Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

mercedesse
20. dub 2011

@crawler jůů, že by? No je na čase, aby někdo pokračoval s druhým kolem 😀 Já ráda zachovám pořadí a půjdu až poslední. Mrně plánuju tak za dva roky.

ivet6
22. dub 2011

@jasekd moc moc moc gratuluju 😵 😵 😵

jasekd
23. dub 2011

Diky vsem. Jsme doma, zatim tuk tuk, vse klape. Par fotek v albu...

jasekd
23. dub 2011

@crawler Jo, strie par mam, kolem pupku, z toho prenaseni, ale ne moc, na to, ze bricho bylo jeste vetsi nez s M. 😠

ivet6
23. dub 2011

@jasekd no Vendulka je krásná 😵 A podobná si s Martínkem, když se narodil 😎

jasekd
23. dub 2011

@ivet6 Diky za pochvalu, taky mam ten pocit, ze jsou skoro stejny, akorat ona je mensi a takova tlustsi a je to vetsi dracice a zrout, tak snad budem tentokrat bez vetsich problemu kojit, zatim se nam dari 🙂

evuss
26. dub 2011

@jaksed gratulujeme k Vendulce, je to krásná holčička. Tak ať dělá radost!

soniq
26. dub 2011

@jasekd taky gratuluji k holčičce, toto uteklo, viď?

andrea110409
26. dub 2011

@jasekd : moc moc gratuluju, hlavně že jste v pořádku 😎 S vyvolávaným porodem mám své zkušenosti a tak s tebou cítím, ale ono se to brzo zapomene 🙂

jasekd
27. dub 2011

@evuss
@soniq Diky 😉
@andrea110409 Vsak uz se zapomnelo... Hlavne ta ruptura se hoji o moc lip nez ten nastrih loni, celkove jsme vic v pohode, dari se tentokrat i kojeni, Vendy spolupracuje, uz prekrocila porodni vahu, i kdyz opet hodne blinka jako Martin, ale i vic ji, tak je to v pohode.

crawler
27. dub 2011

@jasekd to je supér, že je Vendulka hodná s papáním, to Ti moc přeju! 😵 a celkově je fajn, že to klape, že jsi v pohodě🙂 a co Martínek? reaguje na miminko? nebo je mu šumák? Fany hodně reaguje na děti a juchá na ně i v obchodech (třeba i na 12letý kluky) 😀

eriska
28. dub 2011

tak po dlouhe dobe koukam a mimisek uz je venku.jas,velka gratuka i od nas.hlavne,ze jste zdrave a v klidu doma.a taky me zajima,co na to Martinek?
Mer,tak posledni budu ja.jestli druhy,tak nejdriv za 5 let🙂

mercedesse
28. dub 2011

@eriska tak to já chci, aby od sebe nebyli tak daleko. Ale bůhví, co bude za dva roky. I když utíká to hrozně.

baterka
3. kvě 2011

@jasekd ahoj dvojnásobná maminko!!!! Prvně moc gratuluju, koukám, že to byla docela jízda... 😖 ! Tak hlavně doufám, že sžívání sourozenců zvládáte všichni bez újmy 🙂! Co kojení s Vendulkou? V pohodě? Tak snad to půjde líp než s Martínkem!
No já sem už vlastěn nechodím, nestíhám.... 🙂.
Díky za péči 😉 , zima ušla, už bydlíme dole v rekonstruované sednici, takže mnohem lepší než na podzim. I když dnes tady zas napadly tři čísla... 😅

baterka
3. kvě 2011

@mercedesse ty jo, to to letí, jsem tu nějak dlouho nebyla a malej už má skoro půl rok??? To je chlapík!
@eriska no jo, tak to my se snad za pět let už dohrabeme na třetí 😀 , ale kdo ví..., pořád dost kojím (čtyřikrát denně) a tak nemenstruuju (to mi jako vůůůůbec nevadí), takže další dítě je teď spíš utopie 😝

mercedesse
3. kvě 2011

@baterka no jo, už je to chlapák. Dneska byla 3. hexa a máme 6700g. Už je to s nim někdy dřina 😀 Začínám s příkrmama a kašičkama, zatím mu to docela šmakuje.

jasekd
3. kvě 2011

@eriska Diky, Martinek ji prijal chladne a s nezajmem, ted si ji prohlizi, zkouma ji a bere ji jako hracku, musim ho hlidat, aby ji nesel do oci, stoucha do ni hlavou, obcas ji da pusinky nebo chytne nozicku, je jak zviratko, co si ji ocuchava. Obcas na ni zarli, ale celkem to jde. Horsije, ze nema rad ten sourozenecky kocar, ze sedi vepredu, nevidi na me, byl zvyklej v kocarku lezet... Takze venku je nafouklej, obcas slzicka a prijdem domu a vejska radosti 😅
@crawler Kamosky dcera rika mimi vsem , komu je min nez 15 😀
@baterka No ahoj 🙂 Diky za prani. Jo, kojeni se zatim dari, tuk tuk. Mala mela 3600, zhubla na 3400 a dneska v poradne mela 3870 g, proti Martinkovi je zrava a umi se ozvat 🙂 Ovsem zase zvraci 😠 Ublinkavala, jsem si rikala, ze v pohode standard,ale uz hazi i sem tam obloucek, Martin taky takhle zacinal a furt se to zhorsovalo, a to byl prikrmovanej AR UM, tak jsem zvedava, jak se vybarvi Venousek, kdyz bude snad jen kojena, aby to nebylo jeste horsi. Nastesti na rozdil od M. i tak pribejva. Tady dneska ten blbej snih taky chvili lezel, byl to vopruz ty deti do toho vybavovat, a to jsem sla nejdriv rano zase s kontrolni moci (stale nosime a M. bere stale ty ATB a na konci kvetna zasekonzultace s docentem, co a jak) a pak odpol. na poradnu.

eriska
4. kvě 2011

@jasekd teda, nemáš to jednoduchý..ještě lítat s močí, hlavně, aby byl Martínek v pořádku..no, já osobně si to nedokážu představit, k tomu číslu co mám doma mít ještě mimčo..by mě asi brzo odvezli😀D jenže, člověk to zvládnout musí,co?
@baterka tak uvidíme, co bude za pět let.my jsme toho názoru, že budeme mít třeba jedno, sic jedináčka, než si nasekat kupu dětí a ty pak po sobě budou nosit oblečení, budou se muset navzájem hlídat.atd.atd..u nás maximálně dvě a to k tomu druhém budu muset manžu dost ukecávat 😅 ale lepší jedno zdravý, který bude mít všechno🙂 ale to je hodně o názoru.někdo jich chce mít třeba 5,že? 😉 hlavně, aby to ti lidi zvládli

jasekd
4. kvě 2011

@eriska No za tri tejdny jdem zas na kontrolu, to budou trochu nervy, jinak tuk tuk, zatim infekci nemel 🙂 Uz bych ale rada, aby se rozseklo, zda operovat nebo ne, a zbavit se tech ATB, ale to je nerealny 😔 Jinak ja bych chtela jeste treti za cca 5 let, ale nepujde to kvuli praci. Tak snad me ta touha prejde, ted jsem rozhozena z porodu a drobecka a diky te PA a nekomplik. porodu mam i pres ty hrozny prostinovy bolesti krasne vzpominky a je mi lito, ze uz nikdy... Jinak Vendy je ted cela modra a je mi to uplne fuk, ruzovy ma jen, to co dostala od znamych , ja nic nekupuju, nemam tu misto na tolik veci, kluka bych do ruzova nedala ale opacne klido, kdyz je mala, az bude mit rozum, jasne ze ji koupim i veci, co bude chtit, at uz saticky nebo teplaky po Martinovi, o co bude stat. Uzivime jedno, uzivime dve. Ja teda nejsme zadnej prachac, ale zas od vejplaty k vejplate nezijem, my jsme skromny a moc neutratime, ani za ty decka to neni tak hrozny. Ale pred detma jsem taky rikala dve maximalne, manzel chtel 3 a ted jsme si to vymenili, on uz nechce ani slyset 😀

baterka
5. kvě 2011

@jasekd jéj, no tak vidíš, ona to Vendy zvládne 😉 ! To zvracení je vopruz, Marek už to teda tak dva měsíce nedělá, ale byl to boj, to Ti ale nemusím psát, co... 😅 No tak hlavně přeju pevné nervy a dost spánku..., jak to vůbec máte v noci?

@eriska no jo, každý to má jinak, my zas jedináčka nechceme ani omylem, a nošení oblečení po starších sourozencích? Proč ne, my na tom s bráchou vyrostli (mám šest bratranců a sesttřenic starších a po nás jsou zas ještě čtyři maldší) a nejak nepociťuju nějaký handicap 😉. Marek má všechno buď po kámošovi (je skoro o rok starší) nebo případně z MMB 😝 . Nebo vy kupujete pro Tomíka všechno nové??? To se snad ani nedá finančně zvldánout, ne?
Holky, mám na vás dotaz! a prosbu o radu! Jak jsou na tom Ti vaši drobci s pitím? Marek totiž nechce nic, poslední dobou odmítá i prso, kojím teď už jenom v noci (přes den ne, to má hysterák, když vyndám prso...) a netuším, jak mám do něj dostat aspoň 100 ml denně (optimum je litr...). Mám odzkoušený klasický hrnek, Rajec flašku, magic cup, kojeneckou flašku se savičkou, lžičku a zkouším vše od vody přes čaj po ředěné šťávičky, i UM od kamarádky jsem zkusila, nic! Nevíte někdo jak to prolomit? Nutit ho nechci, ale přeci nemůže být bez pití??? Je přeci blbost, že by mu dvoje noční kojení stačilo na celý den, no ne? Co se týče počůraných plen, tak těch je tak 5-6, nic moc... Zácpu nemá. Nevím co s tím, nerada bych končila na kapačkách. Snažím se nedělat z toho vědu, ale tohl epřece není normální, ne? Zkouším mu vše ředit, ale když to překročí nějakou hranici tuhé konsistence k tekuté, tak to nechce... Poradíte??? Dík!

baterka
5. kvě 2011

@jasekd a ty bys ještě jedno ráda? Hustý 😀 😝 Tak aby to zas nedopadlo jak minule 😎, znáte se! Zkuste počkat aspoň rok po porodu, ok? 😀

jasekd
5. kvě 2011

@baterka No dopoledne vetsinou super, nekdy spi i obe deti naraz, odpoledne narocnejsi, vecer hruza, place a chce kojit po hodine, noci jak kdy, kdyz ji boli brisko a zvraci, tak se to protahne na dve hodiny, kdyz je v klidu, tak ji obstaravam cca 30-60 minut, vetsinou tak kolem 12, pak ve 3 a v 6, ale jak kdy. Jsou deti lepsi, a jine o hodne horsi, ja jsemspokojena, i kdyz samo ze unavena 😝 S tim pitim, na ten litr se neupinej, to je celem nerealne. Martin ted pije min a min UM, obcas mu ted do toho pridam svoje odstrikane, nechce moc ani to ani ciste UM, driv pil 200, ted tak 120-150 maximalne. Rano a vecer, cili pocitam cca 300 ml UM, neco malo v jidle (dnes treba polivka, jindy kase ze 120 ml) no a jedine, co pije, je svestkova stava od Hamanka, redena max v pomeru 1 dil stavy 2 dily vody, redenejsi nechce, caje odmita jakekoli, vodu taky. Te stavy nekdy vypije 250, nekdy i 400, cili jsme tak na 500-800ml vody odhaduji. Kamosky dcera pije taky jen svestkovou stavu, ale pouze od Hippu, Hamanka NE! Lzickou ho taky obcas laduju vodou, jinak ji nevezme, kdyz mel horecky, tak jsem se rvali se strikackou. Tu svestku zkus, pokud uz jsi to neudelala. Jinak pri te nemoci jsem dala treba jen pul presnidavky a naredeny vodou, vsechno jsem drive redila (asi jsem to tu i psala, ja mela nervy i kvuli te ledvine a ATB), zkus k jidlu polivky, M. nechtel ani slyset o nich a ted je hezky ji, normalni vyvar s nudlema a zeleninou. Pak ji strouhany jablicka a do toho prileju mrkvovou stavu (maji bio v Intersparu nebo DM, ta ze Sparu je jen cista mrkev, trena v Albertu maji taky, ale je tam citron a ten M. nesmi 😠 ), tu stavu mam namrazenou ve tvoritkach na led a k tomu jabku tak 2-3 kostky pridam. Kdyz jsem delala domaci presnidavku do mrazaku (jen rozvareny jabka a hrusky), tak tu vodu prebytecnou jsem slila a taky zamrazila, nebo bio jablecny most, a taky pridavam ke strouhanymu jabku nebo pomackam banan v tom. Jak jste na tom vubec s jidlem, co vsechno ji? Protoze vim, ze jsi dlouho jen kojila. Jinak brzo bude mit naorzeniny, koukam, tak uz predem vse nej, kdybysme se tu nepotkaly 🙂

jasekd
5. kvě 2011

@baterka Je ted koukam, ze redit se snazis a nejde to. No nesmis to prehanet, to pak martin taky mrcel. Tu polivku jsem ze zacatku zahustovala chlebem (polivku ma cca od 10 mesicu) nebo kukuricnejma krupkama a pak to jedl. Jinak to treti asi nebude, kvuli te me praci... Ted budu tezce resit antikoncepci, si pis! Asi si dam Mirenu, prasky nechci, pocitat nejaky plodny dny, to bych strachy zesedivela kazdej mesic, kondom nechce manzel... Neni zas tolik moznosti. Cekat ted treti, tak se slozim fyzicky i psychicky a jeste prijdu o pacienty 😝

jasekd
5. kvě 2011

Tady je ten porod podrobne, kdyby to nekoho zajimalo, okopcenoz jine diskuse.
Neco podrobneji k porodu: Rano prijem, cipek temer nezkracenej uplne zavrenej. v 9,30 tbl Prostinu, v 10 se rozjely bolesti a 5 min, manzel jel domu, ze to bude stejne dlouhy, a byla u nas jeho mama, aby mohl kdykoli odjet za mnou. Dali me na pokoj, kde byla holka na udrzovani, cili nerodila a byla naprosto v pohode. Obed jsem jeste mezi kontrakcema snedla, jinak jsem sedela na balonu, chodila po chodbe a po schodech, abych to co nejvic urychlila. Mezitim monitor, cca ve 14 kontrola a cipek porad stejnej, bolesti uz po 3 min a nic moc, navic krece do kycli a uz nemuzu moc chodit, to uz mi nalada dost klesla, v 16 cipek na 2 prsty vnejsi branka, ale vnitrni porad zavrena, vsechno tak nejak divny, to uz me braly mrakoty, manzel se za mnou aspon stavil a nastesti pak tu holku propustili a nikoho jinyho mi tam nedali, pipka si vzala na pokoj pritele a ja skucela privazana na monitor a on blbe cumel. Nechtela jsem delat dusno, ale mohli by mit ty lidi trochu taktu V 18 na 4 prsty, prej muzu pomalu manzela volat, ale prej pomalu, dali mi vykapat ATB na streptokoka, manzel prijel, jenze ze musi zase domu, protoze jak se to nehejbalo, nejak se odvolali hlidaci, tchyne odjela, nasi meli jeste dodelavat do prace, proste na noc nikdo nemohl s Martinkem zustat, no kdyz mi tohle rekli, uz jsem se normal rozbulela, nakonec tchyne se vratila a manzel mohl uz definit. za mnou. Kontrakce uz non stop, prisla si pro me PA, ze me presunou, ze rodej i dalsi a ona pak nebude pro me behat na posledni chvili. Balila jsem se docela uz mimo sebe, nastesti mi pomahala a vzala mi tasku, ja nesla jen par malickosti. Od 20 na sale, stale na 4 Dali mi klistyr, nastesti WC a sprcha jen pro me primo na sale. Vedle za zdi pani rodila, dost kricela a ja ji zavidela, ze to bude mit za sebou a ja furt v nedohlednu... Manzel dorazil cca 20,30. PA mi pak praskla vodu a nastalo peklo, pul hodiny na monitoru, rvala jsem na manzela, at pro ni okamzite dojde, ze jim na to kaslu a at me odpojej. Nonstop bolest a pritom monitor treba nic nekreslil, zase krizaky a kycle, no. No a jak jsem se kroutila, ztracelo se dite, sonda klouzala a tim dyl jsem tam musela lezet, no blba, no. Pak na me sla krec, nohy ruce oblicej, zvonila jsem na PA, mela jsem strach z kolapsu a ze ohrozim Vendy. Fakt zachvat paniky. Jak jsem totiz mela nobstop kontra uz dlouho, tak jsem je sice prodejchavala spravne, jenze jsem se predejchala. PA zlata osoba, uklidnovala me, povzbuzovala a dostala me z toho, mimino to zvladalo v pohode, tak me pustila do sprchy, chvili uleva a pak zas hruza, zvonim znova, ze bud se poseru nebo rodim Vylitla jsem ze sprchy mokra, bez kosile, vyhrabala se na kreslo a ze na 8 a mam pritlacovat, za chvili jen lem a muzu tlacit, tentokrat jsem presne vedela, kdy a jak tlacit, PA jen chranila hraz a doktor jen zpovzdali sledoval, nenastrihli me, jen PA rikala, ze mam zpomalit, jenze to neslo, furt jsem musela tlacit a asi to malinko uspechala, Vendy me natrhla, no mela hlavicku 36 cm. Hlavicka venku a ja ze jsem za vodou (Martin vylitl najednou celej, po nastrihu) a doktor na me "pani doktorko, pomozte trochu sestricce, jeste neni konec" Vendy tlustoska se zasekla briskem a dala mi jeste docela praci, no a pak uz nadhera, dali mi jina bricho (s M. tohle nebylo, tomu padaly ozvy a tak si ho hned odnesli na kontrolu), chuda byla cela fialova z toho kjak se rvala ven, pak sel manzel s ni na osetreni, me sili, mam rupturu II. stupne, siti vic nez vloni a tentokrat Mesocain nezabral stopro, hadala jsem se s doktorem, kdo je vetsi sadista zda ja jako zubar nebo on, no byl to vtipalek, smali jsme se a ja mezitim nadavala, ze to boli a at mi pripichne, vsak vim, ze muze! No pripichl ochotne, ale stejne to bylo cejtit, to se nekdy jinak neda. Pak uz manzel prinesl Venouska a nechali nas dve hodiny o samote, telefonovali jsme a obdivovali ji, zkusili prilozit... Vsude tma, klid, narodila se ve 22 vecer, nikdo nas nehonil, krasa, pak prisla ta super PA, pomohla mi se sprchou a zbalit se, a odvezli nas na pokoj a prekvapko dalsi, dostala jsem, aniz bych zadala, nadstandard, ze jako z kolegialni protekce Na oddeleni bylo par Cikanek a jedine volne misto asi u jedne z nich, tak me dali nadst. a platit chteli jen standard (nechali jsme jim pak prachy navic), takze navstevy kdykoli na pokoj, malej si tam mohl hrat, ja mela v noci klid, parada. Loni jsem byla v ablonci spokojena, letos moc moc spokojena, az na to jidlo. Te PA, co to se mnou dotahla do konce, budu do smrti vdecna za nakonec krasnej zazitek z porodu, ani jednou mi nerekla, ze delam neco blbe, povzbudila, poradila, prijemna a mila na me i manzela, navic moc hezka, bonus pro manzela A furt jsem se omlouvala za to nadavani, teda nenadavala jsem ji, ale obcas mi neco ulitlo sprostyho, to se stydim jeste ted, ale nervala jsem to, spis cedila mezi zuby, tak snad to neslyselo cele oddeleni.

Vendy mela 3,6 kg, 49 cm, takovej valecek, v obliceji hematomy, ocicka krvavy, ale byla moc statecna a silna a nebyl z jeji strany jedinej probelm, akorat jak to pak slo po tom prasknuti vody rychle (konecne efekt porodu rychle za sebou), tak voda nestihla odtect a ona se nalokala tak mi rpoblila celou noc chuderka. Ruptura se mi krasne hoji, nemam vubec problemy jako vloni, i kdyz ten nastrih taky loni sesili dobre. Opet trochu problem se zavin. delohy, horsi nez poprvy, v denpropusteni UZ, maly srazeniny, prej vyjdou, dali mi methylergometrin injekci, udelalo se mi strasne zle, ale prezila jsem ty stahy a mohli jsme domu, srazenina mi teda odesla az vcer a dost jsem krvacela, az jsem si rikala, zda nejt do porodnice na kontrolu, ale dnes uz lepsi. Mam delohu v blbem postaveni, proto i ty celkem blbe porody .

Kojeni nam zatim jde, mala opet hodne zvraci jako Martin, ale na rozdil od nej pribejva, zloutenku ma, ale jeste v norme, Martinek trochu zarli a vzteka se a nelibi se mu v Powertwinu bohuzel, chodim ven, ale je tam nastvanej a smutnej a jak se vratime domu, ozije. On stale nechodi, nestoji ani nesedi, jen leze, tak ho to asi unavuje a stresuje tam sedet. Postupne ho zatim neuspesne zvykame.

andrea110409
13. kvě 2011

@jasekd Ahoj dočetla jsme tvůj porod a hodně mi to připomnělo můj, holt ty vyvolávané porody jsou podobné. Na Jablonec vzpomínám fakt s láskou a na svou PA ještě s větší. Nadávala jsme taky jako špaček a moc se pak omlouvala. Šíma měl hlavu jako Vendy a tak přesně vím o čem je řeč. Mě ale museli pomoc a tak Šíma po jejich skočení na břicho výlít celý......ale ten trhanec z toho. Ale co 😉 tenhle týden jsme byla na kontrole, jestli je vš v pořádku a jestli bychom mohli uvažovat o dalším prckovi. Naštěstí vše vypadá skvěle a i jizvy jsou v pořádku...tak snad se zadaří🙂
Přeju vám moc a moc pohodové dny a ať Vendy pěkně provokuje Martinka a dostane ho z té jeho "pohodlnosti" 😎

jasekd
13. kvě 2011

@andrea110409 Diky. Ta PA byla Gabina Mala a byla fakt uzasna, uz jsem ji napsala i podekovani na stranky JBC nemocnice 🙂 Sil me doktor Zachoval. Mne museli pomoct s Martinkem a jeste ten nastrih, tenhle porod byl z hlediska miminka daleko lepsi a hladsi prubeh, zadne komplikace 🙂 V tom to bylo lepsi i kdyz jinak delsi a bolestivejsi. Tobe preju, at se brzo zadari a muzes opet do JBC a tentokrat at to jde lip. Koho jsi mela u porodu ty?

andrea110409
13. kvě 2011

@jasekd Jsem magor na jména, ale myslim ze se jmenovala Zemanova. Mlada holcina s brejlickama. Ono ke konci jich tam bylo nejak moc....trochu se to komplikovalo a tak tam bylo pul tymu ...taky rodila jen jedna dalsi maminka tak na to meli cas 🙂 Sila me pani doktorka a nastrih byl nejvetsi prusvih a myslim ze trochu zbytecny, kvuli nemu mi pak delali celou tu rekonstrukci ☹ No hlavne ze uz je to v pohode i kdyz uprimne neroztrzeny hraz a usek mezi konecnikem je naprosty luxus i pro dalsi zivot 😉

andrea110409
13. kvě 2011

@jasekd Rekonstrukci mi pak pod narkozou delal primar, ale jmeno dohromady nedam

jasekd
13. kvě 2011

@andrea110409 Primar je Bohumil Svoboda, doktorky tam jsou Soufkova (byla u meho porodu loni), Jorgova, Kuklova, Prihodova, ted nova Podzimkova, to je asi vsechno, doktori Zachoval (ten me letos sil), Karasek (prijimal), Meirich, primar, to je asi taky vsechno...

andrea110409
13. kvě 2011

@jasekd jojo doktor Svoboda, sestricky to tenkrat rikaly. Pry je to kapacita...ja to podle jizvy nepoznam, ale steh mi tahala gynekolozka jeste kdyz bylo Šímovi 7 mesicu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru