Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

soniq
18. srp 2010

@baterka to je krásný takhle pomáhat, ale asi na to nemá každý žaludek aby to dělal co, vidět jak jsou nemocní a atd...je to zajímavá práce nebo nevím jak to mám napsat 🙂.
No, jasně že my to zvládnem, vždyt to jsou naši milovaní andílci 🙂.

verisek
18. srp 2010

ahoj, tak na kontrole v pohode, prej mam sikovnyho chlapecka
dobry ze? takze uplne zbytecny, kdyby moje detska doktorka pockala tyden, tak jsem si usetrila litani
ona nas tam poslala totiz asi pred mesicem a neco, ze se ji zdalo, ze Niky malo zveda hlavu malo a to mel chudak sotva 3 mesice
jaksed: ty si zubar 🙂 ja mela docela blbou zkusenost se zubarema tady v CR, menila jsem ho snad 3krat, mela jsem zanet zubniho kanalku a doslo to tak daleko, ze mi ho chtela vytrhnout, pak jsem jela n aleto pryc a ve Spanelsku mi ten zub v podstate zubar zachranil 🙄 stacilo to poradne vycistit a dam tam kvalitni vlozku 😅
ted mam konecne i tady suprovou zubarku, ale je to mazec dneska najit dobryho zubare

miselaniki
18. srp 2010

ahoj holky,
pro holky z Brna a okolí připomínám, že 2.srazík Brno je naplánovaný na:
pondělí 23.8.2010, v 11.00 hod, park Lužánky.
Napište do konce týdne kdo plánujete přijet, dle předpovědi má být zatím hezky.
Tak vás jdu dočíst ať jsem v obraze🙂.

crawler
18. srp 2010

ahojky holky🙂

nestíhám...je toho hodně, ale dočetla jsem vás🙂

Jasek: mocinky gratuluju k dutince, tak hlavně aby bylo i to srdíčko😉

jinak už zase vím kulový, co jsem komu chtěla napsat, tak tady budu jako sobeček psát jen o sobě😀DD

Išek dostal v neděli první kašičku a byl víc než nadšený🙂 udělala jsem ji jen jako hustý mlíčko, aby to pil lahvičkou a aby neměl potíže s kakáním, ale přeci jenom ho to zasytilo víc, že vydržel 5 hodin bez jídla. Takže od té neděle mu každý den dělám k obědu 100ml řídké kašičky a pomlaskává si pěkně 😀 Co se týče nocí, tak ty stojí za prd celou dobu - od porodu jsem se nevypsala kloudně - nedá se nic dělat, malý se prostě často budí, i když jíst nechce, ale je neklidný...nevím proč? :-/

jinak běháme kolem koupě domečku - nakonec ani hypotéka nebude potřeba - vybrali se vkladní knížky, prodají se podílové listy, akcie, apod. a vezmeme "jen" 150 tis. úvěr ze stavebka - úrok 3,7 a v závěru díky státním podporám a kladným úrokům nepřeplatíme ani korunu, takže paráda😀 to šetření a to, že jsme rok a kus bydleli s tchýní se vyplatilo, protože byly minimální náklady a na účtech to přibývalo😀

jinak Išek se zatím přetáčet nehodlá- je rád, že slušně pase koníky, takže @verisek tvá mudra fakt zbytečně děsí - ta naše to vůbec neřeší - každý dítko je jiný, tak to tak bereme🙂

katy007
18. srp 2010

Ahoj holky,
nové fotky z chaty
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/katy007/albu...

Craw: nebyli jste zatopeni? Jak jsme to viděla v TV myslela jsem na vás, s Eri tam někde bydlíte ne? Jnak gratuluji k domečku. BUdete stavět nebo už koupíte starší?

crawler
18. srp 2010

@katy007 malá je nááádherná!🙂 těsně nás voda minula :-/ jojo, starší RD -achich to bude práce 😀DD

katy007
18. srp 2010

Craw: nejst vy někde kolem Chrastavy? Tak ještě že tak, a práce sice bude jako na kostele, ale bude to fajn zařizovat, apod.

soniq
18. srp 2010

@katy007 ta je ale rozkošná princezna a sluší vám to rodinko....🙂

jasekd
18. srp 2010

@katy007 Krasne fotky... Craw je ze Slatinan - Chrudim, uz jsem se ji na to ptala, k Chrastave mam bliz ja, jsem z Jablonce, tady nastesti voda nebyla, ale zname to sebralo uplne, nic jim nezustalo, barak snad nastesti stoji.
@verisek Tak to bylo trochu zbytecny plaseni, ze... Zas lepsi nez kdyby neco prehlidla, mozna ma spatnou zkusenost, ono je to nekdy tezky. Zrovna dneska jsem si rikala, nemam to v praci lehky, ale pediatrii bych delat nechtela, ta komunikace s rodici, no dnes tam byla slusna krava, myslim jednu matku... Byli jsme na tom ockovani a reakce zadna, ani trochu teplota, dite hodne, nozky neboli, takze kdo jste mel horsi prubeh ze zacatku, priste to muze byt lepsi, my dnes potreti a neda se to srovnat s tim prvnim.
@crawler to ti docela zavidim, teda ne tu praci, ale ze se to rozjelo a mate domecek, sice vas ceka fura prace, ale hejblo se to a kdyz si prectes, v jakych podminkach zije Bater, tak se to da, protoze musi... A 150tisic uver, to uz je skutecne JEN... Gratuluju.
Holky ja byla dnes za kamoskou vcera se ji narodila holcicka, mala je nadherna, kamoska mela vyvolavanej porod, prej teda bolesti drsny, hned natvrdo, ale za 3 hodiny hotovo (druhorodicka, prvni porod taky spis lepsi). No ale pak jsme s dalsi kamoskou odchazely a videla jsem tam zenskou s brichem, evidentne uz neveselou, cekala u prijmu a udelalo se mi trochu soufl, ze me to asi zas ceka 😅 Je to nejak moc cerstve, sice nemam na porodnici spatne vzpominky, chodim do spitalu s malym furt, ale videt to tam takhle zblizka po tech 4 mesicich... Doufam, ze ten druhej bude lepsi, 5 hodin krizaku v kuse a 10 hodin celkem uz nechci, no snad nebude aspon hur. Ja vim, ze je brzo to resit, kdyz ani nevime, jestli to dopadne, ale stejne 😖

baterka
19. srp 2010

@jasekd hm..., tak i když ani já nemám na porodnici špatné vzpomínky, tak Tě chápu, jsou to nervy, bolí to a navíc pak zas to šestinedělí, několikrát denně do sprchy, sedět se moc nedá... Ale zas si vem, kolik Ti Martínek přinesl radosti, jak se rychle učí, směje se na Tebe a Ty to budeš mít dvakrát 🙂! Tak zkus myslet na to, jak si spolu budou hrát a myslím, že časem budeš ráda, že jsou tak blízko od sebe, myslím, že se pak zabaví spolu a Ty si oddechceš. Jedináčkovi se musíš pořád věnovat.... My chceme další tak dva roky od Marka, ale právě teď řešíme ten rodičák, zda si vzít dvouletý. Asi jo.
Holky, kdo jste si zařizovaly potvrzení výše PPM z ČSSZ, vyřizovali jste to poštou nebo osobně? Já jen, že to musím podat v září (Markovi bude 22 tt začátkem října) a nevím, zda to poštou stihnu...
Díky!

jasekd
19. srp 2010

@baterka ja vim, ale je to fakt moc brzo...
Vsechny papiry se socialkou jsme vyrizovali osobne, ale stacil jim manzel, na porodne i rodicak, takze ja o tom moc nevim, neporadim... On tam vzdycky volal, co potrebujem a tak a kolikrat jedna pani rikala neco jineho nez druha. Pokud chces deti brzo po sobe a muzes mit ten dvouletej, tak urcite, vzdyt je to rozdil nejaky 4 tisiceni nevycerpam 😀 Pokud jste s prvnim nemeli problemy otehotnet, tak to riskni, a ja jsem zarny priklad toho, ze kdyz prvni dite nejde, neznamena, ze nepujde druhe, mam par takovych znamych, ja bych to kvuli tem prachum rozhodne riskla, taky to tak mam. Potrebujes kazdou kacku na ten baracek. Jak to vubec mate velke, a proc zrovna tahle lokalita?

baterka
19. srp 2010

@jasekd asi máš pravdu, mám samozřejmě strach z toho, že druhé nepůjde (na Marka jsme čekali asi 5 mesíců, což je v normě) a pak budem bez peněz..., ale zas je to fakt 4 tisíce rozdíl... Takže asi joo. Takže hlavní je asi být v klidu a zavčas vysadit prášky, který po 6 nedělí beru 😎 .
tady na severu jsme proto, že manžel pochází z Děčína (aneb tchýně proklatě blízko 😀 ) a chtěl tu zůstat kvůli práci. Navíc s našimi finančními možnostmi jsme ani nemohli uvažovat o bydlení v baráčku v Říčanech, tam i ruina na zbourání stojí 3-4 mil, protože kupuješ ten pozemek pod tím, pozemky ještě horší - tak 4-5 tis/m2, takže bysme neměli ani na psí boudu. A tady je to hezký, nádherný kopečky, docela klid.
Ty z Jablonce pocházíš? Zrovna včera jsem šla prát pěšky přes kopec do vedlejší vesnice (Marka v šátku, batoh s plínama na zádech, jojo 19. století 🙂) a bylo nádherně vidět, Ještěd a ještě dál, supoer výhled, tak jsem Ti v duchu mávala

jasekd
19. srp 2010

Mi to tam nejak vypadlo.... Chtela jsem napsat, ze rozdil je 4 tisice a ja ani ty dva roky rodicaku nevycerpam 😉
Holky, komu se vam deti otaci, toci se na obe strany? Martinek jen za pravou rukou ze zad na bricho a desne u toho zaklani hlavu... Z briska se otocil jen jednou...

baterka
19. srp 2010

@crawler to je fajn, že jste se rozhodli a šli do toho, z vlastní zkušensti vím, že nejhorší je to rozhodnutí - tak tady budeme celý život bydlet, tady vychováme děti. Pak už to jde. Hlavně pokud to máte obyvatelné, tak se stěhujte co nejdřív! My bydlíme v jedné místnosti 4x3 m tři, dole v přízemí totální stveniště, na zahradě hromady bahna od stavby čističky, s plínama a vůbec jezdíme na vyprání buď ke tchýni nebo chodím pěšky do vedlejší vesnice, kadibudka na zahradě, sprcha zavěšená hned vedle a co, jsem spokojená a neměnila bych. Vše lepší než bydlet s tchýní. Ty ji máš asi v pohodě, ale i tak, ve vlastním je to lepší. Jen se připrav na dohady ohledně rekonstrukce, někdy mám pocit, že s manželem řešíme jen tohle - co udělali zedníci blbě, kde bude vana, proč ještě nepřivezli ty okna... a dost se hádáme, ale snad to zvládneme. Vy to máte už k nastěhování, to je super, ne takový hardcore jako my 😀

jasekd
19. srp 2010

@baterka jj, oba jsme odtud, uprimne bych nechtela jinam,kdo je sportovne zalozenej, nema to chybu, prehrada za panelakem, les taky, na bezky klidne od prehrady, Jizerky, tereny na kolo, peknej bazen... Kultura trochu slabsi, ale divadlo tu je, kina, nejaky koncerty a kluby taky, ale ja jsem spis na sport. Neni to zadna dira a LBC kousek, je fakt, ze centrum JBC je navecir a o vikendu pres den spis mrtve, urcite by bylo co zlepsovat, ale jde to. Kdybych se mela stehovat, tak mozna Liberec. A Jested uplne miluju, kazdej rok tam jsme, bud se vyjede na kole nebo pesky, ted jsem vynechavala a naposled jsme vlastne byli na motorce a nechali ji kus pod kopcem, abysme se aspon prosli, mozna tam vemu ted o vikendu Martinka, si me nalakala. Musim koupit nejake to nositko, satek jsem vzdala a bude treba az budou deti dve. Hele porizovala bys sourozeneckej kocar (rozdil mezi detmi rok) nebo myslis, ze to jde resit jedno dite jede, druhe se nese (v nositku?)

baterka
19. srp 2010

@jasekd to chápu, my jezdíme do Jizerek na běžky pravidelně (letos jsem to tedy dost šolichala, přeci jen jsem se s břichem trochu bála, ale na upravených trasách magistrály je to bezpečný) a mám to tam moc ráda.
sourozenecký kočár? No je to asi dost tank, co? Kamarádka má děti rok a půl od sebe a pořídila ho, děti jedou za sebou, vepředu sedí starší a za ním (a trochu pod ním) se veze mladší. Jede se s tím docela dobře, jen je to dlouhé, takže do výtahu asi nee a hůř se s tím zatáčí. Marke byl v začátku v šátku nadšenej, schoulenej a moc spokojen, ale posledních cca 14 dní se chce pořád dívat ven, otáčí hlavu a kdyby mohl, otočí ji o 180°, aby viděl dopředu. Snad ho to přejde, protože takhle je to sním docela boj, mele se, musím šátek často dotahovat... Na netu radí, že pokud dítě takhle bojuje o výhled, mám si ho dát na záda, ale kam si pak dám batoh s plínama nebo s nákupem??? Aha? 😖

jasekd
19. srp 2010

@baterka Batoh na bricho 😀 Je treba jsme se na bezkach potkali, ale ja si zadnyho dalsiho pupkace nevsimla. Ja mela bricho jak balon a turisti docela cumeli, co je to predjizdi za slona... Ja se trochu bala z kopce, taky jsem chtela jezdit klasikou, ze to bude bezpecnejsi, ale jak jsem uz navykla na brusleni, tak to tak neumim, tak jsem to tak nejak stridala, ja jezdila nekde v 8.mesici a trochu se bala, abych tam neporodila 😀 Magistrala je upravena moc hezky, ale je preplnena a to mi vadi. Sama vetsinu lidi predjizdim, ale hory jsou pro kazdeho a strasne mi vadi ty idioti, co na tebe rvou stopa stopa, abys jako uhla, kdyz trenujou... Chci tam ucit i deti a nebudem furt nekde uhejbat, jasne ze nebudu stat vprostred, ale kdyz se stopou soura dite nebo duchodce, tak ho proste objedu. Treba trasu z Bedrichova k Buku nesnasim, predjet nejde, ucpany je to... Podobne je to na kolech, na Sumave daleko vetsi klid a vic rodin a vylozene turistu, tady u nas se jezdi na vykon a pak to nekdy dopada blbe, manzelovyho brachu srazil asi v 10 letech blbec na kole za 100 tisic a jedina starost byla, jestli si neponicil stroj, pak ujel, bracha se proletel vrtuli do LBC, byla to "jen" zlomena ruka, ale dost daleko v horach a dite, proto vrtulnik. A kdyz je manzel od Decina, urcite zna Krusny, ja tam byla jen jednou asi pred 2 lety a nadseni veliky (Hrebecna u Abertam), nadherne upravene siroke trate a lidi ani ne pulka co u nas a to bylo o vanocnich prazdninach, kolem Bozaku to bylo naprosto perfektni (asi jak tam trenuje Bauer, tak se smekaj 😀 ) Moc doporucuju. Jee to jsem se rozjela v lete o lyzich... My planovali bezky, na jare vodu (letos manzel byl sam) a v lete Chorvatsko a asi ne... Tak za dva ale urcite 😝

jasekd
19. srp 2010

@baterka jeste dotaz, jak rikate Markovi? Mne se to jmeno libi, myslim, ze Martin a Marek je pekne, ale mne se moc nelibi Marecek.... Holcicku bych rada Zuzanku, ale manzel je proti a chce Natasu (mne se to i libilo, ale okoli reaguje strasne, navic s nasim prijmenim je to trochu usislany).

evuss
19. srp 2010

Ahojky holky,
téda vy jste tomu psaní dali, něco jsem prolítla, ale absolutně se nechytám 😅

@jasekd sousedi mají taky dvou měsíčního marka a říkají mu Májo a pro nás je to Mára 🙂

Sraz Brno: s Viktorkou s tím počítáme takže dorazíme, zaparkujem u Bille a přifrčíme. Nebude i někdo další parkovat u Bille? že bychom tam udělali předsraz a spolem vyrazili do lužánek 🙂

evuss
19. srp 2010

Jo taky jsem přihodila nějaký další fotky https://www.modrykonik.cz/fotoblog/evuss/album/... Mimichodem @eriska moc děkuju za stránku na úpravu fotek, je to super. To se budou vánoční dárky dělat jedna báseň 🙂

baterka
19. srp 2010

@jasekd jééé, radši o běžkách nemluv, jela bych hned a to je srpen 🙂! Máš pravdu, magistrála je narvaná, ale my tam jezdíme ve všední den a po ránu a to docela jde. Sice to znamenalo vstávat hodně brzy a vzít si dovolenou, ale o víkendu by mě tam nikdo ani párem volů... Krušky jsou parádní, ale ono je to bezva i v Lužických, když nepotřebuješ pokaždé super stopu. Já mám dvoje lyže - jedny na bruslení a druhý takový crosscountry a ty jsem brala, když jsme jeli třeba po hřebenovce Krušnejch s báglama na tři dny, zvládnou i hluboký sníh. Ale když mám možnost obkroužit pár kiláků bruslením, tak jsem taky moc spokojená. Nejsem žádnej maratonec 🙂, ale taky se snažím stopu neblokovat. Ale jak píšeš, dresíky co na všechny řvou stopa ať jde o dědu v ušance nebo rodinku s dětma bych srazila z kopce dolů, až by se zastavili v Bedřichově na parkovišti 😵 .
Zuzana je pěkné jméno, Nataša taky, ta by se líbila hlavně mému manželovi, je krapet rusofil 🙂 - na svatební cestu jsme jeli na měsíc lézt po Altaji.... co nějaká jiná jména jako kompromis? Nebo nějaká chlapecká? Copak jste si tak jistí, že to bude holka? Já vím, manžel by chtěl... 🙂! Markovi říkáme Máro nebo prostě Marku. Zrovna na mě rozlepil oko, tak se jdu podívat, zda nemá v plíně a zda nemá hlad.

jasekd
19. srp 2010

@baterka tak to jsi druha teprve, co to jmeno pochvalila... Ostatni maj averzi k Rusku, rodicum se teda nedivim, ale je to jen jmeno. Ale mne uz se az tak nelibi, navic s tim prijmenim.. A taky by se to pletlo s Natalii a to se mi nelibi. Ja na holcicku Zuzana, manzel Natasa, Helena, Elena, driv jsme chteli Jolanku (prej zas cikanske...), na kluka chce Borise 😉 a ja nevim, mozna ten Marek nebo Lukas, ale tam uz je zas to š... jak to ze je manzel rusofil? Ja teda delala rustinu 5 let (jazykova skola, tak jsme pokracovali i po revoluci, ted je mi 30), tak bych se zas rozmluvila, ale proc muj manzel je na ty rusky jmena tak vysazenej, nevim... Mne teda neva ani Ivan, ale ty jsou fakt tak v Rusku a na Kube 🙂 Muj sen je videt Petrohrad, ale na vl.pest bych asi do Ruska nejela, prece jen predsudky a obavy bych mela...
Dresici, to je presny slovo 😀 ja teda stopu potrebuju, pac to brusleni mam radsi, ale neni od veci obcas namazat a dostat se i vic do prirody, mimo magistralu, to jo, akorat mne uz to tolik nejde. Lyze mam kombiky, nechci dvoje kvuli mistu, malej byt atd, cili je to kompromis, jsou to Madshusky Valtour, celkem praskacky stare, ale jedou jako das, predjizdim i chlapy... a s pupkem to vubec ficelo 😅 musela jsem furt pluzit, abych nas nezabila, ta stabilita je nejaka horsi... Prechody bych nedelala, protoze jsem zmrzlik a rada se vratim do tepla, to jsi dobra. A taky bych nelezla, strach z vysek a taky kolena v haji, takze se na ne nemuzu spolehnout, obcas se to podlomi 😖

crawler
19. srp 2010

ahojky🙂

dnešní noc byla příííšerná ☹(( ach jo...děsím, že to budou zoubky☹
@baterka to máte mnohem víc sci-fi 😀 ten náš domek je starší - jsou to cca 50.léta, ale je ihned k nastěhování - jediné, co bude "nutné" budou okna - ale to necháme nejdříve na jaro a taky podle financí...jinak to ostatní jsou spíš takové dodělávky - vymalovat, lustry, koberce a apod. žádná špinavá práce kromě vymalování tam nebude...🙂 jinak tchýni nemám špatnou, ale povaha jsme každá diametrálně odlišná a dost se to tluče po tom víc jak roce společného soužití ☹ a mě už neustálé ustupování nebaví - vím, že kdyby nebylo zbytí, tak to prostě vydržet musím, ale stačí mi málo a už už myslím, že bouchnu, musím se držet a pak to třeba schytá manžel, což si nezaslouží, protože on mi je fakt oporou - vždy stojí na mé straně...myslím, že až se odstěhujeme, tak se uleví nám všem 😉

@jasekd Nataša je nááádherný jméno - hned bych ho dala - upřímně - na okolí bych se vydlabala. Nám okolí nic nijak neříkalo, ale je mi jasný, že jméno František považují za staromódní apod. Ale nám se líbí a když už to jméno máš spojený s konkrétním andílkem, tak je každéjméno nááádherné! 🙂 jinak k porodu - ber to tak, že mnohé budeš mít snadnější, než kdybys měla mimi třeba za 2 roky nebo i dýl - tělo je ještě stále připravené - pánevní klouby a vazy jsou ještě rozmělněné, hormony v těle ještě jsou. porod budeš mít na 99% výrazně kratší a méně bolestivý, na 99,9% nebudeš mít žádný nástřih, takže si hned sedneš. víš, do čeho jdeš...neboj se toho 😉. Já vím, že až budu čekat druhý, tak se zase budu bát, protože už vím, co obnáší císař a na druhou stranu, pokud to dopadne přirozenou cestou, tak se zase budu bát té nejistoty, co mě čeká...☹ale stejně vím, že to miminko to vynahradí 😉

soniq
19. srp 2010

ahoj holky...můžu se zeptat, nevíte jestli můžou jest banány naši prcci, jsem súpozorovala že malýmu to dělá zle, nadýmáni, nemůže moc kakat tak dneska brečí a nrečí

crawler
19. srp 2010

@jasekd Elenu jsme měli holčičí alternativu k Františkovi - nenechali jsme si totiž pohlaví říct

crawler
19. srp 2010

@soniq banány staví stolici - bud mu dávej míň nebo raději ještě vůbec a kup mu nějakou šťávu na ředění stolice - kdyžtak ti poradí z jakého ovoce - já tuším, že jablečné ředí...a čajíky😉 prostě o to víc musí pít😉

soniq
19. srp 2010

@crawler dávám i jabka, tak moc díky za radu....já jsem si to myslela ale tchyna prej ee tak jsme se hádaly...

jasekd
19. srp 2010

@crawler tak jsi treti, no... Ze byste me jeste presvedcily, holky? Ja bych ji rikala Isko, jako ty tomu vasemu Fanouskovi 😉 Iska je treba Eliska, ale zas to sisla...
@soniq nam byl banan doporucen, je to totiz jedine ovoce, co malej muze 😠 (brani Sumetrolimu, tj Biseptol, zadne kysele atd), mam davat s mrkvovou stavou, ale ty bys mohla i to jabko, jak pise craw. Nebo se na banan vykasli a zkus to jabko, malymu s mrkvi chutnalo, ale ma smitec, rikala mi vcera radsi nedavat...

soniq
19. srp 2010

já mu dávaám jak banán tak i jabko, tak mu budu dávat jen jabko a v úterý uvidíme co mi řekne Dr....chudák, chce jen nosit a bt skrčený do klubíčka, skáčem na baloně a to usíná, jen kdyby se mi do toho nepletla tchýňa, to je hrozný, malej mi tady dvě minuty řve a ona už leze nahoru a pojd za bábi mu říká, babička ti pomůže...a když ji řeknu že ho budu chovat a že to vše udělám tak se nasere že nechci pomoct...se picnu...

jasekd
19. srp 2010

@crawler no ty jsi na tom hur, cisar je blbej (ale diky bohu za nej, zachranuje zivoty a zdravi) a pokud pujdes prirozene, mas to jak poprvy, ale zase ty uz vis, co jsou to kontra, bohuzel jsi mela tu nejhorsi variantu, vyzrat si je a pak smik, ale vis, co je porod a ta prvni doba je stejne nejhorsi, ja si tlaceni ani nepamatuju, mozna jsem i mimo byla, mela jsem kyslik pak, ja vubec nevim, jak sel ven, necejtila jsem kontra, jen permanentni krizaky non stop, ono to mozna jeste uplne k tlaceni nebylo, ale jak malej padal se srdickem, muselo se fofrem, mam to v mlze, bojim se tech kontrakci, ja mela delohu RVF, treba se tehotenstvim posunula vic dopredu, doufam, ty RVFka delaj prave ty krizaky a to je neco, ja ani nevim, jak vypada kontra do bricha...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru