Dvojčátka v 18. tt měřily jen 11,2 cm

sorini2
12. bře 2011

ahojky chtěla jsem se zeptat na pár otázek o dvojčátkách
docela mě zaskočila poslední kontrola u dr. když měřil miminka tak jsem čekala na 18tt trochu větší délku, ale máme jen 11,2cm byli jste na tom někdo podobně..ale jinak byli strašně živý, ručičkama i o nožičkama pořád něco vysvětlovali, asi sobě navzájem... zase na nás koukají🙂
a dále bych se chtěla zeptat jak jste na tom s pohyby dvojčátek, někdy mám silné a někdy slabé. děkuji

zuzana.79
12. bře 2011

Ahojky, vůbec se pohyby nestresuj! Já jsem je začala cítit až ve 22tt a pak jsem trpěla tím, že cítím jen jednoho a tak jsem byla pečená vařená u doktora a ten mi chudák vždycky udělal UTZ a řekl, že jsou v pohodě 🙂 .. Ale je dost možný, že je budeš cítit daleko míň, než kamarádky, které čekají jen jedno! Jak tam mají málo místa, tak si nemůžou moc "vyskakovat" 😉
A co se délky týče, tak myslím, že takhle malé se ještě neměří, ne? A pokud ano, tak je to délka bez nožiček (Od hlavičky ke kostrči a to je naprosto v normě (17-18tt je 11 - 14cm 😉 )
Hezké těhulkování Ti přeju!! 😉

zuzau2
12. bře 2011

Ahojky, já cítila pohyby až někdy kolem 23tt-24tt a jak píše Zuzka nade mnou, jedna se hýbala o dost víc a druhá skoro vůbec.....je to teď znát i na povaze 🙂..ta co se hodně hýbala a kopala je mnohem živější, ta druhá naopak kliďas 🙂
S měřením taky nemám zkušenost nebo už si to možná nepamatuju, takže neporadím.
Hodně zdravíčka 🙂)))

latvia
12. bře 2011
luzza
12. bře 2011

v 18.týdnu silné pohyby?? 😨 😨 😕 😕 🤐

ivasad.
12. bře 2011

U dětí se měří tzv. temeno-kostrční délka, tzn. od hlavičky po zadeček, takže se ti míry mohou zdát malé. A k pohybům - v 18tt je normální i to, pokud prvorodička ještě žádné pohyby necítí 😉

iva345
23. črc 2013

já jsem taky v 18. tt. a mám v břichu Saigon:D melou se tam o 106:D jinak se měří od temene k prdelce🙂 tak je to normální 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru