Používáme cookies. Více informací zde. OK

Divné hodnoty při ogtt. Měla jste to nějaká z vás podobně? Co z toho bylo?

Jsem těhotnáTěhotenská cukrovkaDruhý trimestrCukrovka
nazka
9. říj 2019

Chtěla jsem se Vás zeptat, jestli máte někdo podobnou zkušenost a jak to pak dopadlo..
Byla jsem na ogtt a hodnoty mi vyšly na lačno 5,2. Po vypití roztoku 6,8 a po 2 hodinách 6. Ano vím, že v testu se pro 5,2 nemělo pokračovat. Tuhle hodnotu jsem se dozvěděla až s výsledky.
S doktorem jsem domluvená na dalším odběru na lačno, ogtt už znovu ne. Říkal, že je to velmi podezřelé celé. Před 3 roky jsem měla ogtt ukázkové :4,5 a po vypití 8 a po 2 hodinách 6.
Zajimalo by mne, jestli jste to měla některá podobné a co z toho vzniklo, zda cukrovka nebo ne.. Děkuji

werumka
9. říj 2019

@nazka Ahoj! Nebrala jsi nějaké léky, dodržena dobu lacneni? Na odběru jsi byla v laborce, nebo se krev odesilala až po dokončení testu? Takový výsledek muže byt a proto je potřeba zopakovat odběr lacne glykemie. V případě, ze bybxl opět nad limit, jedna se o cukrovku i navzdory dobrým hodnotám po zátěži. V případě, ze bude lacna ok, pak dal sledovani není potřeba. Je ale důležité, zda ogtt proběhl správně.

zuzajulie
9. říj 2019

I kdyby to ted vyslo dobre, tyto hodnoty obecne vypovidaji o tom, ze do budoucna je zvysene riziko cukrovky tak jako tak a je potreba upravit zivotni styl.

nazka
autor
9. říj 2019

@werumka gynekolog mi řekl, že jsem byla ve špatné laborce, že jsem měla jít do nemocnice.. Ale kdo to věděl? Brali mi vše ze žíly a lacneni jsem dodržela. Léky jsem měla naposledy v 10 večer a netuším, zda něco ovlivní.. Vasocardin na tlak a magnesium a anopyrin..

pathan
9. říj 2019

@nazka Byla jsem v rámci preventivních prohlídek v zaměstnaní asi 10x na odběrech na lačno jako.netěhotná a jen asi dvakrát jsem měla hladinu glulozy pod 5,1. Ta hladina, po které se už nepokračuje, je stanovená uměle, na základě nějakých zkušeností a vůbec neznamená, že je něco špatně. Pro netěhotné je norma na lačno do 5,9 mimochodem. Výsledky tudíž nejsou vůbec divné, prostě cukrovku nemáš.

werumka
9. říj 2019

@nazka To jsi nemohla vědět... Zkontroluj ještě, jestli ten test odpovídal tomuhle popisu (kromě toho pozdního vyhodnocení lačné glykémie): https://www.tehotenskacukrovka.cz/jak-se-zjistu...
Pokud ano, tak opravdu postačí jen další odběr lačné glykémie, jak říkal dr. Klidně na to počkej až do nějakého 26.-27. týdne, to už by případná vzestup byl vidět víc. Pokud bude glykémie na lačno v normě, tak to můžeš hodit za hlavu 🙂

werumka
9. říj 2019

@pathan Glykémie v těhotenství vlivem hormonů klesá. Proto je u žen, které mají mimo těhotenství glykémii třeba 5,5, pak patrný pokles třeba na 4,8. Mimo těhotenství je norma do 5,6, jakmile je opakovaně stejná nebo vyšší, je třeba provést kontrolní ogtt.

Sem začni psát odpověď...

Odešli

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru