Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

soniq
23. zář 2010

@baterka jinak ti řeknu, že mi to ani nevadilo, že tam nebyl, měla jsem vynikajicí PA a Dr byla taky super takže jsem ani nevnímala, že tam není🙂

soniq
23. zář 2010

@karolina20 hlavně že je mimi ok...jen 3kg, tý jo....to je málo, ne? řekla ti na to něco Dr?

karolina20
23. zář 2010

@soniq neřekl mi na to nic,já jsem na začátku 5kg zhubla,pak jsem se vrátila na normal svou váhu a teďka mám jen 3kg přes svoji váhu.A už je i otočené hlavou dolu.

jasekd
23. zář 2010

No to ja teda byla strasne rada, ze tam byl, celou dobu se mnou, protoze to bylo dlouhy a PA chodi tak jednou za hodinu, nevim, co bych tam sama delala, sice jsem byla hlavne ve sprse, ale potrebovala jsem treba neco podat nebo se mi udelalo spatne. Ted podruhe doufam, ze to taky zaridime s hlidanim tak , abysme u toho byli oba. Pokud se nebude resit Martinek. Jinak si zjistuju informace o te lecbe a kamoska mi zjistovala od znameho Dr, kterej dokonce delal na te klinice, jak se k tomu stavej, a u tak maleho ditete je prej vetsinou konzervativni lecba... ATB a sledovacka, na netu jsem nasla uspesnost asi 40%, zadnej slagr... U ditete nad rok se operuje IV. (mame my) a V.stupen, tak jestli nas nechaj cekat do roka a pak se uvidi... Pak je bud klasicka operace nebo endoskopicka metoda, nebudu vas zatezovat popisem, ale ta vypada slusne, uspesnost pres 80% a je to minimalni zatez pro dite. Klasicka operace ma asi 95%, ale zas je to velka zatez, vetsi riziko a daleko delsi hospitalizace. Takze studuju, at to na ne v listopadu muzu vybalit, at mi reknou, co je nejlepsi.
@karolina20 to je krasa, ta vaha, a jeste se otocilo hlavou dolu, same krasne zpravy 🙂 To artinek byl jeste v 35tt hlavou nahoru a pak taky pricne, hrozili mi cisarem i kvuli uzke panvi a nakonec jsme to dali prirozene 😉

baterka
23. zář 2010

@soniq no jasně, já jen třeba jestli to nebyla třeba rychlovka a nestihl to z práce 😵
já to měla dost rychlý a manža sice vyrazil hned, jak jsem dorazila do porodky, ale jsou to tři hodiny cesty a já to měla za čtyři hoďky za sebou, ale vlastně jsem taky ráda, že přišel až na konec, bo on je hroznej nervák a ještě by mě znervózňoval. Takhle to šlo v klidu, hrozně to uteklo, nejdřív vyšetření, půl hoďka pryč, pak sprcha, další hodinka kontrakce, pak mi píchli plodovku a už jsem jen hekala a při tom po telefonu navigovala muže, aby tam trefil, byla noc... 😉 Příště bych to brala podobně, prostě klid a rychle za sebou 😎

@karolina20 tak to je paráda, a už máš všechno připravený? Já to psala i mer, já tak v tom 32tt začla už pomalu chystat věci do porodky, aby mě Marek nezastihl nepřipravenou 😀

baterka
23. zář 2010

@jasekd teda, takže až a jaře v jeho roce? A je asi lepší ta laparoskopie, ne? To jsem teda napnutá... Hlavně aby to dobře snášel on, vy jste byli v pohodě a nestresovali se moc..... Bude to dobrý! A prosim Tě, nějak polopaticky 😉 , co přesně by se stalo dál,. kdyby se to u něj takhle nechalo... by mu pak ta ledvina selhala nebo co se jí stane, když se to tam vrací? Promiň, mám asi blbý otázky, ale to víš, jsem socka, ne Dr. 😅

soniq
23. zář 2010

@jasekd za mnou PA chodila každou čtvrt až půl hodinky, pořád mě měřila tlak a poslouchala malýho....no já jsem měl hodně vysokej ten tlak, taky porto ta vyvolávačka....já jsem hodně usínala než jsem dostala ty silný kontrakce, jelikož jsem v noci nespala a myslela jsem na ten porod jak bude probíhat a taky tam několik ženskejch rodilo a křičely jak paviáni...to jsem jen od Dr slyšela, ale maminiko tak se uklidníme trochu, to nemáte tak hrozný ty kontrakce, bude to horší, dýchejte hezky pravidelně atd...takže si dokoážete představit jaký to pro mě asi bylo...to jsem potom trnula hrůzou jak to zvládnu jestli to je opravdu tak hrozné atd....a to mě dokonce Pa řekla at si klidně zakřičím, že se mi buleví tak jsem potom začla teda trochu hlasitěji hekat 🙂

crawler
23. zář 2010

@baterka @jasekd holky, tak už se mi doma začnou scházet balíčky s vícevrstvýma plínama 😀 pak mám pár ročníků z Ikei (prý jako vložka) a taky žínky z Ikei a koupila jsem si tu Irmu na separačky. Pak mám 2x AIO baby Lucy a teď už jen vybírám 2x PULky a vůbec si nevím rady...ale zatím jsem utratila jen 1200Kč, takže PULky chci koupit nový a celkem se vejít do 2tis., což bude v poho🙂

soniq
23. zář 2010

@crawler teda, to jsou zásoby 🙂

jasekd
23. zář 2010

@soniq Mne se to prave moc nehejbalo, od 5ti rano kontra po 5ti, v 7,30 uz po 3, 1 cm, a v 11 stale 1 cm, ono tam nebylo moc co sledovat, pak se teda smilovala, prdla vodu a tak se to pohlo a narodil se ve 14... Ale moc casto jsem ji nevidela, kdyz ti v 10 rekne, ze to bude vecer, tak co by tam delala, ze... Jeste ze se to pak tou vodou zrychlilo, to uz bych chcipla 😝 Ono tam taky rodilo dost lidi, nemela cas. A ty reci, ze to nemuze bolet atd, ja mela treba vetsi bolesti (ke konci tesne pred tlacenim) mimo kontrakci, nonstop krizaky, ja hotova a na monitoru 40 i mene, a pak treba pres 100 a bylo to lepsi, nejde to takhle rict...A vedle zenska taky strasne hystercila, ja uz to mela za sebou a volala segre a ta se uplne zdesila, co to je a jestli je to tak strasny 😀
@baterka Fakt nevim, tohle jsou jen info z netu, ruzne studie atd. A ta metoda, to neni ani laparoskopie, ja doufam, ze tu klasickou operaci delaj laparo, ale furt je to invazivni pres bricho, kdezto tohle je endoskopicky, zadne rezani briska, proste slauf pres mocovou trubici, jako kdyz cevkujou, zjednodusene, zavedou, tim endoskopem proudi nejaka tekutina, ktera roztahne usti mocovodu, aby bylo prehledne, a pak je tam na konci jehla, kterou vpravej pod usti mocovodu nejakou latku na bazi kolagenu, cili telu vlastni, ono to tam nabobtna, zmensi se prechod mocovod - moc. mechyr a pak , kdyz dojde pri curani ke zvyseni tlaku v mocaku, tak se to ucpe a nic uz se nahoru nevraci. Je to v narkoze, trva to cca 15 minut a hospitalizace je cca 3 dny, klasicka operace trva i hodiny a pobyt v nemocnici min. 10 dnu a je to vetsi zatez. Zalezi, zda prave Martin by byl pro to vhodny adept...
V te ledvine je vic moci, nez ma byt, tzn. vetsi tlak, ktery utlacuje tu ledvinu zevnitr, poskozuje ji a v nejhorsim pripade muze dojit ke snizeni jeji funkce nebo az k selhani. Vyhoda vyckavaci terapie je zadna operace a nektere deti se zlepsi, ale znamena to dlouhodobe uzivani antibiotik, a riziko infekce je, i kdyz bere ty antibiotika, i kdyz mensi. Martin nastesti na tom zatim neni tak zle, infekci nemel, obcas ho boli curani, ale IV.stupen znamena, ze moc se vraci az do ledviny a meni se struktura panvicky a kalichu. Ono se to tezko vysvetluje, pokud nema clovek predstavu o stavbe ledviny atd, ale proste tohle uz je celkem vazny.
To je hrozny, kdyz 130 km jedes 3 hodiny, no ja tu cestu smer Decin uplne nenavidim, a ty prdelky kolem Kytlice, a ty silnice, to je na sebevrazdu, kdyz jedes rychlejc. Kde ze vy to vlastne bydlite? Krouzim na mapy.cz kolem Decina, ale nemuzu si vzpomenout 😝

jasekd
23. zář 2010

@crawler No super, a mas ty vv pruzny nebo ne? Protoze ja bych je chtela zkusit, ale teda ty pruzny na kalhotkovej sklad, tak to otestuj a pak mi poradis 😉 Mne zas dneska protekla ta AIO Pop in bamboo, byli jsme venku 3 hodiny a to HD v PULkach krasne drzi 😎 Ty AIO jsou fakt jen na chvili k doktorovi. Jinak tema PULkama HD nic podle me nezkazis, ale ja nemam zkusenost s plinama narovno, kdezto Terka asi jo, tak se zeptej ji. Navic ty jsi chtela nejaky jednovelikostni, tak to neporadim. HD jsou jednovel. pliny, ale kalhotky maj S, M a L.

crawler
23. zář 2010

@jasekd já ty 2 AIO mám tak, že se dá vložka vyndat a jsou z toho PULky, tak jsem je vzala, páč byly takřka nenošený a za dobrou cenu a u té paní jsem brala i jiný věci...ty vv mám většinu popolini vel.M a vůbec netuším, zda jsou pružný 😅 počítám, že spíš ne...Přdstavuju si, že budu dělat sklad chlapečka na čůrání, sepnu snapkou a dám PULky, tak doufám, že to půjde 😅 Z těch PULek vydou Thirsties DUOwrap a POPnGRO one size, tak snad neděulám chybu, když je objednám 🤐

katy007
23. zář 2010

Eri: nechali jsm esi pár udělat od profi tak zatím na ně čekáme, apk hodím. Jinak bylo to fajn, děti byly většinou "starší" tak žádné neplakalo a dalo se s nimi vydržet 🙂

baterka
23. zář 2010

@jasekd já zas v bižuli pozor dávala, vím co je pánvička i kalich 😉 ! Hm..., to vracení nezní moc dobře, no uvidíte, co Vám řeknou v tom listopadu, viď! Hlavně, že Martínek zatím zvládá jak léky tak čůrání a třeba se to ještě zlepší.
bydlíme ve Valkeřicích, to je na trase - Lípa - Děčín po 261 zhruba v půlce, ve Františkově n/Pl. odbočit nahoru doleva směr Verneřice (po 240)

baterka
23. zář 2010

@jasekd @crawler já mám vícevrstvé pevné, ne pružné, takže ten alhotkovej sklad s nimi jde, ale dost blbě, skládám narovno. Mám dvě AIO a teda nic moc, jsou to Sketch od Medley a vydrží tak max dvě hoďky, pak jsou už vlhký, takže spokojená nejsem. Ještě že byly levný. ¨
Já zas řeším jak dál, to přebalování narovno už začíná být s Markem kovbojka, mele se a mě se to různě kroutí, bylo by lepší dát nejdřív kalhotky a pak svrchňáky, prostě nasazovat a zapínat každé zvlášť, takhle to dávám dohromady (složím si plínu, narvu jí do PULek a pak nandavám na Marka) a jak se mele, tak mi to občas vytrhne a tak..., takže řeším, zda Haipy.... Jas, Ty máš svrchňáky jen Haipy nebo i nějaký jiný?

jasekd
23. zář 2010

@baterka No tak si to umis zhruba predstavit... Ja to soudim podle sebe, moc si z predmetu, ktere jsem dale nepouzivala, nepamatuju 😝 Valkerice jsem podezrivala, a jeste ten Frantiskov, tak jsem krouzila blizko... To mas fakt na puli cesty Lipa Decin, takze sve aktivity a doktory atd budes smerovat do Decina?

jasekd
23. zář 2010

@baterka jenom Haipy, takze neporadim, ja jsem spokojena, jsou vicevelikostni, ale maj dost patentku, tak vydrzej dost dlouho.

verisek
23. zář 2010

ahoj holky,
tak jsem vas docetla, koukam, ze resite plinky, tak k tomu nemam co napsat, my mame pampers a do latkovejch me ani nehne 🙄
ale klobouk dolu...
moje mamka kdyz slysi latkove pleny, tak se krizuje a vybavi si ty hodiny v pradelne, zehleni atd...

jasekd
23. zář 2010

@verisek ono je to dneska uplne o necem jinem, nikdo nestojime u hrnce, ze bysme vyvarovaly atd. Pro me je to, kdyz to rozpocitam, cca 10 minut denne prace navic 😉 Moje mama reaguje stejne, a kazdej, kdo s tim nema zkusenost, vsechny uzivatelky papiraku byly chytre a rikaly mi, ze nevydrzim... Pro me je to v peci o dite ta nejmensi zatez, to uz me vic prudi to "vareni", protoze mi to ted smrdi a vypada to hnusne a mne to proste dobre nedela 😝 Varit pro nas mne nevadi, ale jen tak bez napadu rozvarit smradlavou zeleninu, to neni zadna zabava 😝 No ale delam to. Oni vubec nase maminky maj tendenci nam nekdy cpat, jak to mely tezsi nez my, ze my se mame sakra pohodlne 😀 Spis mame ted prece jen jednodussi, ze je normalni brat deti do restaurace, obchodu, bazenu atd,ze nesedis s deckem doma jak nakazena morem jako oni. MOje se divila, ze jsme chteli s Martinkem na dovolenou (nakonec jsme se na to vyprdli kvuli te ledvine), a to, ze vy jste leteli s malym k mori, no to bylo driv uplne nemyslitelne... Kamoska ted byla v Bulharsku a rikala, co tam bylo tehotnejch a malinkejch deti na zajezdu 🙂

zuzi82
autor
23. zář 2010

Dobrý večer,
teda vy toho stíháte popsat. Já měla dneska hektický den. Od rána jsem prala, žehlila a balila. Jedeme do úterka zase na sever, takže se výrazně přiblížeme Jas, Baterce a mám pocit, že i Andy tam někde bydlí (skoro bych tipla Liberec, ale nejsem si jistá). Zkrátka Kytlice už na nás zase netrpělivě čekají. Jen to počasí mě děsí, má se zkazit a to znamená, že tam bude přes den tak maximálně 10 stupňů, takže Matěj má zbalené hlavně punčocháče, teplé kalhoty a svetry. 😅
Všem přejeme hezký víkend a i úterní svátek. Užívejte si miminky a tatínky. 😉

baterka
24. zář 2010

@zuzi82 zdravím skoro sousedku 🙂! Jojo, Kytlice jsou tak na půl cesty mezi mnou a Jas, asi i mezi Andy (jo, myslím, že jsem z diskuse taky vypozorovala, že je z LBC) 🙂! Tak snad nás počasí ještě chvíli nechá být, potřebovali bychom to!
a dobré ráno všem! Já měla dneska poprvé těžší noc, páč M\arwk to včera zalomit už v půl sedmé a ve dě ráno se najedl a do čtyř jsem ho přemlouvala, že ještě není správná doba na povídání a blbiny, ale že se bude spát... 😅
jo a taky tu máme někde myš, neviděla jsem jí, ale pořád jí slyším, něco hryže..., i teď... 🙄

baterka
24. zář 2010

@verisek souhlas s Jas, já nejsem takový magor, aby mě bavilo vyvařovat, žehlit, skládat.... Jednak nemáme pračku a navíc jsem dost pohodlná. Peru cca 2x až 3x u tchýně nebo u kamarádů - na 40°C nebo na 60°C a pak to nechám uschnout = celé! Jsou to prostě max tři pračky prádla za týden navíc. Pak to jen sundám a narvu do přebalováku 😉. Neřesvědčuju Tě! Jen je to mnohem levnější a osobně myslím, že pro Marka zdravější (řekne si, když je počůraný a nní v tom dlouho zapařený) a to vyhrálo 🙂.

jasekd
24. zář 2010

@zuzi82 Hezky vikend, ale ma bejt blbe, takze ti Kytlici ani nezavidim. Ja jedu do Prahy do panelaku, chteli jsme jet na vejlet lodi po Vltave, ale bude z toho asi prd 😠 No nejbliz budes mit Terku, pak Andy (Liberec), no a pak Jablonec, to jsme my.
@baterka Dobre rano. Ja teda zehleni nesnasela, ale co mam Martina, ani mi to neva a ja ctverce a oblecky zehlim, a zrovna skladani do krabice me bavi 😀 I kdyz jinak mam doma bordel, krabice s plinkama ma svuj presnej system, stejne tak veseni na susaku. Kazdej mame neco, jinak jsem uplne normalni 😝 Noc teda nic moc, to my se fakt snazime o pevnej rezim a proste ho chudaka drzim, bavim nebo se jde koupat, ve vane vzdycky ozije, aby sel spat pokazdy +- stejne a tohle se mi nestalo. Ale nekdy je videt, ze uz nas ma plny zuby a chce jit spat.

baterka
24. zář 2010

@jasekd no jasně, mě zas děsně baví vařit a péct, jen teď nemám kde..., každej něco 😝 . No a s tím ukládáním, se snažím, až na včerejšek to klapalo, já jsem ho jen položila na chvíli na naši postel, odskočila jsem si na záchod a když jsem se vrátila, byl prostě tuhej 😅 . Tak jsem ho zvedla, nic, přenesla do postýlky..., nic, tak jsem ho přikryla a myslela si, že se stejně za chvíli vzbudí, nebo aspoň do hoďky na kojení..., nic. Takže příště to musím víc pohlídat. On měl náročný den a asi ho to zmohlo... 😀

jasekd
24. zář 2010

@baterka Vareni docela jde, pect neumi, nemam kde, v malym byte mam jen dvouplotynkac a remosku a v ty pecu akorat maso, zapekana jidla a strudl (testo kupuju), ale nekdo v tom upece i buchty... Ty mimca jak usnou, tak uz je nejde vzbudit, to je sranda, to znam...

baterka
24. zář 2010

@jasekd to já jsem normálně pečící maniak 😀 , peču chleba, buchty, bábovky, tažený štrůdl... je to můj způsob relaxace, ale tady nemám zatím kde. Hlavně, že dispozici kuchyně mám vymyšlenou už rok... ☹. Ale ono to snad do Vánoc klapne. Jojo Marek, když usne tím nočním spánkem, už s ním nic nehne, přes den se někdy vzbudí sám, když je nějaký větší hluk...

jasekd
24. zář 2010

@baterka A jak tedka varis? Na nejakem el.varici nebo bombe? No to musej bejt fakt polni podminky, to zas mas dobry, ze muzes jeste plne kojit, to ti taky ubyde prace. No hlavne aby zima jeste pockala, nez to date nejak do kupy... Kdyby se ti nekdy chtelo, vyfot ten baracek, jestli ti to nejak nevadi sem davat, ja jsem docela zvedava, jak tam bojujete 🙂 Ja bych sem treba nedala nase fotky, ale baracek klidne, ale zalezi samozrejme, jesli ti to neva...

crawler
24. zář 2010

ahoj holky 🙂

já nevím, co se mnou je, ale tenhle týden jsem děsně unavená a od včerejška mám i zimnice a dost mě bolí hlava, na což teda nejsem vůbec zvyklá...křeče v břiše, je mi na zvracení, první jídlo jsem dnes byla schopná pozřít až v poledne...nevím, co se děje, ale Išek má ted nádherné noci - krásně jsme mu srovnali režim, tak dobře spím, ale ta únava je mnohem mnohem větší než když jsem k němu vstávala 10x za noc... 😔 tělo si asi vybírá svou daň...kdybych neměla tchýni - tak vůbec nevím, jak bych to dnes zvládla - já ho jen přebalím, nakrmím a ona si ho hned vezme, abych si odpočla...tak jsem si představila, že brzo budeme bydlet sami a já budu mít třeba angínu a teploty (trpím na vysoké teploty, téměř u každé chřipky mívám minimálně 39°C a i 40°C) - no já vůbec netuším jak bych to zvládla bez pomoci 😕 🤐 ☹

@jasekd á buchty z remosky - dělá mamka a je to tak voňavé - mnohem lepší než z klasické horkovzdušné trouby!😉

@baterka neposlala bys mi nějaký odkaz, jak ty vv na Márovi skládáš? já zatím o těch skladech nic nevím...vždy jen slyším narovno a tak, ale nic si pod tím nepředstavím a nevím, co je nebo není výhodný...já jsem myslela, že bych Iška do toho nějak zamotala 😅 , sepla snapkou a pak navrch dala PULky...jsem naivní? 😅

jinak včera jsme byli zase na domečku, smlouvu o smlouvě budoucí už máme dořešenou, takže dnes ji podepisuje druhá strana a v pondělí my a pak už budou naše účty tenčí a tenčí a tenčí... 😀

baterka
24. zář 2010

@jasekd na bombě a dvojvařiči, mám ho na skříňce, která je zároveň kuch. linka (75x50 cm)! Fotky máme nějaké (no ne moc aktuální...) na našich provizorních webovkách, pošlu Ti je od IP 😉 .

baterka
24. zář 2010

@crawler super baráček!!! tak hodně sil a málo oprav 😉
plenky - no na rovno znamená, že je složíš tak, aby jsi měla tvar obdelníku (u těch vícevrstvých skládám tak, že je po délce přehnu na cca třetiny, tedy jak jsou ty švy) a vložím do PULek. Kalhotkový sklad je http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c... - to je z plenek bambino mio.
a vydrž, hlavně odpočívej! Určitě si tělo vybírá daň, když už Išek spí líp, brzy zas budeš jak rybička. A užívej výhod tchýně za zadkem, dokud ji tam máš 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru