Hlavička nízko posazená v pánvi ve 25tt, mám mít obavy?

nniikkiinnaa1
9. zář 2012

ahoj, má někdo z Vás zkušenost s nízkou posazenou hlavičkou v pánvi. Mám mít obavy, nebo se to stává... Je to ještě hrozně brzo, tak mám spíš odpočívat a polehávat.
Vnější hrdlo je trochu povolené, vnitřní naštěstí ne.
Díky

camelinka
9. zář 2012

@nniikkiinnaa1 ahoj, zkusenost nemam,ale kdyby bylo neco v neporadku, tak ti to doktor rekne 😉

nniikkiinnaa1
autor
9. zář 2012

taky si říkám, že by si mě tam nechali, kdyby něco...nebo řekl...ale vystrašilo mě to ...🙂 díky

2hanah
9. zář 2012

Mně se to stalo taky, asi ve 27.tt a doktor mi nakázal ležet s podloženou pánví, aby byla výš než zbytek těla, třaba polštářem a odpočívat hodně, pak se to trochu zpravilo a mimčo vycestovalo zase trochu nahoru. Malý se narodil 34+2, ale měla jsem zkaženou plodovku, takže těžko říct, čím to bylo, ale určitě bych ležela, je to dost brzo, ať nic neriskujete. Malý byl a je naštěstí úplně v pořádku, v inkubátoru jen 5 dní a dvanáctý den jsme šli domů, byl už téměř donošený, ale neriskovala bych to, nevíte, co se může stát, a pak si to vyčítat...

slundo
10. zář 2012

Mám stejnou zkušenost, vlivem toho tlaku se mi zkracoval čípek - takže magnézko, klid, co nejvíce ležet a bylo to v pohodě. ale nepodceňovat, odpočívat , domácí páce nechat na jiných, ležet co nejvíce....opravdu to zabíra. Jinak se omlouvám za strohost, ale psalo se to tu už několikrát, tak proto. Ale neboj, není se potřeba strachovat předem, určitě to bude dobrý ;)

scvrcek
10. zář 2012

měla jsem to samé, vnější hrdlo otevřené a postupně se čípek zkracoval, hlavička naléhala...od 25.tt jsem doma ležela, od 28.tt tři týdny na kapačkách, potom až do 36.tt jsem ležela doma - opravdu ležela, nesedět, nechodit, jen na wc a na jídlo....bylo to psycho, počítat každý den, ale nakonec jsem ve 36.tt mohla začít normálně fungovat, porod už by tolik nevadil, a světe div se, donosila jsem do termínu, teda tři dny před termínem jsem porodila 😀 hlavu vzhůru, takových nás tam bylo spousta....ale raději se opravdu co nejvíc šetři, záleží, jak nález bude postupovat - zkacování a otevírání čípku, podle toho ti doktor řekne, co dál...

nniikkiinnaa1
autor
10. zář 2012

Děkuji za odpovědi ! Jdu příští týden na kontrolu a na UZ, tak snad to bude OK, snažím se odpočívat ale nebaví mě ležet a nic nedělat 🙂
ale co bych pro mimi neudělala 😉

tvarlula
11. zář 2012

Ahoj,jsem v 37 tt.a mam ten samí problem.Pravdepodobne jses štíhlá,že?Doktor mi řek že je to problem štíhlych drobnych žen,nema tam tolik mista na otoceni takze zustane tak.Neni to zadny problem..naopak,je pripravene k porodu a horsi by bylo kdyby to bylo naopak.

tvarlula
11. zář 2012

Jinak ja už mam malou otočenou asi od 4.měsíce.

mamacita2
13. zář 2012

Bohužel s tvým problémem ti neporadím, nic takového jsem neměla ani u jednoho těhu, zatím... zato nyní zápolím s placentou položenou nízko ☹

romantika
4. led 2013

Jestli jeste poradim tak ja to tak mela, protoze se mi mimi uchytilo pri oplodneni az u cipku i placentu jsem mela dlouho vcestnou a tu hlavicku tam mela proste od zacatku az do konce. Nevim jestli k tomu i neprispelo ze mam pricne uzkou panev a hlavne prdolka se do te pupecni snury od placenty dole zamotala a uz se ani nemohla otocit.
Mne se to hodne i projevovalo tuhnutim bricha uz od snad 5 tt i od te placenty. Placenta se casem vytahla nahoru ale hlavicka zustala. doporucuji posilovani panevniho dna, kocici hrbety apod.. aby ti mala nejak nesikovne netlacila na mocak apod..

burdka
8. led 2013

Ahojky,já měla ve 20tt taky hlavičku nízko v pánvi.Nic semnou nedělali, a asi po měsíci mi začal padat čípek,a začala jsem se otvírat až tak, že jsem měla čípek jen necelé 3cm. Nevím,myslím,že už tehdy v tom 20tt mi mělo být doporučeno klidového režimu,ale nebylo...

veronikadob
18. led 2013

Můj malý měl hlavičku doslova nacpanou v malé pánvi od 28tt, hrozili mi předčasným porodem, nutili mě ležet hlavou dolů a jsem dnes 37+3 a vesele si chodím po světě a nic se k porodu nechystá 🙂 .Důležitá je cervikometrie, jak je dlouhý čípek, pokud je na 25mm můžeš být v klidu a pokud se necítíš špatně, není potřeba ležet.Pro víc info mrkni na www.porodnice.cz 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru