...dneska je tady v ČB sluníčko,tak je i lepčejší náladička...o porodu se mi taky pořád zdá a říkám si bude to krásný a dobrý...zatím i ty sny jsou v pohodě.Jinak jsme se s malou taky rozhodly,že rodíme v 38.týdnu,takže doufám,že to splníme, viď Zuzi?!😀 😀 😀

andrea110409
16. dub 2010

Craw: domů nejdem mám nějaké problémy se sítím tak uvidíme co dál.

crawler
16. dub 2010

evej: no já si radši žádný předsevzetí nedávala a jedině dobře 🙂

andy: ajaj...nechce se to hojit? :-/

crawler
16. dub 2010

joa zuzi: chci dnes dělat buchtičky s krémem a ty jsi taková velká kuchtička...jak děláš šodó? a těsto na buchty máš jaký? mohla bych se inspirovat na internet.kuchařkách, ale dala bych přednost receptu od známé zkušené kuchtičky🙂

baterka
16. dub 2010

andy: ajajaj, tak jak říká Cimrman: "táhni a srůstej" 😀, tedy hlavně ať se vše dobře zahojí a moc to nebolí!
evej: tak to jsem zvědavá, zda do toho Hanička s Tebou půjde 🙂, máš ještě čas ji přemluvit!
zuzi: rozumím!
taky jsem každý den teď někde v Praze s kamarády, do kina jdu taky (v sobotu - na Katku, je to dokument od Třeštíkové), pak ve středu na Tři sezóny v pekle, tak doufám, že to taky všechnoi stihnu. Dneska jdu s kamarádkou venčit toho jejího dvouměsíčního "tygra" a v sobotu jdu ještě před kinem s kamarádkou do čajovny.... no, je toho dost, snad mě to nepotká někde cestou, nemám ještě dobalenou tašku a hlavně nemám připravený pokojík pro mě a mimi, je to tak napůl...., navíc muž ještě nepřivezl ten přebalovák, musí jej ještě dotřít a dodělat kování, tak snad Mareček chvíli počká

eriska
16. dub 2010

dobré ranko,

jen jsem vás dočetla, už se bobíšek začíná budit, tak doufám, že mi dovolí napsat alespon pár řádečků..

an, úplně tě chápu..jsme na tom stejně, jsem nevyspalá, kruhy pod očima, když brečí dlouho, řvu s ním a zoufale nevím,co mám dělat..dneska v noci to došlo tak daleko, že jsem příteli nadala, že ho chovat nebude, at si řve když se mu to líbí 😕 prostě zoufalá..a to brečel "jen" 3 hodinky..ale věděla jsem, že to není z bolesti, ale prostě asi jen z rozmaru, nebo se chtěl mazlit..nevím..dudlík, no a jaký máte? my máme od nuku, ale řekla bych, že je na něj ještě dost těžký, pořád mu vypadává a tak ho to budí..až se vzbudí, půjdeme okouknout, jestli dělají i jiné dudlíky..já si pamatuju takové pěkně kytičky, malé..no super..tak snad seženeme..budeme držet pěstičky, at jsi v pořádku a brzo vás pustí domů za tatínkem..ten u nás v případě nouze zabírá vždycky..což mě samo štve, já jsem s ním celý den, chovám ho, přebaluju, krmím a pak si přijde tatínek, pochová a ten náš mimíšek je úplně jako vyměněný

jinak holky, rodte, rodte, rodte..at máme další společná témata, že maminky? už abychom zakládaly novou diskuzi..a ten název, noční křiklouni, či nespavci, tak to u nás vystihuje..jen ho pochválím, jak krásně spinká, tak probdíme noc..

craw, mě nenapadá, co jiného přibalit, at jdes na cs nebo na přirozený..očistky budou stejně, snad jen na tu jizvu..teta ji mazala vepřovým sádlem a vazelínkou...😉

jééééé, buchtičky se šédou..mnamka..tu bych si hned dala, ale to kynutý 🙄 my šódó děláme jak klasický vanilkový pudink a buchtičky z kynutého těsta na buchty..ale podle mě se spíš vyplatí koupit..u nás se jich tolik nesní...ježiš..já mám na ně chuť...co sladkýho můžu, abych si to dala k obídku? asi sladkou rýži, ta by nemusela vadit,co říkáte?

eriska
16. dub 2010

bat, já kromě přebalováku pro malýho neměla nic, v pátek, den před propuštěním z porodky přítel vyzvedl na poště matraci do postýlky a povlečení, všechno to večer vypral, vyžehlil, do půlnoci doma uklízel a v sobotu zase a pak si nás přivezl do krásně uklizeného bytečku a tomínka do načančané postýlky 😵 takže neboj, když odjedeš, manža to určo zvládne..

jinak, holky, dostáváte něco za porod? to mě trošku rozhodilo, že mi přítel nic nedal, ani kytičku 😝 sice mi pořád říkal, jak za tomínka děkuje, jak jsem skvělá, jak je malý nádherný a jak nás miluje, ale já čekala aspoň tu kytičku.. 😅 jsem hrozná,no..ale u nás v rodině to tak prostě je..je pravda, že u nich žádné mimi není, tak to ani nevěděl..už jsem se nenápadně ptala, co dostane maminka jako bolestný a on o ničem nevěděl a ať si něco vyberu..jenže tak to já nechci..

evejka
16. dub 2010

Eri,naprosto chápu...já to mám tak,že o co si neřeknu,to nemám 😀 vybírali jsme pro malou naušničky, tak jsem tak NENÁPADNĚ 😀 😀 😀 naznačila,že za porod se taky něco dává...tak uvidíme,jestli to bylo pochopeno 😀 prostě taky mi to přijde hezký..

evuss
16. dub 2010

Eri: tak já tak trochu počítám s tím, že taky nic nedostanu. Manža na takový věci moc není, takže bych řekla, že to bude asi jako u vás. No ale kdyby překvapil tak se zlobit nebudu. Ale mě by třeba potěšilo už jen to že to tak krásně všechno nachystal, než si vás dovezl. Ono to je možná jako samozřejmost, ale taky mohl jen sestavit postýlku a zbytek nechat na tobě, že to doděláš a on pohlídá malýho. Jinak já si už dala sama odměnu za porod a to tu, že si koupím kolečkový brusle 😀

Jé buchtičky s krémem... Craw, ty máš teda nápady, kdo se s tím má teď dělat 😀 My to děláme jak psala Eri, klasický puding a buchtičky z kynutýho těsta nebo se prý i místo buchtiček dá nakrájet vánočka. Mamka řikala, že to hodně kupujou kuchařky do školky. Takže Eri třeba včerejší vánočka, by nemusela vadit, ne. A ta rýž taky ne. Známá řikala, že jedla skoro jen rýž. Takže trochu zkusit a uvidíš co na to Tomík.

crawler
16. dub 2010

eri: a pudink bys normálně nemohla? sice je z mlíčka, ale tak snad by to nemuselo vadit, ne? nebo krupičná kašička 🙂 co se týče dárků, tak já mám slíbené překvapení...Hele ale nic si z toho nedělej - víš, jaký chlapi jsou, ledacos jim nedojde a neznamená to něco blbého...kor, když v jeho rodině miminka nejsou, tak ho to tím spíš nenapadlo...moje mamka se nedočkala nikdy ničeho...až poslední roky, kdy padla taťkovi 60tka se víc snaží a třeba i ke svátku donese kytí...to by se mamka musela uvztekat a nevím, zda by jí to pomohlo...:-/ s chlapama je to holt těžký 😀

verisek
16. dub 2010

ahoj holky, tak dneka zase noc na prd, docela mi tvrdlo bricho..
eri: a co dudliky avent? ty jsou pry dobre, jinak se v tom zatim moc nevyznam, chce to fakt vyzkouset, kazdy mimco chce jinej..
jinak co se tyce darku za porod, tak ja mam slibene vysnene hodinky a urcite bude i kytka ,manzel si na toto dost potrpi..
ale je fakt, ze ne kazdyho chlapa to asi napadne.. coz je skoda, kazda maminka si zaslouzi nejakej darecek..

eriska
16. dub 2010

evej, přesně, o co si neřeknu, to nemám a většinou, když nenápadně naznačím, tak to bez odezvy.. 😢

evus, zase souhlasím, já počítala s tím, že nic nedostanu, ale nějak jsem si vzpomněla, jak tady psala craw, že od manži dostane penízky na nové oblečko, tak mi to přijde milý..to já jsem strašně ráda, že to všechno nachystal..to on by zase nás do bordelu nepřivezl..ale víš jak, nějaká blbost by nevadila..

u nás vysvitlo sluníčko.. 😵 tak jdu tomínka pomalu vzbudit, nabaští se a hurá do kočárku..

crawler
16. dub 2010

holky a jaký dělat poměr pudinku a mlíka, aby to šodó teklo jako omáčka??? 😅

eriska
16. dub 2010

craw, já prý právě po mlíce dostala ve 2 měsících atopický exém, takže mlíko vůbec nepiju, ani teplý ani radši nic, kde se vyskytuje, právě pudinky, kašičky, atd..a to bych si tááááák dala..holt ta chuť na sladký je čím dál horší..ale zase mám vyzkoušený, že můžeme brambůrky a sýrovou telku 😅

veri, tak to se máš..on fakt každý chlap je jiný a potrpí si na něco jiného..já si nestěžuju, prostě ho to nenapadlo a když se ptal, co teda chci, tak jsem ani nedokázala odpovědět, co že to chci..takže se mnou to je taky těžký..tak když tvrdne bříško, tak se prďolka třeba pomalu chystá a chce zaplnit další příčku tabulky..

holky, máte všechny na někoho telefon? abyste daly vědět..já že klidně můžu dát svůj, kdo ještě nedal, přeci jen, porod už máme za sebou..tak můžu koníkajdy o dalších přírůstcích informovat..

eriska
16. dub 2010

craw, já nevím, tak když budeš dělat třeba z litru mlíka, tak bych dala třeba jen pudink a půl..nebo naopak dva pudinky a více mlíka..vždycky tam přidáš mlíko a tím to zředíš..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru