Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

baterka
17. kvě 2010

skreti: vydrž, přijde to samo nebo s pomocí! Já přenášela pět dnů a ještě v neděli dopoledne mi doktor tvrdil, že se nic nechytá a odpoledne jsem už jela s pravidelnejma kontrakcema a před půlnocí se Marek narodil. Takže to může přijít rychle. Já neměla brnku nachystanou ještě ani dvě hodiny před porodem, PA mi ji masírovala..., no masakr, ale malý se narodil přirozeně. Takže hlavu vzhůru!!!
jinak já tedy jezdila na kontrolu každé dva dny - i v tu neděli, ale to asi záleží na praxi porodnice, z toho si nic nedělej. A kdyby se něco dělo, určitě to poznáš! Držím palce do finishe, už to máte za pár a bude to coby dup.

teri: vyvářela jsem celý dudlík, ale ještě jsem ho nepoužila, zatím si pořád říkám, aby se nauči správně sát z prsu a zas takový boje zatím nemáme, abych ho tím "šidila". Ale určitě na něj dojde, tak to pak znova vyvařím celý a pak budu přelívat převařenou vodou.

jinak ten náš lupm dneska skoro nezabral, až teď večer, možná to bude tím, že jsem přešla na látkovky - došel mni balík jednorázovek z porodnice. Zatím dobrý, jen to chce trochu cviku.
Manžel je od pátku na baráčku a maká. aby nás mohl co nejdřív nastěhovat, ale je to ještě tak na těch 6-8 týdnů. Hrozně mi chybí, stýská se mi po jeho objetí a úsměvu, taky mě mrzí, že malého nemůže chovat a užívat si ho. Jsem z toho celá naměkko a tak mu radši jen píšu a nevolám, bulela bych mu jen do telefonu. Myslím, že on to má těžší, je na něm hrozná odpovědnost, aby to co nejdřív dotáhnul a zařídil a nemůže být s námi, je mi ho líto a sebe taky ☹ Ach jo...

andrea110409
18. kvě 2010

bater: věřím to je blbý, ale hlavu vzhůru budete mít hotový domeček a budete moct brzy se stěhovat bydlet v novém 😎 Lepší když to zvládnete teď když je malej ležáček a kolem sebe vnímá jen málo. HOrší by bylo kdyby vnímal i on odjezdy taty...to by bylo těžké pro vás všechny 😉

t.kosticka
18. kvě 2010

Ahoj holky!
Craw, mis : Mám se celkem dobře...fyzicky to ujde, ale psychika je horší 😀

Děkuju za rady. dopřipravila jsme si tašku do nemocnice, a jsem zvědavá, jestli se přidám k těm rychlovkám, nebo budu taky přenášet...

evejka
18. kvě 2010

😀 Ahoj Teri a holky...taky jsem ubitá a čekám...holčička je den ode dne těžší a doktorka nám slibovala,že v půlce května máme po porodu...no kdepak. 😉 Máme CS 3 a asi budeme přenášet...vůbec nevím,jak to vydržím,jsem trochu trudomyslná,ale bude líp...zkoušíme to popohnat,ale ani tulení,maliník,pohyb ...nic 😀 Už chci bejt maminka..jinak přesně takhle jsem řešila dudlíčky,takže děkuju za zodpovězení...takže je tu ještě vcelku Teri,skretik,ivet,já a mer? 😀

evuss
18. kvě 2010

Dobré ráno,
Bater: přesně vím o čem mluvíš. My máme taťky taky buď v práci nebo na stavbě. My ale stavíme v místě takže se chodí dom aspoň najíst a vyspat,ale itak, radši bych ho měla doma víc, už kvůli malé. Ono když přijde o půlnoci dom tak si ho moc neužijem. Ale jak to bude hotový tak už bude jen dobře. Takže "jen" vydržet. Já se teda i těším jak bude pěkně budeme mít po 6ti nedělí a budu mu moc jít pomáhat. Malou dám do kočárku a půjdu aspoň trochu konečně dělat nějakou manuální práci. Stavíme sami a před těhu jsem tam byla furt, pak mě tam nepouštěli a docela mi to už chybí 🙂
Holky těhulky "užívejte" si ještě bez prcků. Ono je to s nima teda krásný, ale když si chce jít člověk odpočinout a mimčo začne křičet, tak si vzpomenu, jak to bylo "krásný" když mě jen kopala 😀 Tak vydržte, brzo se dočkáte. Hlavně žádný zbytečný stres. Držím pěsti!

ivet6
18. kvě 2010

Ahoj 🙂,

já sem někde četla vyvářet 10 minut, ale to mi taky připadá dost. Tak že 5 minut snad stačí 😉 (já vyvařila zatím jen jednoho dudlíka a kryt do porodky, zbytek nechám až na pak 😉 )...Spíš mě naštvalo, že se mi do toho silikonu na dudlíku dostala voda, takže sem na to pak chtě-nechtě stejně musela sahat, abych jí zase vymáčkla ven 😝 - no hlavně, že je "převařenej" 😠 ....
...jinak bych si měla taky zkolaudovat tu tašku, protože samozřejmě už po těch 14ti dnech pořádně nevim, co tam zase a kde, mám 😒
Říkají Vám doktorky kolik vaše mimča váží, nebo už vám taky nikdo UZ nedělá?

andrea110409
18. kvě 2010

Ahoj holky, je mozne ze by se v 5 tydnu od porodu nastartovala menstruace ? Zacala jsme totiz lehce krvacet a tak radeji ptam. JInak dneska se uz zacal malej smat a vypada to ze vi i cemu. Nastesti nam zabrali kapicky a tak prdikujem o 106 a jsme uz zase stastne mimnko 😎

skretik
18. kvě 2010

Moc dekuji za podporu Bater a Craw 😵. Dneska od noci mam pekny poslicky, tak se treba konecne zacina neco dit 😝 . Mam taky takovy silny vytok, porad zkoumam, jeslti je to vytok nebo plodovka, ale plodovka je asi uplne cira, vidte?

Koukam Evej, ze si na tom jako ja, taky te zbytecne brzy stresuji, ze budes prenaset, nechapu proc to ti doktori delaji 🙄 , jako by nevedeli, ze i tak jsou ty posledni dny pro tehulky psychicky narocny a oni nas k tomu jeste rovnou stresuji, ze to potrva jeste dyl 🙄 . U nas taky nepomaha nic a do takovych tech drastickych drinku se mi nechce. Kamaradka mi poradila snist cely cerstvy ananas, ze ona i jeji sestra hned druhy den potom co snedly cely ananas jely rodit, tak ho tu mam pripraveny, ze si ho zitra dam. Chtela bych rodit ve ctvrtek 😀 , to jsem vybirava,co 😅 .

Ivis me delal UTZ naposledy muj doktor nekdy ve 35tt, od te doby uz jen v porodnici monitor, takze vubec netusim kolik mimi vazi, ale doktorka v porodnici rikala, ze miminka uz posledni tydny moc nepribiraji. V tom 35tt jsme meli 3kg, tak v to doufam, ze uz moc nepribirame 😀. Ted jdu na kontrolu ve ctvrtek, tak si asi o ten UTZ reknu.

skretik
18. kvě 2010

Andrej ty probioticke kapicky mate? To je brzy ta menstruace, kdyz kojis, ne?! Ale nevim, mozna je to mozne, nemuzou to byt jeste zbytecky po porodu?

baterka
18. kvě 2010

evuss: jojo, ta to máme podobný, akorát že manža to má za námi 100 km..., takže moc nejezdí, já se ho snažím podporovat, aby mu to nebylo moc líto, opravdu maká a moc se snaží, abychom se mohli nastěhovat. Přesně jak píšeš, před těhu jsem dělala vše s ním, pak mě od všeho odháněl, jen jsem tam vařila, poklízela a myla nádobí, pak už ani to ne, zmáhala mě ta cesta vlakem... Ale oni to pro nás dodělají a pak tam s nima budeme všichni, to bude super, máš pravdu! Tak jen vydržet!!! Jsem ráda, že v tom nejsem sama... 🙂!

baterka
18. kvě 2010

sketi: není zač, tak třebas pojedeš, já na začátku taky nevěděla, zda už je to ono či ne, tak jsem si dala teploou vanu a pak to jelo už jak na drátkách a nebxlo o čem... ! Uvidíš. Držím palce. A kdyžtak si dáš zítra ananas, to je taky fajn představa, ne? 😎

baterka
18. kvě 2010

ivet: no mě taky nikdo nedělal utz dlouho..., naposledy snad ve 31tt ještě klasicky gyndař. Mě říkali, že jen kdyby se jim nezdál monitor nebo vyšetření. A odhad velikosti a váhy taky ne, prý je to dost nepřesné. Například kamarádka je toho důkaz - říkali jí 3,6 kg a kluk měl nakonec 4,3 kg, takže to máš jedno a možná někdy lepší nevědět 😅

miselaniki
18. kvě 2010

Ahoj holky,
tak jsme zpátky z poradny, malý přibral 250g za týden tak je mudr. spokojená, já taky🙂 a všechno jinak v pořádku.
kosti, skretik, evej, ivet - tak držím pěsti ať to máte co nejdřív a co nejrychleji za sebou
andy: probiotické dáváš? U nás je to po nich určitě lepší, sice ještě někdy dám sab simplex, ale spíš výjimečně
bater: tak se držte, vím, že to není lehké, ale pak už budete všichni spolu a bude o skvělé🙂)

evejka
18. kvě 2010

Holky,děkujem!!!Už je to na palici...skreti,mám úplně stejný pocity 😉 výtok mám taky slabounkej,takovej do žluta,tak nevím,zítra jdu ke gyndařce,tak se poptám...UTZ mi dělá,ale neříká mi váhový odhady...jen když se jí zeptám,říká,že budeme mít velký mimino,kolem 4 kg,takže to mě taky děsí...i když u manžela v rodině to je 😝 takže pevné nervy,je to asi přirozené,že na konci těhu se opravdu těším na porod!!!! 😀 😀 😀

evejka
18. kvě 2010

Skvělá zpráva holky!!!poslanci přehlasovali veto a navýšili mateřskou na původní výši z roku 2009 od 1.6. s tím,že jí zpětně maminkám doplatí!!! 😀 😀 😀 mrňousci se budou mít o něco líp!!!

skretik
18. kvě 2010

Evej presne tak, taky se na porod tesim, rozhodne se ho nebojim. Bojim se toho, ze se sam nerozhodne a budou ho nutit 😒 . Kdyby bylo apson neco malo pripravene, tak bych se vyvolavani nebala, ale kdyz se vubec nic nechysta, tak to je pak pry hodne bolestivy...No uvidime, musime to vydrzet. Ono kdyz to tady tak ctu, tak clovek by mel byt asi rad, ze miminko je v brisku a netrapi ho prdiky a papani a tak, pak nam teprv nastane vojna 😝 .

Mis gratuluju ke kontrole, super, ze krasne pribirate 😵

janinka22
18. kvě 2010

Evi,tak to je super zprávička s tou mateřskou! 😵 konečně něco co nás maminy potěší 🙂

katy007
18. kvě 2010

Ahoj holky,
s tou mateřskou je to super jupí 🙂 jinak celkem trpím zub bolí jhako čert a stalo se přesně to co jsem předpokládala, zubař odložen cesty mezi OV a KI neprůjezdné musím počkat až opadne voda! mě trefí, přitom jsem měla nutkání jet už v pá,ale říkám si, vydrž, neotravuj v út jsi objednána a prd. By mě zajímalo zda mám kaz nebo přecitlivělost že kojím.
JInak tu furt, lije a lije, kosa jak z nosa a šílené většisko!

andrea110409
18. kvě 2010

Ahoj holky tak jsem zpět z poradny a dneska tak optimistická nejsem ☹
Malej přibral jen 90g a přitom kojíme častěji než kdy jindy, na rýmu dostal antibiotické kapky a musim je kapat každou hodinu pokud je vzhůru a musíme odsávat, ale po dvakrát jsme to zkusila a není co.
katy: já se zubem byla dneska na rentgenu, v pátk jsem šla jako bolavá a tak ho mám provrtanej a vyčištěnej kanálek...moc tě obdivuju, že to zvládáš, mě se ulevilo naštěstí,a le uvidíme co bude dál....držím pěstičky.
evej: to je užasné ani nemusím řikat jak se nám to hodí 🙂 aspon jedna dobrá zpráva 😉

katy007
18. kvě 2010

Andy: no nic jiného mě nezbývá než to vydržet, na pohotovost nechci jít. Já malé taky odsávám a někdy se dost divím co vše odsaji, kde se to v tak maličkém nosíku bere. Ale nějak extra tu rýmu nemá, jen funí když dýchá tak ji odsávám a kapu ty kapičky s mořskou solí. My jdeme na poradnu ve čt tak jsem zvědavá poslední 2 poradny jsm ebyli pchváleni prvně z 3,4 jsme šli na 3,7 a teď naposledy jsme měli 3,94 kg.

t.kosticka
18. kvě 2010

Ahoj evej, to máme úplně stejně... 😀

akorát já nevím, podle jakých hodnot se určuje ten čípek- já mám CS 0...to je k porodu lepší nebo horší než CS 3?

ivet,
mě to začali říkat až v nemocnici v těhu poradně při ultrazvuku, ale nejčastěji,když jsme byla v nemocnici na ten týden ležet.

Andy, dokud kojíš, tak bys normálně krvácet neměla, ne?! Nejsou to očistky? Nějak narázově poslední "várka"?!

Skret, takže ananas,jo?! Hmm 😀

t.kosticka
18. kvě 2010

ježiš, te´d jsme se dočetla, že čím menší CS, tím menší otevírání, takže když mám CS0, znamená to, že jsem total uzavřená 🙄
no to je hezký....
aspoň, že ta mateřská vyšla 😀 😀

janinka22
18. kvě 2010

holky,já ten ananas zkoušela a mě teda nezabral.. jestli to nebyla náhoda, že po něm rodily, nebo to působí jak na koho 😅

teda s těma zubama vám to nezávidím,doufám,že žádný problém mít nebudu..

andy, možná to může být menses, někomu první přijde brzy.. ale je to divný když kojíš, jestli to nejsou ještě očistky spíš..
jak vám holky dlouho trvaly očistky? Já mám ještě takovou tmavou krev, prý to má přejít ve špinění, tak jsem zvědavá kdy to jako bude, nemůžu se dočkat až to skončí!

tery, menses se může dostavit i při kojení, co jsem teda četla.. ono je to individy.. ale taky se dostavit nemusí dokud ženská kojí

andrea110409
18. kvě 2010

holky to krvácení už odeznělo a já mám už několik týdnů jen výtok zlutavej ale dost silnej, bez intimek ani nahodou.

ivet6
18. kvě 2010

a kolik je finální CS číslo?

andrea110409
18. kvě 2010

katy: a jak to s ní děláš aby se ti nebránila přitom odsávání ?

mandragora10
18. kvě 2010

Ahoj holky,

tak my dneska mely rusnejsi noc, mrnousek mel zase prdiky, tak narikal cele dopoledne ☹
Andy...nekde jsem cetla, ze nekdo uz menses mel i ke konci sestinedeli....tak bud to budou jeste zbytkove ocistky anebo patris k tem rychlikum, co i pres kojeni menstruuji skoro hned.
Skreti, Evej, Ivet, Teri....nikam nespechejte....miminka si sama urci, kdy na svet...rikejte si, ze ted je venku docela osklivo, tak nemaji kam spechat....at jim na cestu z porodnice sviti slunicko 🙂
S tou materskou je to super....konecne pozitivni rozhodnuti politiku!!!
Mis...gratulace k uspesne kontrole!
Andy....nic si z toho nedelej...tak treba malej ted vic kaka a moc mu nezbyde k ulozeni....treba se to dalsi tyden spravi. Co rikala doktorka, kdyby nahodou zase nepribral? Ze by ti doporucila prikrmovat?
Holky...co davate na potnicky v obliceji? Nam se ted par udelalo ☹
Jinak vcera jsme byli na sono kycli, jsou v poradku, ale preventivne mame davat dve latkovky....moc se mi do toho nechce...dneska jsem mu je dala, ani moc neprotestuje, ale zadecek ma dvojnasobny 🙂 Davate pliny navic nebo ne?

andrea110409
18. kvě 2010

man: na potničky i na obličeji odvar ze šalvěje...nám to pomáhá. Doktorka se nad tím nijak nepozastavovala. Já dávám jednu plínu navíc k papírovce a v pohodě

skretik
18. kvě 2010

No Jani ja ho zitra zkusim ten ananas a uvidime, treba to pomaha spis pri prenaseni, ale kdo vi 😉 . A pred chvili mi volala kamoska, ze ji pomohl ten odvar zazvor, hrebicek a skorice, to jsem si udelala o vikendu,ale udelalo se mi z toho zle, tak jsem to nevypila, ale zitra to zkusim znova, dam si ananas a budu to zapijet timhle odvarem 😀 , to by bylo aby ho to nevyhnalo 😉 .

Ja vim Man, ze mu je v brisku asi lip, ale ja uz bych ho chtela mit venku, uz mam o nej v tom brisku strach. Dost me boli pipi kosti a ty svaly nad tim, tak se bojim, aby to bylo ok. Uz bych chtela mit zdravy a krasny miminko v naruci a mit jistotu, ze mu nic nechybi.

crawler
18. kvě 2010

tery: vítej v klubu - já měla CS0 ještě 10.den přenášení...a víš jak jsem dopadla...ale to neznamená, že to budeš mít stejně - můžeš se otevřít rychle během první doby porodní 😉

andy: a musíš přikrmovat? my máme s kojem problém - malej nepřibral nic, takže já odsávám a přikrmuju Hippem...chci plně kojit, ale to by se mi musel umět přisát :-/

skret: naprosto vím, jak se cítíš...přenášení je hrozné psychicky, ale i fyzicky - já se těch 11dní cítila strašně - hrozně jsem otekla, záda v háji, pipi kosti jsem mylsela, že se mi rozpadnou, rozcházela jsem se jako stará bába...děsný ☹(( nezbývá ale nic jiného než to vydržet...já se hrozně bála i plodovku - mamka ji měla totiž hnědozelenou...primář mi ale řekl, že vůbec nemám mít strach, že monitor je ok a miminku se daří a prostě se chce jen dopéct 🙂 a je opravdu moc šikovný - v 6 dnech už dlouho držel hlavičku, pásl koníky, je hrozně čiperný a jako by měl o ty dva týdny víc...žádný strachy 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru