Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

jasekd
3. pro 2010

@mercedesse Tak drzim palce, at se to krmeni zlepsi. Meli jsme uplne stejnej problem, porad by spal a nechtel jist. Ty prvni dny jsou narocny, drz se. A na podrobnosti jsme zvedavy, tak to sepis. A jak to, ze to tatinek nestihnul?

crawler
3. pro 2010

Ahoj holčinky🙂

vůůůbec nestíííhámmm ☹((

Mer: šíleně moc gratuluju k Míšovi - to je teda dlouhán...neuvěřitelný! Išek taky usínal při koju, tak doufám, že u vás to s kojením dopadne líp než u nás.

@karolina20 holka, držím palečky! já jela rodit s CS 0, takže klídek, pokud to nakonec bude vyvolávačka, tak věřím, že úspěšná!🙂

Já se jen v rychlosti zmíním, co u nás - odevzdala jsem bakalářku, poctivě se učím na státnice - čekají mě v lednu, takže každý den musím udělat 2 otázky a i tak to budu mít projetý jen 1x čili pamatuju si z toho tak 1/4 ☹
Išek má zub a momentálně je otřesnej - trvá to dobrých 14 dní - přes den spí maximálně 2x 50minut a nechce si hrát sám až na výjimky. Kutálí se - mohl by se zabavit - občas to jde, ale poslední dny chce být jen v náručí nebo sedět v jídel.židličce.
Jí jogurty (bílý selský hollandia, Kostíci, Jurášek), chutnal pudink Paula i domácí pudink s piškoty. Rád žužle rohlíky o který si brousí dásně. Zato máme trable s pitím - nechce pít nic jiného než mlíčko...Nechce ani výborné ovocné šťávy Hipp, prostě jen mléko...nevím co s tím...
Mějte se krásně a doufám, že si zase brzy nejdu čas, abych Vás četla a něco napsala, moc mě mrzí, že ten čas není☹

katule01
3. pro 2010

@mercedesse Mě v porodce taky poslední den dali pro malého příkrmy a říkali ať přikrmuju i doma, tak jsme koupili nutrilon a máme ho stále nenačnutý, protože dr. říkala příkrmy až v úplný nouzi, prostě přikládat, přikládat a přikládat, abysme se rozkojili a stalo se... 🙂 Kojíme doteď... A na začátku mi prcek taky usínal u kojení, měla jsem pocit že jí strašně málo a nemám mlíčko a vše bylo ok... Tak vydrž, určitě to bude dobrý s kojením... 🙂

karolina20
3. pro 2010

@crawler děkuji,no já trošku doufám,že to přijde samo 🙂

karolina20
4. pro 2010

ahojky,holky co jsem otevřela oči tak mám takový bolení v podbřišku,jako když mám dostat menzes,ale bříško nic.

mercedesse
4. pro 2010

Tak snad se mi podaří něco napsat, než bude mít prcek zase hlad. 🙂
Takže v neděli ráno kolem 5 hod začali maličký kontrakce. To jsem si ještě ani netroufala doufat, že je to ono. Pak celej den pomaličku sílily a zkracoval se interval, ale to víte, to jsem ještě stihla napsat. Pořád to nebylo nic zásadního, ale když už jsem ze zoufalství i vyžehlila všechno prádlo, tak jsem si řekla, že by bylo lepší zajet do porodky, protože jsem i slabě špinila a na noc hlásili sněžení, takže lepší bejt už na místě, než jet ve vánici. Po příjmu mi dr. řekla, že to sice vypadá líp než v pátek v poradně, ale nemyslí si, že bych rodila, ale že když mě mají přijímat ráno na vyvolávání, tak si mě tam rovnou nechají. To bylo kolem sedmé večer. Natočili monitor a uložili mě na pokoj. Kolem desátý večer začaly kontrakce dost sílit. Šla jsem znovu za sestrou, ale podle vyšetření to pořád nevypadalo. Kolem třetí hodiny už se bolesti fakt nedaly vydržet. Přestože mi píchli injekci na spaní a řekli, že nesmím chodit, abych neupadla, tak jsem po pokoji přecházela tam a zpátky a fakt chvílema tloukla hlavou o pelest postele. Dvě holky, co tam leželi se mnou, byly už dost nasraný, protože pokaždý, když na ten pokoj někoho dali, tak do rána porodil, ony se nevyspaly. A to jsem jim při nástupu i já tvrdila, že to určitě tu noc nebude, ať jsou v klidu. No to už jsem šla zase za sestrou, že se to fakt nedá. Do toho mi opravdu nešlo vydejchávat kontrakce, takže jsem se bála, že malýho dusím. Po vyšetření mi řekla, že by se to teda mohlo pomalu chystat, a ať jdu na sál, že udělají přípravu a pak zavoláme tatínka, ať přijede. Zbalila jsem věci a přesunula se do porodního boxu. Tam jsem dostala klystýr a několikrát vynadáno, že neumím vydejchat ty kontrakce. To už jsem fakt byla zoufalá a myslela si, že umřu, že mě to roztrhá. Potom jsem si dala sprchu a přišla doktorka se podívat, jak to vypadá. Já zase blbec při kontrakci zadržela dech a porodní asistentka říká- netlačte ještě. Na to doktorka, ať už klidně tlačím, že už je na cestě. To mi došlo, že Michala už nikdo volat nestihne. Píchla mi vodu a za pár zatlačení, byl malej venku. Trochu mě nastřihla, ale není to tak hrozný. Na to, že jsem se pak až ze zprávy dověděla, že malej šel ručičkou napřed jako Superman, to mohlo bejt mnohem horší. Jo a při tlační jsem se pořád prohýbala do luku a nebyla schopná se stočit do klubíčka, neskutečně jsem křičela, až přišla sestra z oddělení, proč jí nezavolali, ať jde pomoct, že mě slyší až na sesterně a ta mě přidržela schoulenou. No docela si se mnou užily a já se děsně styděla, jaká jsem hysterka. Ale ten pocit, když byl drobeček venku, ten byl nádhernej. Dali mi ho na chvilku na bříško, zkusili jsme přiložit a pak ho vzali trošku ohřát. Pak jsem volala Michalovi. Když se ptal jak to vypadá, tak jsem mu řekla jenom: Už máš kluka, nějak jsme tě nestihli zavolat a domluvili se, že přijede ráno, protože musím zůstat ještě dvě hodiny na porodním sále a malýho mi pak daj až na pokoj. Pak mě přesunuli a kolem devatý jsem prcka dostala zpátky a už u mě zůstal. Tak tolik asi k porodu. 🙂

mercedesse
4. pro 2010

@karolina20 jo tak takhle to u mě začalo 😉 🙂

ivet6
4. pro 2010

@mercedesse gratulace 🙂 Porod si popsala úplně super, přesně stejně sem se cítila já! Ale nedovedla bych to tak popsat 😉 Viděla sem na tvoji diskuzi fotku Míši, je kouzelnej 😵 😵 😵

mercedesse
4. pro 2010

@ivet6 díky. fotečky sem určitě ještě dám, ale nevím, kdy se mi to povede. Teď už musím jít zase kojit. Krmíme po hodině a půl, tak je to docela náročný.

jasekd
4. pro 2010

@mercedesse A v kolik jsi teda porodila? No hysterka, mne by taky nepridalo, kdyby mi nekdo vynadal, ze to neumim prodejchat, co takhle spis poradit? Mne to taky moc neslo, krizaky se prodejchavat moc nedaj, navic jsi tam byla sama bez pritele, co zje taky horsi, takze jsi dobra. Mrzelo ho, ze to nestihl? Mozna ani ne vid, psala jsi, ze se mu moc nechtelo. Moc nechapu, proc ti dali tu injekc na spani, kdyz se to krasne rozjizdelo? No a taky ze jsi musela byt na normos pokoji, ja byla od prijmu s manzelem na porodnim sale a meli jsme klid. To te taky stresuje, kdyz se clovek snazi nerusit nekoho, kdo tam lezi a nic mu neni 😅 S kojenim drzim palce, zase kdyz papa po hodine a pul, tak se rozkojis snad, nam chrapal prave i doma. I kdyz musis teda padat na hubu. Ale kdyz se rozkojis, ubyde ti jedna velka starost s kojenim a dokrmovanim. Zkusim najit tu Misovu fotku, jak psala Ivet, ze nekde mas.

jasekd
4. pro 2010

@mercedesse Eeee, asi jsem blba,ale ja toho Misu nikde nevidim? Hledala jsem tam, kde jsem se dozvedela, ze uz je na svete...
@karolina20 To bude urcite ono! Taky mne to takhle zaclo, vecer pred porodem, dalo se to v pohode vydrzet, ale bylo to jine nez predtim, no a rano zacly kontra a odtejkat voda 🙂
@crawler Drzim palce na uceni 😉 Martinek taky zacal v noci zlobit, i kdyz proti vam asi jeste parada... Protoze si sam celkem vystaci, ale moc si nehraji, spis cumi a mne to neda, snazim se hrat si snim a nejak ho "rozviket" , ale je celkem odolnej vuci mym pokusum 😀

jasekd
4. pro 2010

Proboha fuj 😅 Chtela jsem napsat "rozvyjet"...

mercedesse
4. pro 2010

Porodila jsem ve 4:37, to nejhorší ani tak dlouho netrvalo. Ani nevím, jestli to mrzelo Michala, ale nevypadá to. Můžu říct, že mě to nemrzelo nakonec vůbec. Asi bych mu hrozně nadávala a pak by mi to bylo líto. 😀
Zkusím najít tu stránku s tou fotkou, nemám ještě žádný v počítači.

mercedesse
4. pro 2010

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/tehulky-...
foto je v příspěvku od simasary

jasekd
4. pro 2010

@mercedesse Dekuju, krasnej kluk 🙂 No a stou hodinou porodu, jsem pitoma, sama jsem sem kopirovala zpravu o Misove narozeni z te druhe diskuse a pak se te ptam 😅 No clovek si nemuze pamatovat vsechno. Tak at vam to spolu jde 🙂
@karolina20 Tak co, rozjizdi se neco? Drzim palce.

karolina20
4. pro 2010

@jasekd přijde mi to pořád stejný,s tím že se občas přidají bolesti do zad...a je to tak po pěti šesti minutách,ale ta bolest trvá jen chvilku.

mercedesse
4. pro 2010

@karolina20 Tak pořád to tak nějak poznávám, mě ty slabý trvaly celej den. Kdyby to sílilo, tak radši vyraž. Moc držím palečky 😉

mandragora10
4. pro 2010

@mercedesse Mer, Misa je krasnej, moc gratuluju a preju, at to kojeni zvladnete! Jo a porod mi prisel dle tveho popisu ve finale jeste docela rychlej.... 😉 Ja do porodnice jela s krizovymi bolestmi a kontrakcemi po 5 minutach a tohle pak trvalo jeste dalsich 8 hodin, nez se zacalo neco dit 😒

jasekd
4. pro 2010

@karolina20 I toto vypada nadejne, hlavne pokud se to da jeste vydrzet 🙂 Mne to slo od vecera, spala jsem sice trhane, ale spala, no a v 5 to vypuklo, neco jako pise Man, krizaky a hnus a po 5ti a v aute uz po 3, jsem si myslela, jak jedu nachystana, a lup, na 1 cm a pak jeste dalsich 7 hodin. Celkem asi 9 hodin, takze bych rekla prumer. No a nekdo prijede s podobnymi bolestmi a do dvou hodin porodi, i plno takovych prvorodicek znam 🙂 Taky zalezi, jak to mas daleko, ja celkem blizko, tak jsem fakt cekala na tech 5 minut a taky mi odtykala voda, takze bych mela teoret. jet hned, ale pockala jsem si, az se prohodej smeny, stejne by si me v tuhle dobu nikdo moc nevsimal. Treba uz ale rodis 🙂
@mandragora10 Je nejakej recept na ty krizaky? Ja to dejchat neumim, sprcha taky skoro naprd. Jako rada bych to tentokrat zvladla lepe a vice v klidu, prece jen uz taky budou na me koukat jako na druhorodicku, tak chci zachovat dekorum 😀 Ne ze bych vylozene hystercila, ale jednou si PA taky rejpla 😝 Aby me tam netrenovali jako Mer.

mandragora10
5. pro 2010

@jasekd No ja myslim, ze recept zadnej velkej neni, na prijmu mi sestricka rikala....jo vy mate krizovy bolesti?No ty jsou horsi, trva to s nima dyl a nic moc nepomaha....rozdychavani mi moc nepomahalo, ta sprcha jen ze zacatku....mozna nejaka masaz, ale tu mi nemel kdo delat...na sale mi docela pomahalo sedet a skakat na balonu.

jasekd
5. pro 2010

@mandragora10 Tys tam nemela pritele? I kdyz ja bych asi zadnou masaz nechtela, jak je mi blbe, nesmi na me nikdo sahat 😝 Taky pozitivni rec na prijmu, ale lepsi, nez kdyz te trenujou, ze neumis dejchat, jak psala Mer. Mne zas Dr rekla: Hm, sice po 3 min, ale otevrena na 1 cm, to vidim az na vecer (prijeli jsme po 7 rano, nastesti se to pak zrychlilo), jeee a je na vas nejakej velikej...(kdyz delala odhad vahy) 😀 To potesi...

pajika87
6. pro 2010

Tak Karolina20 ma holcicku kristynku ktera se narodila v sobotu 4.12. ve 23:30.Kristynka ma 50 cm a 3550 g......obe jsou vporadku..

pajika87
6. pro 2010

@karolina20 Tak Karolina20 ma holcicku kristynku ktera se narodila v sobotu 4.12. ve 23:30.Kristynka ma 50 cm a 3550 g......obe jsou vporadku..

mercedesse
6. pro 2010

@karolina20 obrovská gratulace, hodně štěstíčka a zdravíčka pro obě 😉 🙂

@pajika87 díky za zprávičku 😉

baterka
6. pro 2010

@karolina20 gratulace veliká, tak ta bolest zad nakonec bylo to pravé ořechové, viď? No paráda!! Týnka je nádherná! A narodila se podobně jako můj Marek - ten byl venku 23.39 🙂! Takže jsou skoro přesně o 7 měsíců 🙂. Tak ať Ti dělá jen samou radost a nechá Tě taky trochu vyspat!

baterka
6. pro 2010

@mercedesse tak co, jak "válčíte"?

jasekd
6. pro 2010

@pajika87 Diky za info.

jasekd
6. pro 2010

@karolina20 Velikanska gratulace. Takze to bylo ono, a skoro na termin 🙂 Kukacka sikovna. A vy jste to meli jeste s prekvapenim, to muze bejt krasny, ale ja bych to nevydrzela 😝
No a prvni kolo je kompletni 😀 Teda jeste sem chodi obcas Lucietka nebo tak nejak ma nick... Ale ta ma cas.
Kdo me podpori v kole druhem? 😀 Asi zatim nikdo, co...

mercedesse
6. pro 2010

@baterka jo zatím v pohodě, krásně spinkáme až do šesti do rána a pak ještě zabere až do devíti, takže vyspinkaná jsem do růžova a maličkej taky. Kojení se dost zlepšuje, tak snad se to srovná úplně. Mám zatím fakt pohodový dítě.
Teda doufám, že mu to vydrží. 😅

@jasekd tak se mnou fakt nepočítej, já říkala Michalovi, ať mi o druhým do konce šestinedělí ani nemluví. Zatím mě pořád ještě bolí frnda. 😅

jasekd
6. pro 2010

@mercedesse No tak na tebe to opravdu nebylo 😀 Myslela jsem spis @baterka nebo nekdo dalsi, ale vetsina tu asi deti brzo po sobe ani neplanovala... To je super, ze zvladate a ze kojeni vypada slibne. Nam to spinkani vydrzelo do 7. mesice a ani ted to neni zadna katastrofa, vypada to, ze kase docela zabrala 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru