Do kdy vám trvaly nevolnosti? V 15. týdnu těh. zvracím

larunnka
8. čer 2007

Holky, zdravím vás, chtěla jsem se zeptat, do kdy vám trvali těhu nevolnosti? Mě ze začátku minimálně a ted v 15 tt, skoro denně zvracím a ne jednou, nejedná se mi o mě, ale o miminka, aby se jim nestalo.

marinka
8. čer 2007

larunnko neboj, je to normální.. Já jsem měla nevolnosti se zvracením asi do 14 tt, pak asi to bylo asi 14 dní v pohodě a v 16 tt se zvracení znova vrátilo, i když už to nebylo takové hrozné jako na začátku těhu.. Teď ještě taky občas zvracím, nebo je mi šoufl, ale jen tak 1x za 14 dní. Ono se to ustálí, miminku to ublížit nemůže, pokud bys teda nevyzvracela každé jídlo a nehubla jsi. Pak by jsi to měla říct doktorce a ona by ti dala čípky.

larunnka
autor
8. čer 2007

Marinko, tak se zase setkáváme 😉
Díky za uklidnění, nehubnu mám dvě kila nahoře a dopolední jídlo ve mě nezůstává vůbec, ale odpoledne se to už lepší, držím si vždy bříško, abych malým nějak neublížila, ale i tak mám strach, sama to dobře znáš, ještě když jsme k nim přišli takovou cestou, vid?
Díky za uklidnění 😉

tvarohacek
8. čer 2007

ahoj, mě se nevolnosti teď v druhém trimestru také asi po několika dnech klidu vrátily. Ne už v plné intenzitě, nezvracím, ale stačí si jen představit jídlo a není to nic moc.

anney
8. čer 2007

Ahojík,
mě trvaly nevolnosti asi do 12 tt.No bylo to docela ee, každý ráno jsem opravdu házela kačenu.Ale pak to pomalu ustupovalo.Později se mi objevila nevolnost , jen velmi zřídka. 😅

hanik
8. čer 2007

larunnka, ja jsem zadny nevolnosti nemela a doufam, ze ani nebudu mit. 😉 ..ale mam kamaradku, ktera rikala, ze u prvniho mimca to bylo jak dle knizky, do 12tt a pak klid, ale u druhyho prozvracela 9 mesicu....az do porodu 😖
takze kazdej jsme nejakej a rozhodne si nemyslim, ze by to na mimco melo nejakej vliv ..pokud samozrejme nejaka strava v tobe zustane. 😉

marinka
8. čer 2007

larunko, to máš pravdu 😉 Ale miminkům to opravdu ublížit nemůže, jedna moje známá prozvracela celé těhu až do porodu a mimísek byl v pohodě. Horší by bylo, kdybys hubla a neměla jsi dostatek vitamínů a minerálů.. Já když jsem zvracela, tak taky vždycky dopoledne. Snaž se tedy dopoledne jíst jenom takovou lehčí stravu a doháněj to v druhé půlce dne. Pohlaď za mně bříško 🙂

larunnka
autor
8. čer 2007

já jsem holky právě začala pouze u nevolností, což byla paráda, ale ted pravidelně zvracím, dopoledne neudržím nic, ale jíst musím protože mi je slabo z hladu.

bielanevesta
8. čer 2007

Ahojky. Ja som nemala nevolnosti ako také, nezvracala som. Ale bolo mi celý deń hrozne zle a nemohla som poriadne jesť a veľa pachov mi obracalo žalúdok. V prvých týždňoch som zhodila 4 kg. Toto trvalo asi do 15 tt. Potom ma to akoby zo dňa na deň prešlo. A od ledna som pribrala 18 kg tak mi zachutilo. Tak sa neboj nič, aj teba to určite prejde 😵

anney
8. čer 2007

Jio, jinak jsem někde četla, že to že těhotenství provázejí nevolnosti je vlastně dobře.Prý to ukazuje na správný vývoj miminka.Takže se ničeho neboj.Mě pomáhal těhu čaj.Pila jsem ho 2x denně a bylo mi po něm vždycky lépe!!! 😀

kotatko
8. čer 2007

larunnko, hlavně si dávej pozor na dehydrataci. Zkoušej třeba cucat led. Bude se ti kostávat voda po kapkách a zklidní to žaludek. V největších krizích někdy pomáhá i zmrzlá cocacola. Já jsem v těch vedrech loni10-12tt strávila v porodnici na infuzích - právě kvůli nedostatku tekutin. Úplný klid od nevolností jsem měla až od 16 týdne. Taky se určitě dočkáš 🙂

larunnka
autor
8. čer 2007

bielanevesta, tak to je ještě dobrý co mám já, nevolnosti celý den, to musí být katastrofa 😨

anney, jé díky, tak já budu štastná, až mi vrkly slzy do očí 😉 , díky, já těhu čaj nemůžu, protože mi je po něm taky na zvracení, ale piju dostatečně, at nejsme dehydrovaný

marinka
8. čer 2007

To je pravda, když mamina zvrací, má mnohem nižší riziko potratu a dalších problémů 😉

skate
8. čer 2007

Ahojte, já jsem zvracela do 19tt, docela krize. Občas mi pomohlo lízat zázvorová lízátka z lékárny. Název si už nevzpomenu, ale v lékárně určitě poradí. Larunko, vydrž!

noelka
8. čer 2007

Ahoj, tak já prozvracela zhruba první polovinu těhotenství. Nejhorší to bylo, když jsem zvracela 10x během 4 hodin - radši nevzpomínat. V té době jsem zhubla přes pět kilo - dr. mě chtěl poslat do nemocnice, ale já to odmítla - doma to bylo lepší. Postupně se to upravilo - a teď už si na to ani pomalu nevzpomenu. Jinak mimčo je úplně v pohodě, tak se neboj. Měla jsem taky strach, aby nějak nestrádalo (aspoň jsem se snažila brát vitamíny) - dost dlouho jsem totiž byla živá jen z celozr. rohlíku a pár piškotů 😅

noelka
8. čer 2007

Jo a čípky mi vůbec nepomáhaly - spíš to zhoršovaly 😠

ajulek
8. čer 2007

ahoj já jsem ve 20.t a stále mám ranní nevolnosti.Dopoledne je úplně krizové zvracím ale jen ráno,ale pak je mi šoufl.Teď vtěch vedrech je mi ještě hůř.Doufám že to přejde abych si těhotenství mohla užívat.

elucinka
8. čer 2007

Ahoj, já jsem naštěstí zvracela jen mezi 7-12 týdnem, ale bylo mi hodně zle...pak najednou jak když utne a až doteď se to nevrátilo, tak doufám, že už budu mít pokoj až do porodu. Dokonce ani žáha mě nepálí.

larunnka
autor
8. čer 2007

Skate: jojo, lízátka mám taky, trošku to pomáhá, ale někdy i tak....musím to vydžet jsou na mě dvě, tak doufám, že to není vzpoura 😎

noelka: taky baštím vitamínky, at je aspon trošku dopuju 😉

ajulek: tak to jsi chudák, já se modlím, že to brzy skončí 😉 a ještě 5 týdnů, bože néé 😖 😀

elly
9. čer 2007

Tak ja byla jedna z tech stastnejsich...me zacali nevolnosti v 7tt a po dvou tydnech byli pryc. 😉

hackermartinka
9. čer 2007

Ahoj, tak já zas byla jedna z těch méně šťastnějších....zle mi bylo celých prvních 5 měsíců. Zvracela jsem jak ráno, tak i přes den...někdy, když jsem nezvracela, tak mi bylo celý den jen "zle".Nemohla jsem nic jíst.Strašně jsem zhubla (10 kg) Teď jsme ve 33.týdnu,už je mi líp, ale s těma kilama ....zatim mám pořád o 7 kilo míň. Přibírám zhruba půl kila za 3 týdny. Snad je ale vše vpořádku.Aspoň mi neotékají nohy.🙂)

larunnka
autor
10. čer 2007

Tak to jsi chuděra s tou váhou, ale má to i pozitiva, miminku to snad nevadí, hlavně at nejsi zesláblá 😉

jaul
10. čer 2007

A jak to holky resite na verejnosti? Doma to jeste jde, ale venku? 😝 Ja nejsem zatim tehule, ale bylo mi pred tydnem tak spatne (asi migrena nebo pater), ze jsem zvracela 2 dny, pritom jsem nemela uz co ☹ a bricho jsem pak mela tak namozeny a tak bolelo, ze jestli tohle prijde v tehu, tak teda nevim.. uff blee!

zuuu
10. čer 2007

ahoj holky,
moje známá prozvracela celé těhu a zhubla celkem 12 kilo. Mohla jíst jenom jablka a gervais sýr... a holčička se jí narodila 3,3 kila a úplně v pořádku. Tak taky všem držím palečky... 🙂

smoulinda
10. čer 2007

Ahojík,
tak já jsem zvracela asi do konce 7. měsíce a přitom pořád kynu, že to ani není možný 😝

sisstin
10. čer 2007

cca do 12-13 týdne 😕

reruna
12. čer 2007

Od 7 tt do 14 tt. Ale zvracela jsem jenom 2X-3X za týden. moje sestřenice zvracea 7X denně a musela ležet týden v nemocnici na kapačkách.

bambulik
12. čer 2007

Jsem v 7tt a dnes poprvé u oběda se mi pěkně zvedl kufřík...

andrea73
12. čer 2007

Tak holky já začala zvracet začátkem 4 měsíce a zkončila jsem začátkem 7 měsíce...pravidelně každé ráno. Stačilo jen otevřít ledničku, ucítět pach třeba salámu, nebo paštiky a už jsem letěla objímat mísu 😝 . No ještě že je to už za mnou. 🙂

akcul
12. čer 2007

Ahoj holky,
tak mě trápily nevolnosti do 5. měsíce. Ze začátku to bylo hrozný - zvracela jsem skoro každou hodinu. Udržela jsem v sobě jen suchej rohlík. Pak to pozvolna přešlo a v 8. měsíci se mi nevolnosti opět vrátili, tentokrát už jen ranní. A ty trvaly až do porodu. 😒

bambulik
12. čer 2007

Ty brďo, co mě to čeká? Ikdyž každá má ten průběh jinej.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru