II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

simka01
9. čer 2010

@weri1 ahoj maminko !!!! 2 v 1 ? my uz tady psaly,jak se asi mate....ze uz jste spolu.....tak hlavne moc moc moc opatrne...pane jo,a o co presne Weri slo? Dexi neco preposilala do IP...myslely jsme tu vsechny na VAS .

lucielp
9. čer 2010

Ahoj Weri tak hlavně aby bylo vše vpohodě.

weri1
9. čer 2010

Ve čtvtek v noci jsem měla nějaké bolesti, ráno jsem šla k dr. čípek z 1 na 3-4, prej hlavička naléhá a poslál mě do porodnice.přijela jsem do porodky, tam se sestra prvně divila proč mě doktor posíá, Pak mě vyšetřila doktorka a říkala, že se nediví, našli mi tam nějakej nález a tak hezky mi řekla, že můýu za dva dny rodit a že by to malej neudýchal, že mi budou dávat kortikoidy na dozrání plic a poslala si mě lehnout na P3- na rizikový. Tam jsem přišla a na sesterně jsem se rozbrečela. Sestřičky byly moc milé a říkaly proč pláču, že už jsem daleko. Pak mě vyšetřil doktor, řekl, že to ještě na porod nevypadá, že mi kortikoidy dávat nebude, že se to dává jen do 34 týdne a to já sem a že nechce zbytečně mi je dávat.Dali mi kapačku na 6 hodin, monitor. Pak jen dvakrát denně poslouchali srdíčko. Moc přijemnej personál, nemohla jsem si na nic stěžovat.Báli se jestli nemám infekci,ale moč byla v pořádku.CS mám 5. tak snad tam malej vydrží.Hlavička je dole, tělíčko napravo a nožičky vlevo.Klidovej režim, nic nedělat.

ttterysek
9. čer 2010

tak hlavně,že malej ještě zůstal v domečku 😉 žádná námaha...no to u mě asi nikdy nepůjde 😀 já musím pořád něco dělat 🙂

ttterysek
9. čer 2010

jejda,tak to bych asi taky brečela,tak hlavně že už si zase doma a malej tam snad ještě ten měsíc vydrží 😉 hlavně se nenervuj.

simka01
9. čer 2010

weri: pani..tak hlavne,ze jste oba s prckem v poradku....drz se,mamko !!! klid,hodne pit,at v tom dusnu jeste nezkolabujes...slunicko.neslunicko,lezet a nozky v klidu....opatruj se a moc moc drzim pesti....malej snad vydrzi,nechce trapit mamcu...uvidis... 🙂

lucielp
9. čer 2010

Teda Weri nedivím se já bych byla úplně hotová. Tak hlavně že to dobře dopadlo a mimi je ještě u tebe. Snad to ten měsíc vydrží.

weri1
9. čer 2010

holky je hrozný, když vám někdo řekne že můžete rodit i za dva dny. když jsem ´volala mánželovi tak jsem nemohla ani muvit přes slzy. fakt síla. a pak ještě jsem slyšela dvakrát jak holky měly už kontrakce. tak se mi sevřelo na hrudníku a rozbolelo mě břicho.Jinak to tam rodilo císařem jedna za druhou.

rennu
9. čer 2010

ahoj ve spolek,
weri: neboj, už jsi dalekko a miminko je dopečené....reaguju proto, že se mi čípek zkrátil skoro o 1cm za 9dní a děloha sestoupila.....mám výstrahu a 14dní jen ležet, jinak mi hrozí nemocnice a předčasný porod ☹ jenže u mě by to byl malér jsem teprve 28+4....taky se bojím....práce doma kupa, výbavička není koupená, muž při práci studuje, takže nářez...a předělává se byt, místo rovnání věcí, ležím...ale pro mimánka všechno....jen by ještě zůstal v bříšku. Tak se nestrachuj, u tebe už je vše ok, držím pěstičky!!! 😉

elfka11
9. čer 2010

Ahooooj Weri jsem ráda,že jste tady oba 2v1 🙂 🙂

weri1
9. čer 2010

děkuji holky všem
rennu: neboj zůstane, ale fakt buď v klidu, práce neuteče,nemá nožičky 🙂 za zdravý mimi to stojí

elfka11
9. čer 2010

Já po té své špatné zkušenosti jsem na tebe pořád myslela,tak je to fajn,že jste o.k 🙂 🙂 🙂 🙂

weri1
9. čer 2010

elfi: stejně tě obdivuji, já nevím co bych dělala

elfka11
9. čer 2010

Weri:Děkuji to mi dodává sílu. 😉 Ted jsem se nad tím tak zamyslela,a je to asi povahou a sílou po mamce,jinak sama někdy nechápu a jsem už tak daleko.Včera jsem byla i s mamčou u doktora na kontrole,hlavičku má kočička dole 🙂 to je fajn a za 14dní začínám chodit do porodnice na ty monitorya různá vyšetření.

ttterysek
9. čer 2010

mě asi trefí!!!! 😢 právě mi zablokovali telefon,že jsem prej provolala 6000 na jakýsi číslo,který začíná 900 a to je za minutu 95 kč!!!No já se zblázním,netuším co to je za blbost,ale abych mohla volat,tak to musím zaplatin na prodejně T-mobile. ☹ co mám dělat?zaplatit by sme to mohli,ale ani nevím za co to je a peníze by šly z toho,co mám pro malýho a to nechci.Bože nevím kde to mám vzít.Sem nasr...ale před chvilkou byl u nás kominík a kontroloval komín a čistil ho,tak sem ho ošahala,i když nebyl moc špinavej.Prej dneska vymetal komín od sazí jen jeden,jinak mají všichni plynáče...tak třeba mi to štěstí přinese a nějak se to vysvětlí 😅 kominíka tak na živo jsem viděla dnes poprvé,tak sem si musela šáhnout!!Tak snad nám to štěstí donese

weri1
9. čer 2010

terry: prvně bych si zjistila co je to za číslo, když o tom nic nevíš.

ttterysek
9. čer 2010

to už jsem udělala a je to na pujčku,no ale my o půjčku nežádali,teda ne z toho mýho telefonu a kdo by žádal o pujčku a přitom platil takovou pálku za telefon,že?,??je to divný,asi to platit nebudu,ale štve mě že musím lítat po všech čertech,abych si to vyřídila,co to je... 😠 no a aby se mi někdo napíchl na mobil je asi nemožný,že?nic takovýho nemůže být,ne?

weri1
9. čer 2010

terry radši si to vylítej, kamarád měl něco podobného u vodafone a vraceli mu

bilejboxer
9. čer 2010

Ahoj těhulkýýýýý 😀 😀 😀 😀

Pěkný parný týden všem. 😵 😵 😵 😵

weri-jsem ráda,že jsi stále 2 v 1 😅 hezky odpočívej,ať se mimísek ještě krásně dopeče u Tebe 😎

Omlouvám se,ale nestíhám nic moc kolem.Máme tu chlapíka na stavbu terasy....asi už jsem to psala,do všeho manžel zítra 40.,takže jsem tak nějak v jednom kole 😒
Ale bude to lepší jistě.Jak se bouralo okno,tak jsem si ani nesedla .
Na včerejší kontrole vše OK,malá má váhový odhad 1kg a 150 gramů 😀 a čípek mám v OK,nezkrácený....tak ufffffffff.
Te´d jsme byla u našich a cestou v autě mě kopala těsně u žeber,až jsme nahmatala nožičku 😝 😝

Dexonka-ráno jsem byla dát zálohu na Maxi cosi Mura 4 😀 😀 😀
Našla jsem tady u nás obchůdek,mají ho objednaný a už ho máme v ČR 😝 😝 😝 Za týden zhruba bude v LBC,tak se těšíííím.Jen topřijde na 2 x....budeme čekatn na vajíčko+isofixovou základnu,ale to mi nevadí.
Tak pak podám info 😅 😅 😅

Všem pěkný večer 😝 😝 😝

ttterysek
9. čer 2010

dobrou noc děvčata.dnes mi už padla a jdu spááááááááát.Brzo jsem vstávala a jse hrozně unavená z toho dusna a navíc zítra jdu na tu kontrolu,tak budu po dlouhé době nejspíš vstávat podle budíku(teda pokud mě nechá malej spát v klidu) 😀 no snad nebudu vzhuru jako dnes o půl 6 😒 tak dobrou všem 😉

elfka11
9. čer 2010

Boxer:No kde tě máme jsem si už říkala 🙂 🙂 Tak fajn,že je vše o.k 😀
Baru:Tak nevím,že by cviky,ale malá se otočila.Tak díky za radu 😀 😀 😀

weri1
9. čer 2010

já mám malýho hlavičku dole, nožičky vpravo a zbytek vlevo, však taky do toho boku kope celkem dost.

elfka11
9. čer 2010

Tak já asi obráceně myslím,pořád mám vyvalenou pravou stranu,hlavičku má dole,prcku a záda na pravo a obličej směřoval v levo.Ale co ta dělá se snad pořád protahuje a prcku tlačí ven 😀 😀 😀

bilejboxer
9. čer 2010

Elfka-no jo,já vím.Ale ten mazec v baráku,to nikomui nepřeju 😖 Pak do všeho předělávám manželův cesťák(už 2 x!!) fakt horor.
Naštěstí už mám aspoň všechny dárky k zítřejším narozeninám.Jen udělám tiramisu,ať máme co mlsat na víkend doma ke kafíčku 😀
Te´d jsou tady bouřky.....šílenýýý!!!Vypadává nám stále dokola digi tv,píská v telce,nestíhám zavírat a otvírat okna 😠
Ale ten čistej vzduch.to je balada 😉

Tak všem dobrou noc a Terryskovi úspěšnou kontrolu zítra 😎 😎 😎 😎

dexonka
10. čer 2010

hezke dopoledne holky.....

@weri1 : jsem moc rada ze vse dopadlo dobre a mimisek si porad muze uzivat podnajmu v tvem brisku🙂

@bilejboxer : ahoj boxi,ten blazinec doma ti teda vubec nezavidim,jsem rada ze tu mame klidek🙂
teda to je fajne ze ste se nakonec pro tu muru rozhodli,ja porad chtela 6,ale ted tu jezdi dve stary 4 a jsou moc
hezke takze taky pujdu do 4,v zaloze mame porad ten CSP S4 ale ta velikost me stve.
jinak oslavicku si dneska poradne uzijte,mate krasne pocasi na to.....

@elfka11 : jj si fakt statecna,je dobre ze to takhle vsechno beres............divala jsem se do albicka a je to mazec kolik veci uz mas na mimiska a tech boticek🙂

weri1
10. čer 2010

@dexonka to já taky ale bála jsem se dost, ikdyž říkali, že plíce už jsou vyvinutý od toho 34 týdne,ať se nebojím

dexonka
10. čer 2010

weri: no popravde jsem si myslela ze uz budes mit mimiska venku,tak je dobre ze to tak dopadlo,musela to byt hrozna noc a pak jeste to zjisteni ze neni vse v poradku,navic ty nejsi zadna poserka,a stejne to udela na psychice svy,no je to fakt dobre ze jste v poradku,porad jsme tu na vas mysleli.....

silvie22
10. čer 2010

Ahoj holky! snažím se vás dočíst,ale jsem ještě 20 stránek ve skluzu. Jsem konečně v ČR! Zatím bydlím u rodičů než vyřešíme naše vlastní bydlení,ale jsem konečně doma.A manžel brzo přijede taky.
Už se nám to všem blíží 🙂 Už né dlouho a budeme mít mimísky v náručí 😵

dexonka
10. čer 2010

silvik: no ahoooj brnacko🙂 copak delate v takovym parnu hmmm???

lucielp
10. čer 2010

Ahojky, tak koukám že tu každá máte dobré zprávy, jen já ne. Dnes jsem byla na kontole a mám klidový režim. Přišlo mu že mám moc tvrdé bříško a zda náhodou necítím tlak v podbříšku. Musím polehávat a nic nedělat ☹ a pokud něco hned do nemocnice. Tak snad to zvládnem a Lukášek ještě venvnitř vydrží. Tím pádem se mi zkomlpikovala příprava na svatbu, ale nějak to dopadn. Hlavně aby malej nechtěl ven ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru