Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
21. říj 2010

@katy007 to Išek je pucel baculatej a přitom jí míň než by měl - teď posledních 14dní už pije cca litr mlíčka denně, ale předtím jen 0,5l, což bylo málo - takže nevím z čeho nabírá...ale manža byl taky takovej a když jsme spolu začali chodit, tak měl 64kg na 184cm, takže vyžle... 😅 tak věřím, že Išek bude to stejné🙂

katy007
21. říj 2010

JInak jsem vás teď dočetla. Taky souhlásím s Veru, že když mám doma dítě tak ještě více jsem smutná z toho co prožívají rodiče Aničky. Je to hrozné co vše dětem hrozí za nebezpečí!

A já dostala za Adélku dárek hned jak jsme dorazily z porodnice, velkou kytici a sadu ze zlata naušnice a náhrdelník z granátů, je moc krásný. A vše co je červené miluji 🙂

baterka
21. říj 2010

@crawler s kočárem - super cena, snad bude vše fungovat..., kamarádka takhle koupila za 400 a pak nefungovala brzda, tak si to radši zkontroluj, aby Ti Išek neodfrčel někam z kopce 😅 , ale nechci malovat čerty na zeď! Ať slouží!!!

baterka
21. říj 2010

@katy007
@crawler myslím, že ta váha může být někdy způsobena taky UM a pak - Išek je kluk, Ti váží vždycky víc! Takže bych se tím, tak nezabývala. Marek měl na konci před 14 dny 6,93 kg, na někoho je to hodně, na někoho málo, on vypadá akorát, a já ho zatím v klidu unesu, takže spokojenost 😉

katy007
21. říj 2010

Bater: já jsme taky spokojená, myslím si, že kdyby neměla živiny a strádala, tak by nebyla takový čertík jaký je, co se týče vývoje je na tom dobře dokonce umí i některé věci, na které ma ještě čas. Tak jsme spokojena a neřeším to. Jednou na poradně se mnou byla maminka a měla dítko, těžko říci kolik mělo, ale byl to zápasník sumo! Bylo to hrozné jaká to byla kulička, však ji dr. zpucovala, že mu rozepírá mlékem a kaší žaludek.

karolina20
21. říj 2010

@crawler cítím se fajn,jen když se jdem projít a vrátíme se,tak mám pocit tak těžkých lýetk jak kdybych běžela maraton... 🙂

jasekd
21. říj 2010

Ahoj holky 😉
Martin ma 7,5 kg na 70 cm, takze si myslim, ze prumer. V mem okoli jsou naopak spis tluste kojene deti, mne totiz pripada, ze nekdo vsecno resi kojenim, dite rve, da se mu najist, kdezto na UM mam predstavu, kolik asi snedl, a kdyz neni cas jidla, nejdriv prebalim, chovam, hrajem si apod a teprve kdyz by nic nezabralo (nestava se), umicham jidlo, kdezto nekdo hned cpe kozu 😅 Ja kdyz prijdu do poradny, Martinek je spis za chudacka hubenyho. Vcera zase sceny s prikrmem, a to kupovanym, ktery predtim jedl, ale nacpala jsem to po troskach do nej. Vcera js byla v praci a pak tu mela kamosku, docela klidek, zato den predtim... Kocarem jsem rozjela hovno, v tu chvli bych zabila vsechny psy sveta i s panickama, Martin bulel a ja myla kocar, pak mi komplet vyblil ovoce doma pripravene (banan jabko, krasne vymixovane), no a jeste jsem total pripalila houbovou polivku, hrnec v haji a jak se palilo to mliko, smrad jak das. Vecer mi spadla na hlavu slanka z total preplnene policky a to uz teda letela do kouta 😀 Kamosce zas rano klucik vylepsil akvarko... Maloval si, byl hodnej, ona ze si polezi jeste, a pak slysela jen zblunk, malej vysypal do akvarka 2 piksly krmeni, i s krabickama, hodil tam bublifuk a vsechno kolem polil, knizky znicene, vsude napatlane to rozmocene krmeni... Taky ji malem vezli 😝
Dneska jen chcipu a litam zvracet, kdy uz to skonci? 😠

baterka
21. říj 2010

@jasekd no hustej den 😅 , no když se daří, tak se daří.... S tím kojením nevím, Marek prostě buď hlad má nebo ne, rozhodně se nepřecpává, to snad s kojením ani nejde, určitě ne u Máry. On brečí jen když nemlže usnout nebo je fakt hodně pokaděnej, jinak je totální kliďas. A jídlo má co dvě až tři hoďky, takže v pohodě. A když je čas jídla a on nemá hlad (taky se občas stane), tak prostě zkusím za hoďku.
My měly včera zajímavý třídní sraz - 5 holek z gymplu a 5 dětí + 6. na cestě 😲 , no to byl vyrvál. Děcka v rozmezí 2 roky až 5 měsíců (Mára byl nejmladší), no hukot jak v úle... A my si do toho chtěly taky občs ještě něco říct 😀

jasekd
21. říj 2010

@baterka Pekny, my byli min. tyden taky, ale jen ja s manzelem a M., bezdetna kamoska a pak kamoska s 2letym, kterej to vsechno obstaral, myslim ten binec 😀 Jinak kojeni je taky jidlo, takze tlusty bejt muzou, ja to fakt vidim po okoli, kdyz je dite v pohode, tak si treba nevezme, ale jinak se tim i uklidnujou. Ja dokud mela mliko, malej pil, kdykoli bych mu dala, chladil si zahu, a o to vic pak rval, jak ho brisko tlacilo, takze jsem mu pak tolik nedavala. Navic co vypil, skoro vyblil, takze mne fakt ztloustnout nemohl, coz je trochu i u vas, ze... Tento stav ovsem trval jen chvilicku, mliko brzo doslo 😝 Nas teda vylozene zachranil ten Nutrilon AR, malej se hrozne zlepsil po nem. Ted kdyz je v pohode, tak nekdy ani jist nechce. My mame kliku, ze nam ty deti moc nervou 🙂

baterka
22. říj 2010

@jasekd máš pravdu, kliku máme pořádnou 😉 ! A každé dítě je prostě jiné, Marke se kojením neuklidňuje, páč to nepotřebuje, jediné co teď občas chce a proč pokňourává (kromě spánku a přebalení) je koukat po okolí, takže ho občas musím vzít a chodit s ním, baví ho vertikální poloha, ale v šátku je to pohodička, dá se u toho vařit, věšet prádlo apod., takže žádná újma 😵

jasekd
22. říj 2010

@baterka A jak je na baracku? Musite tam mit uz poradnou kosu, zvladate? Vcera tu poletoval prvni naznak snehu,ale jen ve vzduchu, na zemi ani naznak, a ted sviti slunicko. Musim presvedcit zaludek, ze az se dite probudi a naji, jde se ven... Jinak ja teda nevim s satkem, ten je asi pohodlnejsi, ale s Manducou jsem rada, ze jdu, ja s tim rozhodne delat nemuzu. Nebo uz davas Marka na zada? Ja bych Martinkovi asi pri vreni prismahla nohy, dost mi vepredu prekazi. Mozna je to i tim, ze nenosime od zacatku, nejsem zvykla a ted uz je dost tezkej, tak to jde hur.

karolina20
22. říj 2010

Ahojda,tak dneškem mi začíná mateřská 🙂

andrea110409
22. říj 2010

@baterka
@jasekd
Ahoj tak my jsme ve fázi kdy Šíma u kojení usíná a jen malokdy se povede ho přemluvit usnout jinak. Podle toho si myslím, že kojení u nás hojí všechny bolístky, pak taky šátek, ale ten jsme ted půjčili a tak musíme počkat až se nám vrátí🙂 Od včera si taky Šíma zkouší sedat a i sem ho na chvilku dala do jídelní židličky a chvilku vypadal zděšeně 🙂
Jiank já se šátkem taky nevařím, Šíma by měl stoprocentně nohy na uhlík 😎
@karolina20 To gratuluju konečně bude čas všechno připravit a načíst ještě nějaké informace 🙂

baterka
22. říj 2010

@jasekd jo díky za optání, zvládáme, nic jiného nezbývá 😀 . Včera tu taky cosi poletovalo, dneska je azuro 😎 , tak snad to vydrží. Ráno je morna jak v ruském filmu.... Nojo, kopce a konec října, co jiného bychom taky chtěly, že?

@andrea110409 @jasekd no já mám Markovy nohy okolo pasu a ještě připevněné v šátku, takže to je v pohodě, ale musím mít přes něj zástěru, abych šátek neušpinila, ale nic dramatického s ním nedělám, spíš přípravné práce, třeba plech z trouby s ním teda vyndavat nehodlám... 😅 . On je na šátek zvyklej, ale zas si řekne, když už tam nechce být, takže to je třeba vždy tak na hoďku, pokud tam tedy neusne.... 🙂.
Dneska jsem měla nakupovací mánii na MMB, koupila jsem fleecovou kombinézu do fusaku, hrací dekua ještě jednu hračku z Ikea, a hlavně můlj super úlovek - 12 plenek Haipa daipa pastelka bio za 1100,- včetně poštovného 🙂! Tak snad budpou ok, už se těším! Včera jsem ještě koupila návleky na nohy k šátku (vlněné) a natahovací vlněné kalhotky Disana, prostě jsem se totálně vydala z peněz, ale mám radost 🙂

jasekd
22. říj 2010

@karolina20 Tak si ted uzij trochu klidu, tohle bylo super, do porodu relat. daleko, jeste jsem celkem fungovala, v TV olympiada, sice jsem jeste obcas sla do prace, ale jinak nejklidnejsi obdobi 🙂
@baterka To je nadherna cena, snad s nima budes spokojena, ja je vsude chvalim... A ta bio je jemnejsi nez ta puvodni verze, co mam ja, bio mam jen jednu, budu par dokupovat. Co mas za svrchnaky? PULky. Protoze malymu se udelal rudej rantl kolem pliny vepredu na stehynkach a ta jedna strana skoro vypada jak kvasink.inf. Vcera nic a po noci to tam bylo. Asi zkusim dneska na noc jednoraz. 😖 je stihlejsi, at to misto vetra. Trochu podezrivam fleecovej lem HD svrchnaku... Dneska zkusim novosklad jen tak, kdyz si bude hrat, na dece neva, ze trochu prosakne, hodne vetrat, jinak musim ty HD kalhotky, nic jinyho nemam...

baterka
22. říj 2010

@jasekd no já právě ty HD PULky nemám, mám jen bambino mio a ty podle mě na HD nepůjdou..., zkoušela jsem to na jedné, co jsem koupila na zkoučku z MMB za 10,- Kč (je jak plech hrubá, ale na zkoušku to stačilo..., zkusím ji namočit do octa, zda trochu nepoleví..., tza paní měla asi vodu jak beton.,...) a moc na ni neseděly.... Tak jsem koupila zatím ty Disany a asi přikoupím ještě jedny Mka HD. Ty máš na Martínka teď jaké? Ještě Ska? Dík

jasekd
22. říj 2010

@baterka Ne ne, mame Mka a urcite budem casem kupovat Lka, Ska mel cca do 3 mesicu, asi by vydrzely dyl, ale ja uz mela Mka nakoupeny. Kamoska ma holcicku drobnejsi a ta vydrzela do konce plinkovani v Mkach, ale to nam kluci urcite nevydrzej. Ty HD maj super strih, krasne se prizpusobi, akorat ted ty fleky, presne kopirujou prubeh rantlu, tak to potrebuju na chvili odlehcit a vetrat, a prece jen ten fleece je umelina. Jine kalhotky, co jsem prohlizela, ho treba nemaj, ale vubec se mi nelibi jejich strih a pripadaj mi tvrdy...

baterka
22. říj 2010

@jasekd dík, takže ty máš fleecové a ne PULky? Do nějakých M taky půjdu..... Nebo máš obojí?

jasekd
22. říj 2010

@baterka Ne, mam ty PULky, fleec. jen v Sku, ale ty HD PULky maji lem z fl. Dneska byl jednou v papiru a ted v Pop in AIO a ted jsem mu umotala novosklad a dala ho do te Pop (da se rozebrat, pocurana streva vyndat a zustanou jakoby PULky), ma trochu jiny tvar a nema fleecovej okraj a na noc pujde asi do papiru, at to zmizi. Snad je to jen ojedinela prihoda, doted mu tenhle material nevadil...

katy007
23. říj 2010

Ahoj holky,
my dneska dali poprvé Aduš mrkev a tady jsou fotky:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/katy007/albu...

zuzi82
autor
23. říj 2010

@katy007 Fotečky máte krásné. A jak Adélce chutnalo?
My se zeleninkou bojovali až do čtvrtku. Od pondělka jsem dávala jen brambor s troškou nutrilonu, aby si Matěj zvykl na jednu chuť. Prostě jsem zkoušela, jestli se to zlomí a zlomilo (hlavně to nezakřiknout). Ve čtvrtek měl brambor už po čtvrté (zeleninku už jsme dávali 14 dní) a po třech lžičkách se začal vztekat. Už jsem fakt nevěděla, co s ním. V zoufalství, jak jsem u něho seděla, tak jsem vzala telefon a volala manžovi do práce, že fakt nevím, jak ho to naučit. No a jak jsem telefonovala, tak se Matěj uklidnil, co měl v puse tak spolknul, tak jsem zkusila dát lžičku (pořád jsem mluvila s manžou) a on na ní tak opatrně otevřel pusinu, takže ve čtvrtek snědl všechno, co bylo připravené, ale musela jsem držet u ucha telefon a mluvit. 😀 Jídlo bylo v ten moment vedlejší a tak v nepozornosti snědl celý oběd. Možná to bylo proto, že viděl, že si nevšímám, že se vzteká. V pátek jsem mu dala za odměnu skleničku (125 ml) mrkvičky s bramborem a pórkem a snědl ji, světe div se, bez vzteku, s úsměvem a otevíráním pusinky skoro celou a dneska dostal zeleninku s králíkem (taky skleničku) a ta padla celá. Zkusím dát ještě dva dny skleničky, protože nemám čas vařit, a v úterý zkusím uvařit brambor s mrkví a žloutek a uvidíme, jestli to bude mít úspěch jako skleničky. 😒

zuzi82
autor
23. říj 2010

A taky jsme včera slavili manžovi narozky a bylo to super. Vůbec netušil, co se chystá, takže byl úžasně překvapený. Debrých patnáct minut nemohl vůbec mluvit. Čekala jsem na něj u práce a pak jsme šli na večeři, do shopingu a do kina. Matýsek byl na noc u tchánovců, takže když jsme došli domů, tak jsme měli i dost prostoru na mazleníčko, prostě to byla paráda. Asi Matěj bude jezdit na prázdniny na jednu noc každý měsíc. Jinak totiž bojujeme s tím, že se nám dítko budí jen, když se otočíme v posteli. ☹ Večer jsme si hrozně užili, až nevím, jestli náhodou nemáme narozeniny oba dva. 😅 Původně jsem měla strach, že budu bez Matěje v ložinici smutná, ale nakonec jsem si to užila a rozhodně nebrečela. Jen ráno jsem se vzbudila v Matějův čas a říkala si, tak teď už jsou babi a děda vzhůru a berou si tě do postele. 😉

baterka
23. říj 2010

@zuzi82 šmankote, takovéhle boje? Tak snad už bude papkat dobře! A je super, že jste si s manžou užili večer, bychom taky potřebovali...
Tak to já jsem taaaaak vděčná za to, že kojení mu stále stačí, uf 🙂! Bavila jsem se o tom s doktorem a potvrdil mi mé rozhodnutí - jen kojit, dokud to jde - takže pokud se Marek nebude budit častěji a přes den mu bude stačit co tři hodiny, mám kojit klidně i do konce sedmého měsíce a v osmém pomalinku začít s příkrmy. To je úleva 🙂

mandragora10
23. říj 2010

@katy007 Je, tak Adelka ma na mrkvicku stejny bryndak jako Tomasek 🙂 My taky zacali mrkvickou v pondeli a dneska uz snedl asi 12 lzicek, tak pristi tyden zkusime i bramboru. Radeji varim, protoze mam pocit, ze jak se zacne kupovanyma sklenickama, deti uz domaci jidlo nechteji. Cim to muze byt?
@zuzi82 Teda, uprimne zavidim, vecer i noc bez Matyska. To je vyhoda nekojenych deti 🙂 My furt kojime, ale ted mame noci silene, od pulnoci ma Tomik zachvaty breku, kojim v noci aspon trikrat, mame Tomaska v posteli, protoze vstavani k detske postylce kazdou pulhodiu je fakt vycerpavajici ☹

katy007
24. říj 2010

Ahoj holky,
Tak u nás žádný boj s jídlem nebyl, dokonce by si i dala více než ty 3 lžičky, dneska dáme 4. Mrkev mám asi na 4 dny a pak zkusíme jen brokolici a pak pak zel. mix. zatím nevařím, ale dávám skleničky, dr. mi to doporučila, než si na to zvykne, tak doufám, že pak ji bude chutnat i od mámy 🙂 mám skleničky asi tak cca na 2 měs. ale ty některé si nechám třeba jak někam vyrazíme tak ať nemusím bedničkovat a u někoho ohřívat.

Zuzi: ty jo to je boj, ale jsi filuta, že jsi ho takto převezla 😀 jinak u nás zatím noc Adélky mimo domov nehrozí, pořád kojím, ale do kina nebo na véču stihneme vždy 🙂

Man: Aduš tak hezky spala jen 1x se vzbudila někdy vydržela i do 6 rána, ale teď už po 3 po sobě vstávám i 3x, ale dočetla jsem se v chytré knize, že děti už mají bujné sny a bojí se, že se máma už nevrátí, trvá jim to cca 1-2 měs. tak to se mám na co těšit, nebo ještě zuby, je teď i přes den trošku mrzutá, ale zatím jsme nic neobjevili, vždy nám tam dá jazýček a je po kontrole 😅

jasekd
24. říj 2010

@baterka Kliiid, nemusi byt vsude takove boje, nam papa prakt. vsechno, sklenicky, doma varene, akorat nechce nechce moc kousicky a jednu sklenicku jsem musela vyhodit, nejaka zelenina s jehnecim, to proste nespolkl. Ovoce ma presnidavky Hamanek a ted jsem mela uspech i s doma delanym bananem, ale musi byt rozmixovany a dobre zraly, ty ja uz nemam moc rada, ja radsi zelene, a jednou jsem mu prihodila i sladke jablicko. Vse teda dobre rozmixovat.

My byli na vikend v Lounech u sestrenice, co ma kluka 11 mesicu a holku 2 roky a 9 mesicu, tak bylo veselo 🙂 Jede se tam od nas dve hodiny a Martin to prospal, byl i tam hodny a spal celou noc. Ted prisel z venku, byl s mym tatou, takze vikend procestoval... Zuby zatim nema 😉

miselaniki
25. říj 2010

Ahoj holky,
@katy007 - no u nás to s tou mrkvičkou to u nás vypadá stejně, na začátku jsem dávala i jednorázové bryndáky protože ta mrkev fakt nejde vyprat
@zuzi82 - no pořád aby člověk na ty děti něco vymýšlel, malý tedy jí hezky ale vydrží mu to chvilku a pak začně nudit tak si cpe bryndák do pusy, mává rukama, no zlaté kojení🙂), jinak krásné překvápko pro manžela a noc bez malého závidím to u nás zatím nehrozí
@mandragora10 - tak držím pěsti ať se to zlepší, my máme teď takové lepší období ( hlavně ať to nezakřiknu), vstávám 2x, dnes v noci jenom jednou, tak snad mu to trochu vydrží.
Jo holky mám dotaz tedy dva🙂) Kdy jste začaly přidávat maso a kdy ovocné přesnidávky? Má být odstup tak měsíc nebo jak?
A další dotaz je na autosedačku - po vajíčku tedy od 9kg a víc. Jakou budete pořizovat?

katy007
25. říj 2010

Misi: tak Aduš naštěstí jedla pěkně a nebyla jako čuník, ale manža jedl čokoládu, a zapatlal si tričko, nevšimnul si vzal si na sebe Aduš a ta byla jak kominík! 😀

Holky, až zkusím novou chuť brokolici - mám zase začít dávat 3 lžičky, dalš den 4, atd.? nebo ji hned mohu dát více lžiček?

zuzi82
autor
25. říj 2010

Dobré ráno, tak u nás včera opět proběhla sklenička a zase ji snědl celou (125g). Takže skleničky mu chutnají. Tento týden zkusím i uvařit a uvidíme, jestli boj o zeleninu obecně vzdal, nebo chce jen skleničkové. Jinak si teď na to papkání nemůžu stěžovat. Celou dobu co jí, krásně otevírá pusinku a tu skleničku nebo večerní kaši má v sobě tak do deseti minut. Minulý týden jsem ho brambůrkem krmila hodinu. 😉
Pátek byl fakt super, všem doporučuju, ale samozřejmě je jasné, že vy co kojíte, tak si budete muset ještě počkat. My už domluvili, že Matěj bude u babi a dědy vždycky jednu noc v měsíci. Oni o to hrozně stojí a Matýsek si alespoň bude od mala zvykat, že není jen u mámy. Bojím se mít jednou mamánka, který za mnou i na návštěvě bude lítat i na záchod. Samozřejmě chci, aby když upadne a rozbije si koleno, aby šel za mnou, ale na záchod si raději zajdu sama. 😀

@miselaniki Na plavání mi paní říkala, že maso tak 14 dní po první zelenince (a dvakrát týdně místo masa půl žloutku) a ovoce ještě později. Říkala tak měsíc i víc po zelenině, podle toho jak zeleninku papá. Řešila jsem to v době, kdy Matěj zeleninu odmítal, tak mi říkala, že by počkala klidně i dva měsíce, než si prostě zvykne. My maso začali teď o víkendu a pokud to s tou zeleninou bude tak hezky pokračovat, tak zkusím ovoce příští víkend. 🙂

Dneska jsme měli ukázkovou noc. Matýsek se probudil v půl druhé, to stačil dudlíček a pak až ve třičtvrtě na šest 😅

@katy007 Já bych asi dala tolik lžiček, kolik zvládne. 😉

katy007
25. říj 2010

Zuzi: a s masem mám kdy začít, asi po měs. kdy bude jíst jen zeleninu a mix szeleniny třeba s bramborem? A ten žloutek ji mám začít dávat až když bude jíst maso? Stačí přidat do skleničky s příkrmem? Olej tam asi nemusím přidávat že?
A jdeme přebalovat - Aduš se pokadila a asi dost tak musím ještě nabrat vodu dop lavorku, ale aslepoň nemá problémy se zažíváním jak má příkrmy spousta mimin od kámošem mělo problémy, my zatím nic, klepu na dřevo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru