Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
6. říj 2010

@jasekd a co mu dát punčošky ponožky a ještě vlněný capáčky? no je to věda, protože někdy nevím ani, jak obléknout sebe - podíváš se z okna - kluci jen v tričkách, babči v zimních kabátech a kozačkách 😀 😅 ...no v kočárku už mám danej fusak, takže je dost nalehko a jen musím tolerovat buzerování tchýně, že mu mám dát aspoň svetr 😀DD

jasekd
6. říj 2010

@crawler Ted mi to doslo, co myslis za vadu! Kdyz jsi popsala ty projevy. Superfemale. Mne nejak nedoslo, ze ten nazev superzena je ta diagnoza, jsem to nejak prelitla. Ta zena ma v genotypu ne XX, ale XXX. Neni to nejak vazna vada, ale nevim, co bych delala, proste bych si nechala poradit. Manzel by ale asi byl pro preruseni, jak ho znam... Muze byt retardace, nemusi, muze byt omezena plodnost, a nekdy neni poznat nic. Tam jde o to, aby to nekdo tem rodicum podrobne vysvetlil, pripadne ukazal fotky, jak ty deti vypadaj, ono to na prvni pohled zni hrozne, me tyhle syndromy taky strasej (jeste je tam supermale, Klinefelter a Turner), ja bych asi chtela konkretni priklady, jak se s tim zije. Ale treba DS, Edwards, Patau nebo Cri du chat (kociciho kriku) jsou horsi.

jasekd
6. říj 2010

@katy007 Ja to do Manducy zvladam, jasne ze je lepsi, kdyz mi nekdo pomuze, hlavne zapnout ten pasek, co pritahuje popruhy k sobe (setri to ramena), nejsem hadi zena, strasne blbe tam dosahnu 😝 Akorat ty nozky ma trochu natesno... Vy jste velky turisti, my byli spis kolari a bezkari, tak ted mame utrum.

@crawler starsi generace deti hodne oblika 😉 Ale ona vetsina lidi, co potkavam, je ma nejaky nabaleny..

katy007
6. říj 2010

Jasekd: my taky rádi běžky loni jsem už nemohla, ale letos resp. v lednu 100% pojedeme na chatu zaběžkovat, Adulka snad už bude sedět tak budeme i jezdit na sáňkách. Ale kolo ... dej pokoj nic pro mě 😠 😖

Já taky jednou viděla jak maminka balí 3 měs. holčičku venku 20C a jak jsme ji viděla myslela jsem si že je max. 5C malá kňourala a cvičitelka ji říkala, proč ji tak navlíká a maminka už na cvíčo nikdy nedošla.

jasekd
6. říj 2010

@katy007 Ja loni byla 😉 Asi v 7.mesici, jenom v klidku, asi 10 km, spis abych byla na vzduchu. Letos pojedu na chvili taky, pokud nekdo pohlida Martina, ten jeste lyzovat nebude, i kdyz chcem zacit brzo 🙂

eriska
6. říj 2010

Ahoj holky,

ani nebudu dočítat, nemám na to sílu..dělali nám okna, takže nejdříve celý byt vyklidit, pak zase uklidit, naštěstí přítel hodně pomáhal, teta se střídala s mamkou v hlídání, tak jsme to zmákli..ale stejně doma nejsme, jsme u mamky, tomík měl včera v noci 38,5, celý hořel, plakal, do toho nějaký kašlík a rýmka, tak jsme šli radši k dr a je to poslechově i v krčku dobrý, takže jen nějaká lehká viróza..ale prý se to u miminek může změnit ze dne na den..takže další noc, kdy jsem byla vzůhu..u mamči dobrý, od 5 chovala ona, tak jsem i dvě hodinky spala

crawler, do tabulky, my v 6.měsíci máme 7450g a 69cm a zub ani jeden😀😀

miselaniki, misi, tak my máme spací pytel od cherokee, je teploučký, ale tomík v něm spát nebude, ani usnout v něm nechtěl, potřebuje se hýbat, kopat a to v pytli nemůže..takže být tebou, nejdříve zkusím ten letní, jestli v něm bude spát, než koupíš zimní..co se týče fusaku do kočárku, u nás asi emitex 3v1, dostanu ho od mamky k narozkám🙂 a židličku, pokud vydržíte baštit příkrmy v lehátku, tak bych šla do té z ikey, pokud ne, tak za mě fábula..máme pintu a tomík je v ní moc spokojený🙂

miselaniki
6. říj 2010

@eriska - jo pytel vyzkouším, jinak ty virózy teď řádí, měl ji i Kryštof jak byl nemocný 14 dní zpátky, já myslela, že se nachladil třeba na plavání, protože prskal, ale pak začal kašlat a druhý den už teplotky ke 39C, ty měl tak dva dny a pak už jsme léčili jenom kašel a soplíky. Přeji brzké uzdravení. Mamka je hodná, že ti pomohla, taky jsme se střídali s manželem.

eriska
6. říj 2010

miselaniki, jojo, já spala u ní, protože doma dělali okna a v ložnici jsem chtěla ještě postýlku i postel převléknout, ale tomík už potřeboval kojit, tak jsem musela jet k mamce a v 7 večer se mi ho nechtělo vláčet domů..mamka chovala jak divá, super pomoc..my zatím přes den bez horečky, snad to tak bude i v noci..a čím jste léčili kašel a rýmu? tomík občas kašle, ale zní to, jako když mu zaskočí..to je dobře, že je kryštůfek už zdravý, ono to je hrozný, vidět je nemocný,co?

jasekd
6. říj 2010

@eriska Craw ma nejakou zubni tabulku? Miry mate prakticky totozne, Martin ma 7,4 kg a 70 cm a ani jeden zub 😉 Preju brzke uzdraveni, je super, ze mas aspon tu pomoc...

miselaniki
6. říj 2010

@eriska - no na kašel měl kapky Stoptussin - no hrozně se tvářil u toho asi jsou hnusné 😖 a dětský Nasivin do nosu, ale překapávala jsem i Libenarem a furt odsávala. No Kryštof byl statečný pacient, jenom tedy to kašlání mi trhalo uši.

eriska
6. říj 2010

jasekd, nemá zubní tabulku, ale tak mě napadlo to napsat..ani nevím, jestli není sám bezzubý..teda, mezi sobě rovnýmy😀DD jo, pomoc je skvělá, ale zítra končí, jsme tady od pondělka a je nám smutno po tatínkovi..nejhorší je, že mě začíná bolet v krku a a téct z nosu

miselaniki, díky za rady, já mám libenar a kapky máme koupit hedelix, když bude kašlat a když by se to horšilo, tak stoptusin..a kdy jsi mu kapala? před odsáváním i po něm? s tomínkem to je děsný boj, pořád mi odstrkává ruce a já mu říkám, že to je pro jeho dobro..naštěstí odsávačka na vysavač je super rychlá🙂

miselaniki
6. říj 2010

@eriska - před kojením jsem nakapala Libenar chvilku nechala působit a odsála aby se mu dobře dýchalo.

mandragora10
7. říj 2010

Ahoj holky,

tak drzime vsem marudkum, at jsou brzy fit a je jim lepe!!!
Co se zimniho fusaku tyce, tak ja pres MMB koupila Emitex 3v1 a jeste po me mam nejaky berankovy takze verim, ze to stacit bude. Tomik spinka ve spacim pytli, je v nem spokojeny, na zimu nebudu kupovat zimni variantu, ale jen pres nej jeste dam nejakou lehci decku.
Dnesni noc u nas taky krizova, Tomik od pulnoci po pul hodinach dostaval zachvaty place, casteji jsem kojila a co se rano vzbudil, porad pobrekaval....uz jsem z nej byla docela na nervy. Nastesti se mu podarilo jeste na hodinku usnout a ted uz vypada, ze je v pohode. Tak nevim, jestli uz to neni projev toho, ze se nam klube nejaky zoubek?

soniq
7. říj 2010

Ahoj holky, tak koukám že všude něco řádí😨 Malej už kašle taky a trochu v něm i chrčí a soplík teče...jenže boj je mu odsát soplík a ještě nakapat kapky do nosíka...jinak dneska jdu koupit něco proti tomu kašlíku, on už pokošlává a pšiká dýl ale Dr říkala že uzlinky na krčku nemá, krček a jazýček krásnej že to nic není, že třeba i ty hleníky může mít z mlíka, to měl když byl malinkej a dneska jak jsem umejvala flašku od mlíka tak na dně flašky jsem tam vyděla jako kdyby tam byly hleny, ale teplotku nemá a to je prej hlavní, dneska v noci spal se mnou protože pořád chraptěl a chudák nevěděl co má dělat....☹a nemohl spát, tak jsme pořád kapala, odsávala, kapala odsávala, ale pak naštěstí dobrý, tak jsem trochu vyspaná🙂. Jinak když teče sopklík tak je to dobrý ne? že se i sám trochu dostane pryč z nosíka.
Jinak všem držímě pěstičky ať to co nejdřív přejde.

soniq
7. říj 2010

ještě jsem se chtěla zeptat, když se trochu potí tak je to zlé nebo dobrý? Se ptám na takový b lbosti který bych měla vědět ale radši se ptám a Dr nechci hned volat když to zvládáme zatím sami....

eriska
7. říj 2010

mandragora10, to ti tomínkové neměli dobrou noc, u nás taky krizovka..a pak od 5 vzhůru, ale to si vzala mamča a do 6 spolu byli v obýváku a pak byl vzhůru..ale usnul kolem 7 a do půl 9 jsme se dospali..já to těm zubům ty noci a protivu taky přikládám, ale už to trvá celkem dlouho, tak by mohl nějaký alespoň vykouknout..

soniq, nám dr. řekla, na suchý kašlík kapky hedelix a na takový dráždivý stoptusin..jinak s tím odsáváním to je u nás taky boj, odstrkuje mi ruce, mlátí hlavinkou ze strany na stranu a nakapat kapičky, to je úplně boj 😖 nechce si vůbec hrát sám, tak mi tady teď mlátí do klávesnice, ráno seděl se mnou v koupelně a přebíral mi malování a pak kolíčky..je to boj, už aby to bylo za náma..jinak, já si myslím, že když rýma teče, tak je to určitě lepší, než když je zastydlá, to se pak hůř dostává, takhle si alespoň odteče (máme to samé, řídká čirá voda) a pocení je taky dobrý,ne? odejde to z tělíčka pryč..jo, ale tomík když se začal potit, tak začala teplota..tak ho častěji měř..mně dr. říkala, že to může přijít z ničeho nic, a že je lepší průběžně měřit, než aby horečka vyskočila najednou, že se pak mimča můžou dostávat do křečí..a jak vyleze, tak při 37,7 už můžeme dát čípek..ať je kubíkovi líp!

soniq
7. říj 2010

@eriska tak to máme úplně stejně, já ho musím fetově držet za tvářičky, mejma rukama musím držet nějak jeho ručky a nožky jeho držím tak že se k němu hodně přitulím a mojí hrudí mu držím skrčeně nohy....jinak to bohužel nejde ale je to pro jeho dobro, po dobrým to nejde tak musím trochu víc na něho☹. Jo, Eri, tak díky za radu, teplotu mu měřím při každým přebalováním🙂A Nurofen jsem mu dala malou dávku už projistotu v noci a asi se mu to uklidnilo když dokázal spinkat trochu...

soniq
7. říj 2010

@eriska víš co je nejhorší? Když malej zakašle nebo se zakucká, ted jak mu chrčí v krčku a ten sopílek a tak přítelova mamka je z toho úpně špatná, ted začne říkat, musíme hned k Dr, to je hodně špatný atd, tak mě tak vystresuje a já se snažím to brát s klidnou hlavou a moc si to nebrat i když je to těžký, ale když bych byla jak ona tak bych potom strašně moc zmatkovala jak ona. Nechci hned chodit k Dr když to není nějak akutní,moje mami taky nás hned nebrala a léčila nás doma, neříkám když jsme třeba měli angínu atd. ale tohle mi na ni strašně mrzí, že mě trošku neuklidní spíš ale spíš vystresuje🙂

verisek
7. říj 2010

ahoj holky,
tak koukam, ze nemocnych je vic, my uz jsme nastesti docela v pohode, ale rymu jeste ma, musim to nekolikrat denne odsavat, kapu mu tam Nasivin destky a physiomer, ten je dobrej
jinak nam asi lezou zuby, musim Nikyho treba i 3krat prevlikat, menit bryndaky jak slinta, zurive do vseho kouse
tak jsem mu to vcera namazala calgelem a namsirovala a pak usnul, ale v noci se taky dost budil..o pul 1, o pul 2, o pul 6, o pul 8 a od te doby nespi

eriska
7. říj 2010

soniq, soni, taky tak bojujeme, vším co jde držím ruce, nožky do toho ještě kapat a držet hlavinku..no je to krocení divoké zvěře, ale jak píšeš, dokud sám rýmku vysmrkat neumí, tak se to holt musí takhle zvládnout.dneska už budeme spát doma, tak přítel bude bojovat s náma a bude to určitě rychlejší😉 to mě stresuje moje mamča, v noci jsem ho kojila a on začal kuckat, ne se dusit, ale kuckat a ona mu hned začala bušit do zádiček, čímž se probral a hodinu jsem ho chovala..ona se o něj hrozně bojí, říkala mi, že se o nás tak nebála, že vnouče je něco jiného, než vlastní dítko a taky, že už je starší a bere to jinak..já se to taky snažím brát s klidem a kvůli každému prdu neletět k doktorce..ale zase je to miminko a ještě si neřekne, až bude větší, tak to bude lepší..takhle jsem šla, protože mi to řekla jak teta, tak mamka tak přítel, tak jsem pro klid duše šla..dáváš nurofen? čípky nebo sirup? nám dr. doporučila čípky, že rychleji zabírají a je to pohodlnější,než do něj ládovat nějaký sirupy..a je fakt, že jak měl vysoko teplotu, do půl hodinky byla dole😉

eriska
7. říj 2010

verisek, teda, to je prďousků, co má trápení, ono to bude asi tím počasím, zoubkami nebo jsou prckové této diskuze k sobě solidární a když začne jeden, jdou do toho všichni🙂 tomík slintá už dlouho a do papuly nacpe taky vše a drtí to jako o život a zub nikde.. 😠 tak vám přeju víc štěstí, ať se dlouho netrápíte..my máme nějaký citrovital a taky docela dobrý😉

soniq
7. říj 2010

@eriska tak si umíš živě představit jaký to je s tchýní🙂...máme to úplně ale úplně stejně. jj, však jo, pro klid duši jsi šla, kdyby měl tepltou a vyděla bych na něm že mu je fakt zle tak bych ji taky zavolala a domluvila se....sirup mu dávám, nebo dala jsem mu ho teprv za celou dobu asi tak 4krát, to jsme mu dala i preventivně po očko, ale ještě nikdy teplotu neměl tak jsem mu dala tu nejmenší dávku, čípky dneska bude kupovat přítel plus ty kapky co jsi mi napsala, ještě jsem mu řekla at se zeptá co mu třeba řekne v lékárně.jj, jinak vím, že ty čípky zabíraj rychleji a sirupek zvládá krásně a doknce mu chutná, ono je to sladký tak to hezky spolkne 🙂

soniq
7. říj 2010

@verisek
@eriska my jsme teda gel ještě nepoužili, za to dudlík vede na prvním místě a má rád i kousátka která dám na chvíli do lednice a ono je to studený. Jinak s tím gelem opatrně, jsem četla že jak se mu to znecitlivý tak abyste mu to náhodou omylem nenamázli dál do krčku, že pak by se m ohl dávit když by papkal nebo pil, že jak to necítí tak tím by mohl být problém s papáním právě, ale nevím, jen jsem to četla.🙂

eriska
7. říj 2010

soniq, jojo, živě to vidím, jen já můžu maminu sprdnout..ale vím, že to myslí dobře..třeba, když usíná, tak mu povídá a hladí za ručinky, ale nechápe, že ho to spíš rozptyluje..ale je skvělá, taky se v noci mohla otočit a spát, než aby ho šla chovat..no jo, taky se v lékárně vždycky radši ptám, jestli to může, nebo co je lepší..my máme paralenový čípky a jse spokojená, zafungovaly, když měly..mně dr. říkala, ať mu preventivně nic nedávám, až když bude mít teplotu, ale ono zase platí, co dr. to názor,že? hlavně, aby broučkům bylo zase dobře..my chrupkáme, tak alespoň načerpá nové síly😉

eriska
7. říj 2010

soniq, my máme gel z nějaké ne lékárny, ale kde prodávají takový ty náhrašky, jestli mi rozumíš, nějak nemůžu najít to pravé slovo 😅 😅 já gel dala jednou, když hodně plakal a cucal u toho ledový kousátko a po gelu se hned uklidnil..od té doby, sice kouše vše, slintá, ale dásně přestaly být naběhlé, tak nevím, nevím..ale díky za radu, to jsem netušila, že to může až tak..

soniq
7. říj 2010

@eriska já jsu taky vděčná za to že tchýně pomáhá a že fakt má starost a i tchán, kupuje mu pořád nějaký výživy atd...včera dostal malej domící výživy od mé babičky tak toho má hodně ale jelikož hodně jí tak to bude za chvíli pryč🙂.Já jsem mu dala fakt tu nejmenší dávku na odměření co takm byla...on fakt po tom líp usnul a to spní potom měl klidnější, večer jsem ho musela úopchovat a k sobě přitulit a usnul, jinak plakal, chudák, neveděl co to je to chráplání☹.
Tak já ještě mladýmu zavolám at se zeptá na ty paralenový čípky...
jj, rozumím ti ohledně toho gelu🙂. ségra ten gel malé dávala taky ale pak jak ji narostl zoubek tak ne a ne otevřít pusu tak gel uklidila a vzdala to🙂. No někde jsem to četla že se na to musí být opatrní, víš jak když se Tom ík bude nějak hejbat a rtět hlavičkou tak aby jsi mu to náhodou nemázla třeba i na jazýček nebo na dásně blíž ke krčku a když nebude cítíi tak pak bude i blbě pít a tak....tak nevím a le ymslím, že to je fakt, protože ten gel je dělanej na to aby necítil tu bolest tak na tom něco bude 🙂

soniq
7. říj 2010

@eriska malej taky spal, ale asi jen tak půl hodky, nekoukla jsem se na hodiny kolikm bylo, ale ted je tak už 15min vzhůru a zatím je v postýlce, přetáčí se sem a tam a hraje si a kouše vše co se dá....už jsme přešli i ke kousání rukávků, to pak má oslintanej půl rukávu🙂vždycky se tam za ním přijdu podívat, pohladím ho, promluvím na něho a zatím v poho, tak by to mohl ještě vydržet ta do 11:15...pak půjde obědvat🙂

t.kosticka
7. říj 2010

Ahoj holky,
přidala jsem pár fotek, abyste taky tady na koníkovi viděly, jak naše princezna roste...
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/t-kosticka/a...

U nás žádné novinky, rosteme jako z vody, malá se přetáčí na bříško, žvatlá, chechtá se o sto šest...

Na baráku ještě nejsme, ale snad už za "pár" budeme...

Koukám, že jste tady nemocní?! To je mi líto ☹ chudinky malinký

Dneska budu objednávat nosítko MANDUCU, nemáte s ní některá zkušenosti... pečlivě jsme ji vybírala, tak jsme na to zvědavá...hlavně na nošení v zimě 😒

soniq
7. říj 2010

holky, mě už asi přišlo doplatek mateřské za ty min měsíce co to bylo strhlé...

t.kosticka
7. říj 2010

@soniq a přišlo ti to zvlášť?! To si teda davají na čas...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru