II. trimestr, málem jsem dnes omdlela v Kauflandu

partyzanka91
2. led 2014

ahojky tak jsem dnes měla takovou nečekanou a nemilou příhodu. Prostě jsme šli nakupovat s manželem do Kauflandu, jen takový menší nákup a máme to kousek od bytu takže jsem si s sebou ani nebral doklady, s tím že stejně budeme hned zpátky. No a když jsme stáli u pultu s pomazánkama tak to začalo. Já totiž nelibě nesu když čekám někde ve frontě a stojím na místě - pak začínám mít stavy že se mi začne motat hlava, zatmívat před očima a hučet v uších. No a zrovna to se mi dneska stalo u toho pultu. Opřela jsem se o nákupní košík a nejdnou jsem byla úplně bledá, nakonec mě tam podepřeli ještě další dvě paní já se trochu rozdýchala a pak mě manžel doved do lékárny k dr. Maxovi aby mi změřili tlak, byl mírně nižší ale žádná tragédie - první měření 120 na 62 a druhý 104 na 62. Tak jsem si dala sklenku vody, trochu polívky a vše bylo dobré už jsem to rozchodila a získala barvu. Ale opravdu to není poprvé a podobné věci se mi stávali i před těhu i když teď častěji. Stává se vám to taky někomu? Ale je to jen v případě že někde dlouho stojím a je to v místnosti (nikdy ne venku), pokud chodím a nebo se otáčím či jinak pohybuju tak mi to nevadí, jen se to stává při tom stání když si nemůžete sednout a ani nijak moc chodit a tak. Může to být nedostatkem železa?
Jinak jedna z těhc paní co mě pomáhali podpírat byla zdravotnice a říkala pak manželovi že se jí nelíbí jak jsem hubená a bledá, abych prý donosila.

sisstin
2. led 2014

@partyzanka91 mně se to stalo v těhu ve 20tt. Byla jsem s kamarádkou v Carrefouru, bylo dost teplo, okolo 30 stupnů. A ona platila a já najednou cejtila, že mám tmu před očima a říkám ji "já asi omdlim" a pak už si jenom pamatuju, jak mě sbíraj s prodavačkou ze země. Ale kámoška mě už tak nějak držela, jak jsem jí to řekla, tak jsem si jakoby jen tak sedla na zem, ona mě zbrzdila 😝 v těhu podle mě normoš, prostě změna tlaku 😉

zlatelevizeedna
2. led 2014

Mně se to stává celkem běžně i jako netěhotné, mám to z nízkého krevního tlaku. Už jsem spadla v obchodě, na poště, na ulici. Základní pravidlo zní: jakmile cítím, že omdlím, sednu si kamkoliv, klidně na zem, protože už jsem se jednou řádně při pádu otloukla.

nellisek
2. led 2014

mě se to stává taky, těhu nejsem. Začne mi hučet v uších,klepu se, musím vyletět z obchodu a pak to přejde. Nevím z čeho to je.

mysicka_lb
2. led 2014

Ahojky, mně se to stávalo už v dětství. Vždy hučení v hlavě, přestávám pomalu vidět a slyšet..... V tu ránu vím, že si musím okamžitě lehnout, sednout nebo alespoň dřepnout, jinak bych omdlela. Díky tomu, že okamžitě zareaguju, jsem skutečně omdlela jen dvakrát v životě, ale těchto příhod jsem měla xy. Jako těhotná jsem k tomu asi ještě náchylnější, ale protože se bojím spadnout kvůli malému, dávám si majzla. V tom Kauflandu bych prostě udělala to, že bych si okamžitě dřepla na podlahu, ať na mě třeba lidi koukají jako na blbce, to je jedno.

vera_vila
2. led 2014

Také se mi to stávalo, poměrně často, "sekla" jsem s sebou takhle málem v CAčku, stála jsem frontu u pokladny a to už se mi začalo navalovat a jak jsem platila kartou, tak při zadávání PIN se mi zatmělo, jak mi bylo těžko a cítila, že to asi neustojím, tak jsem jenom řekla, že je mi strašně zle a paní mi hned přistrčila židli, abych se posadila a hned mi dávali napít vody a jak jsem se trochu zmátořila, tak mě paní prodavačka vzala k nim dozadu, narvala do mě ještě půl litru vody a zmrzlinu a pustila na mě kyslík... Myslím, že v těhu a v takových místech je to poměrně častý jev... Nevím, jestli to může být nedostatkem železa, já jsem brala železo potom až těsně na konci těhu... Každopádně doporučuju pokud možno se vyhýbat "přehřátým" a přelidněným prostorům a pokud možno nechodit sama a držet se v místech, kde je možné si sednout, když na tebe přijde slabost... Jinak se mi to stávalo i když jsem těhu nebyla a spíš to bude nízkým tlakem, pokud na něj "trpíš", já teda ano a jak někde chvíli dýl stojím na místě, tak na mě přijde slabost, začne se mi navalovat horko, brnět ve spáncích, motat hlava, těžce dýchám a taky už si preventivně radši sedám, protože už se mi taky stalo, že jsem si pěkně nabila...

evulinkab
2. led 2014

@partyzanka91 Také s tím mám zkušenosti a řekla bych, že nedostatek železa s tím nemá co do činění(já totiž nedostatkem železa trpím pořad a to v takové míře, že už mi kleslo dvakrát v živote temeř na nulu a já málem přišla o vlasy-díky tomu)...Mně se taky dělá takhle zle v obchoďákách a přesně taky tak-když stojím např. u pokladny.A vytvořila jsem si z toho už takové trauma, že jakmile jdu do obchodu, tak už s tím i tak nejak počítám, že se mi to stane..že budu mit stavy na omdlení.Většinou to musím rozdýchat, rozepnout si bundu, sundat např. šálu a napít.Vím, e se to stává hodne lidem, prý totiž i to umělé osvětlení nedělá jakoby dobře organismu, nekdo je na to hold citlivější.
Podle mě u tebe určite hraje svou roli i těhotenství.

jarkalada
2. led 2014

@partyzanka91 jj, taky se mi to stávalo i před těhu v a těhu jsem nebyla schopná doma ani oškrábat brambory nebo si ve stoje namazat rohlík. Musela jsem si kvůi tomu do kuchyně pořídit barovku 🙂) V obchodě jsem s sebou taky sekla, stihla jsem se teda na poslední vteřinu jakž takž svézt po stěně na podlahu, abych se úplně neskácela na zem. Taky jsem dělala hrdinku, že ještě tu minutu vydržím, než paní přede mnou zaplatí -a už mě sbírali 😝
Takže kdykoliv kdekoliv jsi a máš ty příznaky, co popisuješ, ihned sednout na zem a rozdýchat to. A určitě pravidelně jíst, nechodit hladová. Já takhle sedávala na obrubníkách celkem často 😝 😀
Mám nízký tlak i to železo dělá své

ivular
2. led 2014

Pokud nejde o organické příčiny (těhotenství, nízký tlak, anemie, apod.) bývají podobné záchvaty typické při mírné panické poruše. Já jsem tím trpěla asi půl roku - a přitom jsem žádné psych. potíže ani stresy neměla. Vždy v supermarketu nebo plném dopravním prostředku se mi začalo dělat zle od žaludku, bušilo srdce, myslela jsem, že omdlím😝 Stejně jako to samo přišlo, tak po tom půl roce to samo odeznělo.

mysicka_lb
2. led 2014

Holky, jak tu píšete o tom nedostatku železa...... Vy máte jen podezření na nedostatek železa, nebo vám skutečně někdo zjistil, že ho máte málo? Jsem totiž vegetariánka, takže se u mě dá předpokládat, že mám málo železa, ale nikdo mi bohužel nic nezjišťoval, takže mám teď trochu strach.....
@evulinkab Jakto, že trpíš takovým nedostatkem železa? Je to nějaká nemoc?

jarkalada
2. led 2014

@mysicka_lb jj, já to třeba vím dávno, už od školních let, že jsem anemická

muddledgirl
2. led 2014

@mysicka_lb Tak si kočko nech nabrat krev....já teda masíčko taky skoro nejim...no měla jsem asi
3x kuřecí za 3 měsíce...což tam železo zrovna taky není....... 😒

kocka5
3. led 2014

@partyzanka91 ježíš, jsi blázen ve čtvrtek jít do kaufu? 😀 To jsou akce a kupa důchodců. Já musím říct že mám problémy s osvětlením a vzduchu marketů..... je mi z toho už další dobu divně........ne na seknutí ........ ale rychle z nich mizím. Co tak slabší kávičku na tlak? Vím, že jako těhotná by kávu neměla, ale kámoška ji v těhu pila, protože sebou sekla několikrát doma a mudr. jí to doporučila.

jinajana
3. led 2014

@partyzanka91 Jo, normální stav. Tak jako ostatní, jak to cítím, dřepnu si, ať mám kdyžtak blízko k podlaze 😀 Jednou jedinkrát jsem si nechala šít šaty a sekla jsem sebou u švadleny, jak jsem tam tak stála a ona nekonečně dlouho špendlila. A to prosím mám u dr. tlak vždycky vysoký (jsem prostě případ). Jinak moudrá paní, rádoby možná zdravotnice, který ses zdála bledá a hubená, ať si tyhle kecy strčí za klobouk. O mimi přišlo plno zdravých a silných a naopak donosilo plno bledých a hubených 😉 Takže klídeček především!!!

dont_speak
3. led 2014

Mně se to stávalo ve vydýchaném prostoru, jednou právě v 16týdnu těhotenství v přeplněném metru. Udělali mi pro jistotu ten den v nemocnici rozbor krve a zjistili, že mám nedostatek draslíku.

nadja73
3. led 2014

men se to stalo v metru, taky vydychany prostor, stala jsem, nastesti jsem jela s manzelem, takze jsme hned vystoupili, ja si sedla na peron a za chvili to bylo OK. jela jsem nakontrolu a tam jsem taky tlak mela normalni. asi u nas, co mivame nizsi tlak i normalne se to kor muze stat v tehotenstvi.

ckei
3. led 2014

@partyzanka91 stávalo se mi to velmi často, ovšem s mým tlakem 80/50 se nebylo čemu divit....běžně jsem na náměstí obsedávala obrubníky, či podobná místa..když jsem cítila, že už je mi hodně nedobře, hned jsem hledala, kam můžu rychle zasednout.

pisisvori
3. led 2014

@partyzanka91 ano stává se mi to, když dlouho stojím a třeba jsem teď v zimě ještě oblečená...tlak mám normálně okolo 100/70, v těhu i 88/56. Jak už je tady napsáno co nejrychleji si dřepnout -sednout a nekoukat kde a co kdo řekne. Bohužel, když si nesednu opravdu hned při prvním náznaku už pak nemůžu třeba na poště stát dál i když to trochu přejde, protože po chvilce mám ten samý pocit znova. S dcerou jsem několikrát musela říct někomu v metru, aby mě pustil sednout přestože jsem ještě neměla vůbec žádné bříško.

lvicek2000
3. led 2014

A cukr máš v pořádku? Může to být i kolísáním jeho hladiny.

vanilkakapo
3. led 2014

Mně se přesně tohle stalo. Byla jsem v 19. tt, šli jsme s manželem jen na rychlý nákup dvě minuty od domu, tak jsem si nebrala mobil ani doklady... A samozřejmě u kasy omdlela. Před těhotenstvím se mi to nestalo, ale teď vím, že je to nižším tlakem a větší potřebou kyslíku, proto už ani nemůžu do obchoďáků, kde není žadný vzduch. A na tlak mi teď pomáhá, když si pravidelně dávám kávu nebo trošku coly, mám to i posvěcené od doktorů. A vždy u sebe mít dostatek pití, malou svačinku a hroznové cukry z lékárny! 😉

vendy01
3. led 2014

@partyzanka91 Stává se mi to také a především v obchoďáku při stání ve frontě 😝 Kolikrát jsem musela udělat jen rychlý nákup a zmizet nebo si dřepnout mezi regálama , vydýchat se a bylo to lepší..Třeba v masně jsem to stání ve frontě před Vánocema vzdala úplně. Většinou je to způsobené tlakem a celkově změnou v kardiovaskulárním systému v těhotenství. Já jsem od přírody omdlívací typ 😅 - vysoká, štíhlá, bledá 😀 Železem by to mohlo být také, zeptala bych se gyndaře..
Tady ještě článek... http://www.maminkam.cz/18-tyden-tehotenstvi.... Tady je to zrovna u 18tt, ale bojuju s tím už od začátku těhotenství...

veruunek
3. led 2014

Tak já jsem 11tt a mám to to samé, vadí mi i stání při vaření, při mazání rohlíku, hrůza. Ale hlavně mě třeba v půl čtvrté budí manžel, abych mu pomohla se svačinou do práce a já jak vstanu, nenapitá, s prázdným žaludkem, tak to je teda hrůza... Bohužel muž to nechápe, bere to jen jako výmluvu a mojí lenost 😒

arwen2010
3. led 2014

Já se vyvracím zásadně na poště 🙂 A to skoro pokaždé 😒 A u prvního těhu jsem vyloženě sebou flákla u MC Donalda - tehdy jsem na tom ujižděla 🙂 Byli z toho všeho všichni tak v šoku, že jsem dostala objednávku zadarmo a ještě mě manager odvezl domů 😀
@veruunek Ano to znám...Můj muž si taky myslí, že se vymlouvám. A občas se motám a nemusím ani stát klidně i když se dívám na TV se mi točí hlava....Oni když to pánové neznají tak to bohužel nechápou ☹

ninive211
3. led 2014

@veruunek Promiň, a to si jako muž neumí nachystat svačinu do práce sám? :-O My tedy vstáváme spolu ve stejnou dobu a je pravda, že mu také obědy chystám do krabičky a většinou i na svačinu mu strčím do ruky, ale to proto, že jinak by byl schopný třeba celý měsíc nevzít do pusy kousek ovoce, kdežto když to má na svačinu, sní to bez problémů (jen ho to prostě nenapadne). Ale když to nějak nestihnu nebo mám jinou práci, tak na otázku, co si může vzít, mu to vyjmenuju, co je uvařeno a co se musí spotřebovat třeba dříve a "nachystej si sám" - přece není prvňáček, ale dospělý chlap! Ale já nejsem těhotná a rozhodně to po mně on automaticky nevyžaduje, nedej bože, aby mě kvůli tomu budil o půl čtvrté ráno! To bych ho hnala!

laurital
3. led 2014

@veruunek Souhlasím s @ninive211. Ne ty, ale manžel je líný...Snad si proboha dospělý chlap umí namazat rohlík i bez asistence manželky, ne?Pastu zvládá vytlačit na kartáček sám nebo také potřebuje pomoc 😀?
Svačina se dá namazat večer a dát do lednice, pokud už je to pro něj jó problém.
Holky nedělejte si z chlapů další děti, protože až se vám narodí ty skutečné, budete chudáci a otroci domácnosti.A pamatujte, že starého psa novým kouskům nenaučíte.
Jinak obecná rada při slabosti-snažit se vyhýbat místům s vysokou koncentrací lidí, mít v kabelce vždy vodu a kousek něčeho k zakousnutí, třeba musli tyčinku apod.
@arwen2010 Kolikrát byl pan manžel těhotný, že naprosto jasně ví, že se jen vymlouváš 🙂?

ajinkafo
3. led 2014

Taky se mi to stává, mám to z nízkého tlaku. Ve frontě zásadně nestojím, ale přešlapuju na místě 🙂 V těhotenství se mi to stávalo častěji, vždycky, když jsem cítila slabost a motala se mi hlava, tak jsem někde sedla a čekala až to přejde..

evulinkab
3. led 2014

@mysicka_lb Není to nemoc, jen od doby, co jsem ve 13ti dostala menstruaci, kterou mám velmi dlouhou a silnou, tak jsem permanentně chudokrevná.Ale přišla jsem na to v 18letech, když mi najednou zničehonic začaly šíleně padat vlasy(doslova ze dne na den po chumáčích).Předtím jsem byla hodně unavená, nemohla jsem dýchat...až tohle me dohnalo k dr. a zjistili mi, že mám železo temeř na nule.Pak to bylo dobre a podruhé me to šílené padání zastihlo před rokem-opet jsem si to železo v krvi nehlídala, přehlížela unavu a až ztráta 1/3vlasu me opet dohnala k dr.Zase za to mohlo železo a velká chudokrevnost.Ted už si me ale doktorka hlídá a jednou za rok budu muset chodit na krev.

mysicka_lb
4. led 2014

@evulinkab No ty mě děsíš.... Ale ty nejsi vegetariánka, nebo ano?

@veruunek I kdybys nebyla těhotná a nedělalo se ti zle, dokonce i kdybys sama musela nebo chtěla vstávat v půl čtvrté ráno, by mi od tvého manžela přišlo sprosté, že po tobě chce, abys mu připravila svačinu. Takhle ani nemám slov..... Jsou dvě možnosti - buď to ten chlap skutečně neumí a nezvládá sám, nebo by to uměl moc dobře, ale nebude se přece snižovat k něčemu tak podřadnému, když na to má svoji služku. Opravdu nevím, která z těch možností je horší☹

skrecko
4. led 2014

@partyzanka91 mne sa to tiez stavalo, babo som donosila v pohode a po porode sa to uz neopakovalo 😉

veruunek
4. led 2014

Holky, klid :D Zase jsem nechtěla aby to vyznělo proti manželovi, měla jsem napsat, že jsme spolu vstávali vždycky, když já šla ráno do práce a tak. Prostě jsme si vzájemně pomáhali, aby ten druhý měl více času a nemusel se tak ráno honit, tedy bylo to oboustranné, Jen prostě teď, co jsem těhotná a na riziku, se mi to nehodí a požadovala jsem trochu empatie z jeho strany, tak ho zas tak nesuďte. Ani mě.

rituska88
5. led 2014

@partyzanka91 Já mám hodně nízký tlak i normálně, ale teď v těhu je to ještě horší. Není problém mi naměřit tlak 90/50. Zrovna den před Silvestrem jsem šla do obchodu, že koupím šunku na chlebíčky. Nic jiného jsem nepotřebovala, tak jsem si myslela, že z obchodu rychle vypadnu a za chvilku budu doma. Jenže podobný nápad mělo víc lidí a já tam stála ve frontě jenom kvůli pitomé šunce skoro čtvrt hodiny. Než jsem přišla na řadu, už jsem cítila jak blednu a modlila se, aby to prodavačka co nejrychleji nakrájela a já mohla vypadnout ven. Naštěstí jsem to stihla a neomdlela tam, i když už jsem měla namále. Honem jsem se dopotácela naproti přes cestu do práce, tam jsem si sedla, napila se, trošku najedla a bylo to dobré. Je dobré, když už to člověk o sobě ví, že má takové problémy, se radši příště vyhnout dlouhému stání ve frontě a nakoupit jít buď s někým nebo tím rovnou pověřit někoho jiného. Možná, až budeme mít větší břicha, tak budou mít lidi i trošku ohled a pustí nás před sebe, ale počítat s tím asi nemůžeme 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru