Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
3. lis 2010

ahoj holky,

já teď taky psát nestíhám, tomík potřebuje hoooodně pozornosti, samotného ho nic nebaví, takže si buď hrajeme nebo lítáme po městě s kočárkem..no, je to mazec a bude hůř..už zkouší lést tak, že nezabořuje hlavu, v postýlce stojí na kolínkách..prostě už se musím na něj pořád koukat.tééda, tak to já sačinářka jsem, manžovi je dělám už 5 let a nijak mi to nevadí, mně mamča taky dělala do školy svačinky a mně dělá radost, je manžovi udělat, ty dvě minutky mě nězabijí a mám radost, že má radost on a že mu chutná..vařím taky ráda, přijde mi to naprosto normální, že uvařím oběd, večeři, udělám svačinu..ale asi jsme každý jiný...to samé hračky, mně přijde, že je hafo krásných hraček, bohužel dost drahých, ale dají se sehnat i levněji..takže tomínek hračky má a líbí se mu..teda, teď frčí spíš mobil, foťák, ovladač, knížky...a už se budí, takže letím a vás zdravím

crawler, tak držíme pěstičky, ať to dobře dopadne a až budete mít čásek, dejte vědět, my přijedeme..🙂

jasekd
3. lis 2010

@eriska Jee ahoj pani, aspon pak napis, jak se vam to libilo 😉 Co se tyka tech svacin, ja jsem taky rada, kdyz doma chutna a nekdy me to bavi, myjsme to s Terku myslely tak, ze to nesmi bejt povinnost, denne teple jidlo a svacina, ze proste musis. Pokud te to bavi, no problem, me prave ne a manzel je dospelej, tak at si rohlik namaze, mam jinou praci, jenze na to je linej, ale nikdy by mi nerekl, at mu to jidlo udelam, to by mohl zkusit. Kdyz jsme byly se segrou maly, delal nam svaciny tata, pro deti, to je neco jinyho nez pro dospelyho chlapa, detem je taky budu delat. Jenze aby to jedly, musi to bejt dobry a trochu zajimavy. My zadny bufety a kiosky ve skole nemeli, tak stacil i chleba s maslem, jenze ted ti to vyhodi a koupi si kolu a tycku, pokud budou mmit na to teda prachy 😀 Nejake male kapesne bych ale chtela davat, a nechci, abyto vsechno prozrali v blbostech, no a pak uz u nas svacina neni o dvou minutach, ja si taky delala, kdyz uz, tak trochu lepsi, aby tam byla i zelenina apod. Delala jsem bagetky maslo, salat, sunka, vajicko, a jen nez operes salat a uvaris vejce... No uplne jsem dostala hlad, jdu neco spachat 😉

mercedesse
3. lis 2010

Ahojky holky, tak už mě to tvrdnutí bříška asi taky dostihlo. Včera večer mi fakt nebylo dobře, třeba jsem teda byla jen nafouklá, těžko říct. Dneska začínáme 38tt a příští týden už jsme donošený, tak se to klidně může chystat. Vůbec nejsem proti. Jinak mám v albíčku nový fotečky bříška, teda spíš břicha a postýlky a přebalovacího koutku, tak kdo chce tak mrkněte.

liafletcher
4. lis 2010

jasekd Gratuluji k holcicce =o)

jasekd
4. lis 2010

@mercedesse Ted uz to mas fakt za par 🙂 Loznice krasna, takove nadmerne metry, uplne zavidim 😉
Mne je taky zle od bricha,ale snad to nesouvisi s tehot., jednou je to jakoby zlucnik, pak zada, ledvina, ted zas leva strana dole, hnus, sotva lezu, s Martinkem jsem to nemela takhle drsny, asi je to tim, jak je to uz druhe tehot. takhle strasne brzo 😝 Mozna zkusim pro jistotu pit Magnesii, ale ja ji fakt nesnasim.
Dneska jsme zas leteli na ped. s moci, snad bude opet OK, zitra volam na vysledky triplu, tak snad taky bude vse OK i u holky.
@liafletcher dik 🙂

baterka
4. lis 2010

@jasekd triply budou určitě ok, to už by Ti volali, kdyby bylo něco blbě - já to zažila...., měla jsem DS 1:20... ☹ naháněli mě z laborky i můj gyndař, a nakonec je stejně Marek ok 😉 . Svačiny mě nebaví, moc novotin nevymyslím a dělat pořád to samé je vopruz, takže nemažu 😵 . Vařit mě baví, ale když k tomu mám podmínky a ne dvojplotýnkový vařič na PB a pracovní plochu 50x70cm..., holky, já se už tak těším na tu kuchyň!

@eriska ahoj pani, teda říkala jsem si, že buď jste někam odjeli na svatební cestu nebo se věnuješ celé dny synkovi. U Marka to taky pozoruju, vyžaduje krapet víc poornosti a taky začíná mít trochu častěji hlad - kojím v noci už dvakrát a přes den skoro po dvou a půl hodinách .... 😒 jojo, kde jsou ty dny, kdy jsem kojila max. 5x do dne.
S hračkama jsme se s manželem včera definitivně společně rozhodli pro absolutní zákaz plastových, svítích a hlavně hrajícíh hraček. Povolené jsou jen hadrové, vlněné a hlavně dřevěné, a jen z Čech, žádná Čína! A dnes to budu volat tchýni, to jsem zvědavá, co na to řekne, ale doufám, že to bude respektovat... Moje mamka by stejně asi nekoupila nic zběsilýho, ale u tchýně člověk nikdy neví 😀

jasekd
4. lis 2010

@baterka No, ja mam taky dvouplotynkac, elektrickej, coz je sice luxusnejsi nez PB bomba, nicmene vari se na tom debilne, el.plotny chtit rozhodne nebudu, zlatej plyn, s indukci nemam zkusenost, a pracovni plochu mam jeste mensi, takze asi tak. Nove kuchyne se jen tak nedockam, barak v nedohlednu a sem se vetsi nevejde. Ty hracky, no nevim, kdyz neco dostanete, to vyhodite nebo jak? Mne pripada trochu blby to takhle striktne zakazovat, stejne ti nekdo neco takovyho prinese, treba navsteva. Co pak? Nasi pribuzny jsou zase strasne haklivi na jidlo, hlavne ten manzel, takze ja uz tem detem ani nic nenosim k jidlu, protoze to prolustruje a maloco projde 😅 Ted jsem klukovi koupila kosticky (plastovy se skladacima obrazkama) a holce puzzle a omalovanky. Aspon si tema kostickama nerozbijou palici, Martinek se fakt strasne mlati do hlavy a obliceje a bojim se, ze si nos prerazi 😅 Vzala jsem kosticky a nevsimla si, ze nejsou dreveny... Tak snad to nevadilo. S tema triplama to vim, ze jste meli, hruza, ja bych urcite sla na amnio, protoze DS a jine syndromy ja bych nezvladla. Ty triply jsou dost nepresne, ale uz se i stalo, ze NT bylo v pohode, tripl ne, a byl tam DS, takze ja je podstoupila u obou, je to jen odber krve, no a tu plodovku bych musela prezit, snad nebude nutna, rikali do 10ti dnu a taky myslim, ze by volali 🙂 Konec listopadu bude narocny, mame 24. velkej UZ a 26. toho docenta, to bude ledvinovej tejden,uz aby to bylo za nama. Me by treba zajimalo, kolik stji to vysetreni moci, malej to bude mit od zari uz potreti! K tomu ty UZ a mikcni... To uz musi bejt penez, a lidi pak nadavaj, jak furt za vsechno platej, ja mam pocit, ze krome poplatku v nemocnici ode me uz strasne dlouho nikdo nic nechtel, jak jsem furt tehotna 😅 Myslim, ze muzem bejt vdecny, jak to tu je, nekde jinde bych si treba ani nemohla dovolit jednou mesicne tu moc posilat 😅 Nebo asi mohla, ale jako luxusni bonus misto vanocnich darku.

karolina20
4. lis 2010

Ahojky,tak jsem přijela od pana doktora,a na křivce vše v pořádku,výsledky z krve taky a říkal že se tlačí hlavička dolů 🙂

mercedesse
4. lis 2010

@karolina20 tak to i docela závidím 😉 Ale připadá mi, že malej taky trochu leze dolů. No snad nebudu jako slonice těhotná až do vánoc. 😝 Já mám KO v porodce zítra, tak dám vědět, jestli se něco pohnulo.

karolina20
4. lis 2010

@mercedesse no docela mě potěšil,vím že by mimčo mělo být ještě chvilku v bříšku,ale já se už se nemužu dočkat 🙂 a zítra určitě napiš,jsem zvědavá 🙂

mercedesse
4. lis 2010

@karolina20 však ono tam ještě vydrží, neboj. To, že pomalu sestupuje neznamená, že budeš za chvíli rodit. To může ještě pěknejch pár tejdnů trvat. 😉

karolina20
4. lis 2010

@mercedesse jo to si taky myslím,že nechce už ven,jen jsem tím chtěla říct,že ikdyby to přišlo teďka,tak že by mi to tak nevadilo 🙂

liafletcher
5. lis 2010

Ach jo, pry jsem anemik a jdu znova na glugozu,tentokrat ne na hodinu,ale na tri ☹ ☹ ☹

jasekd
5. lis 2010

@liafletcher Proc, vysly blbe hodnoty? @mercedesse s tim ma zkusenosti, kdyztak tiurcite poradi. No a ta anemie je dost obvykla v tehot. ja to mela taky, brala jsem zelezo, nic to nebylo, ale zpusobuje to zacpu, ja se na to ke konci vykaslala. Nebo mas ty hodnoty nejak hodne nizky?
Jinak to tu nejak spi, asi vsichni rekonstruujou, stehujou se nebo maji narocny deti 😉 My mame tenhle tyden nejakej navstevni, ale Martinek to ma rad. Akorat dneska uspavani s revem, na to my nejsme zvykli, museli jsme si s nim lehnout do velke postele a tam se uklidnil a pak se nechal v klidu prenyst do svy a za chvili usnul. A zacina se v noci budit, zatim bez place, staci pohladit a dudlik, ale je to cim dal casteji, ze by hlad? Davate na noc ty kase nekdo? Mne to pripada na noc takovy lepidlo, davam mliko, kasi ma dopoledne obcas, misto ovoce.

ivet6
5. lis 2010

@mercedesse už se ti to blíží 😉, tak přeju pohodovej a rychlej porod 😵

liafletcher
5. lis 2010

@jasekd vypada to ze asi ne,poprve mi brali dve ampule a to meli ctyri,krev mi vubec netekla,odesla jsem domu s osmy dirama.Doktor mi predepsal zelezo a naky multivitaminy,ve ctvrtek jsem byla na testu cukr,mno a dneska mi volali,ze musim znova ☹

jasekd
5. lis 2010

@liafletcher Ted tomu nerozumim, takze ne blbe hodnoty, ale chyba pri odberech? No je to neprijemne, ale to vydrzis, porod bude horsi 😀 Ja teda nemusela ten hnus pit, u nas se delaji odbery po vydatne sladke snidani a kdo to ma nejak na hrane, teprve jde na diabetologii na klasicky oGTT, ja nemusela nastesti, protoze je pravda, ze bych se jim tam asi poblila, zle je mi porad i ted i loni s Martinkem 😝 Nekdo rika, ze je to v pohode, nekdo, ze hruza, je to velkej hnus?

jasekd
5. lis 2010

@ivet6 Koukala jsem na fotky, ze jsem te tu dyl nevidela, pekne, hlavne ta urvana kolibkova 😀 Hezke darky jste dostali na vitani a slusi vam to...

liafletcher
5. lis 2010

@jasekd mno je to hnus,strasne sladky a v krku to skrabe,nehorsi je ze ja mam fobii z jehel,mela jsi epiduralku?Kdypak se ti malej otocil,jestli teda nesel cicarem?

jasekd
5. lis 2010

@liafletcher Aha, ja jsem doktor, ja fobii z jehel nemam 😀 Epi jsem nemela, nechtela jsem ji (pravda, z te trochu fobii mam 😀 ), ale mit nejakej brutal dlouhej porod a kdyby byla moznost, dam si ji, v tech bolestech je ti nejaka fobie nekde, pristoupis na cokoli. Ja rodila cca 9 hodin a nejak si na ni nevzpomnela, ale bejt to delsi... Par holek ji tady melo a myslim, ze mely dobre zkusenosti, ono ne vzdy to nejak vyznamne pomuze od bolesti, ale vetsinou to urychli otvirani a v tom bych videla ten nejvetsi prinos. Proste nesla bych tam s tim, ze ji urcite chci za kazdou cenu, ale je dobre o tom vedet. Ja se treba hodne bala te konecne faze a nastrihu a siti a zdaleka to nebylo to nejhorsi, nastrih i siti v pohode, to je ruzny u kazdyho. Malej se otocil myslim kolem 33, 34.tt, uz mi byl naznacen cisar, ze je velkej, nema misto,neotoci se, a dal to 😉 Jsou pripady, kdy to bylo i pozdeji, ale samozrejme cim dyl, tim je mensi pravdepodobnost. Narodil se normalne.

liafletcher
5. lis 2010

@jasekd mno ja jsem zvedava na toho miho prcka,uz od nedele me pripada ze spi jen kdyz spim ja,jinac je strasne hyperaktivni porod se tam krouti a dvakrat denne ma skytavku 😀 .Koukala jsi pred porodem na naky videa jak to probiha?

liafletcher
5. lis 2010

@jasekd mno a ja ji bdu urcite chtit,planuju si este holcicku tak se nechci odradit 🙂

jasekd
5. lis 2010

@liafletcher Jsi li slabsi povaha, nekoukej 😉 Ja toho videla mnoho a i nazivo, jak prirozenej porod, tak sekci, staze u Apolinare behem skoly, chodili jsme i na saly v Motole k Pafkovi a pitvali v prvaku atd...Tohle mi nevadi. A stejne jsem si neumela predstavit, ze ze me "to" taky vyleze, ze je to jako vubec mozny 😀 Ale manzel treba rikal, ze se na to nikdy treba na youtube nedival, ze nechce. U porodu byl, nic tam nevidi, stoji u hlavy nebo za tebou. Rikal, ze porod byl docela drsnej i tak, ale ze se na to asi podiva, nez pujdem podruhy, ze to byl i hezkej zazitek, kdyz se malej narodil, ze uz vi, do ceho jde a tolik se neboji 😉 Teda koukne na video, ne ze by pozoroval me, bude zas u hlavy 😉 Hele, treba to budes mit tak rychly, ze epi ani nestihnes...

liafletcher
5. lis 2010

@jasekd mno ja doufam ze to stihnou 😀 ,ja jsem tech videii videla uz hafec,ceho se bojim je taky to nastrihavani,prej to v tech bolestech ani necejtis,ale stejnak,mno a po jaky dobe jsi mohla mit pohlavni styk?Je rozdil v tom jesi je to normalni porod bo cisarskym rezem?To vis potrebuji naky vzkusenosti,mamka je v CR a este o tom nevi,bude to prekvapko =o) covece ten muj koukal se mnou na ty videa,mno pri animaci me trochu zezelenal,lepe snasel zkutecnej porod,coz me teda prekvapilo 🙂

mercedesse
6. lis 2010

Ahojky holky, tak včerejší kontrola dopadla dobře. Ketolátky už zas v moči nemám, akorát trochu zase tlak, ale nic dramatickýho. CS se šouplo na 2, takže taky na 38tt nic moc. Zatím to prej na porod nevypadá, ale zároveň mi povídala, že se to ale nedá vlastně vůbec odhadnout. Kdyby to šlo takhle dál, tak budu těhu fakt ještě na Vánoce. Tak snad se to rozjede z ničeho nic. Akorát mám pořád takový hrozný návaly horka jak v přechodu, nevím co to je. Jsem pořád zpocená jak kůň. Jo a na monitoru jsme byli tentokrát hodný. Mrskal se jak o život. Aspoň si vyžehlil to, že to minule celý prospal. Hlavně, že je vše ok. Od středy ho asi začnu vyhánět. Občas toho už mám opravdu plný zuby. 😀

jasekd
6. lis 2010

@liafletcher Ty jsi nekde v cizine? Asi jo, podle jmena pro dite... A tvoje mama nevi, ze cekas mimi? 😅 Ja se dlouho otvirala, takze mne by ho ani dat nemohli, a kdyz uz by mohli, tak se me na nej PA ptala, ale rovnou rekla, ze uz to nema cenu (pred 12, narodil se ve 14), ja nechtela. Ten nastrih, necitila jsem, jen takovy tlak a slysela takovy lupnuti, jinak nic. V tom finale uz mas vnimani trochu mimo. Striha se to v kontrakci, kdy je tkan max. napjata, je to v pohode. Problem muze byt, kdyz je kontra kratka a hlavicka rychlejc zajede, neb kdyz mas kontra slabe, ale standartne bys to citit nemela, nevim jak ostatni holky, u me fakt v pohode. Siti se opichuje Mesocainem, me nebolelo. Vnitrni stehy neboli vubec (mela jsem prasklej cipek,zni to strasne, ale kdby mi to nerekli, nevim o tom!), vnejsi stipaji, opet je to individualni, u me v pohode. Nastrih jsem mela takovy prumerny, ruptura jen ten cipek a nejaky pidi vnitrni, ale udelala se mi v nastrihu boule, ledovali mi to. Taky jsem si debil spatnym pohybem vytrhla jeden steh. Hojeni bylo OK, bez infekce, hodne to ale bolelo. Na prohlidce v 6tinedeli mi rekla, ze to musim masirovat (mesick.masti), to pomohlo, ted o jizve prakticky nevim. Sex byl 2 mesice po porodu, ja striktne cekala na svoleni Dr, navic me bolel ten hematom a taky jsem mela dost dlouho ocistky. Po cisari byvaj ocistky kratsi, kdyz to dobre vycistej, dole jsi bez poraneni, takze teoret. driv, ale zas musis davat bacha na bricho, kazdej se jinak hoji, takze bych to videla nastejno. To by byla zajimava anketa, kdy kdo mohl 😀 Jinak asi muzes, kdyz nemas ocistky, bolesti, jizva je zahojena. Poprvy to bylo fakt jak poprvy 😀 Ja bych pockala na svoleni Dr radsi.

jasekd
6. lis 2010

@mercedesse Vydrz, jestli neni nachystanej, nevyzenes. Ja mela to CS furt naprd, den pred terminem mi rekli, ze urco neporodim, a druhej den nad ranem zacla tect voda a kontrakce po 5ti min 😉 Ale nic moc teda, v porodnici na 1 cm a kontra po 3 min a silny a vubec se to nehejbalo. Ja teda nevyhanela, ale prislo mi, ze Martinek chtel za kazdou cenu dodrzet termin, tak to rozjel, pritom cipek tuhej a dite vysoko, radsi bych par dnu prenasela, kdyby to bylo pripravenejsi. Ale zase jsem byla klidnejsi, pod dojmem tech kontrol, ze furt nic, jsem mela pocit, ze je jeste cas, takze ja byla v patek u DR, ze nic, tak jeste v praci na vypomoc, v nedeli kontrola v porodnici, ze nic, a v pondeli porod 😉

baterka
6. lis 2010

ty jo, zas se tu řeší porody, tak to má být 🙂!
@jasekd u nás všichni kamarádi a známí (snad asi na dvě výjimky) jsou lidi trochu alternativní (děti chodí do waldorfských školek, používají látkovky, tak půlka nemá auto) a tak jsou dřevěné a jiné přírodní hračky norma, i u našich to tak je, já měla nedřevěnou snad jen jednu panenku a brácha Merkur😅 , jediné, čeho se obávám je tchýně. No a pokud dostaneme nějakou plasťárnu? No tak ji přece pošleme dál, ne 😅 ? Buď někomu, komu to nevadí a nebo to dám na MMB 🙂 a nebo do nějaké sbírky na sociálně slabé, nedávno byla v Děčíně sbírka hraček do azyláku pro matky s dětma, takže to mi přijde jako dobře využitý dar. Jako to je samozřejmně každého věc, ale byla bych ráda, kdyby prostě Marek neolizoval nějaký ftaláty z Číny, no...

jasekd
6. lis 2010

@baterka Spravne, delame cest jmenu Co nas ceka po 13 tt 😀 Ty hracky, tchyne, pak prijde na navstevu a bude se divit, kde jsou jeji dary 😝 A plysacky taky na milost neberes? Hele, ve zkratce, co ej to ta waldorfska skolka? Vsude to slysim, ale nevim, co to je a nchce se mi to studovat, jen ve strucnosti, kdybys mi vysvetlila 😉 K latkovkam, opet jsem tu nekde zahledla ty nazory, jak jsme trapne (ne na teto diskusi), ze radsi predpirame, macime, vyvarime a zehlime pliny, misto abysme se venovaly detem, a ze prej prirode stejne nepomuzem! A mame to... Fakt me bavi ty nazory lidi, kteri o tom nic nevedi 😝 Uplne nas vidim, jak nekde klecime u potoka, mlatime klackem do hadru jak Popelka a pak to v obrovskym hrnci michame a vyvarime a cihlickou zehlime, a mezitim zanedbane hladove dite apaticky lezi 😀 Na gyndu jsem se vcera nedovolala, furt obsazeno a pak se M. probudil a uz jsem na to zapomnela, takze vysledky jeste nemam, no blbka...

mercedesse
6. lis 2010

@jasekd mě je to naprosto jasný, že když se mu nebude chtít, tak nepůjde. Jako tím vyháněním mylsím tak max zvýšenou dávku maliníku a možná častější sex. 😅 Žádný drastický koktejly nebudou, na to je ještě moře času a ani nevím, jestli bych do toho šla. Když se mu bude chtít tam bejt ještě 3-4 tejdny, stejně nic nenadělám. Když já už se na něj tak těším.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru