II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

weri1
15. čer 2010

@kamikadze hlavně ho nenuť, prej když chlap není rozhodnutý, nemá se do toho nutit, že to pak může právě narušit ten vztah. Já manželovi řekla ať se rozhodne sám, on řekl že půjde, ale může se vše změnit. Já teď začala být na vážkách, protože se toho taky bojím, aby ten pohled unesl. Prej pro chlapa je horší ta první doba porodní, toho se bojí i on, že nezvládne se dívat na to jak trpím.

weri1
15. čer 2010

když mi manžel oznámí že k porodu nepůjde, zlobit se určitě nebudu ani mě to nebude mrzet. Sama nevím jestli bych to zvládla u někoho být. Slyšela jsem "hekat" holku na tom rizikovým ,před porodem a bylo to divný, sevřelo se mia na hrudi a bylo mi špatně a to byla cizí

sofieanna
15. čer 2010

weri, porodit stejnak musime vsechny 🙂 bude to ok uvidis...
s tim epiduralem ja ho chci urcite.....i kdyz se trochu bojim ze se muze stat jak pise simka ze ho napichnou blbe a ....ale zase bych asi nevydrzela tu bolest, ale treba to budu mit tak rychly ze to ani nestihnou 🙂 kez by....

kamikadze
15. čer 2010

Weri1 - já ho nenutím, netlačím na něj, ale nerada bych tam byla sama.... žádnou kámošku ani ségru, ani mamku si tam brát nechci.

sofieanna
15. čer 2010

weri, presne tak nutit se nema.... taky bych tam asi nesla byt chlapem, jsem takovej srab, tady na to, nemuzu videt ani krev....takze je docela chapu ..... ja ani sama nechci aby tam byl pritel, ale necham to na nem no ..

simka01
15. čer 2010

holky....ja cetla take hodne clanku,kde psali,ze se narusi vztah-druhy,ze to upevni vztah,myslim,ze kazda zname sveho chlapa uz nejaky patek,tak vime,co a jak...ja mam kamaradky,co mely chlapi u porodu,ti breceli,ze je obdivuji,ze maji upe vetsi pouto k detem apod...muj budouci tatinek na otazku,zda tam bude-a to jsem se neptala ani ja,rekl,ze urcite,ze tam bude se mnou....a vcera mi rekl,ze i kdybych tam byla 24,36 hodin...ze tam se mnou klidne bude tyden....take mam divny pocit,preci jenom videt nas v takove situaci,cele upocene,hekajici,kricici a vse....ale chteli byt take tatinkami,tak proc to nezazit s nama...kdyz nam aspon v tomhle muzou trochu pomoct......

weri1
15. čer 2010

@sofieanna přesně, dokážu se vžít do jejich situace, já bych to určitě nustála. Hodně holky píšou, že nejhorší bolesti jsou poslední 2 hodiny, ono se to stupňuje nejsi v šílených bolestech celou dobu

weri1
15. čer 2010

@simka01 aby to neupevnilo pouto s dítětem a se ženou naopak. ☹

simka01
15. čer 2010

holky....nevratime tema kocarky? nebo tema prvnich trimestru,jak nam je zle apod? 🙂 ne,delam si srandu....je fakt,jak to uteklo a tohle je cim dal aktualnejsi....

weri1
15. čer 2010

@simka01 nevím, přece jen ta příroda je nastavená tak, jak je. a já to fakt beru ze svý strany, že bych s nikým k porodu nešla 😒

weri1
15. čer 2010

simi: uteklo, ale teď se to nějak zastavilo 😀

kamikadze
15. čer 2010

Kamaradka, co ted rodila, tak mela manzela na chodbe a ten pry pres dvere slysel, jak krici.. tak ja nevim co je lepsi... pocit asi nic moc kdyz slysi ale nevidi co se deje. Pomoct moc nemuze tak jako tak to je jasny.
Ona je trochu konzervativni bytost, ale priznala, ze strasne touzila po tom, aby ji ty posledni dve hodiny nekdo aspon drzel za ruku...

simka01
15. čer 2010

@weri1 to snad ne.....takove chlapi nechapu,ale myslim,ze jsme si vybrali takove tatky,kteri by takovi nebyli....neznam vase,ale myslim si to...........

weri1
15. čer 2010

jééé já hlavně manželovi říkala, ať mě nechá být, jen když budu něco chtít ať reaguje.

weri1
15. čer 2010

@simka01 četla jsem teď v mamince článek, že některej chlap to neunese a když má spát s manželkou, tak se mu vžy vybaví ten porod a nemůže a není to o tom, že by tě nemiloval, ale stát se může. Já to neodsuzuji

simka01
15. čer 2010

--no,mamky...jsem zvedava,jak to nakonec dopadne ,a co si potom vsechny napiseme.....muj tam byl,nebyl...sama...nestihl to....uvidime....mymu tatkovi zacina v cervenci sezona fotbalu,tak se muze stat,ze tu neco pisu a potom budu rada,ze se tam dopravim treba i sama... ☹ k tomu snad nedojde.... 🙂

kamikadze
15. čer 2010

Hlavne at to mame rychle a ve zdravi za sebou... s tatinkama nebo bez. Stejne je nejdulezitejsi, aby se mimco narodilo zdrave a tomu moc tatinek na sale nepomuze.

kamikadze
15. čer 2010

Jinak si myslim, ze s touto diskuzi alou do III. trimestru, devčata. 🙂

sofieanna
15. čer 2010

ja se prave taky bojim toho aby se pak nezmenil nas vztah intimní 🙂 ale tak co....... uviidime jak to vsechno bude.... urcite to bude ok .... 🙂

weri1
15. čer 2010

@sofieanna stejný pocity mám

sofieanna
15. čer 2010

weri urcite to vsechno dopadne dobre at uz s tatinkama nebo bez .... 🙂

weri1
15. čer 2010

@sofieanna se musím smát, prvně jsem uklidňovala já tebe, že vše zvládneš a teď je to naopak 🙂

sofieanna
15. čer 2010

weri to je pravda 🙂 ale neboj za par tydnu se to zase otoci a budes uklidnovat ty me zase 🙂

simka01
15. čer 2010

weri: a to se te pak IP netrhne vzkazama na podrobny popis a vse kolem....

kdo udela III.trimestr ? neni tu sara.max.... ☹

dexonka
15. čer 2010

ahoj holky,dnes jsem byla na kontrole,mala vazi 1480g,ale je porad hlavickou nahore,jeste ani jednou nebyla opacne,snad to bude ok......
muj chlap prave jit k porodu chce,no ale pokud by to mel byt cisar tak mame smulu...

simka01
15. čer 2010

@dexonka určitě se malá otočí...do toho 34.týdne je myslím ještě čas....a existují nějaké triky na to...mně se teď malej v bříšku otočil,tam kde měl nožičky má ručičky a opačně..jak to dokázal nevím,připadá mi,že tam má tak málo místa a ještě prcek cestuje...

dexonka
15. čer 2010

sim: me prave doktor rikal at zadny cviky nezkousim,ze porad lepsi takhle nez uplne pricne....no ja doufam ze se otoci,ale zatim lenoska byla dycky jen hlavickou nahore☹

dexonka
15. čer 2010

sim: jo a tak otevri novou diskuzi sama🙂 jenze ona uz stejne nejaka takova existuje tak bys musela dat jiny nazev🙂

simka01
15. čer 2010

...já to nechám na těch starších.....třeba nás navštíví sara.max a přejmenuje nás...je to taková mamka trimestrů...ale mohl by nás tam někdo šoupnout....už jsme přece tak veliký....ja o těch cvikách jen četla,ale jasně,že doktor ví sám nejlíp...já jdu zítra...dělá ti UTZ ? mně dělal naposled velký UTZ II.trimestru a jinak nic...nějak se mi po něm stýská...

dexonka
15. čer 2010

simi: ted jsem prave byla na tom UZ ve 30 tydnu plus minus,malyho ti zmeri,zvazi,mrkne jestli je vse ok🙂
na dalsi kontrolu jdu za 14 dni

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru