Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

miselaniki
28. črc 2010

ahoj holky,
@crawler - je to taková gumová hadička na jednom konci zaoblená ( dej si to do googlu, nechci tu dávat odkaz at mne nehoní admini). Zasune se tak 1cm do konečníku a většinou se tím uvolní větry nebo i posune stolička. Doufala jsem, že to nikdy nepoužijeme🙂).

miselaniki
28. črc 2010

holky mám dva dotazy
1. Do kdy je potřeba dávat to máchání navíc u praní dětských věcí?
2. Na jak dlouho plánujete rodičák a ten papír se musí podat do kdy, já si to zas nepamatuji.-(.

mandragora10
28. črc 2010

@skretik Nam na brisko pomohly probioticke kapicky s lactobacily....ale ucinnost je poznat az tak po 14 dnech uzivani....a ted kdyz uz se Tomik hodne hybe, tak ho brisko zlobi jen po ranu, kdy si prdlinka a obcas mu to da docela praci, tak si brekne.

eriska
28. črc 2010

ahojky,
crawler, my máme víceméně režim stejný pořád, vstává mezi 5-6, předtím kolem 4 bumbá, po spinkání si hraje tak hodinku dvě si hraje pod hrazdičkou, pak dáme mlíčko, vyspinká se..a tak celý den..občas je v lehátku, to když vařím,když nejsou vedra, jdeme ven, ale baští pořád po dvou hodinkách a víceméně ve stejný čas..každý den koupeme mezi 7-8, pak se nabumbá někdy u toho usne a někdy uspáváme na balonu..ale do desíti vždycky spinká..co váš režim?
miselaniki, mis, tak já taky doufala, že nebude potřeba, ale než ho nechat trápit, tak zase nevidím žádný problém v tom, že se použije..no a abych řekla, tak já máchání navíc nedávala, nedávám a dávat nebudu..dávám mu všechno prádýlko na 30, někdy na 40 na stejný program co nám..jen nedávám aviváž..a už i někdy, když mám třeba jen málo kousků, tak to dávám k našemu..a na druhou otázku, my neplánujeme druhé dítko, takže na rodičák chci na tři roky..dva se mi zdají strašně málo..přeci jen, pořád je to malý prcek, co mamču potřebuje a ty tři se mi zdají akorát..a když to byl přítel, když jsem byla ještě $v porodce zařizovat, tak se ptal i na rodičák a aby mi to navazovalo po mateřský, tak mám žádat na konci července, na začátku srpna..tak to teď tady vypisuju..

jo, holky, chlubím se...jsem zasnoubená 😵 😵 😵

miselaniki
28. črc 2010

crawler - tak my vstáváme kolem 6 někdy později jak se zadaří. Kojím přes den každé dvě hodiny, po kojení si malý hraje nebo si vykládáme, hrajeme, zpíváme. Někdy mu vyjde že si půlku toho času hraje a půlku spí, když ne tak si pohrajeme mezi kojením a pak po dalším kojení spí. Kolem oběda chodíme ven protože musím i venčit psa. Spát chodí kolem 21.00-21.30h, my koupeme obden, protože má Kryštof spíš suchou pokožku. V noci se budí kolem 4.00 h na kojení pak v těch 6.00h.
@eriska - moc gratuluji a kdy to proběhlo? co prstýnek?? No jsem se ptala na to máchání, že já nemám na pračce jedno navíc, ale tři a to pak pere strašně dlouho a mně už to přijde zbytečné, když už má přece 3 měsíce🙂).

zuzi82
autor
28. črc 2010

Ahojky,
Eri: gratuluju a kdy se chystá svatbička?
Misi: já máchání navíc taky nedávám. Peru v Lovele na 30.
Craw: Matěj si vždycky po krmení hraje pod hrazdičkou, pak už ho to nebaví a začíná být unavený, tak si říkáme říkanky a blbneme s hračkama a pak jde spinkat. Většinou spí tak dvacet minut, pak si chvilku ještě pohraje a jde se jíst. Krmíme každé 3 až 3,5 hodinky. Když usne na delší dobu, což se stává tak jednou za den, tak vydrží i čtyři hodinky. Večer nakrmíme, pohrajeme, vykoupeme, ještě dáme trochu mlíčka, položíme do postýlky, zapneme kolotoč, přečteme pohádku a spinkáme. Ráno vstáváme podle toho, jak dlouho v noci vydržíme do krmení.
My opět řešíme monitor dechu. Z neděle na pondělí a taky na dnešek nám v noci spustil alarm. Matěj ležel na podložce. Jestli dýchal nevím, hned jsme ho budili. Dr. nám napsala lístek na kardiologii, tak tam jdeme příští týden a uvidíme, jestli nám zlobí chůvička, nebo je něco s Matýskem. ☹
Jinak se máme báječně. Matěj je úžasný a když se zasměje, tak mám slzy na krajíčku, jak mě to dojímá. ☹ Dneska asi po šesti týdnech přijedou zase moji rodiče, tak se nemůžu dočkat. Myslím, že z něho budou vedle. Od doby, kdy tu byli naposledy se začal smát a taky krásně chytá hračky. 😉

eriska
28. črc 2010

mis, zuzi, děkujiiiiii, no včera z ničeho nic mě vyhnal zdenda z pokoje, tak jsem šla se psem a když jsem přišla, tak v ložnici zdenda na kolenou, malýho v náručí, v ruce prstýnek a jestli si je maminka vezme a onoa že jo😉 prstýnek je krásný, z bílého zlata a uprostřed má malý briliant..svatbička zatím v plánu není, až bude tomík větší a užije si to s námi, jako tancování, baštění atd..možná příští rok...
misi, taky si myslím, že máchání navíc je zbytečné..já to nikdy nedělala a tomík nijak nestrádá..a přidáváte do vody nějaký olejíček? aby se promastil?

mercedesse
28. črc 2010

Tak jsme dneska konečně začali nakupavat a mám krásnej kočárek a pár dupaček a overálků. Kočárek mám ten co v albu. Jen modrej s modrou kostkou. Já mám takovou radost. 😀

verisek
28. črc 2010

ahoj holky,
tak vam zavidm ty spici broucky pres den, Nikous pres den skoro nespi, usne treba na pul hodky mezi papanim a nekdy taky vubec, takze je vzhuru treba 6 hodin v tahu
spat chodi kolem 9 a budi se tak mezi 5 a 6 rano
nevite co by pomohlo na ten spanek pres den? vecer byva i dost protivnej tim, ze moc nespi

crawler
29. črc 2010

pěkné ráno🙂
@verisek Išek byl naprosto to samé - vstávali jsme v 6 a chodil spát kolem desáté večer a přes den ani ránu, ale víš, co ti poradím? Išek nemohl zabrat, protože mu pořád lítali ruce, ale už jsem vypozorovala, když je unavený, tak si začne rukama šudlat oči a to je známka pro mě, že ho musím uspat - vezmu látkovou plínu a přehnu ji na půl - do trojúhelníku - položím Iška na ni - jednu ručku mu dám k tělu a jeden cíp přes něj pevně stáhnu a zahrnu pod zádíčka, pak dám k boku druhou ručku a zase cípem opravdu pevně stáhnu a zahnu pod záda - udělám z něj takovou vánočku, šupnu mu dudáka a on do 3-5minut usne! 😉 nenech se vyvést z míry, když ti bude poprvé plakat - to dělal ´Íša taky, ale pak se rychle zklidnil, jak je v tom stažený, tak si asi myslí, že je v náručí, cítí se bezpečně a usne. Zkus to taky a dej vědět, zda to funguje i na vás - já to vyčetla v knize Nejštastnější mimi v okolí
...mimochodem @miselaniki už ji máš přečtenou? čerpáš moudra? u nás je to bomba - Íša neví, co je to bolavý bříško prostě nic - aplikuju rady z knihy a můžu pět jenom chválu!!!🙂

@eriska strašně moc gratuluju!!! ve Zdendovi se projevila romantická duše!🙂hih...doufám, že se budu moct přijít na svatbičku podívat🙂
@miselaniki když chceš rychlejší čerpání rodičáku (24m) tak musíš zažádat do 22týdnů věku dítěte(čili než ti skončí PPM) a když chceš klasické na 3 roky tak stačí než bude mít dítě 21měsíců (mám tady k tomu papíry, páč my se rozhodovali, zda to nedáme na 3roky místo na 4r.)

@mandragora10 jak se těšíš? co přípravy na svatbu? Nám se berou kamarádi, ale až na jižní moravě, tak jsme museli účast odříct kvůli malému je to nemožné...ale mrzí nás to...vypadá to, že budete mít krásné počasí!🙂

Holky, jdu se pochlubit - Išek za 27dní přibral 1,2kg!!! Z lahve pije málo- zdá se, že jsem se takřka rozkojila - a to až ted, kdy budou malému 3m. vypadá to, že 3/4 potravy má z mého MM 😀 takže je možný, že ještě Išek zahejbe s pořadím v tabulce TOP Přibíráčci🙂

crawler
29. črc 2010

malý spí, tak si hraju🙂 jestli chcete doplnit album, tak mi posílejte foto (0dní, 6 týdnů, 3 měsíce) na bakesova.eva@seznam.cz ať se můžeme koukat jak rostou 😀 pak ještě doplníme půl roku 😉

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/crawler/albu...

mandragora10
29. črc 2010

@eriska Eri, velka gratulace, to je romantika 🙂 Tak dalsi svatba na obzoru 😉
Nam se to uz blizi, pristi patek....ale nejsem ani mco nervozni, jak to bude jen mala svatba, tak toho zarizovani neni tolik...uz resim jen kytice a co si rano vytvorim na hlave....a pak aby vyslo pocasi 🙂

miselaniki
29. črc 2010

ahoj holky,
hned vás dočtu, jsme doma z očkování ( na rotaviry), hexu až za měsíc, ještě to ramínko po tbc není úplně OK, Kryštofa ještě mudr. převážila tak má 5,5 kg tak jsem ráda i když to kadění není ideální tak hlavně, že přibírá. Jinak jsem si dnes poprvé uvázala šátek a malý chrní a já píšu, je to super, že mám obě ruce volné.

jasekd
29. črc 2010

Ahoj
@zuzi82 Tak at vam to dobre dopadne, snad blbne jen ta chuva. Bylo by dobre po alarmu nejdriv mrknout, jestli malej dejcha, ale to se fakt neda v tom soku. ja na nej jednou koukala asi vterinu nebo 2, hrudnicek se zrovna nehejbal, tak jsem ho hned popadla a vzbudil se s brekem, takze nevim, jestli dejchal nebo ne. Nikam jsme nesli, nastesti uz se to dlouho nestalo. Celkem jsme meli 4 poplachy, 2 hned po prichodu z porodnice, no neco na nervy... 2x prokazatelne technicka chyba, posunul se apod, no a 2x fakt nevim, ale doufam, ze taky chyba. Tyhle soky teda nepreju nikomu 😖

@crawler ty si hracicka, moc pekne 🙂 Ja zatim zadne fotky tady nemam, manzelovi se to nejak nelibi, rikala jsem si, ze aspon Martinka, ne nas, ale nechci, kdyz mu to vadi. Mame taky fotky na netu, ale adresu znaj jen znami. No zkusim se jeste zeptat, abych se taky pochlubila. Fanousek je bozi, hlavne ta jedna fotka ze krtu, jak kouka pres rameno myslim. Vlasky ma podobne jak Martin, takovej Rakosnicek 😀 Jinak je to super, ze zas vic kojis, ja ted skoro o mliko prisla tema nervama asi, uz jsem se hodila vic do klidu a smirila se situaci a nervy vypuknou az zas v zari, tak to zkousim rozjet jeste, ale bez Nutrilonu teda uz nebudem nikdy, o to mi ani nejde, ale aby mel aspon trosku, myslela jsem vydrzet do pul roku, takze jeste 2 mesice.

@mandragora10 hlavne at vam vyjde pocasi

@eriska gratulace k zasnoubeni a Tomaskovi zitra k malym 4mesicnim narozeninam, Martin je ma dneska, ale slavi spis fnukanim a placem.

@mercedesse peknej kocarek, jen si to uzivej a udelej si radost. Jo jetse jedna vychytavka, hlavne teda pro ty, co maj latkove plinky, ale i jinak. Koupila jsem si prodluzovak na bodycka (extendor tomu rikaj, uplne technickej termin), proste siroka guma a na kazdem konci patentky, takze bodycka, co jsem vyradila, zas pouzivam (dite v latce je delsi), mam to na velky patentky a na ty maly uz si usiju sama, proste vemu gumu a patentky nasiju. Kupovala jsem to hlavne ze mi bylo lito, ze ty pekne veci moc neuzil, nechce se mi nakupovat nove a hlavne mame maly byt, tak nechci zbytecne moc veci, navic kdyby dryuhe byla holcicka, nebude mi tak vadit dokupovat, a neco by mela po brachovi modry.

@verisek nam pres den spi uz skoro jen v kocarku, ale prece jen je starsi...

@miselaniki satek my nejak nezvladli, ze bych dala posledni pokus? Malej desne rval a mne se nepovedlo udelat ten uvaz spravne, aby mel opravdu kolinka vys, zadicka kulata, visel tam uplne prohnutej a jecel vzteky 😀

Uf, to jsem se rozepsala, sorry 😎

verisek
29. črc 2010

@crawler moc děkuji, zkusím to, ono je vidět jak by chtěl spát, ale prostě mu to nejde a nejde, kdyz usne tak třeba na pul hodky a hotovo, večer je pak protivnej

katy007
29. črc 2010

Ahoj holky po delší době se hlásím 🙂

Eri: moc gratuluji k zsnoubení 🙂

Man: držím palce př. pátek a budu se těšit na fotky

Craw: moc hezké fotky, zkusím nějaké hezké Adi vybrat a poslat, celkem si s tím vyhraješ 🙂

Zuzi: my měli taky problém s chůvičkou, poprvé stačilo byměnit baterku a pak se to stalo 2x na chatě a to mi vrtalo hlavou, že vždy jen tam a chyba byla v příliš tlusté matraci z moř. trávy co tam je, dala jsem to na matrac a na ni deku a už je to v pořádku, klepu na dřevo a tak držím palce, ab byl stejný problém s matrací a ne někde jinde.

katy007
29. črc 2010

Jinak co se týká spinkání tak Aďa skoro vždy spinká v kočárku, doma po obědě jak kdy spíše ne než ano a většinou jen tak krátce a pak si schrupne ještě kolem 20 hod. při hraní na 1/2 hod. jinak nevím zda máme růst. týden nebo se vracíme do novorozen. doby, ale dnes jsme vstálala na kojení v 1 ráno a včera ve 3 😠

mercedesse
30. črc 2010

jéé erisko já to přehlídla, taky moc moc gratuluju.

@jasekd děkuju za typ, to mě ani nenapadlo, že něco takovýho dělaj. Včera jsme koupili postýlku a objednala jsem přebalovací komodu. A koupila jsem pár overálků a bodýček v Tescu za super cenu. Ale protože jsem tele a smazala jsem si včera omylem album, tak počkám, jestli to admin vyřeší a pak sem dám fotečky. 😅

ivet6
30. črc 2010

@eriska moc gratuluju k zásnubám, to je super romantika 😵 😉
@crawler a čím vy předcházíte bolení bříška? Je ta kniha vážně tak úžasná, že vše funguje? 😨

zuzi82
autor
30. črc 2010

Dobré ráno,
nám Matěj přes den taky moc nespí. Jsou dny, kdy za celý den zvládneme tak hodinku a půl. Dneska jsem ale vyzkoušela ten trik s plínkou a usnul asi běheme pětí až deseti minut a už spí hodinu, tak uvidíme jak to bude dál. Může to být jen náhoda, tak to budu ještě zkoušet a dám vám vědět. Craw, díky za tip. 😉

crawler
30. črc 2010

Hezký den holky🙂
@verisek veri zkus a uvidíš - na nás to funguje na 100% 🙂 tak kéž by i na vás - kdyby se mu to nelíbilo, tak to nevzdávej a zkus znovu - autor to tam píše, že některé děti protestují, když na to nejsou zvyklé od narození, ale líbí se to nakonec každému, že jsou natěsno svázáni jako byli v bříšku🙂
@ivet6 No jde o to, že ten pediatr píše, že dětský pláč je málokdy zaviněn bříškem. Děti totiž, když je něco bolí, tak dokáží "vypnout" a i přesto usnout - díky tomu dokáží spinkat i chlapečci po obřízce. TAkže, když je dítě neklidné (pláče), tak on razí zásadu navodit mu pocity, jaké mělo v děloze a tím ho zklidnit - ať už je příčinou pláče cokoli. prvně je důležité zjistit, zda nemá mimi hlad, žízen, není potřeba vyměnit plenu, zda mu není teplo nebo zima...když je vše jakoby ok, ale dítě brečí, tak postupovat následovně - pevně ho svázat do zavinky (té klasické) nebo takhle tou plínkou, houpat s ním, syčet (čím hlasitěji pláče, tím hlasitěji syčet a razantněji houpat) a posledním krokem je sání - strčíš mu prso nebo dudák...když se Išek rozpláče, tak aplikuju tohle a je pokoj.proti bolení bříška jako takovému nedělám nic. mám čajík od hippu na dobré bříško, ale dávala jsem mu ho kvůli těm vedrům a ne bříšku...nejlepší by bylo si tu knihu přečíst - já jsem jen vypíchla to nejzákladnější, ale je nutné dělat ty rady přesně, jinak to nemá efekt...
@zuzi82 tak jsem zvědavá🙂 já takhle iška svazuju 3x denně a na noc, usne vždy, ale samozřejmě jen, když na něm vidím, že je unavený a jen nemůže zabrat, tak mu tímhle k tomu sladkému spánku dopomůžu 🙂

crawler
30. črc 2010
miselaniki
30. črc 2010

ahoj holky,
no já tu knihu mám co píše craw a rozhodně to funguje.Já tedy zavinuji do zavinky a ruce k tělu dávám, jenom když je to fakt řev. Kromě ššš které budete ze sebe vydávat můžete pustit fén, dokonce vysavač. Na kryštofa funguje i odsávačka par v kuchyni. A houpu ještě v kočáře nebo spíš lehce najíždím na práh a dudánka a je to. Ještě tedy na větříky a na odříhnutí nosíme na tygra nebo v kolíbce.
Holky moc nestíhám pak zareaguji na zbytek, hlavně zuzi držím pěsti at se vše v pořádku.

janinka22
30. črc 2010

Ahoj holky,

Eri,taky se přidávám ke gratulacím 😉
Holky,my sme spali tuto noc vzorově! Adámek spinkal od půl desáté až do půl sedmé ráno! Báječně jsem se vyspala,mohlo by mu to tak zůstat 😎
My taky přes den moc nenaspíme.. spí akorát venku v kočáru ale doma ne,jen opravdu málokdy se stane.
Co se týče bolení bříška,tak jsme užívali pravidelně před každým kojení Baby Calm a dobrý,ale už je to pár dní co jsem to vysadila,říkala jsem si že tyto problémy bývají do 3 měsíců a to nám bude za chvíli - a Adámek vypadá spokojeně 🙂 Ta poloha na tygříka je fajn 🙂
Jo a už povídáme a taky se Adámek přitahuje za ruce do seda,tak aspoň vidím nějaký pokroky a těší mě to 🙂

crawler
30. črc 2010

@miselaniki Iška uklidňuje i mixér🙂 Tchýně vždycky "zavřete dveře ať se nebojí" a my je stejně necháme otevřené a malý už u mixování několikrát usnul 🙂

ivet6
30. črc 2010

@crawler to je dobrý to fotoalbum, ty si šikovná craw 😵

crawler
30. črc 2010

@ivet6 ale prd...to si jen tak hraju🙂 taky pošli fotečky ať tam nejsme jen já a zuzi🙂
@katy007 těším se na fotečky - ať je mezi chlapáky taky nějaká princezna🙂

t.kosticka
30. črc 2010

Ahoooj holky!!
Tak už jsme zase "ready".... jak se všechny máte?!
nemohla jsem se dočkat, až se zase tady ukážu...
Dokonce jsme schopná přidat nějaké fotky do alba 😀 😀
Snad teď tady budu častěji.

@eriska moc gratuluju k zasnoubení.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru