II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

sofieanna
15. kvě 2010

weri chces klidne kojit jeste i kdyz malymu budou 4 roky ... me uz se tohle nelibi, kdyz ji normalni jidlo a pak prijde k mame a ji z prsa..... moje znama kojila prave kdyz jejimu diteti bylo 4

weri1
15. kvě 2010

sofi: asi se na mě teď budeš zlobit co ti napíšu,ale nějak z tebe cítím,že ty na to mimi nejsi připravená,jde vidět,že je to neplánovaný. Tak se mi zdá, že trochu víc myslíš na sebe než na to malý. 😒
s tím hubnutím,upravila jsem jídelníček a cvičila a ono to šlo samo dolů

weri1
15. kvě 2010

rok bych chtěla určitě,neříkám 4 roky,to už je úchylka.

sofieanna
15. kvě 2010

weri, jak jsem psala, proste stale se s tim smiruju ...vim, ze jsem sobecka...proto doufam, ze vsechno prijde az bude na svete a zmenim v hodne vecech nazor..... ale urcite nebudu nejaka hnusna mama, budu ho mit rada, mam uz ted...

sofieanna
15. kvě 2010

a urcite i ja se zmenim .... jen jsem ted byla zvykla, ze jsem jen ja.......a musim ted uz pomalu myslet ze nebudu jen ja....

weri1
15. kvě 2010

jo jo, já v tvým věku měla jiný starosti,diskotéky,kluky atd 😀 ale moc na to menysli,to malý vycítí,jestli je chtěný nebo ne,opravdu 😀
já se strašně na malýho těším, ale zároveň se bojím,je to závazek na celý život

elfka11
15. kvě 2010

Weri:To ještě může přijít,taky se nehlídám v jídle kašlu na to,ale nepřecpávám se. 🙂 Kojení větších dětí už mi příjde spíše závislost matek!

weri1
15. kvě 2010

jo jo já si dopřávám jídla,které jsem nejedla kvůli postavě 🙂

ttterysek
15. kvě 2010

já teda chci kojit minimálně rok,pokud to bude možný,tak nejlíp tak do roka a půl a když si to tak vezmu,tak dítě už v roce jí normální jídla,teda ne úplně samo a ne uplně v celku,ale nakrájený knedlík s masem a nějakou máčkou,proč ne?neteř takový dobroty baštila už v 9 měsících...chtěla vždy to,co jedli ti ostatní 😀 byla taková malá nenasytka.ted jí budou 2 roky a je hrozně hodná v tom jídle,no a teprve před 3 měsíci ji přestala švagrová kojit...vůbec si nevymrčuje.Doufám,že já budu mít taky takový,aby spapalo vše 😉 je to radost,když dítku chutná všechno. 🙂

simka01
15. kvě 2010

ahoj mamky....ja taky vzdy si hlidala postavu...pritel mel modelku...nechtela jsem byt nejak pozadu,ale ted na to prdim...nepreziram se,ale jim skoro vse..protoze prcek potrebuje od kazdeho neco...mne je 23 a uvnitr citim,ze je to to nejlepsi,co me v zivote potkalo-vcetne pritele-budouciho tatky....kolem sebe mam holky,co radsi"pari" apod...ale asi jsem jina...i kdyz nerikam,ze si rada nevyrazim.....
sofi: pokud pro pritele znamenas ted hodne ,tak kdyz bude tatinkem a privedes na svet maleho clovicka..kousek jeho...bude te mit rad jeste mnohem vic....

sofieanna
15. kvě 2010

jako ja jsem si disco uz prozila... ale urcite tam obcas zajit muzu i kdyz budu mit dite...jednou za ...
ja uz ted myslim tak ze ho chci, uz jsem se tak psychicky "nastavila" ...... ja se taky bojim ani nevis jak moc 🙂 ale to je normalni mit strach .... ale myslim si, ze i kdyz mas dite, muzes zit zivot jaky si zila predtim, samozrejme s rozdilem, ze mas dite, ale muzes s nim prozivat veci, ktere si delala predtim 😉 mas manzela, nejsi v tom sama...
ja zase nerikam ze dite je zavazek ... je to divny slovo pro to 🙂

ttterysek
15. kvě 2010

v televizi jednou byla matka a ta kojila 13.letýho kluka...ten kluk už musí myslet pomalu na holky a nechá se kojit od matky...to je divný jak na matce,tak i na tom klukovi,je to úchylka,jak říkáte...
nebo viděli ste to,že dospělí,jako normálně mladí lidi,nosí plínky...to je tak vadný,že kdybych viděla někoho s plínou,tak bych je hned poslala do Bohnic... 😖 no vzali by ste si vy plínku,když ji nepotřebujete a ste zdravé???je to perverznost! 🙄

weri1
15. kvě 2010

jasně že dítětem nekončí život, ale už je tu někdo kdo tě potřebuje, musíš se uzpůsobit jemu.
Já to trochu asi prožívám,protože doteď jsem měla svůj příjem,starala jsem se sama o sebe, měla jsem dost peněz, koupila jsem si co jsem chtěla a nehleděla na peníze, najednou jsem závislá na manželovi. není to nic moc.Z 35 tis. klesnout na 4 tis,je znát 😀

sofieanna
15. kvě 2010

sim, me je 21 a ja doufam a verim ze si reknu " ze je to to nejlepsi v zivote co me potkalo" az bude malej na svete....ted to jeste nerikam ....

sofieanna
15. kvě 2010

weri, to ja mam taky ted.. bydlela jsem sama, delala co chci, kupovala co chci.. a ted taky budu zavisla na pritelovi...a bude tu nekdo o koho se budeme muset starat... 🙂 ale bude to hezky ne 🙂

simka01
15. kvě 2010

weri: ja v tom vidim sebe....vzdy jsem si za sve koupila,co chci...koupila pritelovi a rodine kolem,co chci.... do domacnosti jsem v klidu koupila skrin..kazdy druhy den nove veci...a hlavne nebyla jsem na nikom zavisla...penize byly velice dobre....ted najednou neschopenka...prace konec...az na nase...aspon neco....nemocenska chodi po 2 mesicich..takze spis odmena,kdyz prijde a hned jsem zavisla na pritelovi....o penize si nerikam,dava mi je sam ..je mi to stejne blbe,ale vzdy rekne,ze s tim se pocita,ze chlap ted povede rodinu.....

ttterysek
15. kvě 2010

na diskotéky jsem chodila jako 16-ka...ale nejsem vůbec ten tip,co to poslouchal nebo poslouhá...já jsem spíš na fesťáky a koncerty a to s mrnětem ani náhodou... 😢 já bych totiž sama nikdy nejela,vždy jen s přítelem a hlídání u babiček...no to raději až v pozdějším věku na nějakou delší dobu...známe babičky,jak dokáží rozmazlit dítka do 24 hodin... 😀

weri1
15. kvě 2010

simka: na tobě jde vidět,že přítele miluješ,aspoň podle toho co píšeš, jde to cítít z těch řádků 🙂
sofi: třeba by ti pomohlo,kdyby sis s přítelem o všech tvých obavách promluvila,teda jestli jsi to už neudělala 😀

weri1
15. kvě 2010

sim: mě manžel vždycky řekne kolik potřebuji, ale mě je to blbý si brát, ikdyž musím, musíme jíst,ale já to neumím,protože jsem nikdy nemusela. a vždycky mu řeknu, mě stačí tolik a tolik a on,že potřebuji i pro sebe něco. jak říkáš, hadříky jsem si kupovala každou chvilku, pro přítele něco,pro naše, dovolenou jsme zaplatili z něsíčních platů,žádný šetření a teď? budu ráda když našetříme na příští rok na dovolenou 😀

ttterysek
15. kvě 2010

mě taky přítel dává peníze,ale ne proto,že bych byla na něm až tak závislá(neříkám že nejsem ani trošku...)ale proto,že on rád utrácí...sice ne za nic špatného,ale on by nejraději nakoupil úúúúplně vše v jednom měsíci a pak by nebylo ani na jídlo... 😀 on není ten tip,co umí hospodařit s penězi...tak se o paníze starám já,já si ani pro sebe až tak moc věcí nekupuju,teď spíš hlavně pro miminko 🙂

simka01
15. kvě 2010

weri: upe maximalne....mam to tam od 14ti a jsem za to vdecna tomu nahore...Stanik ma dedu a babi,tem je skoro 86 a furt se drzi za ruce,i kdyz se postuchuji...tak je to nadhera a tak chci dopadnout i ja.....a proto i jmeno pro prcka...kdyz tam byl pindik...bylo hned jasne...Stanik jr. a jinak dekuji............ 🙂

sofi: at to mas ted jakekoli...vse se pozna,az bude miminko na svete...to se v tobe zmeni vse a nic kolem te nebude zajimat...

weri1
15. kvě 2010

moje babi,co teď právě je v nemocnici,ta čekala 8 let na to až otěhotní, chtěla holku, narodil se ji táta a doteď-53 let- se s tím nemohla smířit. a to dítě chtěla a nehlo to s ní,šla do práce když měla taťka 3 měsíce

elfka11
15. kvě 2010

Weri:To nás čeká skoro všechny a já jsem zvyklá mít své penízky a manželovi neříkám dělám sama na sebe a hadříky a botečky 😀 😀 o tom vůbec nemluvím,ale ted mě baví kupovat na kočičku,zatím ještě jdu sem tam do práce,ale brzo budu taky doma,ale aspoň si můžu potom přividělat jen s jednoho platu to asi neutáhneme.Tak to tě chápu klesnout tolik v penězích.S tou dovolenou na příští rok mim bereš slova z úst. 😀 Ale jsme šikulky 😉

simka01
15. kvě 2010

weri: presne...my loni nebyli na dovolene...nasi byli oba po nemoci,tak jsme poslali je a jak rikas...vyplata a sup zaplatilo se to...ted se rekne vyplata a mne jde mraz po zadech,protoze ja zadnou nemam....taky neumim prijit a rict...Stani tohle a tohle....vim,jak pracuje,aby jsme se meli dobre...ze jezdi hrat fotbal a ma za to dobre penizky,ale i tak...ja si pred prckem setrila a mam nasetreno,ale nechavam to,kdyby nahodou...nikdy nevis...

weri1
15. kvě 2010

holky: já kdybych neměla našetřeno,tak malýmu nekoupím ani dudlík. ale naštěstí nešlo vše pryč, ještě mám něco v záloze 😀

simka01
15. kvě 2010

.....no me picne......ted tu resime finance-vazne tema- a pritel vola z Nemecka fotbalu,co nakoupil pro prcka....kdyby nemeril 2 metry a nemel tak hezke oci...a ja nebyla tak malinka,tak ho ohnu prez kolena a uvidi.... ☹ 🙂

weri1
15. kvě 2010

kolik měříš sim?

elfka11
15. kvě 2010

Weri:Tak tak ještě,že jsou železné zásoby to je vždy potřeba 🙂
Sim:Tak to bych chtěla vidět 😀 😀

ttterysek
15. kvě 2010

a co koupil????

simka01
15. kvě 2010

....162 .......koupil pyzamko,mikinku ,dupajdy a teplomer do vany a volal na cislo kosile...ale to nechci...neco mam a nevim,jak pak mimi poroste....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru