Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
11. kvě 2010

andy, já taky žiju především na sladkostech..je to prostě to nejrychlejší a mám na to chuť, jako na jediné..teď frčí oranžový bebéčka a vesna😀 a taky den starý housky..prostě rychlovky..kravský mléko, já po tom měla atopický exém, a tak se bojím, aby ho tomík nedostal taky..už tak má moooc citlivou pokožku a musíme pořád mazat..takže mlíčko v pohodě můžeš..já už jsem neodolala a skleničku si dala..a zatím dobrý..prostě každý den zkusím něco nového...ale zkouším to ráno, aby, když by měl po tom bolení, tak ať si to odbydeme přes den a v noci se všichni vyspinkáme..na tu stoličku jsme zvědavá, taky jsme "zelení", ale včera jsem se dr. zapomněla zeptat..taky jsem zvědavá na vaše míry🙂

miselaniki
11. kvě 2010

jani: taky jsme včera pořvali celý den, nevím co bylo ale noc naštěstí dobrá
veri: kapky mám je ze slovenska, tak jak píšeš za půlku
eri: taky jím jenom staré pečivo, to by se malý zbláznil kdybych jedla čerstvé, nemůžu smažené a pálivé,
eri tak přítel je vtipálek, můj manžel se učí na zkoušky, tak čte malému večer občanské právo🙂)

Holky jdeme na to převážení tak nám držte pěsti. Jediné co pozoruji, že musel vyrůst protože m trčí nohy z jedné zavinky a jedny dupačky už neoblečem.

eriska
11. kvě 2010

misi, to víš, tatínek nám před měsícem udělal myslivecký zkoušky, tak teď na tomíka machruje..ale ono se mu to očividně líbí🙂 a taky se neučí, jak je velikej, ale to s ním sedí na gauči, má ho na nohách, bere mu ručičky a říká, jak je barry velikej? tááákhle je velikej.a to se mu taky líbí, ale nesmím to s ním dělat já..to se mu nelíbí..vyčůránek náš malej🙂tak zase aspoň bude kryštůfek chytrák od malička..to chce..znáš to, co se v mládí naučíš...😀 budeme držet pěstičky, ať vám převážení dobře dopadne..my za těch 6 neděl narostli o 6cm a taky, že je taška oblečení už připravená na prodej..nemůžeš smažený? to tomíkovi nevadí, naštěstí..ale když teď o víku dělala babi srnčí svíčkovou a k tomu domácí kynutý knedlík, to se mi sliny sbíhaly☹ ale kynutý se nemůže, tak jsem si nechala zajít chuť..ale až dokojím, tak to bude asi den obžérství😀

zuzi82
autor
11. kvě 2010

Ahojky,
tady je taky krásně. Už jsme byli na procházce. Museli jsme dojít do lékárny a do obchodu a teď Matýsek spinká na zahradě v kočárku.
Včera večer jsem definitivně vzdala kojení. Poté, co jsem malého v devět nakojila (a vypil zase jen 30 ml mlíčka ☹ ), jsme ho dali do postýlky a začal kňourat. Nechali jsme ho tam a on se nakonec úplně rozbrečel, tak si ho manža vzal a on si začal cpát ručičky do pusinky. Takže přes to, že jsem ho právě nakojila (a kojila jsem jako vždycky 45 minut), měl hlad. Takže jsme uvařili 50ml Nutrilonu a dali z lahvičky. Hned potom pěkně usnul. Dneska jsem zkusila odstříkat, ať vím, kolik se podaří za těch 45 min dostat odsávačkou a bylo to jenom 60 ml, což by odpovídalo jedné dávce. Takže výsledek je, že si koupím dvoufázovou el. odsávačku od Medely a budu ty trošky, co mám odsávat a malému to dávat v lahvičce a jak nebude stačit, tak přikrmíme Nutrilonem. Co se dá dělat. Trochu jsem s tím počítala. Moje mamka neměla mlíko vůbec, protože nemá vyvinutou prsní žlázu a ještě k tomu beru ten Warfarin na ředění krve, který to taky ovlivňuje. Teď, co tady píšu, tak se mi na oběd podařilo odsát jen 30 ml, takže to schováme na odpoledne (snad ještě něco přidáme) a na oběd si dá naše sluníčko Nutrilon). 😒

mandragora10
11. kvě 2010

Ahoj holky,

tak vcera byl asi nejaky spatny den, nas Tomik taky skoro cely den probrecel a profnukal, pokud jsme nekojili nebo nespal, porad zlobil. ani nespinkal, za cely den spal tak 3 hodiny, ani kocarek nezabral ☹ Ale nastesti noc byla celkem klidna....interval jako Tomask od Erisky jsme teda nemeli ani omylem, ale i jeden po 4 hodinach je pro nas uspech.
Eri...te teda obdivuju, jak se omezujes v jidle a hlavne, jak to vypozorujes, co mu nedela dobre....ja nejim jen cerstve pecivo, lusteniny, nadymavou zeleninu a palive. Zrovna jsem dopekla pro dnesni navstevu kynuty kolac s tvarohem a svetskama....a jeste teply ho ochutnala, nejak mi nedoslo, ze by to mohlo Tomaskovi vadit ☹ Tak doufam, ze to nejak zvladneme.
Jinak taky ulitavam na sladkem...cokolady, susenky....to jsem driv vubec nejedla a ted si to davam kazdy den.
Mis...drzime palecky, at vazeni dopadne dobre.
Zuzi...nez se u kojeni stresovat, Matysek by mel hlad a ty zbytecne nervy, to je lepsi odstrikavat a dokrmovat. Kamaradka uz s odstrikavanim po mesici skoncila a jsou jen na Nutrilonu a pry v pohode.

verisek
11. kvě 2010

zuzi: nic si z toho nedelej, ja jsem na tom stejne, snazila jsem se kojit pres kloboucek, protoze si neumel vythanout moji bradavku, byl u prsicka treba 45 minut a kdyz jsem ho pak zvazila tak jsem zjistila, ze si vytahl jen 20ml
takze odsavam, nekdy odsaju klidne na jedno cele krmeni nekdy ne tak dodelam nutrilon
je to teda narocnejsi, jelikoz potrebujes lahvicky, porad je umyvas, sterilizujes, ohrivas a odsavas, delas prikrm..
jinak ten nas je teda vetsi zrout, davam mu uz 80ml zhruba kazde 3 hodky, rikala jsem to doktorce a pry to nevadi, kdyz jsem mu davala min, mel porad hlad
asi dohani to co zhubl v porodnici 🙂

crawler
11. kvě 2010

Krásný den holky🙂

Konečně jsem vám dočetla a můžu vám napsat jaké to bylo u mě 🙂 Prvně moc děkuju za gratulace a sama gratuluju novým miminkám a šťatsnným maminkám a zbylým těhulkám přeju pevné nervy🙂

K mému porodu:

Chtěla jsem si užít poslední víkend před pondělním vyvoláváním, se kterým jsem počítala, když jsem měla stále to CS 0. Manža po týdnu přijel a tak je jasný, že jsme tomu chtěli trochu pomoct 😉. V sobotu jsme jeli na chalupu, opekli se párky, já si zajezdila na koloběžce, s manžou jsme zahráli badminton a prostě krásný čas s rodinou - všichni jsme se sešli a přáli mi šťastné vyvolávání. Tak se skončil 10.den přenášení, večer jsem měla průjem, ale nic dramatickýho. V noci mě probudilo takové zvláštní křupnutí v těle - myslela jsem, že se mi to zdálo, ale pak jsem cítila mokro a bylo jasný, že miminko se rozhodlo přijít na svět bez vyvolávání. Voda byla čirá, tak se mi ulevilo. Bylo 00:15 a začal se 11.den přenášení. Dala jsem sprchu a začaly kontrakce po 5 minutách. Vyjeli jsme do porodnice a já byla šťastná - těšila jsem se na mimi, porod do vody a to, že to budu mít snad už dopoledne z krku. Monitor byl v pořádku, my se ubytovali na nadstandartu a sledovali kontrakce. Najednou začali slábnout a my byly po 7 min., pak po 10.,...Za tu dobu jsem se ale otevřela na 3cm! Doktor provedl hodně nepříjemnou prohlídku - roztahoval a masíroval branku ručně, aby se otvírala rychleji - čípek jsem měla dosud dost tuhý a nebyl ještě celý spotřebovaný...Po vyšetření jsem krvácela a byla celá bolavá. Pak jsem dostala klistýr, že se to snad rozjede rychleji. POdařilo se mi ho udržet celých 10 minut a pak mi bylo báječně - nicméně KONTRAKCE USTALY ÚPLNĚ! Už se blížilo poledne - 12 hodin od odtoku plodové vody mi museli dát antibiotika do žíly - PA mě upozornila, že to asi bude bolet, že to penicilin může způsobit. Taky že bolelo, měla jsem ruku jako by obraženou až po rameno. Pak už řekli, že se musí jednat a že dostanu infuze na rozjetí kontrakcí. Kontrakce se rozjely hned po pár kapkách infuze a rovnou po 2 minutách. Už jsem byla vyčerpaná a i o těch krátkých přestávkách jsem usínala a klimbala než přišla další bolest. Pak jsem šla na další kontrolu, dostala jsem 2 čípky na změkčení hrdla. Následovalo další čekání. Monitor ukazoval příliš krátké kontrakce a navíc mě víc než do břicha střílely do kyčlí...Další kontrola v 16.00 ukázala, že jsem stále jen na 3cm, miminko se mi rve hlavičkou dolů, že už chce vylézt, ale moje tělo prostě nereagovalo a neotvírala jsem se. Prcek se při kontrakcích přidušoval a řekli mi, že to prostě přirozeně nepůjde a že se to ukončí akutní sekcí. Mě i manžovi už se ulevilo. Ta nejistota byla hrozná. Rychle začali shánět anesteziologa a celý tým. Zvolila jsem si spinální anestezi, abych mohla malé hned vidět. Oholili mě, vycévkovali, a jelo se na sál. Napíchnout epidurál do páteře se podařilo až na 5.pokus, protože jak jsem byla zacévkovaná a do toho kontrakce po 2 minutách, tak jsem se nedokázala pořádně nahrbit. Nicméně potom už jsem konečně cítila úlevu - dolní polovina těla mi těžkla a já se jen bála, jaké to bude a zda mimi bude v pořádku. Celý opěrační tým byl úžasný, povzbuzovali mě a dodávali odvahu. Myslela jsem, že nebudu cítit nic, ale vlastně cítíte, co se odehrává - jen necítíte bolest. Jakmile prcka vytáhli, tak jsem uslyšela nejkrásnější pláč na světě - když mi ho ukázali a já viděla hlavičku jako kuželku, jak se cpal ven, tak se mi chtělo brečet a hrozně mě mrzelo, že moje tělo takhle selhalo...Manža byl hrozně šťastný a nevěděl co by 😀
Pak mi to všechno rychle začalo přicházet k sobě a nastaly další bolesti - nic na utišení jsem ale nechtěla -až na noc, abych se vyspala. Převládala euforie z toho, že jsme už rodiči. Františka mi nosili na přikládání, které se ale vůbec nedařilo, protože malý si jen cucal vlastní rtík nebo jazýček - zlozvyk z bříška.
Po 20hodinách jsem musela vstát a jít do sprchy - to byl další "porod" a následující 2 dny byly těžké, ale pak už to šlo všechno líp a líp. Dokonce i mlíčko se krásně rozjelo a 4.den jsem už musela odsávat, protože jsem měla zatvrdliny, které malý ještě nevysál - byl spavý kvůli žloutence.
Když nás 6.den pouštěli, tak už jsme plně kojili - jen bojujeme se správným přisátím. A i když mám ideální bradavky (dle slov laktační poradkyně), tak musíme kojit přes kloboučky, protože ten náš malý špunt má sací reflex až zcela vzadu v pusince.
František se v bříšku krásně dopekl - už 4.den zvedal hlavičku, když jsme ho chovali a 7.den pásl koníky. Vypadá to, že budeme hodně čiperní🙂

Zkrátka a dobře - porod byl porod, ale když se kouknu na ten zázrak, tak je mi jasný, že sourozence pořídíme 🙂

miselaniki
11. kvě 2010

Ahoj holky,
tak jsem zpátky, Kryštof je konečně na porodní váze a od pátku přibral 120g! a zvážili ho před kojením a po kojení a napil se 60ml tedy tolik kolik má, moc se mi ulevilo. Máme přijít zase za týden do poradny, ale mudr. říkala, že už je to v pořádku.
man: tak včera byl asi vážně divný den, skoro všechny píšou jak byly děti neklidné
zuzi: mrzí mně to ale držím pěsti abys měla dost svého mlíčka - tak to jenom nedostane z prsíčka, ale z lahve
craw: tak porod náročný, ale hlavně že všechno dobře dopadlo a František je v pořádku, jinak tedy super s kojením po císaři, to jsi tedy hvězda🙂.

janinka22
11. kvě 2010

Tak byla u nás nás paní doktorka,koukla na nás a vypadáme v pořádku, zapsali si nás a do první poradny jdeme v pondělí.

Mě se dneska docela zatím daří, nerada bych to zakřikla.. dopoledne se mi malýho podařilo uspat, pak se vzbudil trochu zlobil, protože měl hlad ale já zrovna čekala doktorku.. pak jsme kojili, ze začátku to byl sice boj, ale pak pěkně pil, potom jsem ho zkusila uložit do postýlky, aby si zvykl, páč nám tam nechce spinkat.. a světě div se! Od té doby je klid a krásně spí!! 😵 tak jsem zvědavá kdy se probudí, asi bych si měla jít taky dáchnout než zas začne nějaký rodeo 😀

miselaniki
11. kvě 2010

man: taky jím strašně moc sladkého, to jsem nikdy nejedla, samé tyčinky, sušenky, ale hlavně čokoláda mi jede🙂)

verisek
11. kvě 2010

nevite kolik by melo mimco vypit mlicka na jedno kojeni nebo krmeni v urcitym tydnu? podlo toho jak je stare?

andrea110409
11. kvě 2010

Eri: zelená stolice nevadí ....verdikt doktorky 😉
Holky jsem zpět od doktorky ...tloustneme rychlostí blesku, za chvilku ho neunesu. NA první poradně měl 3,56, na druhé 3,85 a dneska 4,06kg. Dohnali jsme ten zásek z porodnice a myslím, že za chvilku ho fakt ani nezvednu....když se totiž zabejčí tak je tak o 3 kg těžší.
zuzi: nic si z toho nedělej, já sem taky nekojený dítě a jsem naprosto v pohodě, hlavně aby jste byli v pohodě vy dva a užívali si důležitější věci než je kojení 😉

zuzi82
autor
11. kvě 2010

Veri: mimčo by mělo denně vypít 1/6 své váhy. Tzn. pokud má 3 kg vychází to na 0,5 l mlíčka denně
Holky: díky za podporu. Nic s tím neudělám a jen mě mrzí, jestli jsem ho ve své touze kojit trápila hlady. Ale nevypadal tak. Jinak bych asi na to přišla dřív. 🙂

katy007
11. kvě 2010

Ahoj holky,
zdravím vás a moc nestíhám dočítat.

Zuzi: nic si z toho nedělej, že nekojíš, odstříkávej co to dá a uvidíš, že za chvíli budeš mít dostatek mléka, já měla dostatek, ale kvůli žloutence musela odstříkávat a převařovat tak jsem většinou odstříkala mezi 50-80 ml jak kdy a musela dokrmit Nutrošem teď mám povoleno kojení z prsu tak ze začátku jsme kojila a dokrmovala, teď se mi už laktace rozjela a Nutroš mi nechce a taky jsme myslela, že už nebudu kojit. Tak vydrž a zkus přikládat. A pokud to nepůjde tak nebudeš o nic horší máma než ty co kojí hlavně buď v pohodě.

Veri: my měli mezi 3-4 týdnem ten růstový a to jsme furt krmila, teď se blíží 6 týden a to taky je údajně růstový. Jinak by denně měla vypít kolem 500 ml mléka.

A trochu se vyjasnilo tak jdu alespoň kolem baráku ven, kdyby zase začalo pršet abychom nepromokly a stihly doběhnout. To počasí mě už štve!

crawler
11. kvě 2010

mě docela štve, že nevím, kolik toho malý vycucá...než jsem měla mlíčko, tak ze mě dle váhy vytahal jen 10ml a dávali jsme 20ml nutrilonu...ted jak plně kojíme, tak netuším, ale prostě ho přiložím, kdykoli si pláčem řekne...hlavně zuzi, že přibere a je jedno po čem... 😉

eriska
11. kvě 2010

man, tak já to vypozorovala, protože jsem si to první dny psala, co jsem jedla a vždycky jsem si k tomu dni napsala, když brečel..a pak to prostě vypozorovala..a taky mi dost poradila teta, co jedla a co ne, takže to pomalu zkouším..ale kynutý, jako kde je droždí, tak to by se čerstvé nemělo, až den starý..prdopeč prý nevadí..já zase obdivuju tebe, že pečeš..to já bych nestíhala..teď jsme třeba byli od 11 venku a teď se mi tady řehtá v křesílku, ale musím na něj mluvit..jako otočit se a dělat, to nee..

janinko, my taky přes den v postýlce nespíme..ráno spí ve naší posteli, pak jsme pořád venku, pak, když usne, tak na ruce a večer, kolem té 9,10 ho do postýlky položíme uspaného a držím ho za ručičku a když se probudí, tak řekne mravenečka a pak zase zabere..

zuzi, souhlas s holkama..to že nekojíš, není konec světa, jsme v době, kde je náhrad za mlíčko hodně moc, popřípadě, když odstříkáváš, tak můžeš dávat lahvičkou..uvidíš..každopádně, žádné depky, pokud se dá najít řešení, tka je to dobrý..horší by bylo, kdyby nebylo🙂

craw, musím říct, jak jsem četla o tvém porodu, vzpomněla jsem si na svůj a už tekly slzičky..mně se tyhle příběhy děsně líbí..frantík je teda rychlílk, ale tomíno je teda úplně stejný, chvíli hlavu nenechá v klidu, jak jsme vzhůru, tak pořád víská (teď teda nevím i/y, tak se omlouvám..to to kojení😀), řehtá se, hází rukama, nohama, minulý týden se v noci v postýlce z vodorovné polohy dostal do svislé..no, mazec..tak ho zvaž před a po kojo..jestli máš tu starou váhu, dáš na ní plech s plínkou a pak jen odečteš tu váhu toho plechu..ale já se třeba s tomínkem zvážila ráno a pak večer, ve stejném oblečku..ale nějak váhu neřeším, přibíráme bohatě..evi, hoď nám sem fotečky..

andy, tak to nás pěkně doháníte, na to, že jste mladší..ale ono to asi teď ze začátku půjde rychleji..my jsme dneska přesně o 6 týdnů starší a přesně o kilo těžší..jestli to tak půjde dál...

zuzi82
autor
11. kvě 2010

Holky, ještě jednou díky. Už jsem srovnaná. Takže tak jak jsem psala, odsávačka je objednaná i s lahvičkou. Budu se snažit, co nejvíce a nejdéle odsávat a jen to doplňovat Nutrilonem. Teď mám v lednici zásobičku mateřského na noc, tak uvidíme, jestli se ještě podaří něco odsát i na večer. Jinak vám musím říct, že mám nejlepší mamku na světě. Je úžasná, jak se snaží mě uklidnit, když mě něco trápí. Když jsme pořád řešili, že Matěj nepřibírá a pije málo, tak mě pořád uklidňovala, že není každé mimčo tabulkové a dnes, když jsem jí volala, jak jsme se rozhodli pokračovat, tak mi teprve řekla, že jí to dost trápilo, že malý tak málo baští a nepřibírá, ale nemohla mi to říct, aby mě zbytečně nerozhodila ještě víc, než jsem byla. Dokonce na netu projížděla diskuze, aby zjistila, kolik má mimčo vypít. Je fakt poklad. Tchýně mě naopak pořád kamenovala otázkama, kolik který den vypil a jakou má váhu. A pořád řešila, že to není normální, a že musí sníst víc, že to do něho musíme nějak nacpat a co s tím chceme dělat a tak. Nakonec jsem jí musela říct, že se s ní o tom vůbec nechci bavit. 🙂
Craw: porod teda síla, ale zase jste zvládli kojení na jedničku, dokonce bych řekla s hvězdičkou 😉
Misi: málem bych zapomněla. Velká gratulace k úspěchu, teď už to půjde. 🙂

eriska
11. kvě 2010

holky, tak my máme zase brečící a do toho škytajdu☹

přidala jsem aktuální fofto do albíčka

janinka22
11. kvě 2010

eri krásný fotečky 🙂

tak nevím co se stalo, ale Adámek dneska otočil a celej den je zlatíčko moc hodnej a pořád spinká a dokonce celou dobu v postýlce, tak mě to těší 🙂

holky, přestanou bolet někdy prsa, nebo to bude po celou dobu kojení? Pořád mám s jedním trošku problém, mám poraněnou i bradavku, ale nějak to zvládám, pít jsem z něj malýmu dávala,protože bylo nalitý tvrdý a bolavý, ale jak z něj pil, tak je to teď mnohem lepší..

a ještě bych se chtěla zeptat, jestli zmizí ta těhu čára z břicha??? Já ji tam pořád mám 😒

verisek
11. kvě 2010

eri: ten vyrostl, to neni ani mozny, je krasnej a uz se i smeje 🙂
jani: caru mam taky jeste porad, snad to zmizi 😒

crawler
11. kvě 2010

já čáru neměla..ale určo zmizí 😉

jani. já mám taky prsa zvalchovaný - na začátku ze mě tahal i krev - byl a je to boj s tím správným přisátím...mě kojení ze začátku pár minut dostz bolí a pak ok...ale dotknout se bradavek? 😅 radši nee...

a jak holky splaskává bříško? já se ještě nestihla zvážit, ale když se vidím na fotkách...bléé ☹

eriska
11. kvě 2010

holky, roste děsně rychle..ostatně, to ti vaši drobečci taky😉 nezdá se vám, že to děsně moc rychle letí?

jani, u nás to je jako na houpačce, jeden je to strašně hodný miminečko, druhý ďáblík..prostě tím jak roste, tak má své dny,no..a navíc, je to chlap a beran, tak už má svoji hlavu,no..

taky čáru pořád mám, ta mě tak neděsí, jako ty strie na břiše..nevím, dělají všechno, jen ne blednou 😒

bradavky, já občas kojím s kloboučkem, občas bez, a zatím jakš takš dobrý..

jdu koupat..už fakt nevím, co s ním, tak ho zkusím strčit do vody..

crawler
11. kvě 2010

hodila jsem pár foteček do alba 😉

andrea110409
11. kvě 2010

Tak to ja sem s bradavkama naprosto v pohode, jen zezacatku jsem mela od maleho cucfleky, ale ted uz pohoda. Mazala jsem bepanthenem a ten byl uzasnej a hlavne neni skodlivej pro mrnouska.

andrea110409
11. kvě 2010

craw: koukala jsem na fotky a mrnousek je naprosto nadhernej a zlaticko. Jen ta tvoje jizva je teda desiva, koukam ze kazda jsme si tu prozily svoje......asi by to zadna z nas necekala co tak pred 2 mesicema. No jeste ze clovek dopředu nic neví.
Já teda už jsme naštěstí v pořádku a až na výtok už sem bez bolestí....uvidíme jak doppadne prohlídka na gynekologii za dva týdny. 😎

miselaniki
11. kvě 2010

eri: no malý hrozně vyrostl, to už je velký kluk🙂)
craw: františek je nádhernýýý
jani: já na bradavky taky používám bepanthen, nedokážu si to bez něho představit a bradavky v pohodě
zuzi: je fajn, že máš v mamince podporu to je moc důležité
čáru mám zatím nezmizela, břicho jde pomalu dole, zatím mi do původní váhy zbývá zhubnout 3 kg.

janinka22
12. kvě 2010

dobré ránko,

craw, tak s těma bradavkama jsme na tom stejně.. taky ze začátku vždycky bolí a pak do přejde když dýl saje.. mě přijde že málo otvírá pusinku, tak tam strčím málo dvorce a cucá spíš jen bradavku, což by být nemělo..tak snad se to naučíme líp,asi to chce čas.

já už mám teda břicho dole,akorát ta kůže...chtěla by zpevnit no..ale vidím to tak,že se na to vrhnu až po šestinedělí pomalu..teď by se stejně mělo cvičit jen zlehunka ne?? Jinak já mám teď ještě 3 kila nahoře, ale vzhledově mi nepřekáží, takže hlavu si s tím nedělám. Ony taky váží něco ty prsa že.. 😀

taky na bradavky po koju mažu Bepanthen, ale zázraky asi neumí 😅

janinka22
12. kvě 2010

craw, malý je moc hezký 😵 ta jizva to je síla - musí tě to pořád hodně bolet viď? Ale jizva se zahojí, hlavně že máte prcka a jste oba zdraví 😉

andrea110409
12. kvě 2010

Dobré ráno holky 🙂
Tak dneska je Šímáčkovi měsíc 😎

janinka22
12. kvě 2010

andy, to to utíká viď 🙂
přihodila jsem taky nějakou fotečku další-z koupání a taky jsem hodila popis porodu tak nějak zhruba 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru