II. trimestr, málem jsem dnes omdlela v Kauflandu

partyzanka91
2. led 2014

ahojky tak jsem dnes měla takovou nečekanou a nemilou příhodu. Prostě jsme šli nakupovat s manželem do Kauflandu, jen takový menší nákup a máme to kousek od bytu takže jsem si s sebou ani nebral doklady, s tím že stejně budeme hned zpátky. No a když jsme stáli u pultu s pomazánkama tak to začalo. Já totiž nelibě nesu když čekám někde ve frontě a stojím na místě - pak začínám mít stavy že se mi začne motat hlava, zatmívat před očima a hučet v uších. No a zrovna to se mi dneska stalo u toho pultu. Opřela jsem se o nákupní košík a nejdnou jsem byla úplně bledá, nakonec mě tam podepřeli ještě další dvě paní já se trochu rozdýchala a pak mě manžel doved do lékárny k dr. Maxovi aby mi změřili tlak, byl mírně nižší ale žádná tragédie - první měření 120 na 62 a druhý 104 na 62. Tak jsem si dala sklenku vody, trochu polívky a vše bylo dobré už jsem to rozchodila a získala barvu. Ale opravdu to není poprvé a podobné věci se mi stávali i před těhu i když teď častěji. Stává se vám to taky někomu? Ale je to jen v případě že někde dlouho stojím a je to v místnosti (nikdy ne venku), pokud chodím a nebo se otáčím či jinak pohybuju tak mi to nevadí, jen se to stává při tom stání když si nemůžete sednout a ani nijak moc chodit a tak. Může to být nedostatkem železa?
Jinak jedna z těhc paní co mě pomáhali podpírat byla zdravotnice a říkala pak manželovi že se jí nelíbí jak jsem hubená a bledá, abych prý donosila.

sonik05
5. led 2014

@partyzanka91 Tak kaufland je asi nějakej začarovanej. Já když byla v 10.tt, tak jsem tam ve frontě u pokladen normálně zkolabovala a probrala jsem se čelem na dlažbě. Cestou k zemi jsem to asi vzala ksichtíkem o zábradlí, co tam mají, protože jsem měla namodralej nos a moncl u oka.
Lidé u pokladny mě tam nějak posbírali a paní z Kauflandu mě odvedla bokem a trvala na tom, že musí zavolat záchranku. Byla jsem tam totiž sama a manželovi jsem se nedovolala, protože byl na tenise.
Od té doby ten obchod nějak nemusím 😀

verundice
13. kvě 2014

Ahoj holky omdlivaci. Taky se mi to stalo v metru - pred očima černo, studeny pot...no hruza.presne jak pisete - v uzavrenych prostorach, v mhd. Mate na to nejakou fintu jak tomu predejit preventivne? V brzke dobe me ceka postavani pred oltarem a tam bych sebou opravdu nerada svihla!🙂 zatim jsem vymyslela jen napit se pred tim coly

lerda
13. kvě 2014

Ahojky, na omdlívání mi kromě coly ještě pomáhaly takové ty bombonky z hroznového cukru.. 😉

lucil
20. kvě 2014

Ahojky, já jsem na omdlívání nikdy netrpívala až nyní mívám prekolapsové stavy zhruba od 2 trimestru( motání hlavy, neklid, zatmívání před očima, slabost). Bohužel se mi to nestává pouze v MHD nebo v uzavřených prostorech s více lidmi, ale i venku a obrubníky znám už celkem dokonale 🙂. Doktorka mi doporučila nosit sebou láhev s nějakou tekutinou a vždy naráz co nejvíce tekutin vypít. Prý se stává celkem často, že se u těhotných "zcentralizuje" tlak kolem mimi. Mě osobně také velice pomáhá popíjení především coly, ale i dalších slazených nápojů....

partyzanka91
autor
29. kvě 2014

@lucil tak u mě to mělo opačný efekt s rostoucím stářím těhu se omdlívání vytrácívalo, třetí trim. byl na tohle v pohodě (oni to bohatě nahradily jiné radůstky - otoky nohou, hemoridy, strašný tlak na orgány, taky jak by ne s přes tři kila velkou holčičkou v tak malém bříšku). Teď se mi dělá zle po císaři ale to je tím že mám nízký krevní obraz, jsem anemická a jsem po operaci.

cervenakarkulka
18. čer 2014

@lucil ahoj, mam to uplne stejne. nemam problem zkolabovat v restauraci, kde jsem v klidu sedela a popijela colu. nebo dnes u zubarky v kresle. Je mi to strasne trapny, ale radsi se hned ozvu, ze to na me jde, a lidi se mi snazi pomoct. Kdyby jsi mela jeste nejaky triky napady jak na to, dej mi vedet. Pritel me uz nikam nechce poustet a mam zakazano kamkoliv chodit sama. coz je dost na palici, jelikoz je od rana do vecera v praci.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru