Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

miselaniki
13. říj 2010

Ahoj holky,
no vidím že probíráte "citovou výchovu" já jsem tedy spíš za to přitulení a nošení. Samozřejmě je potřeba rozlišovat. Kryštof si opravdu zahraje i sám, třeba ráno - vstanu on je v postýlce a tak hodinu i víc si hraje sám a evidentně mu nikdo nechybí, ale pak už chce být se mnou ( i já s ním) i se tulit🙂, minimálně na mně musí vidět z ohrádky. Samozřejmě, že umí i vymrčovat, ale to jde poznat na to tedy nereaguji. V případě, ale že se jedná o lítostivý pláč tak ho beru. Já myslím, že podle mateřského instinktu jde poznat co to dítě asi potřebuje.
@baterka - fotka super, úvaz předpokládám kříž s kapsou uvnitř ne? A s tou deprivací si mi připomněla knihu od pana Koukolíka - Vzpoura deprivantů, ta mně zaujala skoro jako všechny knihy od něho. Musím mrknout jestli nemá něco nového🙂.
@crawler - gratuluji k tomu spaní fakt tedy super, u nás taky trochu lepší musím říct.
@zuzi82 - držím palce na to odnaučování, ať se hezky vyspíte🙂
@soniq - jéé miláček sedíí.-))

jasekd
13. říj 2010

Ahoj, no ja ten satek nepobrala, zato vam to holky jde 🙂 My mame dnes spaci, byla jsem dopol. v praci, malej spal na chodbicce skoro 2 hodiny, pak jsem ho tam nakrmila a sli jsme ven a spal zas 2 hodiny, ale ja uz musela dom, protoze ta noha neni uplne OK a ja jsem vyrizena, pres dve hodiny chodit, nic moc. A taky ten kocar je nejakej tezkej, do kopcu funim, to brzo. Martinek nastesti moc chovaci neni, ja ho ted nemuzu furt tahat, musim se trochu setrit a bude hur. On je rad, kdyz si ho vezmem, ale tak za 5 min se zacne nudit, kroutit se a vrcet, nosime jedine na stojaka a to zas moc nechci kvuli zadum, nejradsi na brisku pase a oblinkava okoli 😝 . A stale se toci jen na jednu stranu. On je asi po mne, ja vylozene nesnasim mazleni a rucicky a pusinky 😀 Manzel celkem trpi, ale takovou si me bral, tak co 😀 My mame dost v povaze obracene, takove ty muzske a zenske zalezitosti. Mozna i proto chce tu holcicku, tak snad mu vyjde. Az bude druhe dite, nebudem se moct rozpulit. Pokud budete mit deti s malym rozdilem, tak to spis "odnasi" dle tvrzeni kamaradek to miminko. Sice taky umi rvat, ale neutece, takze vetsi ma prednost. Takhle to asi budu praktikovat i ja, vyridit Martinka, aby se upokojil a zabavil, a pak v klidu mimco, snad nebude tak blici, k Martinovi jsme skakali hned, obcas se dusil, tak jsem si to nelajzla.

baterka
13. říj 2010

@crawler díky 🙂! Je to kříž s kapsou, myslím, že stejný úvaz jako máš Ty na fotce (moc pěkná!!!!), jen já dala přes něj ještě ten spodní pruh, co si ho dáš jako první okolo břicha. Jo a je to taky Medley 🙂, jen zelený. Nad tím tmavě modrým jsem taky váhala 🙂. No a antropologii neučím, ale je fajn vědět, že mám (skoro) dvojče 😎 .
S tím chováním - jojo, je to asi fakt tím, že máme mimina s odlišnou povahou. On Mára chovací je, ale jen občas, většinou si vydrží hrát sám pod hrazdičkou a je spokojený. A když chce chovat, tak ho vezmu. A když potřebuju něco dělat, dám jej do šátku a je to 😉 . Většinou je ale buď pod hrazdičkou nebo venku v kočárku a kouká na lístečky, takže pohoda. To chápu, to by ses unosila....

baterka
13. říj 2010

@jasekd ne každý dítko na to je, navíc Ty máš teď tu manducu, ne? Jaká je???? A s chováním (a asi i jinak) jsou naši kluci podobní, samostatní, jen Mára si občas řekne. Teď, jak mu bylo špatně, tak chtěl chovat víc.

@miselaniki díky. Jojo, klasika kříž s kapsou, nejlepší a nejoblíbenější. Tys vázala i do kolébky? Mára totiž naležato vůbec nechtěl..., chtěl furt čučet ven 😵

jasekd
13. říj 2010

@baterka Manduca je super v tom, ze je strasne jednoducha, ja to vazani nezvladla a na rozdil od latkovejch plen jsem satek nechtela a poridila v krizi s GER a proto nevydrzela. Kdybych mela porovnat s satkem (teoreticky) tak manduca je rychlejsi a jednodussi, drazsi (pokud nemate nejaky super satky, muj stal 400) a nevypadam s tim jak indianska babi 😀 Ja teda koupila jednobarevnej tm.modrej, zadne divocinky, to se mne nelibi. Taky v ni nejsem dokola omotana, v satku jsem se zapotila uz pri nandavani. Na druhou stranu mam pocit, ze ho trochu tlaci do nozicek a mne se s ni moc dobre nechodi, protoze mam ten bederak posazenej opravdu nizko, abych setrila zada a pupek a kdyz delam dlouhy kroky, narazim do toho pasu. To same, kdyz bych si chtela sednout a dite nesundavat. Rozhodne bych s ni ted nesla nejakou turu, ono az se bude nosit na zadech, bude lip, na krosny jsem zvykla byla. Taky mi vadi, ze nevidim pod nohy, ale to je i u satku. V pondeli se chystam na kycle a mam dilema, zda s kocarkem (starej barak, schodym, a kocar se nechava u vratnice, kde obcas nikdo neni, vytah je, ale kocar ani vozik se tam nevejde 😅 ) a tahat ho do schodu, kdyz mi nikdo nepomuze, nebo sManducou, je to prece jen zahul ted pro me, ale zase schody s ni vylezu. Mam to asi 2 km, mozna jednu cestu jet MHD, ktera ale v JBC stoji za vsechny prachy (cele mesto je jedna velka jednosmerka, tudiz k poliklinice dojedu, ale kdyz bych chtela i nazpatek, musim na zastavku jinam, asi 1 km, cili to uz dojdu domu 😅 ) Uvidim dle pocasi.
Shrnuti: Satek je slozitejsi a je v nem vetsi vedro, ale asi pohodlnejsi, nikde netlaci a je mensi. Manduca je jednoducha a super i pro chlapy, ne kazdej chlap se ti omota satkem a vyjde do ulic, prave jim vadi ta "indianska babi"... A je k ni docela dobra tasticka, takze to taky neni az tak velkej balik. Pokud vam satek vyhovuje, je pro vas zbytecna...

miselaniki
13. říj 2010

@jasekd - díky za porovnání právě jsem se tě chtěla na Manducu zeptat. Já sice šátek mám ale i tak uvažujeme o Manduce ( nebo o jiném erg. nosítku) hlavně kvůli manželovi, on by tedy se šátkem nešel🙂 alebo možná i jo, ale neumí si to uvázat. Máme totiž zahradu asi 15 minut od baráku, ale je to přes pole a v kočárku mám pocit, že z Kryštofa vytřesu duši, neříkajíc o tom, že zpátky je to do kopce, což jde úplně blbě. Příští rok už budeme mít postavenou i chatku ( snad), tak tam chci trávit s malým a psem co nejvíc času - je tam krásně, klid, kousek od lesa.
@baterka @crawler - taky mám Medley, ale červený🙂

miselaniki
13. říj 2010

@baterka - vázala jsem i do kolébky, malému se to líbilo, on v tom hned usnul🙂.

skretik
13. říj 2010

@miselaniki nas prdolka je rad v kolibce jeste ted 😉 , vetsinou tak usne a je spokojeny

baterka
13. říj 2010

@jasekd díky za shrnutí! No jo, je to asi jednodušší, ale mě ten šátek docela vyhovuje. Jen je to sranda s tím Ger, Mára mě zvládne poblinkat při vázání klidně i dvě hodiny po jídle 😝 , jak ho tam dotahuju... A jak Ti vůbec roste pupík? To musí být záhul, co? Máš můj obdiv!
mis, skret: tak to Marek v šátku už moc nespí, je to pozorovatel a dost si hlídá, aby hlavně viděl ven 😵

jasekd
13. říj 2010

@baterka No to je jak u nas, ja byla poblita, kdyz jsme leteli na detsky pro vysledky a nestihala jsem tahat kocar... Ja mela velky nervy, kdyz jsme davali ty rotaviry, ze mi vyblije 2x 2 tisice. Jsem rada, ze jsme je dali, vzhledem k tem nemocnicim. Satek jsem chtela, kdyz neumel krkat, myslela jsem, ze kdyz nekrkne, ze ho navazu na sebe a nacpu mezi nas plinu. Ta Manduca prece jen neni tak pohodlna, ale pokud druhej bude taky tak blici, treba ji pouzivat na tohle budu. Bricho mam, ale je to hlavne pozustatek Martinka, je to povoleny. S nim uz jsem v tuhle dobu mela fakt jasny vypouleny bricho, me se kazdej ptal 3 mesice pred porodem, kdy budu rodit 😅 Ale ani jedna strie 🙂 Treba ted bude mensi, kila zatim nenabiram, stejne mi asi 4 po M. zustaly...

jasekd
13. říj 2010

Tak prece jen odtajnim ksicht (neni zas tak videt 😉 ) Toto je fotka z 31.1. 2010, cili temer presne 2 mesice pred porodem (29.3. 2010), takze myslim, ze mam narok mit bricho trochu vytahane 😀 Lidi docela cumeli, ale byla jsem docela ve forme, tak jsem jezdila, ale jen kratke trasy kolem 10 km...

jasekd
13. říj 2010

Jinak to nevyvaluju schvalne, takovy opravdu bylo a ja mam i netehotna dost lordozu, tak jsem byla jak paragraf 😀

jasekd
13. říj 2010

Koukam, ze to opravdu neni videt, tak dam jeste jednu, ta je rano v den porodu pred odjezdem do spitalu...

crawler
13. říj 2010

@baterka my jsme kolíbku nosili první 2 měsíce a malý spal a spal a spal - cestovala jsem s ním takhle několikrát na skoro celý den, kdy jsem ho jen u kamarádky vyndala, aby se narovnal, ale jinak fakt kolíbku miloval...ted už je to taky kolumbus objevitel a právě stejně nejradši by chtěl být zádama ke mně - jak jsem tu jednou ukazovala toho budhu, ale radši jsem brala tu horší variantu - že to není správný úvaz pro děti a dávám tenhle kříž a taky se mu moc líbí🙂
@jasekd no koukám, že jsi dala fotečku - že jsi se nám odtajnila😀 Moc Ti to mamino slušelo! a bříško pěkný, protože jsi štíhlá - to já jsem měla asi stejně velký (nebo větší?), ale jsem celá boubelatá, tak to bříško tak nevyniklo...Jinak každopádně klobouk dolů k těm lyžím, protože já jsem zhruba od toho začátku 8.měsíce nic neudýchala - kolikrát jsem funěla jako lokomotiva i na rovině, ale taky to bylo tím, že malej mi až do porodu vůbec nesestoupil a měla jsem ho naraženýho hrozně nahoře. U Tebe mi přijde, že to bříško máš níž...

crawler
13. říj 2010

@miselaniki a jsi taky spokojená se šátkem? 🙂 hoď nějakou fotečku, jak vám to s Kryštůfkem v šátku sluší🙂

jasekd
13. říj 2010

@crawler Hele, ani moc nespadlo. Malej byl vysoko taky, jeste na zacatku porodu nic moc, vlastne ani nevim, co ten porod vyvolalo, protoze rikali, ze to jeste nebude a i kdyz jsem mela kontra po 3 min, tak porad zavreno a slo to pomalu. Podle me jsem se nejak pri slejzani z ty nasi patrovy postele blbe hejbla a tak ta voda zacla odchazet a to to rozjelo. Ja myslela, jak tam jedu aspon trochu pripravena a prd, 1 cm 😀 Kazdej rikal, ze az spadne, tak je to ono, a furt bylo nahore, mozna jen prepadavalo vlastni vahou. Jo a na lyzich mi bylo lip nez pesky, jinak jsem se taky valila a kolibala jak kachna, coz se na lyzich pri brusleni tak nejak ztrati...

verisek
13. říj 2010

ahoj holky,
tak my mame z asebou prvni hexu a snad bude vse ok
teda ty lyze taky obdivuju, ja vysla schody a byla vyrizena 😅

jasekd
13. říj 2010

@verisek Snad bude vse OK. Jinak nam, kdyz jsem byla asi 4-5. mesic, delali vytah, a nez jsem vylezla do 7. patra, myslela jsem, ze umru, predbihali me skoro i duchodci. Takze za me schody taky neeee 😝 😀

andrea110409
13. říj 2010

Ahoj hoky, koukam ze rozebirate satky a noseni. My jsme prisli na chut satkum cca od 4 mesice do e doby o nich Sima nechtel ani slyset. Mam sateka jsme s nim maximalne spokojena, na dlouhe tury ho nepouzivame ale na chozeni po Liberci je to fajn. Jak pise jasked tak ani Liberec neni idealni a kdyz nejdu zrovna do kopce a kocar netlacim pod uhlem 45 stupnu tak jsou tam schody a nebo kostky. Ted na zimu ted jsem saek zase trochu zakonzervovala, trochu se bojim aby Simu nezably nozicky a velkou prevlikaci bundu nemam.

jasekd
13. říj 2010

@andrea110409 No a ted si predstav treba Tanvald, to je teprv hruza mesto, tam teprv pochopis, co je to kopec 😀 Krome jinych "radosti" tohoto mesta, mne staci tam obcas projizdet... A takovej Zeleznej Brod od reky treba ke skole, taky bajo. Holt jsme na horach, ale zas se tu da super lyzovat 😵 Nedavno davala holka na jine diskusi pamatne fotky z 15.10.2009, jak byla ta snehova kalamita a ty popadany stromy, pamatuju si to datum, protoze jsem sla na odbery na triply a na UZ a rano se nestacila divit, co je snehu, skoro se nedalo tema zavejema jit... Za 14 dnu jdu opet na triply, tak ze by...? 😀

andrea110409
13. říj 2010

@jasekd hele nestras jo 🙂 sice mame v kocaru fusak, ale Sima mi bojkotuje rukavice i pri 5 stupnich a tak bych nerada mela namrzle miminko 🙂

andrea110409
13. říj 2010

@jasekd a ke všemu já moc nelyžuju a tak se občas divím co tu dělám 🙂 Tebe ale obdivuju to já bych lyžování nebyla schopná v tom stavu, ale po schodech sem chodila do vysokého stupně těhu protože prostě nesnáším výtahy.

jasekd
13. říj 2010

@andrea110409 No to nevim, co tu delas 😀 Ale ja mam spoustu znamych rodilych Jablonecaku, co neumej lyzovat ani na jednech (ja jsem ortodox. bezkar, takze sjezdovky jsem mela naposled na noze v 7mi letech)... My ten fusak jeste nekoupili. Stejne je to naprd, dneska jsem sla do prace, rano minus 4, dala jsem ho v bodycku a puncochacich do kombinezky a pod deku, no a pri odchodu z prace takovej parak, tak byl v te kombinezce trochu rozeple bez deky, a stejne se paril. To uz at je radsi stabilni teplota cely den. A jakej ty mas fusak? Holky maj nejvic Emitex 3v 1, tak ho asi taky koupim...
Tak dobrou vsem.

jasekd
13. říj 2010

@andrea110409 Rukavicky jsem jedny koupila, ale jeste nevyzkousela, dneskamel packy schovane v rukavu a i jindy je ma teply, tak zatim nedavam... Martin zatim jezdi v hluboke korbe (ale ma to jen tak tak), tak mu tam nefouka.

andrea110409
13. říj 2010

@jasekd no tak ja mam fusak jeste po me a dokud bude Simon v hlubokem kocarku tka ho asi bude mit a pak do sportaku poridim novej ............nejak to moc neresim a nechce se mi do toho investovat. 😎

eriska
14. říj 2010

Dobré ranko,
tak vás stíhám dočítat, ale ne psát..nějak se to ten skoro týden před svatbou kupí😖 ale včera jsem byla na kosmetice, pocity úžasný, i mě namalovala a okolí reagovala ve směs dobře, až na maminu, ale ta jak jsem poznala, by nejraději, aby bylo vše po jejím, takže řekla, že je to moc, ale já chci být výrazně nalíčená, takže u mě naprostá spokojenost a hlavně se to líbí i příteli a to je pro mě jaksi důležitější😉 odpolko jdu ke kadeřníkovi a v pondělí na nehtíky..včera jsem si koupila závoj i podvazek, tak se to celkem rýsuje.🙂

koukám, že řešíte šátky, mně taky přišel složitý, manducu dostaneme od rodičů k vánocům😉

jééé, chování, tak u nás by to bez chování nešlo..tomík je tak 50 na 50, miluje chování, když ho u toho stavíme na nožky, jak chce on, když je unavený, něco ho bolí, tak chce taky cítil blízkost..on i chrupká s námi v posteli, já jsem prostě k ránu líná ho vracet do postýlky..a i mi vyhovuje, jak se za mnou v posteli točí, to že mě probouzí tahání za vlasy..prostě to mazlení s ním zbožňuju..ono, za pár let na mě bude kašlat, takže si to teď užívám..taky myslím, že chováním nejde rozmazlit..a když jo, tak ono ho to chování stejně přejde, tak o nic nejde..

jo, holky, co kojíte, a dáváte kašu na noc, kolik ji dáváte? my jsme dali mlíčko s rýží od nestlé a minulá noc vstávačka 2x a ta dnešní 3x, takže jsem vyspalá!!!!!!🙂

jo, ještě taková blbá otázka, na pohřeb se dává sudý počet kytek,že? a když je to pro staršího člověka, tak ne bílé, že jo? já to musím jít dneska objednat,a by na sobotu kytka byla..

miselaniki
14. říj 2010

Ahoj holky
@eriska - tak už jsem moc zvědavá na fotky🙂), koukám, že taky máte plno věcí k vánocům, taky chci nosítko k vánocům, malý dostane jídelní židličku a fusak od tchánů
kaše - my jsme museli přidávat postupně, protože malý se pak v noci kroutil ( i jsem měnila nutrilon za nestlé), teď už dáváme tak jak je na krabici 120 ml ale dělám řidší než je v návodu. Rýžové mlíčko ( 250 ml) dáváme taky, ale to zatím nesní celé - já tedy i to dávám lžičkou, malému to hezky jde tak jsme flašku ani nezavedli. No super, že spinkáte lépe. Taky se to zlepšuje.
@verisek - tak co malý jak zvládl očkování?
@crawler - no jsem moc spokojená, nosili jsme hodně v létě teď jsem dokoupila ty návleky na nohy tak už se nosíme znova vyhovuje mi to hlavně na venčení, je to rychlejší než se motat s kočárkem. No a fotku - no vůbec nemáme tak to musíme napravit, manžel nás vyfotí🙂

zuzi82
autor
14. říj 2010

Dobré ráno,

@eriska velká gratulace k tak krásné noci. 😉 A s kyticí na pohřeb ti určitě poradí v květinářství. Nám u babičky taky poradili. Nakonec jsme měli obrovskou kytici oranžových chrizantém.

Taky na vánoce dostaneme, nebo spíš Matěj, hodně praktických darů. Od tchánovců dostane novou autosedačku, od mých rodičů nočník a fusak (teda ten už má), židličku máme starou ještě po manželovi, tak to řešit nemusíme. 🙂 A my mu koupíme nějaké hračky.

baterka
14. říj 2010

@jasekd tedy, fotka na běžkách super! A těsně přes porodem..., no kam se na Tebe s břichem hrabu. Jenže to je asi tím, že jsi jasně hubenější, je to víc vidět, ale tedy fakt slušný břicho...! A co se fusaku týče, tak zatím má Mára po manželovi z roku nebreč 😀 , přivírají se furt zipy do toho beránka, nemám na o nervy, navíc nejde stáhnout kolem krku a hlavy..., tak asi pořídím ten emitex 3 v1, kamarádka ho má, tak jsem ho omrkla, na mimibazaru jde sehnat kol 700,- .
@crawler no já zatím nosím jen kříž s kapsou a uvidím, jak dlouho to půjde. Taky jseme zvědavá, zda pak zvládnu ten úvaz na záda... 😕

@eriska s kytkama bych řekla, že je to tak jak píšeš. No a k svatbě: tak hlaně minimum nervů a určtě to ude moc fajn!!!!

@miselaniki no tak s fotkou sem, jsme zvědavé 🙂! Ať to manžel cvakne, myslím, že se šátkem Ti to bude mooooc slušet! A jaké máš návleky? Mě poslali k tomu šátku zadara, ale přijdou mi tenký a navíc jsou růžový... 😅

eriska
14. říj 2010

miselaniki, misi, to máte taky dobré, že se hodně dárků odbyde vánocemi..nás se naštěstí všichni ptají, co chceme..jen teda, vydržíte bez fusaku až do prosince? u nás ráno byly 2 stupně, takže jít ven a mít fusak, tak ho dám..je teda pravda, že nemáme zatím žádnou teplou kombinézu jen flísovku..a už jsi jídelní židličku vybrala? tak když vás čeká k vánocům, to bude asi nejlepší ta z ikey,ne? já včera tomínkovi dala toho mlíčka 130 ml a zbaštil to..v lahvičce, on u toho vždycky vytuhne, tak nám odpadne uspávání..ale k obídku zeleninku ze lžičky baští pěkně😉 dneska asi zkusíme kaši, vzala jsem rýžovou od nestlé, tak uvidíme..ale zkusím mu ji dát asi k obídku, místo zeleninky, když by ho tlačila, ať si to trápení odbydeme přes den, než v noci

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru