Do Chorvatska v 31. týdnu těhotenství, máte zkušenost?

frankie
19. kvě 2015

Máme zamlvenou dovolenou v Chorvatsku a já v té době budu 31.-33. týden těhotná. Doktor říká, že v pohodě můžu odcestovat, když těhotenství probíhá normálně ( je to moje třetí) předchozí těhotenství jsem také neměla žádné problém. S pojištěním je taky už problém. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá zkušenost s vycestovánm v tak vysokém stupni těhotenství?

misar91
20. kvě 2015

tyjo tak na to bych už byla opartná.taky jsem měla naprosto bezproblémové těhotenství a jednou v noci tvrdnutí břicha po 2min a otevřená na 3 prsty.byla jsem 34tt....je to podle uvážení ale já bych tu dovču možná oželela,už jenom kvůli té dlouhé cestě...

marketnieuw
20. kvě 2015

a pojedeme autem nebo poletite? me by mozna spis obtezovala dlouha cesta autem, ale jinak bych problem nemela. Nechapu, jaky problem je s pojistenim - Chorvatsko je v EU, pripadna neodkladna zdravotni pece je zdarma!

ja jsem ve 26tt byla na dovolene v Dominikanske republice 🙂

maki73
20. kvě 2015

Já se vrátila z dovolené v neděli a jsem 34tt, byli jsme sice jen v Maďarsku v termálech, ale ono je to ve výsledku jedno, je to EU, takže bych neviděla problém, asi hodně podle té cesty, jestli letecky, nebo autem, jak přesně daleko jedete, přeci jen u Chorvatska může být rozdíl dost velký, pokud jedete až na jih...také jsem se už nebála cestovat, protože je to 2. těhu, člověk už tak nějak ví, do čeho jde, takže kdyby náhodou, tak jediný problém je pak s papírováním a vyřizováním občanství, dítě totiž dostává automaticky občanství státu, ve kterém se narodí a pak si musíte z5 žádat o vyřízení u nás...

estrellita
20. kvě 2015

Ja bych nejela a to kvuli pojisteni,ktere pojistovny hradi jen do 28 tt nejpozdeji (zjistivala jsem to kvuli dovolene). Pokud by bylo potreba osetreni kvuli tehotenstvi,nebo predcasny porod,vse by sis musela hradit sama,pojistovna by ti to neuhradila.
Neodkladna pece typu chripka,zlomena noha je neco jineho,ale na tehotenstvi sevto nevztahuje. Predstava hrazeni porodu,inkubatoru v pripade predcasne narozeneho ditete a hospitalizace,to bude pekna palka.
Bud bych ozelela,nebo o mesic posunula

naomi6
20. kvě 2015

Já bych nejela, může se stát cokoli, i když jste měla předchozí těhotenství v pohodě. Záleží na vás, jak se cítíte. Já bych to riziko nechtěla podstoupit. Držím moc palce 😉

katcha21
20. kvě 2015

Já byla v 34tt v Chorvatsku, na Korčule což je dost daleko. Jeli jsme trajektem a všechno v pohodě 😉 Vyslechla jsem si od pár lidí, že jsem blázen a nezodpovědná a já nevim co. Ale domů jsem dojela 2v1 a pak ještě dlouhých 6 týdnů čekala na porod 😉 A dovču jsem si nááramně užila 😵

barinkas
22. kvě 2015

já bych jela 🙂 byli jsme v Chorvatsku v druhé polovině června, termín jsem měla ke konci července. Cesta autem v pohodě, nějak mi to nevadilo, jen jsme možná častěji stáli na WC 😀 ale jinak paráda... Cítila jsem se dobře, tak nějak nevím, proč nejet... Dr. mi to taky schválila, ona sama byla na kanárech, když čekala dvojčata, tudíž měla pochopení 🙂. Takže pokud Ti to to lékař schválil, jeď...

sarriku
22. kvě 2015

Já jsem jela v 29.týdnu na dovču do letoviska nedaleko Splitu. Nechala jsem se pojistit a pozjišťovali jsme si, že poblíž je i nemocnice pro předčasně narozený mimča, takže jsem se nebála. Cítila jsem se výborně, doktorka mi dala zelenou, tak proč nevyrazit.
Cesta trvala dlouhých 21 hodin, trochu mi natekly nárty (poprvé), ale pak už vše probíhalo jak mělo.
Počasí lehce pod mrakem, přesně jak mi to vyhovovalo.
Nechci ti radit abys jela, protože stát se může cokoli, ale já sama za sebe bych jela znovu🙂 Bylo to moc super a od té doby jsem začala i pěkně přibírat.