II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

eliska_v
13. kvě 2010

kami: A porodím na dálnici..... 😀 😀 😀 To bude mít hezké místo narození!! 😀 😀 😀

weri1
13. kvě 2010

je fakt zvláštní že tě tam zaregistrovali 😒

eliska_v
13. kvě 2010

weri: taky jsem se divila, ale mají tam zaregistrované už k porodu od 15.9.... 🙂 A mají plno 😝

kamikadze
13. kvě 2010

Eli, podle mne stejne budou malovat max tyden. To zvladnete, neboj. A kdyz tak zkuste tu vinohradskou, fakt pekna nemocnice.

eliska_v
13. kvě 2010

kami: Tak kdyžtak druhá varianta bude vinohradská ! 😉 Ale doufám, že to zvládneme! 😉

kamikadze
13. kvě 2010

Weri a ty rodis kde?

weri1
13. kvě 2010

taky v Podolí,proto jsem psala že se toho trochu bojím 🙂

elfka11
13. kvě 2010

Koukám,že porodnice v Praze,nemáte to holky jednoduché.

kamikadze
13. kvě 2010

Weri, chtela jsem napsat, ze se tam potkame, ale divam se na Tvuj termin a to asi tezko.

weri1
13. kvě 2010

kami: jedině že bych do září přenášela 😀 pak ti dám info co a jak

dexonka
13. kvě 2010

dobre dopoledne holky,dneska jsem mela fakt silenou noc,celou jsem ji prochrblala a kdyz uz jsem k ranu usnula,tak me dvakrat za sebou chytla takova krec do lytka,ze me to boli jeste ted......doufam ze vase noc byla o poznani lepsi🙂

weri: ta neschopenka je hodne smutna,ja mam z pul uvazku ale takhle malo teda nemam,uz se tesim na materskou ptz ta by se mi mela pocitat tak jak u prvniho ditete...

jinak s tema porodnicema v praze to je hruuuuza,system na nic..

weri1
13. kvě 2010

dex: já měla na papíře 8000 hrubýho,minimum,takže co bych chtěla,že jo. 😒

dexonka
13. kvě 2010

weri: takova almuzna,ten sef by potreboval pleskanec.........

weri1
13. kvě 2010

já tam nastoupila dobrovolně do té práce. Jinak jsem měla kolem 35 tis.

dexonka
13. kvě 2010

no je to ale pekne blby kdyz na papire mas pak jen minimum...

bilejboxer
13. kvě 2010

Ahoj těhulky 😀 😀 😀

Pěkný den všem.Tady je taky pěkná kosa 😖 😖
Tak jsem si byla zopakovat OGTT test,doufám,že výsledek bude v pořádku...konečně 😠 dávala jsem si večer a v noci velký pozor co piju..jím 😲
Málem jsem lekla hlady po testu......narvala jsem se k prasknutí...smaženka,kobliha,kafíčko,jablíčko... 😀 😀 😀

Elfka-nejhorší je oparvdu to,že každý na OSSZ tvrdí úúplně něco jiného.Já si tyhle věci zjišťovala postupně hodně dopředu,pže jsme se o miminko snažili 5 let......tak abych pak nekoukala vykuleně.Bohužel mi neporadil ani náš účetní,ani daňový poradce........musela jsme tam běhat osobně,číst jejich stránky,aby se fakt nestala chyba 😠
Když si podrobně pročteš tuhle stránku,najdeš tam kompletně vše potřebné,podrobné informace.
O zálohách na nemoc.pojištění,ale i o té možnosti si tu vyšší mateřskou poslední splátkou třeba doplatit.
Musí to vycházet v průměru na 1010 kč /na každý kalendářní měsíc za poslední rok.Prostě celkem 12 120 kč....spočítáš své zálohy a v posledním měsíci doplatíš jednou splátkou ten zbytek,do potřebné výše co Ti chybí.
Takže já doplácela 4 600 kč.....taky jsme prvních 14 dní doma zdarma,ale to je fuk.
Někomu to omlať o hlavu.....kor jestli je to Tvá známá...........
http://www.mesec.cz/clanky/ziskejte-maximalni-m...

dexonka
13. kvě 2010

boxer: nazdarek,jak to ze jsi byla znovu na tom testu,predstava ze ten hnus piju jeste jednou tak bych se po..........

weri1
13. kvě 2010

boxer: neumím si přdstavit že se o mimi snažíme tak dlouho,bych se zbláznila.Máš můj obdiv 🙂
já v červnu vysadila antikoncepci a v říjnu byla těhotná

bilejboxer
13. kvě 2010

Dexi,Weri-ahoooj 😎 😎 😎
Dex....byla jsem minulé pondělí a vyšla mi špatně hodnota první.......jsem v noci vypila půl litru šťávy a ještě nějak kolem 22.hodiny jedla hroznové víno 😖 tak to bylo doufám tím.Poslali mě tam z diabetologie,a´t si to zopáknu 😠
Dneska tam byla nuda.....žádná upovídaná těhulka.Minule jsme tam s holkama 2 hodiny prokecaly 😀 😀 😀 to to uteklo.
Tak jsme byla ráda ,za druhou šanci..........nechci dietůůůůůůůůůůůů bych umřela hladem 😅

Weri-to Vám to těhotenství krásně vyšlo 😝 taky jsme si to tak plánovali,ale život si dělá co chce.
Musela jsem na IVF,zkoušeli jsme i inseminace...bohužel jsem hned v začátku těhotenství už 2 x o miminko přišla,samovolně odešlo........Jediná zjištěná příčina malá...mám jeden vejcovod,ale jinak jsme oba naprosto v pořádku!!!
Pak máme oba identické trombofilní mutace,každý dvě.......no a tam je nejspíš zakopaný pes!!!Prvně si píchám injekce na ředění krve a budeme začínat pomalu 7.měsíc.
Nejhorší je,že je to dost neprostudovaný problém.....takže teď jezdím na kontrolu až do Prahy k Apolináři,k tomu největšímu odborníkovi na mutace u nás!!!!!!!!!!
Jsme tam vedená i k porodu,tak se třeba projedu do Prahy s malou...ale to se dost špatně plánuje,že 😝 😝 😝

bilejboxer
13. kvě 2010

Já ten sladkej blivajz dneska vypila na ex 😠 😠 😠
Jedna těhulka ho tam cumlala dobu...to by mě nakoplo ke zvracení 🤐

weri1
13. kvě 2010

já ho musela vypít do deseti minut,ale my jsme tu chuť neměli tak hroznou,
jo jo to vyšlo a to se mi i ty 4 měsíce zdály dlouhý

simka01
13. kvě 2010

.holky..ahoj..ja jdu na ty testy na cukrovku take...s tm napojem....ono se ma davat i den pred pozor,co se basti? Jinak mam tam byt mezi 6-7 ranni.....se picnu...mam na to 2 tydny...v pondeli jedeme do te Plzne kvuli tomu dychani....to bude taky neco....

barunka9
13. kvě 2010

Ahoj holky.
To byla zase fuska si Vas docist... Pres den moc nestiham a vecer se mi uz doma pocitac zapinat nechce, to si radsi hodim nohy nahory a davam relax. 🙂 Ovsem dneska me ceka zehleni, uz se k tomu premlouvam asi 3 tydny a hromada narusta a narusta... 😒
Co se tyka materske, tak to moc neresim, je mi jasny, ze to bude stat za prd, ale to se neda nic delat, kdyby se clovek mel rozhodovat podle toho, tak nema dite nikdy.
Jinak s tim testem na cukrovku - ja byla na kontrole ted v pondeli a doktorka mi rekla, ze na to neposila, kdyz neni nejake podezreni. Ze mi odebirali krev, hladina cukru byla dobra a pak pri kazde navsteve kontroluji cukr v moci, takze kdyz se nic neobjevuje, povazuje za zbytecne delat tenhle test. Takze nejdu. Jinak me pani doktorky rikala, ze je to vsechno ukazkove, takze jsme v klidu. Mimco tam bylo, srdicko mu tlouklo a dokonce i zkousela nejaky novy pristoj na poslech srdce, takze jsem ho i slysel. 🙂
Dex, gratulace k holcice, tak uz jsem sama jedina, ktera to nechce vedet, zatim porad me to drzi. 😎

weri1
13. kvě 2010

simka: s jídlem si dávat pozor nemusíš. přece to nechceš mít zkreslené 🙂

simka01
13. kvě 2010

barun: ahoj.ztracena maminko.... 🙂 ja zehlila vcera a dnes druha varka....mam tatinka velkeho-vysokeho chlapa,takze ja si to musim rozdelit...jsem zvedava na ten kontrast...tatka versus maly prcek.....
...s temi testy na cukrovku...u nas na to posilaji uplne vsechny...at tak,ci tak....fakt asi zalezi na doktorovi....
weri: ne.to bych nechtela...proste budu jist jako normalne.....jen jsem myslela,ze si mam nejak dat pozor...

weri1
13. kvě 2010

já jdu tam kam mě doktor pošle,věřím,že se nic nedělá zbytečně.aspoň vím,že mi nic není 🙂

simka01
13. kvě 2010

.a jinak Barunko.....super zpravicky.....ja byla vcera a hned byl lepsi lepsi den...slyset srdicko a vedet,ze je vse ok.....tuk tuk tuk...

barunka9
13. kvě 2010

weri, ja prave taky delam, co mi rekne, kdyz rika, ze to neni treba, tak ji verim, snad vo, co rika

weri1
13. kvě 2010

baru: však jo,každý doktor to má jinak,ale říká se že na cukrovku se nemusí chodit do 25 let,ale kdyby mi doktor níkim neposlal tak taky nejdu,nechci nikomu fušovat do řemesla

barunka9
13. kvě 2010

no prave, nechtelo se mi ji rikat, ze na to chci jit, kdyz mi to takhle vysvetlila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru