Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

baterka
9. zář 2010

@zuzi82 díky, přesně tak, to je i moje noční můra... tady na vesnici třeba ksčm ve volbách do PS vyhrála, dívala jsem se na stránky staťáku - je to tam po obcích ... ach jo, asi budu muset začít osvětu... 😀 jinak nebudu moct Marka pustit mezi kamarády na ulici, aby ho nezkazili 😀 . No né, tohle je samozřejmě každého osobní věc a já nikomu svůj názor necpu. Taky je to hodně o výchově a zkušenosti, já tak byla vychovaná (mamka dcera kulaka a táta z disidentský rodiny) a už mi to nikdo neodpáře 😵 Jen věřím, že Marka čeká dobrá budoucnost, jen se teď vyhrabt z těch socanských dluhů. A taky myslím, že jediná šance na naše důstojné stáří je spořit si a vychovat dobře své děti, aby se o nás pak starali, protože podle mě už žádný důchod, tak jak ho známe dnes, nebude, páč na to nebudou penízky.... 😖

eriska
9. zář 2010

teda, holky, že se na to nevyprdnete, člověku se sice uleví, ale politikama to stejně nehne..teda, mně vůůůbec nevadí, že mi na účet přijde více, aspoň bude mít tomík chodítko😉 a každá je zvyklý na jiný standart a nikdy se nikdo nezavděčí všem..ale souhlas s ivet, že se škrty by měli začít u sebe...

katy007, teta ho dávala už i dvojčatům a jsou v pohodě, tak snad to byů u slováků jen planý poplach..ale dneska taky vynecháme..dáš vědět, když ti ta paní napíše? taky nechci dávat nic, co by ublížilo..

jo, k té mateřské, dorovnávat ji budou jen do května 😠

eriska
9. zář 2010

baterka, souhlas, mi totiž na důchod ani nepůjdeme, z práce nás zrovna odvezou na hřbitov 🙄 já zase věřím tomu, že s každou dobou se člověk naučil nějak sžít a tomík to zvládne určo taky..a pokud bude po tatínkovi, tak se nebude práce bát a bude se mít dobře..tím myslím jednou za rok na dovču a moci si koupit zimní bundu, když ji bude potřebovat 😉

baterka
9. zář 2010

@eriska přesně tak, šikovní se neztratí a pokud budou ti naši kluci po tatíncích, tak se nějak protlučou a snad si vzpomenou i na své staré rodiče 😅 a máš pravdu, kašlem na politiku, stejně to tu nevyřešíme 😎 , když koukám na Marka, jak na mě tak důležitě kouká, třeba to jednou vyřeší on - jako premiér 😀 😀 😀 😀 😎 😎

eriska
9. zář 2010

baterka, takový život mu snad nepřeješ? 😀 😀 😀 jojo, my to nevyřešíme..a nějak bylo a nějak bude..člověk se s tou dobou musí naučit žít..a jak psala myslím katy, já si teď užívám tomulku a jsem max, max, max spokojená..teď už spí, tatínka máme na firemní žranici, tak jdu s barrysem zkusit postoj na sobotní výstavu a pak to vidím na krupičnou kaši s kakajíčkem, máslíčkem a horkou vanu😉 to se mi od porodu ještě nestalo, tak snad to dneska vyjde😉

crawler
9. zář 2010

ahoj holčinky🙂

dnes jsem byla s iškem hodně venku - chtěla jsem mu vynahradit dobu, kdy jsem se učila😉

@eriska + PRAŽANDY - tak k Ikee máme volnou cestu - Luky říkal ať se domluvíme na ten slejzák a on si vezme dovču podle toho😉 takže pište pište, kdy se vám to hodí - já jen spíše nee pondělí, páč bych ráda na step-aerobic😉

eri - manža měl dnes krupičnou kašičku, kakjíčko, i máslíčko...nejradši bych mu to odtrhla od pusy😀 ale dám si až v sobotu ke snídani🙂

jasekd
9. zář 2010

@zuzi82 @baterka naprostej souhlas!!! Muj pradeda byl mukl v Jachymove, druhej pradeda taky prisel o statek a ve vezeni byla jeho dcera, protoze pradeda mezitim stihl umrit...
Co je s tim Vigantolem? No nebudeme plasit, ono se nekdy stane, ze se lek stahne napriklad kvuli chybe v pribalovem letacku, nemusi to byt hned zavadny preparat. V nasem oboru se jednalo treba o anestetika Mepivastesin a Ubistesin, super preparaty, ale neco bylo s letakem, a uz jsou zpatky. Zkusim najit na netu, o co jde...

jasekd
9. zář 2010

Tak holky, tady je ten Vigantol....
http://www.leky.sukl.cz/stazeni-leciveho-pripra...

ivet6
9. zář 2010

@jasekd hm dobrý, co s tím? ☹

eriska
9. zář 2010

crawler, mně se nehodí úterý, a myslím, že man se nehodí i středa, protože budou po očko,ve čtvrtek nemůže skret a pátek je blbý..tak co ten týden po tom? a spolu bychom se mohli sejít třeba příští týden..my za váma dojedeme a dáme prochajdu po parku a omrkneme koníky😉

jasekd
9. zář 2010

@ivet6 no to nevim 😖 Asi nic 😝 Ono ale staci kapatko povytahnout a nemackat tolik a pak se ta tekutina az do balonku nedostane.. Ja to tak stejne delam. Ono totiz v tom mem baleni je nejake divne kapatko, ktere kdyz je hodne plne, odkapava samo i bez mackani, takze ja vlastne, aniz bych to vedela, to delam dobre 😀

eriska
9. zář 2010

jo a mám po kaši a po všem..tomík vstává..tak jsem ho šoupla do křesílka před animáček..a je náhle klid..tak jdu dát rychle alespoň jogurta...ivet6, též netuším co s tím...dneska jsme nedali, ale zítra dáme..věřím naší dr., kdyby to bylo nějaké fakt špatné, má můj mobil a myslím, že by asi zavolala..

verisek
9. zář 2010

ahoj holky, taky jsem o tom cetla, ze se budou menit podminky RD, ale myslim, ze se to nakonec bude tykat jen tech co teprve pujdou na RD
jak tady nekdo psal, treba ve Spanelsku je materska 4 mesice, pak muzes byt doma, ale zadarmo, zadny porodny, zadnej RD
tak zase na druhou stranu si do ted opravdu nebylo na co stezovat

miselaniki
9. zář 2010

ahoj holky,
@evuss - no jsem spokojená, no měli takový jiný režim o prázdninách teď už je to dobrý
@jasekd - no já jsem po umělým, brala jsem léky před otěhotněním i pak, až jsem v 10tt musela i do špitálu jak mi bylo blbě, tam zjistili, že už mám hladinu hormonů dostačující, začali mi to ubírat a mně se úžasně ulevilo🙂)
@skretik - cvičení, tak na začátku jsme si sedly na zem do kruhu, paní měla maňáska na rukou zpívala písničku, ukazovala a my jsme opakovaly s dětmi to co dělá ona, pak jsme cvičily na balonu, na zemi procvičovaly přetáčení na bříško, ukazovala nám jak správně mimi nosit, na konci zase nějaká písnička na rozloučenou, taková pohodička to byla
@katy007 - Adélce to moc slušííí, jéé a vy jste už ve velkém bazénu, to my zatím vaničkujeme
Holky s tím Vigantolem bych neplašila. Píšou, že závada nepředstavuje riziko a že není důvod to stahovat od pacientů. Takže v podstatě se nic neděje. Slováci tam taky píšou, že je to preventivní.

miselaniki
9. zář 2010

Kryštof dnes začal tak žvatlat, že to připomíná jako kdyby zpíval🙂). Manžel nás vzal na oběd tak tam bavil celou hospodu🙂). No myslím, že budeme mít pěkně ukecané dítě.

baterka
10. zář 2010

dobré ráno 🙂!
jakou jste měly noc? Marek nám dneska povídal od čtyř do šesti něco hrozně vtipnýho a důležitýho a ani trochu ho nezajímalo, že jeho publikum by radši spalo a při delší pomlce upadá do komatu 😀. No a jakmile jsme vstali, tak to zalomil a spí až dotěď. Kurňa, kdo mu to poradil??? 😀 😝

baterka
10. zář 2010

@miselaniki to je úžasný, třeba je to druhej Kája Gottů 😀

andrea110409
10. zář 2010

@miselaniki
@baterka ajoj holky se žvatláním máme své zkušenosti taky ...od Šímova narozeni ho na naši snídani dáváme do autosedacky a posadime na stul na kterem my snidame....jsme uz tak zvykli a on nam do toho posledni dny tak vypravi že si vzajemně s mužem vlastně nemáme šanci ani nic říct 😎 Holt o budou asi nějaký humoristi 🙂

soniq
10. zář 2010

Dobré ráno holky, tak my máme už druhou noc dobrou, nechci to zakřiknout 🙂. Koupila jsem mu mlíko pokračovací 2, je to od ukončeného 6 měsíce, tak nevím jestli spí dobře skrz to mlíko, že ho to zasytí o dost víc nebo ta reakce po očko je pryč...NO uvidíme v úterý, jdeme na očko tak se uvidí jestli to bylo mlíkem nebo očko🙂.
Koukala jsem, že jste včera měli zaímavou debatu 🙂.

baterka
10. zář 2010

@soniq tak držím palce, ať jsou i další noci klidné, ať už je to čím chce 😉 ! No a debata? To víš, to abychom se furt nebavily jen o plínkách, dudlících a tak, takové zpestření 😎

baterka
10. zář 2010

@andrea110409 ale to není špatné povolání, ne? Děláš si srandu z ostatních a ještě Ti za to platí 😀 Tak myslím, že chlapci směřují správným směrem 😵

soniq
10. zář 2010

@baterka no, snad to bylo mlíkem ale je od babičky rozmazlenej, jsem si všimla, že si neumí hrat sám, protože s ním pořád blbě bábi atd, takže od včera a dneska ho nechávám kňourat a žádný hned chování jak byl od ní zvyklej, nic.....bude vojna 🙂.

verisek
10. zář 2010

soniq: tak u nas vcera noc super a dneska hruza, Niky se vzbudil ve 2, pak ve 3, to jsem mu dala najist a pak uz poradne nespal, porad se vrtel, obcas zaknoural 😒 v 6 zase papal a pak uz poradne nespal

mandragora10
10. zář 2010

Teda holky, vy jste toho vcera napsaly, skoro ani nestiham docitat.
Katy...Adelka je fesanda, je videt, ze si svatek uzivala a nausnicky ji moc slusi.
Prazandy + Eriska a Craw....ja bych byla pro srazik v Ikee ten nasledujici tyden, od toho 21.9., co treba utery nebo streda?
Jinak jak jste vcera rozebiraly snizeni rodicovskych davek....no mrzi me, ze to vyjde zrovna na obdobi, kdy se to tyka nas, ale co....je fakt, ze lepsi neco nez nic, hold se uskromnime a nejak budeme muset vyjit....zadluzovat generaci nasich deti opravdu nechci....nasi nas taky vychovali ve skromnych podminkach, nikdy jsme treba nebyli v zahranici na dovolene, u more atd, nemeli jsme barevnou televizi, dziny a barbie, ale za to si s nami hrali, venovali se nam a do dneska na detstvi vzpominam. Tak kdyz tohle budou moct jednou rict o mne a manzelovi nase deti, budu rada.

soniq
10. zář 2010

@verisek by mě fakt zajímalo čím to je....

baterka
10. zář 2010

@mandragora10 lépe bych to nenapsala!, taky jsem měla dětsví sice po materiální stránce skromné, ale ani jsem si toho nevšimla, protože mně a bráchu naši pořád tahali někde po výletech, hradech, na vodu a do dneška z dětsví čerpám a ráda bych připravila i Markovi (a snad i dalším sourozencům) podobné radostné období

jasekd
10. zář 2010

Holky, tak jsme zpatky z nemocnice. Nakraceli jsme rano v 7,30 a kdyz jsem rekla, ze jsem tehotna, vzali nas i na pokoj oba, i kdyz tam byla jina pani, ale nekojila, tak ji to nevadilo. Zacevkovali ho, mlada doktorka, znam ji z gymplu, ale trefila se hned a dobre, na to, ze ma Martin tu fimozu, ani pak nemel problem se vycurat. To teda rval, ale pak se zklidnil, na rtg jsem nemohla, trvalo to snad pul hodiny a prej byl moc hodnej, Dr. rikal, ze az bude mit v mocaku te tekutiny akorat, zvedne se tam tlak a malej zacne brecet, tak mu manzel rikal, ze at to radsi hlida, ze malej moc nebreci a taky ze ne 😉 Bohuzel reflux se potvrdil, ja to cekala, ale je to z 5ti stupnu zavaznosti IV. Rentgenolog rikal, ze by operoval, ale ze on neni urolog. Na oddeleni rikali, ze mozna sledovat, ale nechavaj to ciste na posouzeni prazske urologie, takze se to dozvime az na konci listopadu, kdy prijede docent do Jablonce ordinovat, hrozne se to tahne. Nicmene co jsem zjistovala na netu, tak IV. a V. stupen se operuje 😖 Pokud se rozhodne operace, bude to asi Motol, jenze se obavam, ze uz budu ve vysokem stupni tehotenstvi a nevim, jak to udelame, protoze na tatinky teda nikde zarizeni nejsou. I dneska jsme meli vyjimku. Vsichni byli moc mili a probehlo to v klidu, akorat ze se na vsechno dlouho ceka. Tohle se tahne v podstate od Martinova narozeni a ten reflux se resi od cervna a mame zari a jsme furt na zacatku. Ty leky samozrejme bere dal... Uz jsem trochu otupela, vybulela jsem se trochu na rtg na chodbe a nahoru na detske uz jsem sla opet s chladnou hlavou, clovek si nejak zvyka. Chcipala jsem tam teda hlady, ze bych te pani i to nemocnicni jidlo snedla 😀 Pustili nas po 12 hodine a Martinek se chova, jak kdyz ani nikde nebyl, je to tvrdej chlap(ecek) 🙂

crawler
10. zář 2010

@jasekd teda Jas 😔 vy si užíváte... 😢 ale hlavně, že je Martínek statečnej a ono to tak je - můj manža byl jako mimi na operaci a samozžejmě si nic nepamatuje - kdyby měl jít teď, tak je z toho v pytli s nervama 😲 takže když už jsou nějaké zdravotné problémy, tak malé děti to každopádně snáší nejlépe, jen pro rodiče to je zápřah, protože vypadají tak křehce a člověk je tak moc lituje 😢

PRAŽANDY + ERISKA: taky jsem pro ten následující týden, ale v pondělí 20.mám step aerobic, v úterý 21. mám zápis předmětu bakalářské práce na vš, takže já jedině středa - pátek 😉 tak snad to nějak dáme dohromady😀DD

ivet6
10. zář 2010

@jasekd zvládli jste to skvěle 🙂 Moc Vám přeju, ať všechny tydle trablíky zmizej s miminkovským věkem a pak už žádní doktoři 😉 Už vymýšlíte jména pro sourozence? 😵

Ikea v týdnu 20.-24.9. ok 😀 , jen my prostě dorazíme od 11h a později 😉

jasekd
10. zář 2010

@crawler Hlavne jak se to tahne ☹ Ted mi doslo, ze Doc. KOcvara, co k nemu patrime, je z VFN, klinika Ke Karlovu, tak mozna by se operovalo u nich, Motol zminoval dneska ten rentgenolog. NO kazdopadne v Motole je porodnice, no a od Kocvary prebehnu ulici a jsem u Apolinare 😀 Cernej humor, co nam jineho zbyva...
@ivet6 Dekuju, za me by to byla Zuzana nebo Marek, ale manzel nechce ani jedno z toho (on ma Natasa, Boris, pripadne Helena, Elena, kluka celkem nechava na mne, tam bych Marka asi prosadila, ale na tu holku je nejakej umanutej), driv jsme chteli jeste Vendulku a Jolanku, ale uz se mi to tak nelibi...
Jdu vyvencit Martina, rozhodl se, ze doma neusne, prece jen je z toho spitalu nejakej rozpumprlikovanej...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru