Cystička v hlavince miminka ve 20tt, stalo se vám to?

ditaflor
12. zář 2013

Zdravím vás maminky, chtěla bych se zeptat, zda se některé nestalo, když šla na UZ (u mě ve 20tém týdnu), že Vám doktor řekl, že v hlavince je malá cystička. Na otázku co to pro miminko znamená, odpověděl, že se neví proč se to tam dělá a že s tím nikdy nebyl snad problém. Časem i sama vymizí. Jeho syn jí tam měl prý taktéž a vše je v pořádku. Veškerá možná vyšetření i nehrazené pojišťovnou jsem absolvovala a nikde nevyšlo nic špatného, vždy na jedničku. Nezbývá nic jiného, než mu věřit, ale ráda bych se zeptala na názor i vás.

ivular
12. zář 2013

@ditaflor Můj syn má v hlavě dvě velké cysty - zatím jsou díkybohu bezpříznakové. Obě ale vznikly až kolem jeho 8. měsíce. Tobě bližší by mohla být tato diskuse: https://www.modrykonik.cz/diskuse/choroby-a-kom...

ditaflor
autor
12. zář 2013

@ivular Moc děkuju, podívám se na tam, byla jsem z toho také zaskočená, a i když doktor říká, že z toho nikdy nic nebyla, pokud ví, tak stále tam nějaké obavy jsou .... ☹

pppxx
12. zář 2013

Na UTZ ve 20.tt dcera taky mela malou cystu, dost me to vydesilo, ale doktor tvrdil ze je to dost bezne a vymizi.
Na dalsim ultrazvuku ve 30.tt uz byla cysta pryc.
Narodila se mi zdrava holcicka a nema zadne problemy.

vrtelka
14. zář 2013

Nám se to stalo taky,ale před deseti roky a dcera je v pořádku zmizlo to do konce těhotenstvy,ale někdy si stěžuje na bolest hlavy tak jsem přemyšlela jestli to má nějaky vliv.

alushenka
15. zář 2013

@ditaflor dekuji za tuto diskuzi - ja prave byla na utz ve 20. tydnu a taky ma miminko jednu velkou a pak par drobnych cysticek v hlavicce... jsem z toho takova zaskocena, ptala jsem se, jestli muzu něco udelat pro to, aby pomohla vymizeni, ale bylo mi receno, ze to neovlivnim... za 3 tydny mam kontrolni utz, tak uvidíme....
drzim palce vam i sobe, aby se miminka narodila v poradku 😉

ivarei
15. zář 2013

@alushenka Moji A+A měli oba cystičky, Anička navíc jednu opravdu obrovskou. Po týdnu jsme chodili na ultrazvuk, u Adámka po porodu cysty vymizely. U Aničky jedna drobná zůstala, ale jinak je úplně v pořádku, nebylo potřeba to nijak řešit. Moc a moc držím palce, ať je všechno v pořádku - a věřím, že bude 🙂 ;)

ditaflor
autor
15. zář 2013

I já jsem taktéž ráda, že jste se takto zapojily a dle názorů by to snad problém být neměl. 😉 Pan doktor se u toho ani nijak moc nepozastavoval. Jen řekl, to co jsem již zde psala. Jsem ráda, že se k tomuto tématu vyjádřily i maminky, kterým se již dětičky narodily a měly stejný problém. Doufejme, že tedy i u nás všech, které jsme na toto narazily, bude vše v pořádku a narodí se nám zdravá mimča 😉

ditaflor
autor
15. zář 2013

@alushenka I já držím palečky, uvidíte, že bude vše v pořádku 🙂. Pak dejte vědět, jak jste s mimčem dopadli. 😉

ditaflor
autor
15. zář 2013

@ivarei Taktéž moc děkuji za vyjádření k tomuto tématu, je vždy lepší slyšet více názorů. 😉 Když nám to doktor oznámil, tak jsem z toho tedy radostná nebyla, od té doby jsem nemyslela na nic jiného, než na to, co s tím a zda to vymizí ☹ .

alushenka
16. zář 2013

@ivarei
@ditaflor holky diky 🙂 je fajn si precist, ze to nemusi nic znamenat 😉
a taky drzim pesti, aby se to spravilo, cysta zmizela a my mely zdrave deti 😉 dam vedet a vy dejte také vedet, jak na tom jste 😉

ditaflor
autor
16. zář 2013

@alushenka Vidím to stejně 🙂. Teď z jiného soudku, ať myslíme také na něco příjemnějšího, jak jste na tom s nákupama? Koukala jsem, že jste ve stejném týdnu 🙂. Já si říkám jestli na to vlítnout už teď nebo to nechat na dýl ... Jenže pak s tím bubnem někde lítejte, udýchaná po obchodech 😀 ... a v zimě navlečená 😀 Jejda mane, když vidím jak lezou nahoru kilečka, tak to potom žádný med nebude 😀

alushenka
23. zář 2013

@ditaflor ja zapomela odpovedet, to se moc omlouvam.... no, nakupy zatim moc neresim, spis kdyz nekde neco vidim za dobre penizky nebo se mi to fakt libi, tak neodolam... ale nejaky seznam zatim nemam a ani to moc neresim... ale uz jsem si taky rikala, ze bych mela zacit, ze v zime s kilama nahore a bubnem pred sebou se mi moc chtit nebude... 😉 tak asi se do toho nejak pomalu pustim 😉 protoze pak do toho jeste Vanoce, darky, apod. ... radeji at jeto vsechno nachystane driv 😉
Ale ty mas doma asi uz spoustu veci po prvni dceri, ne? nebo porizujes vsechno nove?
A jeste se zeptam- mas nejaky kontrolni ultrazvuk? ja byla ted u sveho doktora a ten se nad tou cystou ani nepozastavoval, ze se to proste stava a ze to bude urcite dobre... kontrolni ultrazvuk mam v nemocnici pristi tyden, zacinam byt z toho trochu nervozni, jestli to bude aspon o trochu lepsi....

ditaflor
autor
24. zář 2013

Krásný den Ti přeji, není za co se omlouvat 🙂. Ultrazvuk kontrolní mi doktor nenaordinoval, jak říkáš ty, prakticky se nad tím ani nepozastavil. Na kontrolu jdu zase až od té doby za měsíc, teď to vychází na 9.10. Věřím tomu, že bude vše v pořádku. 🙂 V nemocnici ať Ti to dobře dopadne, ale taktéž si myslím, že bude vše dobré, přeci jen, když to má v elku hodně dětiček, co jsem tak četla, tak by to mělo být i u nás v pořádku 🙂. Musíme tomu prostě věřit. 😉 Jinak co se týká oblečení pro mimčo ... to je to, když jedno se narodí v létě a druhé v zimě 😀 ... Takže bodýčka by byla, ale s krátkým rukávem, nějaké overálky se budou dát ještě použít. Jenže 😀, chodila jsem s malou u nás do Krtečka, centrum pro mamči s dětma, takové první seznámení dětí s ostatními.No a tam se konaly burzy, takže jsem spoustu věcí prodala. V té době jsem si říkala, kdoví kdy se pustíme do druhého mrńouska, a také kdoví zda to bude opět holčička 🙂. Nákupy také začínám pomalu (zatím hodně pomalu) řešit, ale též koukám po akcích. Nemá cenu kupovat extra drahé první oblečení, hned z toho drobečci vyrostou. Takže zatím co mi padne do oka a je za dobré kačky. A přesně tak, Vánoce, dárky, ještě toho je tolika. Když si to tak vezmeš, nedávno jsme zjistily,že čekáme mimčo a teď už řešíme oblečky a co vše se bude potřebovat, jak se to blíží 🙂. Deniska ta je z toho celá natěšená, nejraději by už byla, aby malá byla na světě. 🙂 Zatím přebaluje medvěda, prý se učí 😀.

alushenka
21. říj 2013

@ditaflor mala je spravna!! 😀 snad ji to prebalovani jde 😉 ja uz mam za sebou kontrolni utz a vsechno bylo uz v poradku 😉 doufam, ze u tebe taky 😉

aja12345
21. říj 2013

Ahoj,obě moje holky měly kolem 20. týdne dvě cysty,na každé straně hlavičky jednu,na dalších kontrolách se zmenšovaly a pak zmizely.Obě holky jsou v pořádku a mooc šikovné🙂Také jsem se bála,hlavně u prvního těhu,ale doktor říkal,že to je normální a v 99.9% to zmizí a všechno bude v pořádku🙂Hlavně buď v klidu a užívej si mimi v bříšku.

hadruska
6. bře 2023

Mina mela cystu pres pul hlavy a uz behem tydne to temer vymizelo.Je to proste obdobi,kdy se ten mozek vyviji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru