Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

skretik
13. zář 2010

@mandragora10 no prave, taky si to nejak nedovedu predstavit, ale nejak to holt bude muset jit. RIkam si , ze si kdyztak najdu nejakou brigadku nebo neco na doma, treba budu jednou tydne hlidat nejake dite k tomu nasemu. Nebo proste neco vymyslim at se mame dobre 😉 , hlavne Tomasek at se ma dobre.

baterka
14. zář 2010

@crawler aha, tak to máš z nás asi nejhorší... Tak snad manža vydělává nějak slušně, jinak je to tedy dost prekérka, co? No, vy to zvládnete!
já se nakonec rozhodla pro dvouletou, cheme určitě ještě jedno dítě, spíš dvě a tak není proč čekat. Manžel je o šest let starší a tak nechce děti moc daleko od sebe, už by si pak na dovádění s nimi připadal starý 😅 . Tak snad nám to půjde, na Marka jsme čekali od vysazení prášků pět měsíců...., takže tentokrát začneme dříc, asi po Vánocích...., šmankote, to je už za chvíli!!!

baterka
14. zář 2010

jinak přeji dobré ránko všem! Po Středohoří se válí mlha jak mlíko..., tak doufám, že jinde je líp 😉

jasekd
14. zář 2010

@baterka Tady je zatim slusne, vy jste vic na zapad a dneska to pujde od zapadu.... Ja chtela taky zacit v listopadu nebo o Vanocich, ale my na Martinka cekali rok...
Jinak me teda vcera uplne zborila jedna reklama... Byla jsem vecer sama, manzel na praci u zakaznika do noci, Martinek v pohodicce usnul, tak jsem si tu delala poradek v papirech, koukala na TV, klidek vecer, no a bezela reklama na Synflorix a Rotarix. Obe ockovani mame (teda rot. a Prevenar, tak bych mela bejt v klidu). Nevim, jestli to znate,celkem citovej natlak na rodice... Na konci to miminko "reklo": "Mami, ze se o me postaras...." No a ja zachvat breku normalne snad na pul hodiny, jako kdyz to rika Martin mne, no a my sami mu pomoct nemuzem, no uplne me to dostalo ☹ Uz zas bulim, jsem teda asi hysterka i kvuli tehot., ale vydejcham nemocnici, vizitu, vsechno a pak me dostane blba reklama! Tehotnejm by meli zakazat zpravy, reklamy s detma, zviratkama atd... Pripadam si jak blbec, ale nejde mi to z hlavy... Taky jste mely/mate tyhle zachvaty?

andrea110409
14. zář 2010

@jasekd AHoj hele úplně v klidu, já tyhle stavy neměla v těhu, ale teď dvojnásob. Dokonce šel o víkendu myslím film Den pro mou lásku a na ten nejsem schopná absolutně se podívat. Viděla sme ho kdysi a teď když sem viděla titulek tak my šly slzy do očí. Další děs jsou teď ty nehody, naposledy si přejel otec syna a mě se úplně vrátil ten Šimůnkův pád a včera sem tu řvala taky jako želva, protože to byla jen naše vina.
U tebe je "lepší", že za to vy nemůžete, ale my by jsme za případné následky pádu mohli a to je na moje nervy moc ☹

baterka
14. zář 2010

@jasekd děvče v klidu! Je to úplně normální, navíc brekem se vyplavuje stres a všechno to napětí, tak proč kurňa ne? Co je na tom tak špatného? To je jen v našich hlavách (dané asi výchovou a tím, že "dospělí a rozumní přeci nebrečí"), že je na tom něco špatného a nedůstojného! Já si myslím, že lepší si pořádně pořvat (nejlíp, když jsi sama a nemusíš odpovídat na manželovy nechápavé otázky: "co Ti zase je, miláčku?" 🙄 ) a na chvíli je klid, ne? Martínek se Tě neptá, ten ví, že se o něj postaráte, jak nejlíp umíte. Ale nikdo z nás nejsme Pán Bůh, abychom ty naše drobečky ochránili ode všeho zlého, takže nádech výdech a hlavně si neříkej, že jsi divná. Nebo pak jsme divné všechy, ale to je statisticky nepravděpodobné 😎 !

jasekd
14. zář 2010

@andrea110409 Na ten film bych uz nekoukala, ja videla kousek jako mala a uz tehdy me to uplne rozhodilo. Ted bych to nedala, i kdyz na druhou stranu si clovek uvedomi, ze nemoc jeho ditete vubec neni tak strasna. Ja uz to tak i brala, ale ta debilni reklama me total rozlozila... Ten pad uz neres, ono se to stane skoro kazdemu, ale ne kazdy je ochotny se k tomu takhle priznat! Nejvic me dostal ten jeden dil Ordinace, kdy te Kristyne? (ja u toho zehlim , tak to zas tak nesleduju 😉 , jak ji spadlo to dite na zem, a ten doktor na ni jecel, ze ho chtela zabit nebo co... Jsem si rikala, to je podpora pro rodice, vsem mejm kamoskam se deti mrzacej. Oni to tam teda prehanej, aby se lidi poucili, nekdy je ten serial az takovej naivni atrapnej, jak poucnej porad pro deti 😀 Nam se to teda jeste nestalo, akorat jednou se mi svezl z vahy (taky vaha, jako u tebe) a bouchnul hlavickou o zem (asi 5 cm) a jednou o futra, protoze se mi vyskubl na ruce a jednou jsem mu trochu slapla na nozicku 😅 Jezis, zacinam vypadat jako strasna matka... Koncim s vyctem 😀 Prave ten pad je moje nocni mura, proto jsem ani neporizovala prebalovaci pult (dalsi vec je malo mista) a prebalujem na zemi, jen asi prvni mesic jsem ho mela na konf. stolku a ja sedela na balonu u nej, protoze me bolely zada. Jak se zacal trochu hejbat, sel na zem.
Promin, jsem te nechtela nejak vydeptat, jen to nemam na koho valit, tak se vykecavam tady 😉

jasekd
14. zář 2010

@baterka Diky! Prave u nas se nikdy nebrecelo "verejne", proto tak nenavidim pohrby atd, u nas, kdyz se neco stane, kazdej si zaleze a uzira se sam, smutek se nesdili (myslim ted ja, segra a rodice, s manzelem je to jine, akorat tu Martinovu nemoc ted pochopil, az kdyz na vlastni oci videl prubeh toho vysetreni na pocitaci). Nejhorsi na pohrbu, kdyz umrel deda, bylo videt tatu a strejdu (jeho syny), jak jsou statecny, ze chlapi proste brecet nemuzou, to je mi jich lito, zenska prece jen muze... Uf, to zas mam depku, jdu uklizet, delani je lek 😀 😀 😀

andrea110409
14. zář 2010

@jasekd u nas je to s tim brecenim stejne a tak sem pak spatne snasela to sestinedeli kdyz jsme bulela kvuli vsemu....desne sem se bala ze mi preskoci a ze nase rodina prece nebreci tak jsme asi nejaka divna. Ale neni to tak i Sima breci kdyz mu neco neni po vuli, je to prirozene a prvni nas projev kdyz jsme na svete, az pak je smich a ostatni. jen dnesni doba je na to nejaka tvrda.
Jinak holky se dneska rozmazluju...k obědu si peču krůtí křídlo....sice je obrovské asi tak na dva dny, ale mnam mnam 😉

jasekd
14. zář 2010

@andrea110409 Aspon nebudes muset zejtra varit, ja mam taky testoviny od vcera, a jak mi to chutna, mozna lip nez prvni den, kdyz uz je to bez prace 😉
Nase rodina lekaru si vezme Neurol 😀 I kdyz ja proti takove pomoci jednou za rok nic nemam... Obcas to pomohlo. Jen si na to clovek nesmi zvyknout!

baterka
14. zář 2010

@jasekd u nás v rodině (té "původní") je to stejně, jsem taky tak vychovaná. Je těžké to opustit a přeorientovat se na to, že se není za co stydět a je lepší pořvat si, než se užírat... Chce to asi čas. Ale co, vždyť Ty na to máš i papíry (těhu průkazku) 😀, takže to je v pohodě, ne? 😎

baterka
14. zář 2010

@andrea110409 a o čem je ten film? Neznám ho... Nechci Tě tu tedy rozbrečet, ale já na televizi nekoukám (nemám ji 😅 ). A k obědu mám sojovou čínu od včera a taky chutná líp, když ji nemusím vait 😵
@jasekd na Neurol bacha, dělala jsem se závislejma, na práškách jim bylo spousty. A mezi lékaři a zdravotníky je, co se profesí týče, nejvíc závislejch!!! No fakt, ale to asi víš.... No nic, profesionální deformace

andrea110409
14. zář 2010

@baterka je to o roidine ktere ze dne na den zemre 5 leta holcicka na zapal mozkovych blan myslim.......a oni se s tim vyrovnavaji. Neustoji to a rozejdou se ve finale. Nejhorsi je scena jak se mama vrati z te nemocnice a na sklenenych dverich najde jeji obtisklou rucicku ...............brrrr hnusnej film 😢

jasekd
14. zář 2010

@baterka Vim to, neboj 😉 Na fakulte frcel Neurol a Lexaurin, ale ja ho mela jen asi 2x pred hnusnou statnici a ono to fakt pomuze, lepsi nez kvuli rozsypani se tu zkousku neudelat... Nebo s tim prave prezijes nejaky vypjaty okamziky jako pohreb atd. Oni doktori i hodne chlastaj, je to proste stresovy povolani... Je potreba si to dobre ohlidat a ja ve svemokoli nemam nastesti nikoho, komu by to nejak ujelo, i o tech alkoholikach vim jen z doslechu a ani ty lidi neznam...
@andrea110409 Ja si to az tak podrobne nepamatuju, ale bylo to strasne smutny. Jen vim, ze tam hraje Vancurova a Harapes... Ta rucicka, no to je sila, to snad psal nekdo, kdo to zazil, ne? Ten scenar, to snad nejde vymyslet...

zuzi82
autor
14. zář 2010

Ahojky,
já naopak ten film miluju. Je strašně smutný a vždycky u něho řvu. Ale když potřebuju vypustit, tak si pobrečím, pustím si něco smutného a pak jsem ráda, že se mám vlastně fajn a všechno je ok. Andy, oni se nerozejdou, nakonec to právě ustojí a narodí se jim chlapeček. Končí to tak, jak malinkému miminku ukazují fotku té holčičky. Jenom to tu píšu a jdou mi slzy do očí. ☹

andrea110409
14. zář 2010

@zuzi82 Aha vidis tak sem to asi nevidela cele nebo si to nepamatuju 🙂

jasekd
14. zář 2010

@zuzi82
@andrea110409 Ja si prave taky myslela, ze se rozejdou! No mozna jsme ja a Andy nemely nervy dokoukat to do konce?

baterka
14. zář 2010

šmankote, tak do toho asi nejdu... 😕 , zní to dost depresivně, možná někdy příště. a to je starý film nebo nový?

andrea110409
14. zář 2010

@baterka to je stary cca leta kdy jsme se narodily

baterka
14. zář 2010

@andrea110409 no my neměli televizi, naši ji pak koupili, ale moc jsme na ni nekoukali, tak jí zase prodali a my jí tady taky nemáme..., takže jsem vždy trochu mimo, pokud to nešlo a nebo nejde v kině, kam chodím moc ráda. Teď se těším na Občanský průkaz 🙂!

crawler
14. zář 2010

ahoj holky🙂 mě stačí vás číst dojmy z toho filmu a mám slzy na kraji:-/
já ted vařím - bylinkové kuře, brambory v páře...už se olizuju...za chvíli to vyndám z trouby
@baterka no určo jsme na tom nejhůř- páč vy jste si vydělávaly, pak jste dostávaly PPM a ted rodičák + plat muže. Já jsem studovala, takže PPM žádná, manžel na pracáku 6 měsíců a protože to byl absolvent, tak od státu taky nedostal ani ň...takže nám je líp až od Iškova narození, kdy dostávám rodičák a manža už teda 7.měsíc maká...Nestěžujeme si, páč jsme šetřílci a vystačíme si dost skromně...většina z vás je asi zvyklá na úúúplně jiné poměry a proto je pro vás rodičák brrr - protože jste si pohoršily a na horší se hůř zvyká - my jsme zvyklí na hodně hodně málo a tak máme teď pocit, že si žijeme jako prasátka v žitě 😀DD

já se ted momentálně potácím mezi tím, že bych chtěla děti v rozmezí 3 let, ale to bych byla zase jako teď - bez PPM a bez praxe a o další roky starší...Takže musím jednat a uvyžovat racionálně, což si dnešní svět žádá...A po téhle mateřské si musím najít práci (mezitím mě otitulujou, tak snad něco najdu)...nějaký rok makat, získat praxi, nárok na PPM a pak teprve druhé mimi...

Jako ale víte, co mě štve??? je spousta sociálních příživníků, kterým se nechce dělat a dostávaj od státu horem dolem, ale my - 2 vysokoškoláci jsme byli namydlení jako hrom a nemít podporu u rodičů, tak jsme pod mostem a já navíc s břichem...Stát na tohle vůbec nemyslí...a to je nějaká spravedlnost?????do háje!!! 😠

sorry za výlevy, ale bylo to fakt těžký období...a tohle mi hejbe žlučí...:-/

jdu si spravit chuť obědem 🙂

jasekd
14. zář 2010

@crawler Dobrou chut 😉 Ja bejt tebou, tak bych to ted neresila a pockela si, jak se se zmenou vlady situace vyvine, protoze pravidla pak budou nastavena jinak, a pak uvidis, co pro tebe bude vyhodnejsi. Ty planujes bejt s Iskem doma ty 4 roky? Protoze to je strasne dlouha doba. Ja jsem si vzdycky rikala, ze nejdriv praxe, pak deti, na druhou stranu kdybych mela deti hned a pak sla do prace, uz bych neresila, co s ordinaci atd, kdyz budu doma. Ale zase pak ten nastup by byl asi drsnej. To bude ted taky, clovek z toho vypadne 😖 Co zas bylo dobre,ze si clovek tou pauzou od prace odpocine. Ale ja jsem asi o dost starsi nez ty, ja jsem nastoupila po skole a delala 5,5 roku. Ony ty novy pravidla pak budou drsnejsi asi pro vsechny. Na druhou stranu moc nechapu, proc si nizsi prijmove skupiny nemohou vybrat, jak dlouho budou doma. Nepocitala jsem to, ale podle me ty penize, co vycerpas jako rodicak, vyjdou nastejno, ne? Rozdil je jen ve vysi materske... Kdyztak me holky opravte... Mozna spolehaji na to, ze si udelas druhe dite driv a nevycerpas vsechny penize, jako treba ja, ja jim usetrila 😀

baterka
14. zář 2010

@crawler nech si chutnat 🙂, já maso nejím, ale určitě sis to uvařila mňamózní 🙂
Craw, ale dítko jste si pořídili, protože jste chtěli, ne? Počítalas plodné dny, viď? No tak to jste tedy museli vědět, že od nás (poplatníků) moc nedostanete. Aspoň jste byli připravení 😉. To nemyslím nijak proti Tobě! Prostě každý si to zařídí jak uzná za vhodné, vy jste se rozhodli pro dobrovolnou skromnost hned po škole a bez příjmů, my si nejdřív zajistili zázemí a práci, každý to má jinak. Já proto makala a Mgr. si dodělávala při zaměstnání, abych měla pět let praxe a nějaký "slušný" - na neziskovku - plat. A jak jsem psala před pár dny - mít dítě je svobodné rozhodnutí a nikdo si (snad) nemůže myslet, že nám jej stát zaplatí 😵 . My se rozhodli, že rodinu chceme a to samozřejmě (tedy pro nás) znamená uskromnit se, neb jsme přesvědčeni, že se nám to vrátí - taky kdo jiný by nás na stáří živil, když důchod už nebude? I kdybychom se dostali do tísně (manžel neměl práci nebo onemocněl - jako živnostník nedostane nic), tak poprosíme naše rodiny, tak by to podle mě mělo být. Přeci nepůjdu na sociálku, to je pod mojí úroveň. Uznávám, že někde se bere na někoho dvojí metr, ale jak jsem psala, mám i opačné zkušenosti... Znám spousty lidí, co jsou tím Paroubkem tak zblblí, že si myslí, že by jim stát měl platit (ne přispívat a to je rozdíl!) za to, že vychovávají své děti.... Přitom mě přijde jasné, že takhle to být nemá a je to jen příspěvek - tak se rodičák přeci jmenuje. No to jsem se zas rozhorlila já, ale mám prostě pocit, že takhle bychom dopadli jak Řecko, kterému se všichni smějí, jací jsou to blbci, ale všichni jim na ty jejich vysoké důchody a další luxusní dávky přispíváme skrz EU...

baterka
14. zář 2010

@jasekd je to tak jak píšeš, celková výše je stejná. Přijde mi to vlastně dost rasistické pravidlo, podle mě se tím stát chrání od Romů, u nichž je "předsudek" či "vyšší předpoklad", že budou sázet co dva roky děti a budou brát pořád tu nejvyšší dávku. Ale podle mě je to diskriminace, řešila bych to tak, zda dotačný/á pracovala, jak dlouho a tak jak dlouho přispíval/a do systému, zda nepobírají dávky a tak..., no nevím, moc promyšlené to nemám... 😅 , jen mi to taky přije trochu nefér vůči těm, co pracovali, ale neměli takový plat (třeba v regionech, kde je nižší průměrná mzda....)

baterka
14. zář 2010

ó jé, projevuji se tu jak nějvětší konzervativka 😎 , železná lady 😀 😀 😀

jasekd
14. zář 2010

@baterka No aspon u nich to funguje 😀 Ja mam holt na ne trochu jinej nazor nez ty, proste osobni pracovni zkusenosti, slibotechna jeden jak druhej a nic nesplni, jen furt rvou 😠 Akorat se s tim pak svezou i lidi jako Craw nebo lidi s nizsi vejplatou, ty si ale aspon muzou zvolit tu 3 letou... No materska je spravedlivejsi, tam je to podle vejplaty. Ale jak bych to udelala, sama nevim, na to skoly nemam, i kdyz by se to teda hodilo, nejaky ekonomicky vzdelani, a pravni k tomu 😉 Aby mel clovek 3 hlavy...

baterka
14. zář 2010

@jasekd to je fakt, já mám sociální práci a psychologii a státnici mám ii ze sociální politiky, ale stejně v tom mám trochu nejasno, jednak se pravidla pro vyplácení dávek a podpor pořád mění a pak taky se spousty věcma nesouhlasím, podle mě jsou vlády u nás zatím moc měkké, pokud nehodlá náš stát zbankrotovat, musí přitvrdit, ať se nám to líbí nebo ne 😕 . No a s těma zkušenostma, já vyrostla (26 let) ve městě, kde Romové nebydlí (v Říčanech fakt není ani jeden!), tady jsou. Ale zatím soudím jen podle pracovních zkušeností - z terénu s drogově závislejma (tam je to fakt jedno, kradou a lžou všichni a barva kůže fakt nehraje roli 😅) a pak ze sociálky - a tam mám nejhorší zkušenosti s bílejma, který tam nakráčeli ověšený řetězama, přijeli taxíkem a spustili na ty mé chuděry kolegyně..., a dostali co chtěli. Tohle si tam žádnej Rom za těch pár let mé praxe nezkusil. Ale žádný vypovídající vzorek to taky není, to vím, na to mi dva semestry statistiky stačí 😵

jasekd
14. zář 2010

@baterka Ricany, zeme zaslibena 😀 No zas tam je asi pekne draho, ze... Tady v JBC jich je az dost, jdes v centru kolem autobusaku a nepotkas nikoho jinyho... Fetky, u tech je fakt jedno, co jsou zac. Nejdrsnejsi pracovni zkusenost mam s byvalym trestancem, fetakem na perniku HIV a hep.C pozitivnim, to jsem se fakt bala, ze nam neco udela... Ten byl teda bilej. Ja nemuzu rict, ze by ty cikani byli v praci nejak hrubi,ale slovo nedrzeli a o deti se nestarali ve smyslu nejake prevence. A to, co delaj bili v Ricanech na socialce, tady delaj cerny, tam bych se taky bala delat.

janinka22
14. zář 2010

Ahoj holky,

nějak vás nestíhám dočítat,jak pořád máte čas na ten internet? 😅 Dneska jsem navíc byla celý den u kámošky.Rychle to uteklo a bylo to moc fajn. Joo a jelikož Adámek byl poslední dobou pořád protiva,přišlo mi že mám málo mlíka a nestačí mu to,tak jsem se rozhodla začít s příkrmem - dneska dostal k obědu první dávku mrkvičky 🙂 docela to papkal a večer zkusím i kaši,tak jsem zvědavá jak nám to půjde a jestli se mu změní během pár dní chování..snad to zabere.

jasekd
14. zář 2010

@janinka22 Mame hodne deti 😀 Ne promin, ja nechtela byt jedovata, my zas mame jine trapeni... Tak preju, aby to zabralo. My uz patlame prikrmy docela dlouho, malej to ji dobre, dneska dal poprvy celou davku v zelenine, ze jsem nedokrmovala mlikem, ale je to pruda, vsude zvraci mrkev, brokolici... A mne taky nedela dobre, kdyz to varim 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru