Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

katy007
5. led 2010

Miši: jsi mě vystrašila, někdy mě tvrdne břicho jinak žádný tlak, ale raději se poptám na to bříško na ko jdu př. týden zítra jdu na sladkou vodu ☹

janinka22
5. led 2010

Ahoj holky, tak sem po nějaké té odmlce opět nakukuju... měla jsem přes svátky dovču a na internetu sem doma vůbec nebyla.. včera jsem v práci vůbec neměla čas jít na net no a dneska času taky moc není - prostě mám pořád nějakou práci.. takže vás nestihnu ani dočíst-to nemám šanci!

Dnes jdu na třetí hodinu do poradny. Jinak už tak zhruba od 20tt cítím pohyby 🙂 tak mě to moc těší,že aspoň nějak o sobě ten náš prcek dává vědět 😵 jinak nic moc nového není, bříško už je na mě docela vidět,ale jen tak slabě 🙂 přibrala jsem zhruba už 4 kilča. Ale cítím se fajn. Zkusila jsem si vzít do práce na sezení míč místo židle a od včera na něm sedím,tak uvidíme jak se to bude projevovat na zádech..
Nakoupili jsme zas něco málo pro mimčo,zatím kupuju jen oblečky.. chci objednat nějaký věci přes net,ale jak píšu v práci nebyl čas a doma se mi pak už znova na počítač nechce..
Taky jsme se byli podívat do jedné prodejny na kočárky ale ochota prodavaček byla příšerná,tak nás to dost odradilo.. no půjdem se mrknout ještě taky jinam,snad to bude lepší.

mandragora10
5. led 2010

Mis, i ja se pripojuju k pranicku, at to vylezis doma a nemusis do nemocnice. Poradne odpocivej a nech vsechny ostatni, at se o tebe staraji. Drzim palecky.

Skretik: nejlepsi je vybrat si klasickou dovolenou po skonceni materske, to mas narok na celou dovolenou. Je potreba si o ni v prubehu materske u zamestnavatele zazadat. Po skonceni materske pak dostanes plat za dovolenou a zaroven ti uz pobezi rodicovska. Kdyz nastupujes na MD 1.4., tak si jeste predtim muzes vybrat pomernou cast dovolene, coz ve tvem pripade bude delat cca 5 dnu.

katy007
5. led 2010

Man: jsi si jistá, že ti souběžně běží 2 peníze? já to taky tak původně chtěla, ale švagrová co vyplácí dávky na sociálce mě řekla pravý opak nemůžeš dostat nějaké peníze a do toho výplatu sociálky. Možná první měs. dojdou oboje peníze zároveň, ale jakmile sociálce příjde že ti zaměstnavatel pošle penízky stopne soc. dávky třeba i na x měs. podle toho kolik dostaneš od zaměstnavalete a pak to podělíš 7600 Kč co bys měla dostávat měs. což mě dost naštvalo, tak raději už budu čerpat dovču teď. Zaměstnavateli je jedno kdy ty peníze dá stejně máš na to nárook tak jako tak.
A 2 kolegyně tak dopadly, jedna čerpala celou dovču a přes 3 měs. nedostala soc. dávky a druhé zůstaly omylem 2 dny tak ji sociálka poslala ten měs. kolem 1200 Kč.

skretik
5. led 2010

Ja jsem nasla odkaz, kde odpoved je stejna jako od Man http://www.hledampraci.cz/pracovni-pravo/vycerp... - nejlepsi je asi se primo zeptat ucetni ve firme, hnedka zitra se na to zeptam a zjistim co a jak, ale jinak by to takhle bylo nejlepsi... Katy a ta tvoje svagrova vi urcite,ze je to tak? Treba se to od minuleho roku zmenilo.... ach jo, kdo nam da ty spravne informace 🙄 , mozna se pak zeptam taky na gynde...

mandragora10
5. led 2010

Katy, uz jsme to tu resily v diskusi, viz. tento odkaz http://www.mzdovapraxe.cz/mp/cs/diskuse/vypis-p...
I dle mzdove ucetni nasi firmy to je tak, jak jsem psala.

eriska
5. led 2010

teda holky, clovek si odskoci na nove drapky a vy pisete jak o zivot.😀

mis, urco to dobre dopadne, pekne se lehni, nozky nahoru a nech se obskakovat..ono uz nas dlouho nikdo obskakovat nebude, tak si ta aspon uzij😉 je pravda, ze jsi me taky docela vylekala, tlak na spodek briska a tvrdnuti citim docela casto..takze ted budu radsi taky vice odpocivat, protoze do poradny jdu az 19.

crawler
5. led 2010

ahojky holky🙂

tak já s rodičákem nemám na výběr - mateřská žádná, páč jsem studentka a nemám odpracovány ty 2 roky a pak musím mít tu 4letou variantu - to se ale neberou celé 4 roky ty necelé 4000kč (ještě že tak, páč to by nás neuživilo) - asi 2,5 roku se bere 7600kč (jako u 3leté) a pak zbytek do 4 let věku dítěte to minimum a holt nás kdyžtak budou dorovnávat přídavkem na dítě.
Každopádně, jak jste tady mluvily o té 2leté, tak jsem si říkala - páni - tady je ale bab, co měly tak vysokej plat, až pak vyšlo najevo, že jste v těch podmínkách neměly jasno...
Osobně si myslím, že 3 roky je takové optimální - některé dítě se těší do kolektivu už v těch 3, ale některé až před pátým rokem...Já to mám jasné, že budu 4 roky doma...zkusím přitom dělat ještě toho magistra a možná si pak pořídíme další mimi, ale to bysme předbíhali - kdoví jak to bude🙂

Já dnes byla na procházce v Tescu a koupila jsem tam základní drogerii pro mimi - jen to nejnutnější, páč kupu vzorků dostaneme v porodnici a já nebudu a ani nemůžu vyhazovat peníze za něco, na co bude malé třeba alergické, takže jsem vzala klasiku modrou Indulonu na zadeček, olejíček Aviril a mýdlo s mandlovým olejem od Johnsona. Nic víc - četla jsem totiž, že děti by se měly mít nejlépe v čisté vodě a jen třeba 1x-2x týdně dětským mýdlem...žádné sprchové gely, koupelové pěny, šampony, atd...A pokud budou opruzeniny a nepomůže Indulona, tak DR. předepíše rybí mastičku (taková skoro Rybilka) a tu namíchají přímo v lékarně...
Věřím, že Hipp, Sebamed, Bubchen, apod. jsou velmi kvalitní kosmetika, ale na nás moc drahá a mohlo by se stát, že nakoupím Hipp a nebude vyhovat, atd...a to už by šlo do tisíců, když jsem tak dnes koukala na ty ceny...

Jinak já jdu poradny zítra - to bude asi zase jen kontrola čípku a ozvy, že?🙂

verisek
5. led 2010

s tou kosmetikou ma craw urcite pravdu, ja nic moc nakupovat nebudu, rikaji to vsichni co maji mimca, v porodnici vam mimi vykoupou a pak poradi co koupit, ja osobne mam moc rada Biodermu, Klorane a A dermu, vse se prodava v lekarne, ale uvidim, to budu resit jako posledni
jinak jsem si dneska koupila ty kojici kloboucky od medely a vypadaji dobre, prijemnej material a staly 170,-
radsi bych byla kdyby to slo bez nich 🙂

crawler
5. led 2010

verisku: a jak ty kloboučky fungují? to si nasadíš na prso a ono ti to tu bradavku vyformuje a mimi pije přes to nebo jak? já mám bradavky zase dost velký, ale to snad na škodu nebude... 😒

verisek
5. led 2010

ono se to pricucne na prso a mimi vlastne cuca ten cudlik co tam je, v tom jsou direcky a pres ne tece mlicko, doporucuje se to prave pro ty co maji ploche nebo vpacene bradavky, ale muzou to pouzit i maminky ktere maji treba bolave bradavky od kojeni, no uvidime jak se s tim poperem 🙂

katy007
5. led 2010

Tak jsem holky hodila do albíčka aktuální břušek ve 26 tt 🙂

andrea110409
5. led 2010

Ahoj holky tak 18. 1 jdu na sladkou vodu a bylo mi doporučeno abych si vzala volno na celej den. Nástup v 7:30 ráno a pak tam budu 2 hodiny sedět no a pak kontrola a domů. 😒 Tak si na to vemu dovolenou to se asi vyplatí nejvíc.

Taky jsem dneska měla obrovskou radost od jednoho z mých dodavatelů jsme dostala obrovského plyšového medvěda jako dodatečný dárek k Vánocům 🙂

Taky sem dneska byla na těhu poradně a vše vypadá dobře jen přibíráme míň než jsou křivky v průkajdě, ale zatím jsme v limitu. Teď začínám sedmí měsíc a máme o necelých 6 kilo navíc. Nebyla jsem ale hubeňour a tak je to jen dobře. Dneska mi taky kolegyne rikaly, že snad i hubnu protože mi roste jen to bříško 😉

Mis: držím pěstičky a mrňouskovi hezky domluv ....v nemocnici by mu nechutnalo 😉

katy007
5. led 2010

Man: probíraly jsme to tu už, ale já raději vyberu jak říkala švagrová, prvně mi info taky účetní říkala, že vyberu po MD, alejak je to se souběžnou platbou s dávky to už nevěděla. Mě by sice taky více bodlo mít zaplacenou dovču a příspěvek, ale nebudu to riskovat, už mě to stejně v práci neba, atmosféra je tam dost divoká, raději budu doma už odpočívat a mít svůj program. 🙂

evuss
5. led 2010

Tak já su zvědavá jak to s těma dovolenýma, mateřskýma a rodičákama nakonec dopadne... Zkusím se taky zeptat šéfové jak to je, má zkušenosti, už su třetí účetní co odchází na mateřskou 😀

Katy pěkný bříško. Taky jsem si do albíčka konečně přihodila nějakej ten náš pupek 🙂

Eri: já jdu na kontrolu taky až 19. Teď když cejtím nějakej tlak, tak si hned vzpomenu na Mis, sednu a odpočívám 🙂

Co se týče těch kloboučků tak je asi taky pořídím, bradavky mi teda nepřijdou ani malý ani velký 🙂, ale když bude mímo sadista budou se hodit 🙂

No nic holky, jdu si udělat čajík a lehnout s knížkou. Ráno se mi čím dál hůř stává, takže to dneska asi už zabalím. Mějte se pěkně a dlouhý a klidný noci přeji všem🙂

katy007
5. led 2010

Evi: už jsem koukala, máš ghezké bříško takové akorát 🙂 co čteš hezkého? Já jdu taky za chvilku číst v TV beztak nic není, jen nevím co budu číst vše mám už přečteno a do knihovny jdu až v pá tak jdu omrknout knihovnu co jsem ještě nečetla 😉

Ta pa zítra a dobrou noc 🙂

andrea110409
5. led 2010

Tak to já koukám na CT2, dávají Prázdniny v Římě a pro ty mám slabost 😉

verisek
5. led 2010

tak jsem taky prridala novej pupik do alba, jinak ja mam nahore tak 6 kilo

evuss
6. led 2010

Dobré ránko holky, to máme venku ale nadělení co? Asi druhý vánoce nebo co 😀

Katy včera jsem dočetla knížku "Bohatý táta, chudý táta" od Roberta Kiosakiho. Skvělá knížka, doporučuju.

Ty břucha jsou zajímavý... Mimina by měli být zhruba stejně velký a přitom má někdo pupíček jak knoflíček a někdo zase větší. Vím, že to závisí na více ukazatelých, ale stejnak je to zajímavý 🙂

No nic, jdu ofotit doklady na prokázání půjčky na baráček a pak se vrhnu do práce, snad dneska nebude blázinec. Jinak všem stále pracujícím, přeji klidný den. Samozřejmě i nepracujícím, ale ty jsou na tom o fous líp 😉

mandragora10
6. led 2010

Dobre rano,

Katy, Evi a Verisku....moc pekna briska mate, kazda jine, ale moc vam slusi 🙂
Vyrazim do prace, vubec se mi nechce.....chodim ted kazdou noc kolem pul ctvrte na zachod a pak mi trva nejmin hodinu nez znovu usnu, spanek uz pak neni hluboky, tak uz zacinam byt pekne nevyspala. Tesim se na vikend, ze to konecne dospim.

evuss
6. led 2010

Man to vstávání začíná být horší a horší co, su na tom uplně stejně. A jak dlouho ještě budeš chodit do práce? Mimochodem děkuji za pochvalu břucha🙂

zuzi82
autor
6. led 2010

Dobré ráno,
tak jsem taky přidala břicha a nějaké fotky domečku. Ty po čase zase smažu, tak jestli se chcete podívat, jak jsme si to zařídili, tak to tam nechám tak do konce týdne. Vaše bříška jsou pěkná, taková maličká. Já mám nahoře asi 7 kg, ale břicho mám jako bych tam nosila navíc už 25 kg.
Přiznávám, že jako nepracující na nemocenské jsem na tom líp, protože ráno vstanu, kdy se mi chce, ale ty noci začínají být pěkně na nic. Pořád se převaluju a už teď nějak nevydržím spát v kuse celou noc. Jsem ráda, že jsem doma a můžu si klidně po obědě na chvilku lehnout.

janinka22
6. led 2010

Dobré ránko 🙂
Holky,máte pěkné pupíčky 🙂 taky budu muset udělat aktuální fotečku..
Teda venku jsou dneska snad vánoce.. 😀 sněží a sněží,taky jsme do práce jeli dýl než obvykle. Jestli tak bude sněžit celý den, tak jsem zvědavá jak to bude odpoledne vypadat ta cesta domů..

tak já byla včera v poradně,všechno je v pořádku,jen mi dr. předepsala železo,protože ho mám málo,ale to jsem čekala,protože jsem s nedostatkem železa už bojovala dřív.. tak ode dneška papkám tabletky. Taky už mi vypsali žádanku do nemocnice na konec ledna na test cukrovky,ale dr. mi řekla,že je to podle ní u mě zbytečný,že to budu mít určitě v pořádku,že záleží na mě jestli tam půjdu,prý mi to nabídnout musí...tak nevím,co myslíte vy,holky? Byly jste na tom všechny,nebo půjdete??? Přemýšlím jestli na to chodit nebo ne.

Jinak já teda normálně knížky vůbec nečtu, ale teď mám doma na čtení 3 knížky o těhotenství,péči o mimčo a vaření pro děti,takže číst jsem začala a dokonce mě to baví 🙂 jsem zvědavá za jak dlouho ty knížky přečtu.

Já taky "válčím" v práci,ale začínám být čím dál víc unavená.. tak snad bude dneska klid.

janinka22
6. led 2010

zuzi,máte to moc hezký v novém domečku 🙂

mandragora10
6. led 2010

Zuzi, moc pekny domecek mate, ta kuchyn je uzasne velika, prostorna a vkusna. A brisko taky nemas nijak moc velike.
Vsechny jste me rano inspirovaly, tak jsem jeste rano pred odchodem do prace vzala fotak a taky udelala rychle fotky briska. Uz jsem je ale nestihla z fotaku stahnout do pocitace, takze je povesim az vecer. Legracni je, ze ze strany vypada docela male a zepredu docela velike 🙂
Evi, puvodne jsem mela v planu chodit az do konce unora, ale uz si pomalu pohravam s myslenkou jit na MD uz 8 tydnu pred planovanym terminem, to vstavani me fakt ubiji a mam pocit, ze uz si potrebuju trosku odpocinout a zacit doma pripravovat domacnost na prichod miminka. Vikendy vzdycky tak rychle utecou, ze nic nestiham. No uvidime, treba jeste chytnu v praci 2.dech a jeste podam nejaky solidni vykon a vydrzim 🙂
Jinak v Praze zatim nesnezi, tak vam to vanocni pocasi docela zavidim. Tady spis tak mzi a je docela naledi.
Janinko, vetsinou rikaji, ze na test na cukrovku se posila az od veku 25, takze jsi porad okolo toho limitu. Na druhou stranu je to zadarmo, tak pro ten pocit jistoty, ze je vse v poradku, bych asi sla.
Me cukrovka i poradna cekaji v utery, tak jsem na to zvedava. Na cely den si beru z prace volno, abych mela aspon zbytek dne pro sebe.

evuss
6. led 2010

Téda zuzi ta kuchyň je parádní, přesně jak píše Man krásně prostorná. A bříško taky parádní.

Jani mě o cukrovce dr. zatím vůbec nic neříkala a nějak mě ani nenapadlo se zeptat. Ale cpát se tam asi nebudu. Kdyby mě bylo nad 25 tak bych asi šla, ale takhle to nechám být, když mě tam nepošle tak se nabízet nebudu.

Man taky bych chtěla zůstat do konce února v práci a asi budu muset páč musím zaučit novou účetní na své místo a v pondělí jsme teprve podali inzerát. Byl tady blbinec s novým programem takže to ani dřív nešlo. Tak doufám, že bude šikovná a že od března budu moct zůstat doma. Když ne tak od 20.3. bych chtěla už určitě. Ty víkendy jsou hrozný, taky nic nestihnu.... No ale nějak to zvádnem ne 😉

janinka22
6. led 2010

No mě bylo v listopadu 26 let... dr. mi říkala,že ta cukrovka ale hrozí skupinám s vyšším BMI a s touhle hodnotou já rozhodně problém nemám a nikdy jsem neměla (spíš mi to ukazuje vždycky podváhu..) a zase jít na "zbytečný" vyšetření se mi taky nechce, navíc když je nepříjemný..
Evi, když je ti pod 25 let,tak ti to dr. neřekla,protože do 25 let se ten test nedělá..tak to máš lepší.
Man,já vím-ten pocit jistoty-právě proto to ve mě hlodá... jinak bych nepřemýšlela a prostě tam nešla,ale kvůli tomu dobrýmu pocitu se nemůžu rozhodnout. Tak to nechám zatím být a koncem ledna tam prostě půjdu nebo ne.

zuzi82
autor
6. led 2010

Díky holky, s kuchyní jsem fakt spokojená. Vůbec se mi tady líbí, že je to velké a prostorné.
Břicho myslím mám mega. Je to focené ráno skoro před dvěma týdny, takže teď večer to je dost hrůza. Nevím, kde se to zastaví 😉
Jani, asi bych na cukrovku šla být tebou. Teď nám na kurzu říkali, že pokud ji máš, tak je ohroženo miminko a obvykle jsou ty miminka větší, tak kolem čtyř kil, takže se rodí tak o dva týdny dříve.
Já jdu do poradny v pátek a na cukrovku taky příští týden v úterý.
Tady teda vydatně chumelí už od rána a prý to má byt ještě horší, tak jen doufám, že se v pátek k tomu doktorovi dostanu a nezapadám tady. No uvidíme.

verisek
6. led 2010

dobre rano holky, tady je snehu jak na horach, jinak cukrovka me taky ceka, posila se tam od 24 let, ale doktorka rikala, ze ze 100 maminek co tam posle maji problem tak 2, navic jsem pry hubena a v rodine cukrovku nemame..ale moc se netesim, 3 odbery krve a prvni na lacno 😢
zuzi: kuchyn je fakt moc pekna, my bychom chteli stihnout rekonstrukci kuchyne jeste na jare, ale uvidime..
tak at vam to v praci rychle utika..

katy007
6. led 2010

Ahoj holky,
tak jsme se vrátila z testů na cukrovku a zase to tak hrozné nebylo, dokonce ta sladká voda měla příchuť citronu 😅 spíše po vypití je žíža a napít se nemůžete. Přečetla jsem 70 str. knihy, chtělo se mi spát a mám 2 žihadla. Př. týden jdu na poradnu tak doufám, že výsledky budou v pořádku.

Zuzi: moc krásná kuchyň. Je propojená i s obývákem a jídelnou? A co ostatní místnosti? Taky budou fotečky? To víš jsme zvědavec zvědavý 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru