Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
10. zář 2010

@jasekd Držím pěsti, ať to dopadne všechno dobře a máte brzy po problémech. 😉 Já se za Zuzanku přimlouvám 😀

ivet6
10. zář 2010

@jasekd já taky, Zuzka je hezký a ke jménu Martínek se to super hodí 😉

soniq
10. zář 2010

Jasekd: Taky držím pěstičky at to všichni zvládnete dobře a neboj....všechno dobře dopadne a potom budete mít klídeček od nemocí 🙂

mandragora10
10. zář 2010

@baterka jojo, tak to jsme na tom uplne stejne....Cechy mame projezdeny, kazdy vikend byl nejaky vylet, po ceste jsme hrali hry, jezdili vetsinou vlakem a presne tohle chci i pro svoje deti 🙂
@jasekd Teda, to jsou ale starosti....to je sileny....aspon ze Martinek je sikulka a takhle statecne to zvladam. tak drzim palecky, at ten reflux co nejdrive vyresite!!!
Jinak Ikea sraz v Praze: my ten tyden muzeme krome pondeli opravdu kdykoliv, treba ta streda je idealni 🙂

soniq
10. zář 2010

@baterka @mandragora10 : když si zavspomínám tak je taky fakt, že u moře jsem ještě nikdy nebyla a v dětství rodiče jezdívali se mnou a se ségrou pořád na nějaký výlety, akce atd, prostě jsme se nikdy nenudili a měli jsme o zábavu postaráno a to cestování a výlety to mi zůstalo doteď, takže čekám na příšít rok až bude trochu tepleji a malej bude ťapkat tak ho vemu do sporťáku a budem jezdit po výletech.....a nic nám nescházelo....neměli jsme všechno ale měli jsme to co jsme potřebovali....jestli chápete🙂

jasekd
10. zář 2010

Koukam, ze jsme to mely tak nejak podobne, i kdyz ja se k mori dostala, do Jugosky jednou a na Balt a pak po revoluci i jinam... Zrovna ted jsem si zavzpominala u Vypravej na Balt, my tam byli 2x i s manzelem, naposled 2008 na svatebni ceste, miluju Usedom i Rujanu, ty jejich plaze, a jezdi se tam hezky na kole a kdyz vyjde pocasi, tak i koupe 🙂 Ted si more musim nechat na chvili ujit, planovali jsme pristi rok 😅 Puvodne jsme uvazovali tento podzim dat Chorvatsko, ale kvuli maleho zdrav. stavu jsme se na to vykaslali. Jinak znam skoro vsechny hrady a zamky v CR, kazdej rok jsme jezdili na dovcu po Cesku...

evuss
10. zář 2010

Pěkný večer, tak sleduju, že tady frčí výlety, jo... Tak to já ČR moc "neznám". Naši na nějaký výletovaní nejsou tak jsme moc nejezdili. Ale na dovolený jsme jezdili 1xItálii a 2x v Chorvatsku, na slovensku a párkrát i u nás v česku, no a poslední roky jsme vymetali aquaparky, tam se s mamkou vždycky pořádně vyřádíme. Nemůžu si na nic stěžovat, vždycky to bylo prima. Ale taky bych se ráda podívala na naše hrady a zámky a hory, takový ty víkendový výlety, takže se už moc těším až bude "hotová" stavba, zadaří se s korunkama a budeme vyrážet. Nejsu totiž moc zastáce těch dovolenkářů co byli v té zemi a oné zemi a tam v té atd a když se jich zeptáš jak se jim líbí třeba Macocha nebo pražský orloj, tak řeknou, že neví, že ho ještě neviděli.... Doufám, že sem se nikoho nedostkla, ale doma je doma, ne 🙂

crawler
11. zář 2010

IKEA: super, takže středa 22.9. ??? Erisko, mohla bys? 😉

eriska
11. zář 2010

zdravím, holky,
IKEA, jojo, super..hodí, hodí..jen teda doufám, že nám dají příští týden do kupy autí, abychom měli čím jet..jinak, crawler, neboj, do auta dáme kočárek i psa, takže dva kočárky úplná pohoda..ať si kluci narovnají po cestě zádička😉 jo čas vidím, podle evči s iškem, my vstáváme kolem šesté, takže by mi vyhovalo kolem osmé nakojit a frčet..takže mezi 10 - 11 bychom tam byli😉

dětství, tak to já měla kapku rozáházený díky tatíkovi a jeho alkoholismu a milostným avantýrám, přesto ale mamča nám dala vše, co mohla, takže já jsem každý rok od svých pěti let u moře byla, ať už s babičkou, nebo s každým z rodičů zvlášť..jak jsem psala, měla jsem atopický exém a po moři se to vyhojilo úplně..proto já s tomulkou k moři chci, už jen kvůli prevenci..já moře, teplý vzdoušek a to vše kolem zbožňuju...čechy mám taky ráda, ale díky tomu, že jsme jeli k moři, tak ně nezbyl čas..mamka byla v práci a víkendy jsme trávili u babičky, kde jsme měli partu dětí a prováděli ty lumpárny, za který pak bylo domo čóro móro😀DD uvidíme podle prcka, když se mu bude více líbit moře, tak se pojede k moři a čechy se vezmou jen jednodenní výlety, když ho to u moře bavit nebude, tak nás čeká dovolenka v čechách..a samo, taky podle financí..

no, dneska jsme byli na té výstavě a kdyby to naše poleno ukázalo zuby a nezdrhlo za mnou z kruhu, místo dvojky by dostal jedničku..ale máme co trénovat a příští klubovku jim to ukážeme 😉

skretik
11. zář 2010

@eriska @crawler streda je pro nas super, casove se prizpusobime, jen takovy detail 😅, Ikea Zlicin nebo Cerny most? Budeme se tesit 😵

eriska
11. zář 2010

skretik, když by to nevadilo, tak černý most..mně se nechce proplítat autem prahou..sice mi nevadí řídit v tom vašem mumraji, ale já na zličíně autem byla asi 2x, tak se nechci motat..černý most najdu v pohodě😉

skretik
11. zář 2010

@eriska dobre, nam je to jedno, ja jezdim spis na Zlicin, ale na Cerny most je to skoro stejne daleko, tak prijedeme tam 😉

baterka
12. zář 2010

ahoj, koukám, že jak je hezky, všechny někde frčíte s kočárama a tady chcípnul pes, co??? 😀 😀 😀 , No, vždyť já tu taky od pátečního rána nebyla....

@jasekd tedy, moc jsem na Tebe v pátek myslela, snad Ti nezvonilo v uších... To je tedy pech s Martínkem, hlavně aby vám včas už konečně někdo řekl, co se bude dál dít... Fakt budete čekat až do listopadu??? Jojoj... Tak pevné nervy a hlavně optimismus! Vše bude dobré, Martínek o tom neví a pokud by opravdu musel na zákrok, tak si to pak stejně nebude pamatovat! Kamarádka, když se chystala na operaci (měla rakovinu prsa), tak si koupila domů hrozně optimistickej obraz (od Honzy Wolfa - ten co neumí hrát golf) a každý den si tam četla ty jeho bláboly o sluníčku a tak a prej jí to každý den pomohlo. Jo, je to takové "naivní umění", ale proč ne, život je moc krátný na to, abychom si občas nemohli dovolit i něco bláznivýho a ne tak intelektuálního 😉 . Tak hlavně s mužem hlavu vzhůru, dopade to DOBŘE!

u nás je navzdory nádhernému počasí nálada pod psa, muž brousí trámy, aby mohl konečně začít dělat strop a nějak to nejde.... A tak nadává a trousí věty typu: no to do zimy v životě nestihnem, já se na to vys..., a tak. No prostě super nedělní pohodička. Aspoň že Marek to zalomil a já mám chvíli klid a můžu na netu hledat vhodné lampy do koupeln a na wc 😝

jasekd
12. zář 2010

@baterka No mne by teda asi Honza Wolf nepomohl, sice se mi to libilo, mela jsem doma par pohledu kdysi, cely zluty to bylo, ze, ale ja takova ta "dusicka usmevava se slunickem v srdecku" proste nejsem 😀 Celkove jsem spis kakabus a realista, my jsme se s manzelem uplne zhadali, kdyz jsem ve ctvrtek tady bulela, ze tam Martin ten reflux bude mit a on na me kricel, ze jsem blba, pesimisticka nervoza, ze bude OK. Nejsem prehananej pesimista,ale neco o medicine vim, a kdyz ma malej ureter rozsirenej o nejakejch 9 mm vic nez by mel mit, asi je neco v neporadku, ze... Na to staci selskej rozum. Pak vylezl ven a rika, uplne vyvalenej "ono se mu to fakt vraci... az do ledviny.." No cos asi cekal chlapce... Snad nam aspon v rijnu reknou, ze je ten nalez stabilni a ze to do listopadu v pohode pocka. Ja jsem pripravena na operaci, jina varianta podle me neni a i kdyz na oddeleni rikali, ze treba bude sledovacka stacit, ja bych to radsi vyresila definitivne, pokud docent se k tomu prikloni, nechci rok sledovat a pak nechat operovat dite, ktere z toho uz bude mit rozum a mit na krku dalsi male, doufam, ze to bude zdrave.
Ten vas barak asi zadna sranda. Vy nemate topeni, vid? NO to mate opravdu sibenicni termin, a tady je zima brzo 😖 Dneska byl u nas podle me posledni zaskub leta a za chvili tu zacne snezit 😝 U nas kolikrat uz v rijnu. Tak si kupte Honzu Wolfa a zahrivejte se jeho slunicky 😀 Jsem blba, promin, cernej humor... Proste my budem netrpelive cekat na konec listopadu, abysme vedeli, na cem jsme, snad nam moc nezkazej Vanoce, a vy potrebujete casu co nejvic, to je zivot. Mate tam aspon nejaka kamna na tuha paliva, cokoli, v cem se da topit? Protoze elektricky primotopy, to by bylo strasne penez.... A jak jste na tom s vodou? Kdy bude pracka? Joj, hned si sveho panelaku vic vazim, ale zase zavidim, ze uz jste to rozjeli...Tak pa a at to brzo dobrousite.
My byli dnes v LBC v ZOO, krasny den, ale ze zviratek jsem moc nemela, Martinek v kocare zlobil, nositko nemame, asi pujde brzo do sportaku, at muze trochu cucet ven. Jeste nikdy mi tam tak nevyvadel... Maji tam maleho lachtanka, uplne miminko 🙂

mandragora10
12. zář 2010

@skretik @eriska@ivet6 @crawler Ahoj holky, super, pocitam se stredou 22.9. v 11 hodin na Cernym Moste, ja zase jezdim uz jenom sem, mam to bliz 😉
Holky, dneska uzasna noc na spani, Tomasek dostal kasi v pul osmy, usnul ve ctvrt na devet, ja sla spat v pul jedenacty a vstavali jsme ve ctvrt na 4, ve ctvrt na osm a v pul desate dopoledne 🙂 Je mi jasny, ze je to vyjimka, ale vstavani jedenkrat za noc by se mi moc libilo 🙂

janinka22
12. zář 2010

Ahoj holky,

tak Adámek byl dneska zas protivnej jak sviňa.. 😒 nechápu co mu furt je,už to vypadalo že bude po tom očkování v pohodě,ale co zase předvádí..je uřvanej pořád až hrůza,už z toho šedivím! Tak silně přemýšlím,že teda začnu už přikrmovat-třeba se mu i to chování tím zlepší..nevím,myslíte že může? Třeba mu to mlíko už nestačí a proto je protiva..
My sme včera poprvé koupali ve velké vaně a plavali jsme 🙂 bylo to docela fajn,ale Adámek z toho byl spíš vykulenej 😀 ale nebrečel to je hlavní.
Holky-brňandy-co příští týden ten srazík?Mě by vyhovoval čtvrtek..

andrea110409
12. zář 2010

Ahoj holky
Prvně chci jasked popřád hooodně štěstí a držím pěstičky ať všechno proběhne v pořádku. My dneska byli na Josefodolské přehradě a Šíma za celou dobu vůůůůůbec neusnul a teˇje úplně hotový.
Jinak mám jednu "jobovku" našla jsem si jeden zapomenutý steh v poporodní jizvě, který mi nevytáhli a asi ani vytažení nebude nijak jednoduché...........joooo na porod člověk jen tak nezapomene 🙂
Co se týká příkrmů tak my už na tvrdo začnem, dneska Šíma po kojení se cpal brokolicí jakoby vůbec nepil a hlavně je na miminko takovej hubeňoučkej a tak mám strách že kojím už jen symbolicky ☹

jasekd
12. zář 2010

@andrea110409 Diky. A ty jsi nemela vstrebatelne vypadavaci stehy? Jak ti to presivali, tak ti dali klasiku, ze jo. No hned bych naklusala na gyndu, at na to mrknou a neboj se dopredu, oni to nejak vyndaj... To je furt neco, tady snad nikdo nema klid... Na kojeni mi fakt pomohlo to prevazovani, bez vahy bych urcite ty 4 mesice nevydrzela, takhle jsem presne vedela, kolik mam dokrmit. Nekdo mi sice rikal, ze jsem hystericka (hlavne ty chytre, co jim mliko teklo usima), ale kdyz ti dite nepribejva a zaroven je to takovej flegmous, ze ma hlad a stejne nerve, tak nevis, na cem jses 😅 Vzdyt on ted ve spitale pohodicka hodil pri tom vysetreni slofika... Mas-li pocit, ze ma hlad, tak ten prikrm zkus. Na prehrade muselo bejt krasne.. My zvolili tu ZOO, protoze mne je furt tak zle, ze jsem lina nejak daleko slapat. Pak jsme jeste dosli k Lesnimu koupalisti, to je taky smutnej pohled, a ze to tam bejvalo krasny, studeny strasne, ale hezky koupani v prirode...

andrea110409
12. zář 2010

@jasekd priznam se ze lesni koupaliště z let slávy neznám, jsem tu tprve 10 let od nástupu na vejšku a prvně sem se k němu dostala asi před rokem. Přehrada byla opravdu krásná a bylo tam spousta kočárků...na vycházku jak dělané. Včera jsem byli v muzeu a %Síma byl nejhodnější miminko, všechno ho zajímalo a na všechno koukal...byli jsme tam přes hodinu.
Hlavně že Martínek ty vyšetčení dobře snáší a nijak ho to nestresuje to by bylo ještě horší.

andrea110409
12. zář 2010

@jasekd jo a steh mám z toho přešití a jdu k doktorce ve čtvrtek an stěry tak to vemu přijednom....jinka od porodu se ještě peru s hemeroidama a to je jak na klouzačce (nahoru dolu ) 😒

jasekd
12. zář 2010

@andrea110409 Hm, zadna slava. Ja zadne nasledky po porodu nemam, jizva krasna, jen trozku tuzsi, a stejne se mi do druheho nechce 😝
Koupaliste bylo krasne, atmosfera starych casu, docela vymakane (skluzavka, hloubka ke skakani...), akorat desne studene, jak to tece z lesu. Ja tam byla asi dvakrat, kdyz mi bylo cca 16, ja jsem z JBC a v LBC jsem mela dedu a babi, mama se tam narodila. LBC mam rada, a vubec kolem ZOO, Lidove sady a ty vily na Masarycce,krasna ctvrt, no a srdecni zalezitost je Jested.

andrea110409
12. zář 2010

@jasekd joojo tu část mám taky ráda a chodim tam hodně na procházky. Já sem v JBC pracovala 2 roky, ale moc ho neznám jezdila sem jen vlakem kousek pod práci a tak mě to ani nenutilo.

miselaniki
13. zář 2010

ahoj holky,
srazík Brno - no holky dle předpovědi má až do pátku spíš pršet, nebo má být zataženo. Ale to se může změnit každý den. Takže navrhuji se potkat ve čtvrtek, nebo pátek tento týden a upřesníme to v úterý večer co říkáte. Janinka píše, že může ve čtvrtek já určitě taky i v pátek co zbytek, jak by vám to vyhovovalo?

janinka22
13. zář 2010

@miselaniki já jsem pro čtvrtek teda,tak snad bude vyhovovat i zbytku,no a uvidíme podle toho počasí no..snad nebude škaredě.

eriska
13. zář 2010

Dobré ranko,
pražský srazík, holky, já dám ještě vědět, protože dneska dáváme autí do servisu, pořád blbnou blikny, zamkly se přední dveře u spolujezdce a nebliká ani když se odemyká, takže netuším, kolik to bude stát..do toho ta naše svatba a ještě prdnout 700 do nafty a v ikee nějaký nákupek (neumím tam nic nenakoupit 😅 ) tak nevím, nevím..musím ještě kapku našetřit na dárky pod stromeček..ale do středy jsem u babičky a do pátku by auti mělo být, tak dám ještě včas vědět..zatím počíteme s tím, že se pojede😉

holky, budete pořizovat chodítko? tomík by pořád jen stál, sedět sám ještě neumí, ale když ho tak držím, tak už ho to taky nebaví, tak jsem si říkala, že bych pořídila nějaké chodítko..tím by se dosti zabavil..

jasekd, přidávám se s posílám štěstíčka, ty máš možná nevýhodu v tom, že tomu rozumíš, tak víš, co může přijít..a já taky vždycky počítám s tou horší variantou, alespoň, když nastane, je na ni člověk připravený..takže určo nejsi hysterka, ale realistka😉 a taky to dobře dopadne, martínek je bojovník🙂

eriska
13. zář 2010

Dobré ranko,
pražský srazík, holky, já dám ještě vědět, protože dneska dáváme autí do servisu, pořád blbnou blikny, zamkly se přední dveře u spolujezdce a nebliká ani když se odemyká, takže netuším, kolik to bude stát..do toho ta naše svatba a ještě prdnout 700 do nafty a v ikee nějaký nákupek (neumím tam nic nenakoupit 😅 ) tak nevím, nevím..musím ještě kapku našetřit na dárky pod stromeček..ale do středy jsem u babičky a do pátku by auti mělo být, tak dám ještě včas vědět..zatím počíteme s tím, že se pojede😉

holky, budete pořizovat chodítko? tomík by pořád jen stál, sedět sám ještě neumí, ale když ho tak držím, tak už ho to taky nebaví, tak jsem si říkala, že bych pořídila nějaké chodítko..tím by se dosti zabavil..

jasekd, přidávám se s posílám štěstíčka, ty máš možná nevýhodu v tom, že tomu rozumíš, tak víš, co může přijít..a já taky vždycky počítám s tou horší variantou, alespoň, když nastane, je na ni člověk připravený..takže určo nejsi hysterka, ale realistka😉 a taky to dobře dopadne, martínek je bojovník🙂

eriska
13. zář 2010

tý jo, je to tu dvakrát a klikla jsem jednou..tak se nezlobte, holky..

baterka
13. zář 2010

@eriska ty se nám tu klonuješ, holka 😀 No, užijte si Ikea párty, my tu v odlehlém koutě republiky Vám přejeme úspěšný pokec 😉. Jinak s chodítkem - no za sebe bych ho nekupovala, četla jsem nějaký články, že to pro děti není dobrý na páteř, dokud na to sami nemají. Já ho pořizovat nebudu. Marek potřebuje výhled a vertikální polohu a protože nošení nastojáka není taky nic moc, nosím ho v šátku a zatím mu to stačí.
Jinak tedy nechci přilívat olej do ohně, ale Marek už druhou noc spal od půl deváté do půl šesté v kuse 😵 ! No není to zlatíčko? Já se tedy budím dřív a chodím ho radši zkontrolovat, ale on klidně odfukuje a nechá hlavně tatínka vyspat do práce, prostě je úžasnej. Vím, že se to nejspíš zase změní, ale teď si to užíváme! Tak přeju i vám, aby ti vaši prcci spali lépe a vy tak taky 😉

eriska
13. zář 2010

baterka😀 jojo, kkonuju😀 o tom jsem taky něco četla, na druhou stranu si říkám, že u nás v rodině ho měly všechny děti a žádné problémy doposud..a chce mu ho koupit dědeček, sama bych do toho asi nešla..já ho nechci pořád nosit, jednak si náš brouček rychle zvyká a taky, těch 7kh stále nosit 😖
my spali od půl 8 do půl 7 😅 s tím teda, že kojo kolem 2, pak 5,6 a sedmé 😀 ale tatík o nás v noci prý ano neví

jasekd
13. zář 2010

@baterka Kdyz spi, tak co ty strasis? 😀 Mas nervy ze stavby nebo jsi takove ranni ptace? Ja se teda v noci budim na WC a dneska mi i bylo zle uz v noci, tak ho rovnou zkontroluju, dam dudlik... Ale kdyby mi bylo dobre, budu spat, dokud me nevzbudi, na to je super ten monitor, mas klid...
@eriska Ja prave taky cetla, ze to neni dobre, tak ja bych to neporizovala, my uz jsme asi nedelali dobre s tim noseni vzprimene, ale jinak to neslo kvuli blinkani, ted se to snazim omezit, ale jak pise Bat, ono se to tem detem tak libi...

eriska
13. zář 2010

jasekd, proč myslíš, že jste udělali špatně s tím nošením? když u vás to ani jinak nešlo, tak bych o nějakém špatně ani neuvažovala 🙂 my tak taky nosili a tomíkovi nic není, a zase se budu opakovat, byla jsem nošená tak já a i zbytek prťat v naší rodince a nic se nestalo..myslím si, že v tomhle je ten net a veškeré informace kapku na škodu...podle mě se má dělat to, co si myslíš, že je pro mimčo správné..a já ho nebudu chovat na miminko, jen proto, že jsem to někde četla, aby mi pořád brečel..stejně tak uvažuju o tom chodítku..na jak dlouho ho má? na chvilku a jak dlouho v něm bude? zase chvilku..nechci ho od rána do večera, když zrovna nespinká chovat, protože v leže ho to baví chvilinku, v sedátku a s hrazdičkou taky chvilinku a pak už nejraději stál no nohách nebo se choval tak, aby viděl..chvilku ho dám do vaku a pak zase opáčko léžo, lehátko a řev.. a pořád dokola..kámošky si právě chválí to chodítko, tak nevím..nehledě na to, že náš táta se rozhodl, že mu ho koupí, tak si ho chci alespoň vybrat..když bych nečetla ten článek, tak bych byla pro všema deseti, takhle si i ráda vyslechnu vaše názory na to 😉 takže díky za ně holky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru