Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
22. dub 2010

Dobré ránko,
zkušené maminy, měla bych otázečku. Jak to vypadalo, když vám začaly bolesti? My se včera opět snažili vyhnat drobka a mě pak celou noc tvrdlo břicho. Vždycky celé ztvrdlo na kámen a bolelo v podbříšku. Celou noc mě to budilo. Teď je klid, takže porod se nekoná, jen bych chtěla vědět, jestli mám něco takového čekat i od začátku porodu. Nebolelo to nijak moc, ale bylo to dost nepříjemné. Když si představím, že porod bude mnohonásobně horší, tak už se přestávám těšit. 😒
Uvidíme, co bude dál. Dneska budu pokračovat v aktvivitě a třeba se do soboty něco rozjede. 😉
Misi, jsi ještě doma, nebo už jste jeli? 🙂

evejka
22. dub 2010

Dobré ranko mamky...teda vy nás napínáte...Evi, moc gratuluju k cácorce a těším se na fotečky 😉 já doufám,že budeme rodit v 38tt 😀 tohle čekání je nekonečný...jinak děkuju za postřehy novopečených maminek, ohledně kojení,mazání,krkání atd...taky mám obavy,jestli všechno zvládnu...mezi náma,už je to hodně dávno,co jsem vůbec vyměňovala kamarádky synovi plenku,abych vůbec věděla,jak se to zapíná...taky se bojím té "syrové hlavičky",kde prý pod kůží je vidět tepající mozeček..jestli zvládnu kojit atd...snad to bude mateřský reflex a pud...holky,byly jste taky takhle "nepolíbené" mateřstvím?Jinak, Zuzi, držím palce, i když májový děťátka jsou taky bájo. Můj manža je taky narozený 3.5., tak kdybychom rodili dřív,vůbec by mi to nevadilo 😀 jsou to přece fajn lidi 😀 tak se držte mamky a ať už je nás zase víc... 🙂

janinka22
22. dub 2010

Dobré ránko,

teda vy jste toho zase za jeden den popsaly to je síla, kdo to má dočítat! 😀 zatím mám přečtenou asi jen polovinu - takže se připojuju ke gratulaci Evuss!!! Pěkně nám to tu už miminkovatí, to je super! 😎

Já byla včera v poslední poradně u dr., dnes se budu objednávat k nám do porodnice. Včera mě paní doktorka dost potěšila, malej je hlavičkou dolů, dívali jsme se pro jistotu i ultrazvukem, už prý pěkně sestupuje, říkala, že si myslí že určitě budu rodit před termínem a dlouho v porodnici nepobudu - prý jsem na porod pěkně připravená 🙂 tak snad má pravdu. Stěry jsme měli taky v pohodě. Jo a napsala mi do průkazky - branka 1 cm .. to znamená holky ten čípek? Nebo něco jinýho?

Od včera mám taky nějaký zajímavý stavy v břiše.. zas mi to tam bublá a včera ráno jsem měla i průjem, dneska jsem na wc zatím nebyla na velké ale u snídaně jsem v břiše taky měla rodeo.. tak uvidíme co to má znamenat.. i když my máme ještě čas 😎

Když jsem šla od dr., tak jsem pak trochu špinila - to je asi v normě, co myslíte? A v noci je nějak pobolívalo břicho, pokaždé když jsem si lehla jinak než na pravý bok, to je děs, fakt už nemůžu spát jinak.. ☹

crawler
22. dub 2010

Krásné ráno miminka, maminky a v neposlední řadě těhulinky 🙂

U nás žádná známka blížícího se porodu :-/ Teda bříško mi tvrdne pořád, ale to už strašně dlouho (Zuzi - já to mám stejně - už několik dní mi tvrdne tak, že se ani nadechnout nemůžu; je to hrozně nepříjemné...)
Včera jsme s manžou na sebe dostali chuť a to hned dvakrát a myslíte, že to prcka nějak rozhodilo? Ani omylem 😀 Je to kliďas...Dnes jsem taky dala dost teplou vodu na bříško, ale nezdá se, že by to mělo nějaký efekt...No, tudy zřejmě cesta nevede...😀 tak to zkusíme Eri rozhýbat procházkou? Dnes je nádherně!!! Takže super a budeme moct vyrazit - tož před 11 vyjdu kolem řeky a uvidíme, kdy a kde se střetneme😀 Těším se až zase uvidím toho vašeho prďouse - to naše by mohlo zažárlit a vylízt 😀

evejka: já jsem taky nepolíbená mateřstvím🙂 synovci odrostlí a navíc jsem byla malá, tak jsem je třebas nemohla koupat...mohla jsem si je chovat, přebalit, obléct pod dozorem, apod. Ale třeba to, jak budu jednodenní miminko zvedat z postýlky? To jsem sama zvědavá 😀 :-/

janinko: jojo, to bude čípek, páč při porodu se čeká na "zašlou branku" a to je, když už se otvíráš úplně 🙂 Takže Ty jsi na tom o hodně líp než já i než zuzi, tak abys nás ještě nakonec nepředběhla, ale to snad ne - do 38tt je to předčasný porod a to bych ti nepřála...:-/ jinak já po ko nikdy nešpinila, ale myslím, že je to jinak celkem běžné, takže bych si s tím nelámala hlavu...🙂

andrea110409
22. dub 2010

AHoj holky, tak nevim dočítat vás asi nebudu je toho tady mraky, ale určitě přijdu o nějakou důležitou informaci 😖
Dneska jsme šmudlu objednala na ultrazvuk kyčlí a vypadá to , že mě se i lepší to šití a tak budu konečně moct chodit jako člověk.
Včerejší depka je pryč a tak doufám, že se jen tak nevrátí.
S čím bojujeme my je hlavička, občas i přes mé velké hlídání se mu povede jí zaklonit ....jak jste na tom, mám se z toho hroutit ? Zatim to nevypadá, že by to na něj mělo nějaký vliv a kdyby jo, jak by se to projevilo ?

janinka22
22. dub 2010

craw, tak díky za info 😉 noo já taky doufám,že prcek si počká ještě aspoň těch 10 dní aby byl květnový miminko 😀 zatím se teda necítím že bych měla rodit, ale člověk nikdy neví, že.. zítra začínám 38 tt takže se to už hezky krátí 🙂

miselaniki
22. dub 2010

Ahoj holky,
tak u nás je klid, ani včerejší sázení na zahrádce nezabralo a to jsem byla večer utahaná jak kotě. Ale hlavně je dnes manžel v Praze tak musíme vydržet. Včera se tu stavila kamoška a dotahla mi dva plné pytle hraček tak jdu třídit.

jani: trochu zašpinit po vyšetření můžeš, to mi teď říkají pořád po vyšetření
zuzi, craw: vidím, že naše miminka mají svoji hlavu a my se i na tu naši můžeme postavit🙂) a nic.
andy: tak je fajn, že depka je pryč a hlavně že máš lepčí to šití - to hned veselejší co?.-)

andrea110409
22. dub 2010

Mis: teda to tvoje mimnko je jak telenovela....taky to vypadá jako že jo a ono vlastně nic 🙂
Jojo je mi líp, je fakt, že ty bolesti mi tu depku ještě prohlubovaly. Dneska jsem celkem dobre spali na kojeni jsme se budili az ve 3 a pak s tou v 5:30 coz je pro mě luxus, vzhledem k tomu že jsme šli spát v 10.
Teď šmudlovi odeznívá žloutenka a začíná být čilí, vůbec po posledním kojení neusnul a prohlíží si košík. Což není zrovna jeho stylem 😉

zuzi82
autor
22. dub 2010

An: to je dobře, že ti je už líp. A spaní jste měli asi opravdu luxusní. Tak snad sis odpočinula a načerpala dost sil na další den. 😉

janinka22
22. dub 2010

Tak jsem si volala k nám do porodnice na porodní sál, objednali mě na příští týden ve středu v 11 hod. A jak jsem nevěděla jestli si brát i moč - tak si ji vzít mám.. i když kamarádka co tam teď chodí na monitor mi říkala, že tam moč nenosí... to je divný že by to chtěli jak od koho??? 😕 no tak ji vemu, to je fuk. Mě nadiktovala co všechno si vzít - těh. průkazku, občanku, kartičku pojišťovny a prý i oddací list.. no tak to aspoň budu mít sakumprásk pěkně vyřízeno před porodem 😀

crawler
22. dub 2010

jani: jujda i tyhle věci? no já chodila až do TP ke své mudře a teď když do neděle neporodím, tak musím taky do porodky a to vůbec nevím, zda si něco vzít sebou? :-/...kdyžtak si tam brnknu no...ale stejně doufám, že malé vyleze 😅 😕

zuzi82
autor
22. dub 2010

Já do porodky nosím jen těhu průkazku a poprvé chtěli i kartičku pojišťovny. A moč nenosím a vždy si jen zajdu s papírkem na záchod, takže možná kamarádka taky chodí až tam.

crawler
22. dub 2010

zuzi: a jak tebe budou monitorovat jestli budeš přenášet? mě bylo řečeno, že klasika prohlídka a monitor a podle toho se rozhodnou, kdy hospitalizovat a začít vyvolávat...

eriska
22. dub 2010

dobré ranko,

craw, určo, rádi s tomíkem pomůžeme k vyhánění krakena😀já už se těším..venku je fakt krásně..tomulka se ted nabaštil, takže nám to vyjde tak kolem 10, půl 11..

zuzi, craw, určitě máte v bříšku chlapáky..ti bych řekla, že umí mamku víc potrápit, přeci jen, ženská je víc solidární a taky, chlapi jsou víc na sexíkování, takže si to užívají už vás v bříškách...tak jsem zvědavá, co na vás nakonec vykoukne za bobíšky..😉

an, s tou hlavičkou, tomík je taky děsný dábel..pořád ji zvedá, kroutí s ní..a to tam mám ruku a nic..taky sebou pořád hází, když koupeme, a pak, při přebalování, to mám pocit, že mi spadne z pračky..holt, jsou to nějaký hyperaktivní děti..já si říkala, že bude jen spinkat a baštit..a ono, týden po porodu už jsme byli akční..a ted taky..od 7 nespí a bude spát? nebude..těší se na craw do kočárku😉

tak mě napadá, jestli bychom si už neměli založit diskuzi na kojencích, at tady těhulky neotravujeme těma našema problémama..přeci jen, oni řeší porod, a ty věci kolem..

janinka22
22. dub 2010

craw, no oni to taky určitě mají v každé porodnici jinak.. takže je nejlepší si tam asi zavolat a zeptat se..
akorát mě to udivilo s tou močí, že kamarádka ji tam nenosí - do stejné porodnice - a po mě ji chtějí 😅 možná je to jak píšeš, zuzi, nevím..

janinka22
22. dub 2010

eri, ale abyste na nás pak nezanevřely a nezmizely nám úplně! Jestli založíte nějakou novou diskuzi, tak nám sem hoďte aspoň odkaz, ať se tam pak za váma můžeme postupně připojovat 😉

miselaniki
22. dub 2010

Jani: já nosím moč pravidelně do porodnice, asi je to fakt všude jinak, ale však tím se nic nezkazí když se to překontroluje

zuzi82
autor
22. dub 2010

V pondělí mi dr. řekl, že příští týden už půjdu dvakrát a přenášet mě prý nechají maximálně týden až deset dní. V pondělí tam bude zase ten nepříjemný dr., ale jestli půjdu ve čtvrtek a narazím na někoho jiného (nejradši bych byla, kdyby tam byl ten, co mi řešil ten čípek), tak se zkusím domluvit, aby mě vzali už v pátek nebo v sobotu a začali vyvolávat. Ať už se zbytečně netrápím. 🙂
Mě taky tvrdne bříško, ale většinou jen dole a bez bolestně. Je to jen nepříjemný pocit, ale dneska v noci to bylo fakt několikrát a celé a k tomu ty slabé bolesti, tak kéž by se začalo něco dít. 🙂 Snad to zařídí zítra ta prochajda na hrad 😉

zuzi82
autor
22. dub 2010

Eri: já myslím, že klidně můžete zůstat tady. Stejně už je vás převaha a když zmizíte, tak tu nikdo nezůstane a budeme zase všechny chodit tam. Nám nakonec ty vaše poznatky, co s miminkama neuškodí. Už brzy se nám budou hodit 😎

eriska
22. dub 2010

jani, uvidíme, co ostatní maminky, stejně se bude asi zakládat, tak je jedno, jestli dřív, nebo pozdějc, akorát vás tady ty naše příspěvky o prckách matou🙂 jinak odkaz tady určo bude😉

teda, já moč do porodky nenesla ani jednou, ale je fakt, že jsem tam byla jen jednou, pak už jsem si odvážela prdolku..ale určo jani nezkazíš nic tím, když si ji s sebou vezmeš..bud ji budou chtít, nebo nebudou..

zuzi, uvidíš, budeme na vás myslet, at to zvládnete bez vyvolání..ale ještě je týden čas a termínek máš až zítra.tak co ty víš, co se může stát..😉

ivet6
22. dub 2010

Ahoj holky,
Evičce taky moc gratuluju k princezně 😉
Jinak holky v termínu, už Vám přeju, ať se Vám ty miminka rozhejbou, to už musí být na budku takovýdle čekání každým dnem... 😀, kor když je venku tak hezky a vy už se vidíte s kočárkama na vycházce 😎 Já už sama to nemůžu vydržet 😉 Ale nadruhou stranu, když už by to mohlo být i u mě za 3 týdny, tak sama koukám, jak to uteklo.... 😲 -----> 😀 😀 😀
Jinak je potřeba sexíkovat bez kondomu? Jde o účinek spermií, nebo prostě o ten mechanický pohyb?? 😠

andrea110409
22. dub 2010

zuzi: už aby to bylo šup šup, žádné přenášení, hezky mimnka sem ...ať jim ty věcičky jsou a nejsou obříci 😉

andrea110409
22. dub 2010

ivet: co vím tak to měl být sex bez kondomu kvůli nějaké chemii, která tam probíhá.
JIank já moč na monitor nenosila protože jsem ještě pořád chodila do poradny ke své doktorce a tam probíhaly kontroly moči.

janinka22
22. dub 2010

ivi, mě doktorka říkala teda o účíncích něčeho co obsahují spermie, takže aby to mělo efekt, tak podle mě to má být nechráněný sex. Jinak ale taky působí stahy dělohy - takže je taky pozitivní mít orgasmus 😉 Taky bych sex na "urychlení" ráda provozovala, ovšem to by musela mít zájem i druhá strana že.. ☹ Vy máte všechny tak chtivé manžílky na sex s těhulí??

mercedesse
22. dub 2010

Holky a co já, to mě tu pak necháte? ☹ Teď, když se pomaloučku blížím k tomu, že sem budu patřit.

zuzi82
autor
22. dub 2010

Ivet: slyšela jsem, že je důležité obojí, že pokud máš orgasmus, tak to působí na dělohu a na stahy a spermie zase obsahují prostaglandiny, které jsou i v tabletách na vyvolání porodu a otevírají čípek.
An: je pravda, že už se bojím, že někté věcičky už při narození ani neoblékneme. Tak jsem na to zvědavá. Dneska je krásně, tak by se mímo mohlo umoudřit. Já to jaro miluju, když se podívám z okna a vidím, jak se tam krásně zelená tráva. Na terásce už mi z truhlíku začínají lézt bylinky a krásně svítí sluníčko. Prostě paráda, tak prďolko ven ať můžeme vytáhnout kočárek. 😎

andrea110409
22. dub 2010

jani: v klidu muj muž taky se mnou sexovat před porodem nechtěl...né že by mu vadilo jak vypadám, ale děsně se bál že malej bude nějak trpět. Přes tenhle blok se vůbec nedokázal dostat. Myslím, ale že by nám to stejně nepomohlo ....děloha vysoky, čípek zvřenej, maliníku v krvi víc jak krvinek a nic. Prostě pokud si prďolka postaví hlavu tak ho nějaký termín vůbec netankuje. Pokud, ale může ženská přenášet tak je to pohoda protože pak je šance, že si to rozmyslí vyleze sám.

mer: mám jen obavu, abychom tě za chvíli nenudily, ale jinak jsi 100% vítaná. Vždycky ti můžu ještě závidět tvé klidné noci a jednoduché plánovaní různých cest 🙂 Teda už jen na chvilku protože i tobě se to krátí. Sleduju to ještě podle té své kamarádky co je na tom jako ty a ta řiká, že už jí roste bříško....byla před těhu dost hubená 😎

zuzi82
autor
22. dub 2010

Jani: já ani ne. Manža bývá strašně unavený a já taky, ale předevčírem mě překvapil a když jsem mu to včera říkala, tak říkal, že překvapil i sám sebe, jak ho to najednou napadlo. 😀 Ono to asi není moc sexy, když u toho funím a hekám jak lokomotiva. Pořád mě bolí ty pánevní kosti, takže jakákoli změna polohy, je boj. A včera jsem zaútočila pro změnu já. Šla jsem za ním do sprchy a to je tutovka. Ale je pravda, že si to asi už moc neužívá ani manža, protože na něm pořád vidím a cítím, jak myslí na to, jestli si netlačím na břicho. Když jsem třeba nahoře, tak mě tak jako podepírá a kontroluje, kolik je mezi mým břichem a jeho břichem místa. 😀 A po vždycky kontroluje, jestli se mímo hýbe a šťouchá do něj, aby věděl, že je v pořádku. 😉

zuzi82
autor
22. dub 2010

Eri: tak já bych byla pro zůstat tady, protože Mer se těší, že už sem bude konečně oficiálně patřit a pokud se přesuneme na kojence, tak jí to zase zkazíme a to by musela čekat ještě hodně dlouho. 😉 A aby tady na diskuzi zůstala od června sama, to by jí asi moc nebavilo, že Mer?

mercedesse
22. dub 2010

No právě, co bych tu sama dělala. No ale samozřejmě vás nenutím a pokud se přesunete, tak občas hodím zprávu jak to s náma vypadá jen do jinýho tématu.
Jinak mě bříško možná maličko roste, ale jsem špekoun, tak to není vidět, spíš nějak nemám kam zatáhnout to původní 😅. Já budu ráda, když tak v 7.měsíci proleze skrz špeky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru