Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

katy007
28. dub 2010

Ahoj holky,
jdu juknout co nového a zda už máte nějaké zprávy od Zuzky a koukám že zatím nic.

Craw a Veri nestresujte a buďte v pohodě porod je hodně závislý na psychicce tak ať jste v pohodě budu vám držet palce abyste to měly taky tak rychle a skoro bez bolesti jako já.

Eri: já odpočívám kdykoliv můžu, občas něco uvařím nebo navaří pak P. taky P. stále uklízí tak jsm e v pohodě.

Man: já chci taky znát cviky po porodu už chci začít s cvíčem ještě pořád 4 kg mám 1,5 už je dole od min. týdne.

janinka22
28. dub 2010

Holky, tak jsem zpět z porodnice z monitoru, hladová, takže jsem si namazala aspoň rohlíky..prvně pocity v pohodě, ale ke konci se to nějak pokazilo a neodcházela jsem moc nadšená... monitor docela v pořádku, malej akorát nebyl moc aktivní. Pak mi kontrolovali moč - prý tam mám trochu bílkoviny.. tak že ještě změří tlak - 131/93... taky jsem říkala o tom, jak se mi už 3x stalo,že jsem z ničeho nic viděla rozmazaně (jak jsem tu taky psala), když viděla ten tlak, tak volala doktora.. přišel přímo primář, všechno mu to řekla, tak mám přijít v pátek ráno na přeměření tlaku a ráno na lačno, tak nevím jestli mi i budou brát krev nebo co..a říkal, že uvidíme v pátek a kdyžtak si mě tam nechají 😕 tak to mě zarazilo.. jo a taky mě poslali na oční aby se na mě podívali.. tam to ale bylo v pořádku, ovšem až na to že jsem se styděla jak jsem svoje oči zanedbávala 😅 vím že špatně vidím na dálku, ale v ordinaci jsem zjistila, že je to fakt děs.. no napsala mi brýle na jedno oko 1 dioptrii a na druhý 1,25.
Tak jsem zvědavá jak dopadnu v ten pátek na kontrole, hlavně abych byla já i prďolka malej v pořádku.

janinka22
28. dub 2010

Tééda a tady zrovna nikdo není nebo co ☹ tak jsem se aspoň vykecala no.. jo a s těma číslama na monitoru.. tak to první asi činnost dělohy mi běhala mezi 130-160 a u mimča to běhalo 0-20, občas to vlítlo i výš, ale moc často nee.. nejvíc jsem tam zahlídla snad 35 myslím. Sestra říkala, že tam asi spí nebo co, tak se ho snažila vzbudit a pak říkala, že docela dobrý.
Jinak jsme vyplňovali papíry na příjem, tak mě bombardovala různýma otázkama.. a taky jsem dostala na vyplnění prohlášení ohledně jména miminka. Právě jsem to vypsala, tak už jen aby to podepsal ještě manža a můžu to tam hned v ten pátek vzít sebou.

crawler
28. dub 2010

katy: nedá se říct, že bych stresovala - jen prostě už chci mít malé v náručí...čekám už od 38tt a to nepřidává, kor když vy jste porodily dřív - já si přijdu, že čekám slůňátko 😀 na druhou stranu vím, že dál už se to posunovat nemůže kvůli plodovce a že prostě brzy budu maminka...ale to čekání je dlouhýýý... 😅

jani:teda teda...tak snad bude vše v pořádku, abys nemusela ležet v nemocce...blbý je, že to nijak nejde ovlivnit - ten tlak - prostě jaký to v pátek budeš mít, takový to bude...a ta bílkovina v moči je způsobena čím? vím, že zuzi ji taky měla a i vím, že Eriska to dávno zmiňovala...mě teda nic takovýho neříkali, tak snad jsem ok...

crawler
28. dub 2010

jani: ty čísílka jsou přesně obráceně - kdyby mělo mimi 0-20, tak je mrtvý a tvá děloha kdyby ukazovala 130-160 - to už bys měla ty nejvyšší kontra, který budeš mít až u samotného porodu 🙂 ale obráceně to je v pořádku 🙂

janinka22
28. dub 2010

craw, aha 😅 já právě nevěděla co je co z těch čísel... takže říkáš že je to v normě jo? Tak to jsem ráda.. no s tím tlakem a tak uvidíme jsem sama zvědavá jak v ten pátek dopadnu.. jsem četla v knížce, že to může být preeklampsie - vysoký krevní tlak - hypertenze, další známkou je bílkovina v moči a dalšími příznaky bývá mimo jiné i to rozmazaný vidění... tak se obávám jestli to k tomu nesměřuje, v tom případě je nejlepší možností porod.. ale nebudu se nijak stresovat, to by mi spíš ještě mohlo víc uškodit, takže budu v klidu radši odpočívat a čekat co bude 😔

janinka22
28. dub 2010

jinak věřím, že už ti to čekání přijde dlouhý! Už vlasntě týden přenášíš.. doufám,že mě to nečeká, to radši aby mi porod museli vyvolat, než přenášet 😀 taky už bych radši malýho držela v náručí, abych byla klidnější 🙂

crawler
28. dub 2010

jani: ty čísílka u miminka jsem měla taky tak a u dělohy většinou nad 30, pak i nad 60 - teď při přenášení ještě vyšší, ale to je tím, že mi hodně tvrdne břicho, ale když je děloha v klidu tak to je kolem té 20 😀
Tou preeklapsií se fakt nemusíš stresovat...je to v podstatě hodně vzácné a jedním z velmi častých příznaků jsou také otoky končetin, který jsou často nerovnoměrný - že třeba jedna noha otíká o dost víc než druhá, apod. a na otoky sis myslím nestěžovala...a navíc, jak říkáš -stresovat se nemá cenu - jen to škodí...nevím, zda se v pátek ještě dostanu na net (možná už budu na vyvolávání) - každopádně na tebe budu myslet, abys to měla v pořádku a mohla na porod čekat doma a ne v nemocnici🙂

co ta zuzi?...čekáme na zprávy!!!😀

a co Mis?: dnes už ji asi pustili domů, tak se jistě brzy ukáže 😀

janinka22
28. dub 2010

craw, já vím i ty otoky jsou známkou té preeklampsie, ty teda nemám, tak nevím no.. to víš že do nemocnice nechci ani náhodou - to až budu rodit 😀 na to to ale podle toho monitoru moc nevypadá, když říkáš že podle těch cifer mám zatím dělohu v klídku.. i když ono se to může ze dne na den změnit, tak uvidíme.
To víš, že já na tebe taky budu moc myslet 😉

By mě taky zajímalo jak to s tou zuzi vypadá sakriš... 😎

skretik
28. dub 2010

Jani tak to je mi lito, ze te tak vystrasili, ale urcite to bude v poradku, ten tlak neni zas tak vysoky, ne?! A prohlidli te? Otviras se nebo rikali neco jak si na tom?
Me dneska nejak otekly ruce, musela jsem horko tezko sundat prstynky. Asi je to tim vedrem nebo co 😕.

Jinak na Zuzi jsem taky zvedava, snad moc netrpi...

janinka22
28. dub 2010

skreti, nene, prohlídku mi nedělali.. nevím jestli se to už nedělá nebo co.. takže ani nevím jak na tom jsem "dole" 😎 jinak ten tlak ještě není tak hroznej, to máš pravdu, co teď čtu na diskuzi o té preeklampsii, tak tlak tam měly těhulky o dost vyšší ještě, takže začínám být v klidu

crawler
28. dub 2010

jani: já mám ten tlak jako ty a u těhulek je to prý normální - znepokojovali by se, kdyby to bylo ještě víc🙂 Jinak ta činnost dělohy se ti může změnit z minuty na minuty - ono vesměs vůbec není podstatný, co to ukazuje...je to důležitý hlavně až při porodu, kdy oni sledujou, jak srdíčko miminka reaguje na ty kontrakce - tak sledujou obě ty křivky...jinak teď to není podstatný - jen ta miminkova křivka...

skret: otoky jsou hnusný...☹ já mám nohy neustále jako konve a někdy i ruce - prstýnek nenosím už 2 měsíce, jinak by mě prst asi upadl, jak by byl odkrvenej ☹ 😝

skretik
28. dub 2010

Tak to je zvlastni, ale jak si rikala vcera, kazda porodnice to ma proste jinak.... Stejne tak jako to meli nase doktori. Fakt nechapu, jak je to mozne, ale je to tak...

Ja si myslim, stejne jako Craw, ze kdyby to byla ta preeklampsie, ze bys trpela i na ty otoky. Takze muzes byt urcite v klidu. Na prd je, ze te ty doktori vystrasi, ale nevysvetli ti co to muze znamenat,vid 🙄 . Jako me v pondeli, kdyz tam jen mezi reci prohodili, ze me nechali na monitoru dyl, protoze tam byla tachykardie.... No jeste ze jsem u zname, tak vim, ze kdyby to bylo neco spatneho, ze by to resila a rozhodne mi nerekla at prijdu zase za tyden.... Uz aby byli mimiskove venku a my vedeli, ze je vsechno v poradku. Ja ted kontroluju kazdy pohyb a prijde mi, ze se ted hybe min, tak se vzdycky vydesim, ale asi tam ma proste min mista, tak uz mu to tolik nejde....

janinka22
28. dub 2010

craw, ahááá, no to jsou věci který nevím.. 😀 tak díky za objasnění.

já mám taky trošku problémy s prstýnkama, ale ne až tak, že bych je nemohla nosit vůbec, když jdu někam ven, tak si je nandám a když jsem doma tak je mám sundaný. Jinak na nohách otoky nějak nepozoruju, jen když jsem celý den někde pryč, takže neodpočívám nebo když dlouho stojím či sedím, ale není to taky žádná hrůza.. ovšem to ještě může přijít.. i když doufám, že se mi to vyhne

skretik
28. dub 2010

Craw zkousis nejake vyvolavaci metody dnes, kdyz je ten uplnek? Myslim sexik, dlouha prochazka a tak? Dalsi povera je taky cerstvy ananas, ten ma pry taky vyvolavaci ucinek 😉. A jak to tvoje prenaseni snasi manzel?Doufam, ze te podporuje!!!

Ja sice mimi nechci dnes vyvolat, dnes by to sice nevadilo, ale hlavne zitra se nesmime narodit 😅 , to je pritel mimo a me by mrzelo, ze nemuze byt s nami. No ale dnes uz probehl sexik, dlouha prochazka a ted odpocivam a u toho pekne poslickuju 😅, ale jinak je nam fajn 😎

janinka22
28. dub 2010

skret, no jo, někdy je to s těma doktorama na pytel.. co naděláme.. a je fakt, že všude mají jiný postupy-to taky nechápu jako. No jak píšeš-už abysme měly všechny ty prďolky venku z bříška a chovaly je v náručí.. to pak zas budem řešit jiný starosti 😀

janinka22
28. dub 2010

to jako fakt s tím ananasem??? 😕 jéé tak to bych mohla zkusit, já ananas moc ráda 😀 téda ty to máš dneska nabitý.. sexík, procházka... 😀 já se byla projít akorát tak do té porodnice, pak na to oční a domu... si asi pustím nějakej film, natáhnu nožky a taky budu relaxovat..

mandragora10
28. dub 2010

Janinko,

neboj, ten tlak jeste neni tak vysokej, mne taky postupne stoupal a kdyz me prijimali do porodnice, tak jsem mela 160 na 90, asi jak jsem se bala....sestricka tam nasvindlovala radeji nizsi 😉 Hlavne ze monitor je v poradku....nas mrnousek taky hodne spinkal, tak ho museli budit.
Tak jsem zvedava, co ta Zuzi...jestli uz bude odpoledne dalsi miminecko 🙂
Holciny, pokud chcete ty cviky, poslete mi do IP vase e-maily, ja naskenuju papir, co nam dali v porodnici, a poslu vam to.
Jinak my mame za sebou navstevu babicky a dedy (rodice pritele)...porad ho chovali, kocar mi sebrali pri prvni prilezitosti a skorro s eo nej na prochazce poprali 😀 Je vam jasne, ze mame nejkrasnejsi a nejsikovnejsi miminko a ze je to cely tatinek 🙂

crawler
28. dub 2010

skret: sexík bych moc ráda, ale bohužel nelze, páč je manža 70km daleko a jen si voláme...Je v pohotovosti, že kdyby to na mě přišlo, tak to v práci zasekne a valí za mnou a když půjdu na vyvolání, tak mu brnknu, jak se to rozjede a on přijede...To je daň za to, že chci rodit v porodnici, která je dál od našeho trvalého bydliště - jsem kvůli tomu u mých rodičů...Ale jinak, když se milujeme, tak mi to nepřivodí ani poslíčky...ty mám kdykoliv jindy, ale po milování nee 😀 Jinak manžílek to snáší rozhodně líp jak já - podporuje mě, ale to víš -taky se strašně těší na prcka, takže v duchu ho pohlavkuje, že ještě nevylezl a že mě trápí těhulením navíc 😀 🙂 Dám si dneska pořádnou horkou sprchu (škoda, že naši nemají vanu, ale jen sprcháč) - to třeba trochu pomůže a dám asi masáž bradavek, ale jinak se obávám, že jsem naprosto imunní - tak třeba ten ouplněk zabere 😀

janinka: jojo, postupy se liší, což taky nepobírám...ale je to hodně odvislý od zkušeností daného mudra. je jasný, když má nějakou blbou zkušenost, tak že příště radši např.vyvolává dřív než aby něco riskoval...Každopádně až budou miminka venku, tak se nám uleví a na druhou stranu zase přibude nová odpovědnost, a to bude taky těžký...

skretik
28. dub 2010

No kamosky mi to rikaly (ze to na ne zapusobilo), ale myslim, ze je to jako vsechny povery, na nekoho to zapusobilo, tak se ted rika, ze ananas vyvolava porod 😀, ale kdyz ho mas rada, tak proc to nezkusit, vid 😀.
No mam to ted nejaky nabity kazdy den, odpoledne nam jeste prijde navsteva, ale ja jsem nejaka zmozena, tak se mi moc nechce, snad se moc nezdrzi 😅 .

Man to je jasny, ze vase miminko je to nejkrasnejsi a nejsikovnejsi 😀. Koukala jsem na fotecky a je fakt krasny 😵 . Tvuj pritel se mi zda nejaky povedomi, nehraje nahodou volejbal???

evejka
28. dub 2010

Ahoj holky,Jani,už dlouho Ti chci napsat,že s tím viděním jsem to měla jeden čas také...rozmázlý a takový duchy jsem viděla,nebo tečky,nevím,jak to přesněji popsat 😉 tlak jsem měla jednou 130/90,ale měřila mi ho stážistka,tak nevím,jinak pořád 120/80...Mudři mi v nemocnici před měsícem řekli,že mám víc plodovky a pravděpodobně budu rodit dřív, takže z toho vyvozuju,že to k tomu patří...té preeklampsie se neboj,prostě hormony cvičí...a ze své zkušenosti musím říct,neboj se nemocnice,taky jsem tam nechtěla zuby nehty, není o co stát,ale na druhou stranu,jsi pod kontrolou a oni vše zaštítí...beztak ty tam půjdeš rodit,máš dobrý týden 😀 no,jinak nedovedu si představit trpělivost jako Craw...jsi borka!!!Ale neboj,všechno má svůj konec 😉 Taky jsem zvědavá na Zuzanku,moc na ní myslím..jo a Man...máte nááádhernýho chlapečka,fakt se vám moc povedl 😉 všechna miminka jsou tady opravdu na výstavku 😉 já dneska byla s manželem na výletě v Třeboni v lázních,došli jsme si na koupačku a oběd a já se tak přejedla (masová směs,bramborák a 2 laskonky!!!),že je mi špatně od žaludku....to nesmím přehánět...oči by jedli,ale místečko už není 😉 Holčinky držte se a těším se na další mimulány!!! 😀

baterka
28. dub 2010

ahoj!
zuzi: tak držím palce, aby hlavně v pátek bylo vše ok a kdyby si Tě tam náhodou nechali, ať je to hnedle k porodu! A bude to ok, to je jasný, oni radši vždycky trochu víc plaší než je nutné, aby nic nezanedbali a vyhnuli se žalobám, jsem někde četla, že nejčastější žaloby ve zdravotnictví jsou právě na gyndaře a porodníky, tak asi proto. Je lepší, že Tě takhle sledujou, Bude dobře.

craw: tak ať už Ti kurňa co zabere 😀, jsem zvědavá, co budete mít a taky další zkušená rodička, od které chci čerpat info. Držím pěsti. A kdyby ne, doktoři to nějak zařídí. Jak říká moje babička, ještě žádné tam nezůstalo 😝 !

já byla dnes zas na monitoru, už tam jezdím jak domů..., byla jsem tam počtvrté a za týden jedu zas. K porodu to nevypadá ani ve snu.... Potkala jsem tam kámošku, má termín za 16 dní a vypadá to, že tam dneska asi zůstane, nějak se jí to rozjíždělo, bolesti a tak.... Předběhne mě... 😠 , ale přeju jí, aby vše bylo ok. Jinak dneska bylo nádherně, takže jsme cestou z porodky zašli na oběd na terásku, pohoda. Teď peču dort a večer jedem k babičce pro poslední součástky postýlky - šrouby, aby ji manža mohl sestavit. Zítra zas odjíždí do práce a makat na barák..., děs.
Jo a taky mě vyděsila sestřička... Říkala jsem jí, že možná přijedu sanitkou, protože manža tu možná nebude a naši maj auto v servisu (někdo to do nich narval zezadu... 😠 ) a ona mi říkala, že mě pak ale odvezou do Prahy do Krče a ne do Benešova... To nechápu 🙄 , když jsem registrovaná v Bene a bydlím teď přesně mezi Prahou a Bene, proč by mě vezli někam, kde nejsem registrovaná??? Tak mě dost vylekla a asi si vytvořím plán B s nějakou kamarádkou nebo kamarádem, co by mě kdyžtak hodili... Ještě tohle řešit,... 😖

baterka
28. dub 2010

jsem debil, ten první vzkaz byl samozřejmě pro janinku a ne pro zuzi..., na zuzi jsem zvědavá..., už nic neudržím.. 😝 , pardón!

evuss
28. dub 2010

Ahojky holky, teda to je fuška to dočítání ... 🙂
Craw: aha odsavačku na soplík 😅 No tu máme, ale je poněkud velká, vůbec se malé do nosa nevleze, takže musí přijít za vděk mořšká voda a uchošťoury. Ale moc to nezabírá, chvílama mě jí je až líto, jak jí to zlobí, ale co nadělám, musíme to nějak vydržet než to přejde.
Jani: mě tou tachykardií nebo jak se to píše taky strašili. Nevím teda přesně co to je, ale furt o tom mleli. Dělali nám i kontrolu průchodu pupečníku a ten byl dobrej, tak to nechali. Hlavně klid, jak píšeš kdyby bylo něco v nepořádku určitě by jednali a obzvlášť když tam máš známou.
Jinak ještě k tomu monitoru, fakt se to může z chvíle změnit. Já jsem ráno měla hodnoty kolem 20 max 25 a v těch šest večer už byli větší.
Tak a teď už jsem zapoměla co jsem chtěla napsat 😕
Jo co ta zuzka? Furt žádný zprávy? Já su jak na trní...
Jo a co se týče kil dole, tak jste holky žabaři 😀 , já mám nahoře furt skoro 10kg. Sice nejsou moc vidět, ale už aby byli dole. Doufám, že prochajdy zaberou. Jen musíme počkat až bude mít malá přes 3kg a hurá ven. Jo a ještě jsem chtěla napsat ohledně strií. Přes těhu mi vylezli na stehnách a bocích, ale na břichu pohoda tak jsem se tak trochu radovala, že aspoň břicho bude čistý, ale po porodu mi pod pupíkem taky vyskákali, asi jak lezla malá ven nebo nevím, ale manža říkal, že tam před tím nebyli 😢 Takže mazání bylo trochu na prd, ale věřím, že brzo vyblednou a nebudou vidět. Tak to jen takovej postřech.

evuss
28. dub 2010

Bater: tak to je síla s tou sanitkou. To asi že mají do Prahy blýž ne. Ale raději bych si to taky domluvila s někým známým.

crawler
28. dub 2010

HALO, HALO, všichni známí, už jsem tady mezi vámi. Maličký jak Cipísek, říkají mi Matýsek (3650g, 52cm)

Toť zprávy od Zuzi - Eriska mi přeposlala tu smsku, protože kočárkuje 🙂

a teď si vás zase dočtu 🙂

janinka22
28. dub 2010

jééé to je bezvadný! Takže zuzi veliká gratulace! 😵

evuss
28. dub 2010

Teda to je pořádný cipísek. Obrovský grtulace k Matýskovi!!!

baterka
28. dub 2010

NO hurá, tak Zuzi moooooc gratuluju, snad jí to někdo předá :.), její sen o klukovi nelhal! Paráda, mám radost

crawler
28. dub 2010

bater: asi do krče to bude blíž, páč sanitka vždy jede tam, kam to mají nejblíže - určo si zajisti kámošku a děkuju za podporu 😀 Já se děsím, jaký to bude pučmeloun - asi budeme pěkní tlustínci, když jsme v bříšku tak dlouho - ale stejně bude holky pro nás nejkrásnější 🙂

evuss: no jo chudinka malá trápená rýmou, ale co tě nezabije to tě posílí, tak přeju ať rýma brzy odfičí😀 a co se týče kil, tak vzhledem k tomu, že mám nahoře skoro 20, tak počítám, že minimálně 10kg mi jich taky zůstane - spíš o dost víc...ale však se neboj - malinká povyroste a vy vyrazíte ven a kila půjdou dolů 😀DD

jinak souhlas, že cipísek zrovna úplně maličký není - ale je to i dlouhán, tak to jistě žádný špekáček není. Dobře, že už to má zuzi za sebou - a myslím, že to měla i vcelku rychlé 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru