II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

dexonka
14. bře 2010

ahoj Franci,jak se ti dari...co Klarinka jak se tesi na sourozence??

franciakova
14. bře 2010

ahojky daří se mi ted špatně víš ☹ vyšly mi špatné výsledky screnningu a to jsem ho měla už dvakrát musím jít na plodovku,malá se těší moc a co ty jak se máš .-)

dexonka
14. bře 2010

franci: jeeezis tak to me moc mrzi,neumim si predstavit ze se neco takoveho muze stat,ale i kdyz je to tezke tak hlavu vhuru,na letacku psali ze to byva dost casto plany poplach.....
ja se mam v pohode,malosek se dneska vraci po tydnu z hor,tak uz se na nej moc tesim🙂 jedina jeho starost ted je,s cim si miminko hraje v brisku a jestli se tam diva na krtecka🙂) ty deti jsou proste uzasny🙂

franciakova
14. bře 2010

jo no.Klarinka ta zase řeší kde se bude miminko koupat a dává mu pořád pusinky na bříško a hladí ho,a taky se ji nějak zachtělo papat z cicinek ale ja tam už nemám mlíčko .-)))))))))Snad to bude dobrý a plodová voda ukáže že je to v pohodě co pohyby už cítíš,to ja se nemužu dočkat ale mám strach z výsledku z poldové vody ☹

dexonka
14. bře 2010

franci: noo pohyby,nejak si nejsem jista jestli to nejsou jen střívka🙂 rikaji ze pri druhem to poznas uz driv ale fakt nevim....jsem nejaka ko tak se jdu na chvilku natahnout..a hlavu vzhuru...

franciakova
14. bře 2010

oki tak papa a díky ,odpočin si 🙂

barunka9
14. bře 2010

diky, cheri. Mas pravdu, je to divne, naposledy jsem mimco videla pred 14 dny, tak chci vedet, ze je v pohode a ze se tam ma dobre. Taky jsem zvedava, jak je treba velky. 🙂 My mame jmena vybrany uz asi 2 roky 🙂 a to jsme jeste ani o diteti neuvazovali, jen jmena byla jasna. 🙂 Chceme cesky takze Anna nebo Jakub. Ale jak nechceme vedet, co to bude, tak premyslime, jak mame tomu brichu rikat a nic rozumneho a ne prilis infantilniho nas nenapada...

ja nektera temata v diskuzich taky moc nechapu, ale rikam si, ze kazdej je jinej a ze ve spouste veci muze mit clovek jinej nazor a i kdyz ho nechapu a je podle me naprosto mimo, nechavam kazdymu svobodu. Verim, i kdyz to neni vubec muj pripad, ze pro nekoho to muze problem byt a treba potrebuje cas se s tim srovnat a pokecat s jinejma holkama, co to maji podobne. Na tohle jsou ty diskuze dobre. Ale nemyslim si, ze to svoje narozene dite nakonec tyhle mamky budou milovat.

franciakova
14. bře 2010

🙂 ahojky

barunka9
14. bře 2010

franci - drzim palce! Jeste to nemusi vubec nic znamenat, takze hlavne zadnou paniku predem. Dopadne to dobre! Obcas nakouknu do tema NT hodnoty a tam dopadly dobre i naprosto silene vysledky... Nic neni ztraceno, budeme na Tebe myslet!

barunka9
14. bře 2010

tiskova oprava - "myslim, ze ho budou milovat" nebo "nemyslim, ze ho nebudou milovat" ....jsem to psala nejak rychle a neprecetla jsem si to po sobe...

franciakova
14. bře 2010

barunka: děkuji.jsem docela v nervách a ze zeačátku jsem pořád jen brečela a říkala si že to není možné proč já,trochu doufám a pokouším se věřit že vyšetření z plodové vody dopadne dobře když už ani jedna krev nedopadla tak jak měla ☹ted jdu v uterý na tu genetickou poradnu tak jsem hodně zvědavá co se dozvím.A jak se daří tobě 🙂 a miminku,nevíš kdy se dozvíme pohlaví 🙂

barunka9
14. bře 2010

vim, ze je to tezky, ale zbytecne se nenervuj. Stejne to nervovanim nezmenis, jen se budes trapit. Pockej na tu plodovku a pak uvidis. Kdy na ni jdes?
Mne se dari dobre, miminku snad taky, to se uvidi zitra na kontrole. Zacina se mi nejak zvetsovat bricho, ale zatim to spis vypada jako peknej spek nez ze bych byla tehotna. 🙂

simka01
14. bře 2010

ahoj,zdravim vsechny maminky....dnes jsem se byla nakupovat s tatkou papani a neodolala jsem a zabrouzdala do obchodu...kde jsem koukala na vecicky...ja tomu rikam male vetesnictvi,pac tam maji od domacich potreb vse-pocinaje miminkovskych...sla jsem kolem vesacku,kde maji veci ,ktere jsou nejak vyrazene..meli tam dvoje nadherny dupacky,jen byly na rukavku uspinene..tak tam visely samotne,ze jsem je soupla do kosicku a byla rada,ze je mam...jeli jsme k nasim,tak jsem je ukazala a mamka mi je zabavila,ze je vypere,schova doma ,ukaze zenskym a bude se tesit ,az ji budou viset na balkone...ja byla tak namekko,jak se moje maminka tesi...vcera jsem dohodly termin svatby a muj tatka rika,je Simi,tak to uz vam bude tapkat? a ja si rikam,ty jo,mladej deda a uz mu to dochazi...dnes navic naplanoval ,kde bude malej bazenek...muj tatka me ma za svoji porad malou holcicku a jeste se nejak nesmiril,ze bude deda,asi jak jeste nejde navic videt ,ze jsem tehul...ale kazdym dnem me prekvapuje...muj pritel-tatík je upe uzasny,vzdy pred spanim mi hladi brisko a uz slibil ucast u porodu 🙂 pry me v tom nenecha 🙂 ...jaky byl vikend?

jinak vsem ,kdo ma pred UTZ a vysetrenim drzim pesti..my jdeme ve stredu..tesim se jak mala..preci jenom mimi videt jednou za 4 tydny....hlavne,at je vse v poradku....vidte?

barunka9
14. bře 2010

Simka - tak tak, hlavne at je mimi v pohode.
A svatba bude nakonec po porodu? To je dobre, myslim, ze je to lepsi, jak uz jsem driv psala. Je to krasnej den a clovek by si ho mel uzit. 🙂

franciakova
14. bře 2010

🙂 barunka:na plodovku se jedu domluvyt do fakultky do ostravy v uterý jdu tam i na genetickuo poradnu kde mi řeknou co a jak,no ja pořád koukám na bříško a pozoruju něco když ráno ležím tak mám kuličku 🙂 ale když stojím tak ji mam jen malinko a moc vidět není je to spíš špek,nechceš si nafotit bříško abych vyděla jaké máš velké,ja budu fotit koncem příštího týdne 🙂

simka01
14. bře 2010

baru: presne tak.....nekdo kolem nas to sice nechape,ale dulezite je,abychom byli v klidu a ne nic jen proto,aby bylo vse pred miminkem...jmeno po tatinkovi to bude mit stejne tak..a aspon bude vse v klidu...to planovani je hezke,tak proc rychle rychle...a navic...ja se tesim,az tam bude miminatko...bude s nama...kdyz uz je vbrisku,tak at je i v ten den...
ty mas kontrolu zitra,vid? ja v tu stredu a mam zase mensi strach a zaroven jupi,ze mimi uvidim....

franciakova
14. bře 2010

simka : ahojky 🙂

simka01
14. bře 2010

jo a jak tu fotite briska...vcera jsem fotila i ja,ale fakt to jako tehul brisko nevypada...spis jak brisko prepapane...presne jak pisete...spicek....takze jeste pockam,pak se s radosti pochlubim...

simka01
14. bře 2010

franci: tebe tu vitam.... a zaroven drzim pesti,at vse dobre dopadne....ja se bojim z kazde kontroly,tak bud statecna a silna a doufam,ze vam to dobre dopadne....

barunka9
14. bře 2010

no tak ja si bricho fotila pred chvili, vypada to hrozne, takze ho sem nedam. 😀 Vypdam jako tlusta, nenazrana, spekata pneumatika. 😀

kamikadze
14. bře 2010

Cau holky, jak jsem se dneska byla registrovat v Podoli, tak jsem to moje brisko mohla porovnat s ostatnima a uz nema depku, ze mi roste moc brzo... vsechny jsme tam byly 14plus0, a brisko jsme meli, a takove tehotenske...

Simi, gratuluju k prvnim ulovkum.
Franciakova - drzim pesti! Nas vysetreni teprve cekaji, jeste mi nebrali ani krev.... 😒 hlavne ze jsem uz registrovana k porodu....prijde mi to trochu absurdni.

franciakova
14. bře 2010

simka: ja se ted bojím snad všeho,pokaždé jsem doufala a nedopadlo to tak jak jsem chtěla tak ted už doufám a jen prosím tam toho nahoře at se smiluje 😢

barunka9
14. bře 2010

simko - presne tak! Ja vlastne ani nechapu, proc to nektere pary honi na posledni chvili, v rodnem liste tata bude a je to. A navic si to pak budete moct uzit i s mimcem, pekne ho vystroji, bude na fotkach a bude to mit zase jinej rozmer. A Ty nebudes vystresovana, ze jsi tlusta, ze v tech satech vypadas jako spekacek, ze Ti otykaj nohy, je Ti vedro a k tomu se stresovat s pripravama, chytrym pribuzenstvem a do toho se tvarit, ze jsi nad veci... 😀

franciakova
14. bře 2010

barunka:tak to moje nevipadá o nic líp,každá máme nějaké ne 🙂

simka01
14. bře 2010

franci: jak uz jsem sem jednou psala..jsem takove pako,ze kdyz na neco myslim,jsem schopna si to privolat..proto jsem zacala take prosit toho nahore a vzdy mu podekuji,kdyz je po......na tebe budu take myslet,vim,ze to neni lehke,uprimne si to ani nedokazu predstavit,ale budu doufat i za tebe,at se vse dobre obrati....hlavne bud statecna a mej kolem sebe nekoho,kdo te obejme apod...a vzdy se sem vypis.aspon to nekdy trochu pomuze...

barunka9
14. bře 2010

kami - gratujuju, ze jsi zvladla tu frontu na banany v podoli 🙂 Vazne des, ten system, resit porod ve 14tt... 😖

simka01
14. bře 2010

baru: a urco uz nebudu odbihat blinkat 😅 ....jo,presne tak 😀

franciakova
14. bře 2010

kamikadze: děkuji,určitě pak písnu jak jsem dopadla,tobě ještě nebraly krev?to je nějaké divné už ti jí měly brát dávno ne ?máš nějaké fotečky bříška v albu?ja teda budu začínat 15 týden a vydím kuličku jen když ležím 🙂,ale jak koukám tak u hubených holek to jde vydět rychleji,ja jsem normální postava ani ne tlustá ani ne hubená a ještě nic nepozoruju když stojím 😢 už se těším až uvidím bříško 🙂

kamikadze
15. bře 2010

Franci - mne to taky prijde divne, ale asi ma moje gynda jiny system, nevim, co uz s tim ted nadelam... vsude pisou, ze ti krev maji nabrat hned poprve kdyz prijdes tehotna... ja jsem tam byla uz tehotna asi trikrat a na krev jdu az zac. dubna...
Baru, diky, te pani v kartotece jeji praci nezavidim, volala ji tam nejaka mamina, ze ma 14+0 zitra (tj. dneska) a plakala ji do telefonu, ze tam nezvladne prijet. To jsou situace, zvlast v tehotenstvi, kdyz je kazda precitlivela.

barunka9
15. bře 2010

kami - to verim... tak ted jeste abys nakonec v tom podoli opravdu rodila, kdyz jsi tohle zvladla...aby Te pak neposlali jinam, ze maji plno...🙂
jinak mne pred chvili volali z ordinace, ze je pani doktorka nemocna a ze mi musi presunout dnesni kontrolu na stredu... 😒 tak jsem trosku zklamana, celkem jsem se tesila na nove zpravy...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru