II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

kamikadze
16. bře 2010

Ja nato uz taky koukat nebudu... byla jsem jenom zvedava na Zacha a taky ta herecka mi byla sympaticka, moc se mi libila v Protektorovi, ale tohle je trochu jina liga.

simka01
16. bře 2010

ahoj maminky !!!
tak k serialu...nic mo...pripada mi to,jak kdyz chteli natahnout lidi,kdyz je to od autorky pojistovny....ale nic moc....tak jsem behem filmu drbala s mamkou po telefonu...
Vcera jsem si koupila pekne kalhoty v HM...meli tam tolik tunik,ze jsem nestacila valit oci a ten detsky raj....ale ted jsem fakt odolala,protoze plno vecicek mi prislo az moc drahe....
vcera vecer jsem jela odvezt myho tatku-dedu domu a chytla tu nejvetsi chumelenici,neslo videt na cestu...ja mit dratek v zadecku ,tak je prestiply strachy...myslela jsem na prcka a modlila se,at dojedu..cestu,kterou jezdim 20 min.jsem jela 45...doma jsem si sedla a dekovala tomu nahore,ze jsme dojeli....
jinak jak pisete o pohybech....musi to byt uzasny pocit,ja se na to take tesim,vzdy mam takovy pocit v brisku,ale pohyby to asi jeste nejsou..spis mi dava najevo,ze tam je...je to,jak kdyz mam tremu...ale chvilinku....zitra nas ceka kontrola,jde s nami tatka,tak uvidi svou praci nazivo 😉 ...na doporuceni si vezmu tu cokinu...tak uvidime...papa

kamikadze
16. bře 2010

Cokinu? Jako cokoladu, Simi?

simka01
16. bře 2010

jo,jo...pry se mimi pak bude vrtet a na UTZ...protoze nase vetsinou spinka,nebo dela urazeneho,ze na nej koukame.... 🙂 nekdo to tu psal,ze ze pred UTZ cokoladu,ze to dela divy....tak uvidime 😉

kamikadze
16. bře 2010

Aha, tak to jsem nevedela... diky za radu, das zitra vedet, jestli to pomohlo.

simka01
16. bře 2010

jasne,urco pisu.ja taky koukala,kdyz jsem to tu cetla,takze jsem zvedava...ale hlavne,at je vse v poradku,i kdyby stavkovalo...zase mam dvoji pocity.to je asi normalni,vid?

kamikadze
16. bře 2010

myslis jako, ze se tesis a bojis zaroven? to uz asi budeme mit nafurt...

simka01
16. bře 2010

presne tak.rikala jsem si,ze to nej obdobi mam za sebou...ze ted si to fakt budu uzivat,ale jak furt neco ctu,slysim,tak ona to sranda neni a strach budu mit az do dne,kdy porodim a i potom....no,ale snad delam vse pro to,aby vse slapalo jak ma....sie to jidlo jeste obcas vylitne,ale verim,ze kdyz to nejde hned,tak vzdy si neco z toho drobecek vezme .... tak se zatim mej pekne i vy vsichni,jdu na postu a vyridit si papiry,protoze mi napsala setricka spatne cislo na neschopenku a nechodily mi od ledna penizky a ja netusila proc.....tak snad se to da do kupy...pa

bilejboxer
16. bře 2010

Simka-to jsem psala já o té čokoládě...u nás to zabralo,miminko tam pěkně řádilo 😎 😎 Tak úspěšnou kontrolu a ať se krásně vrtí brouček 😝 😝 😝

barunka9
16. bře 2010

o te coko jsem to taky slysela, je to energie i pro mimco 😉 Jen aby se tam nevrtelo moc a mohli Vam udelat nejakou peknou fotecku. 🙂

bilejboxer
16. bře 2010

Barunka- to naše se minule vrtělo jako malej čertík,převalovalo se z boku na bok 😵 nevěřila jsem vlastním očím 😀

Holky,mám náááááádhernou zprávu...........už znám předběžně výsledky našeho kombinovaného testu z 1.a 2.trimestru,testy neukazují nic atipického,je to v normě...v pořádku.
Potřebovala jsem vědět,jak si mám v pondělí před kontrolou píchnout Clexane(pokud by bylo nějaké podezření,tak se ten den píchá plodová voda... 🤐 ) a já musím mít mezi injekcí nějaký delší odstup,kvůli krvácení.
Tak mi sestřička začerstva řekla výsledky,že to tam má už vyhodnocené z PC (NT screening+skombinovaný s Trippel testama) a je to v pořádku 😀 😀 😀
Tak se už nemusím tolik nervovat do pondělí,nechtěla bych se vidět o víkendu 😖
Takže v pondělí konzultace + UZ a třeba dr.ukecáme na pohlaví miminka 😀
Byla jsem teď něco pozařídit,přetáhla jsem si úzké triko přes bříško a musím teda sama uznat,že už to těhotensky opravdu vypadá!!!!Zírala jsem na sebe do každého zrcadla 😀
Jak semi to bříško vyhouplo i nad pupík 😎

lachtanek1
16. bře 2010

Boxi, gratulace veliiiiikkkááááááá! To je šutr, co Ti spadl, viď? Tohleto jsou ty nejkrásnější zprávy, když je vše tak, jak má být. Aspoň se nemusíš bát, tak si to užívej!

lachtanek1
16. bře 2010

La cheri - též gratulace k pohybům! Já pořád nic.. 😒

simka01
16. bře 2010

ahoj holky...jen vam chci poprat pekny vecer..za chvili prijde navsteva a do toho ruzovka...tak tu dnes uz moc nebudu...jen chci poprosi,myslete na me zitra..jdeme rano k doktorovi...dnes mi prisly dupacky...zatim to je na poste,tak zitra to vyzvednu,nafotim a dam na konika a snad napisu dobre zpravy..porad si rikam,ze jsem nekourila,nepila,jim hodne ovoce a zeleniny..tak snad miminko bude v poradku....tak papa..maminky

simka01
16. bře 2010

bilejboxer: pekne vyborne skvele zpravy......gratuluji.......!!!! juchu!!!!! jen tak dal!!!

elfka11
16. bře 2010

Ahojky holky pěkný večer.Bilejboxer:Včera jsem ti říkala,že to bude fajn moooc přeju. 😀 Já jdu zítra s tatuldou tak jsem zvědavá co mimi ajestli vše v pořádku.Ta čokoláda opravdu funguje??

elfka11
16. bře 2010

simka:Tak zítra držím palce,dej vědět.Pěkný večer,taky koukám na růžovku.

barunka9
17. bře 2010

boxi - GRATULACE! 🙂 To je super zprava! 🙂 Tak ted uz se muzes vrhnout na nakupy! 😀

simka - budeme myslet, bude to OK, o tom zadna! 😉 tak dej hned vedet.

jinak ja jdu dneska na normalni kontrolu, tak jsem taky zvedava, pak sem dam fotecku 🙂

simka01
17. bře 2010

ahoj vsem...tak mam radost...jsme v poradku...krasne jsme vyrostli. miminatko hajalo,ale za chvili se zacalo vrtet a mavat na me...pak prislo foceni a bylo to tu...sup zadecek na me a jen hlavicku nechal vyfotit,tu si podpiral rukou...holky jsem nejstastnejsi na svete....jinak jsme pohubli,tak jsme trochu dostali vynadano,pri tom papame oba...i s tatinkem... 🙂 a mame moc nizky tlak ☹ jinak doktor byl dneska nejaky nevrly,nemel moc dobrou naladu,tak jsem i o fotecku musela poprosit a odpoved 100kc....jinak je vzdy milionovy...ale chapu to,neni kazdy den posviceni,ze?
tak jsem se vam pochlubila a vecer pridam fotecky ,co mi prislo postou a oblicejik naseho miminka....

baru: a ty? papa holky

ps: coko zabrala,ale asi stopro bude po tatinkovi...jen kousek nestaci 😀

bilejboxer
17. bře 2010

Ahoj holkýýý 😀 😀 😀

Pěkný den všem.Konečně ten sníh taje 😅 😅 😅 😅 hurááááááááááááá 😀

Simka,Barunka-úspěšné kontroly holky,Vám oběma.Nepochybuju,že přijde se super zprávama 😝

Jinak děkuju za gratulace,je to úžasný pocit trochu si zase ulevit a pokrátit to čekání do výsledků 😉

bilejboxer
17. bře 2010

Simka-hurááá,velikánská gratulace 😎 příště si dej celou studentskou pečeť a bude 😀 Já platila za fotku v Gennetu-150,- ,ale zase to není jen kousíček papírku,ale opravdu větší a kvalitní fotka.Tak si doufám další vyberu i v pondělí 😀
Taky poznám na doktorovi jakou má náladu.....a občas to je dooost nepříjemný!!!Když nemá tu dobrou 😖 Hold jsou to taky lidi....ale nemuseli by ot na sobě nechta tak znát někdy.

simka01
17. bře 2010

presne........ten muj je jak dr.Cizek kdysi z Ruzovky,tak me trochu prekvapil...a jen me mrzelo,ze tatku mi nepustil dovnitr...pry frmol..........musela jsem pak smat..zensky byly uvnitr a v cekarne tatinci...i sestricka se smala...
a moc moc dekuji ....jo,jo...byt v poradku,to je nej...ja se na to male tak strasne tesim....vse me desne dojima....a k tem foteckam,nam delaji takove ty klasicke mensi....ale aspon to...jinak jak jsem psala o tom 3D,tak jsem se doktora trochu ptala a nechtel o tom slyset.tak jsem radsi mlcela,ze uz jsem objednana....a jak vam je? vy jdete v pondeli?

barunka9
17. bře 2010

super, simka. 🙂

tak uz to mam za sebou, fotka zadna, mimi vubec nespolupracovalo, proste si normalne chrnelo nebo co...🙂 Hlavne, ze se tu bavime o cokolade, ze? 🙂 No jo, proste si Baruna myslela, ze ona to nepotrebuje, ze jeji mimino bude porad aktivni... 😀
Jinak mu mudr zmerila hlavicku, je pry velka, tak ja ma byt, srdicko taky tukalo, tlak mam dobrej, takze OK. 🙂 Ja sice z toho UTZ pochopila akorat tu hlavicku, ala mudr rikala, ze ona vidi, to co ma videt, takze to je asi to dulezite. 😉

simka01
17. bře 2010

baru: takle gratuluji........super zpravy....zitra se objednavame na druhy velky UTZ...takze chvilku bude klidek a potom trosku nerviky opet zapracuji....
ja se taky min orientovala v tech slovech a ukazkach pana doktora...ale zasadni slovo jste v poradku......je nejhlavnejsi zprava....
ja snedla male coko vajicko,ale fakt to bylo asi malo...tak aspon vime pro priste...vid?

kamikadze
17. bře 2010

Baru, Simi, holky mam z Vas velkou radost! Priste rovnou bonbonieru, beztak jsme z toho vsechny predtim na nervy, nez tam jdeme.

barunka9
17. bře 2010

na velky UTZ jsem se uz v Gennetu objednala, jdu 20.4., safra to je daleko, to je az za 5 tydnu... no uz aby to bylo! 🙂 Jen musim tenhle tyden nebo ten pristi na odber krve.
jinak jsme se se sestrickou bavily - kyselinu listovou uz brat nemam, bere se tak do 12-13 tt, pak uz je zbytecna. A co se tyka vitaminu, tak rikala, ze to taky neni potreba, ze kdyz jim ovoce a zeleninu, tak to staci.

s tou cokoladou, to je snad jedina zmena v chutich, pred tehu jsem si ujizdela na horke (80-90%) a ted cokoladu teda vuuuubec nemusim. No ale priste si ji uz teda dam, at se prede mnou trochu to mimi protahne a predvede nejakej telocvik, pecival jeden! 🙂

lachtanek1
17. bře 2010

Ahojte holky! No to jsou dnes po včerejším boxerovi další krásné zprávy! Baru, Simi, GRATULUJU..
Já mám taky jednu dobrou, dílčí zprávu. K dr. jdeme sice až v pondělí,ale dnes mi přišlo na mail, že výsledek Vašeho genetického testu je v pořádku. Tak jsem taky moc ráda. A to už jsem si včera večer tak říkala, že je velká pravděpodobnost, že tripple vychází špatně, tak jsem se tak přesvědčovala, že to ještě vůbec nic neznamená...a ani nebylo potřeba plašit. Je to paráda! Jenom mě od včera dost bolí podbřišek, dr. říkal, že je to tím, jak se roztahuje děloha, ale občas to bolí hodně..

lachtanek1
17. bře 2010

Baru - on si to teď ještě v bříšku užívá, tak co by tam sebou šil...má tam pohodičku, klídeček, až se podívá ven, tak se mu to tak líbit nebude. Stejně to musí být pro to mimi strašnej šok, že? Tam je ve vodě, v teploučku, dostane se ven, musí dýchat vzduch..?
Vitaminy - taky mi dr. říkal, že je brát nemusím - je to zvláštní, dřív se tak doporučovaly.. že prý pokud jím pestrou stravu, tak zbytečné..já jsem ale přesto zakoupila- beru Centrum Maternu, z toho, co jsem v lékárně studovala, tak tyhle mají nejpestřejší složení všeho

bilejboxer
17. bře 2010

Baru-huráááá,další super zpráva 😎 My jdeme na velký UZ 15.4. 😀 😀 😀 A příště do sebe natlač čokošku,schválně jestli to zabere 😀 😀

Lachtanek-jůůů,Ty to máš i s emailovým zpravodajstvím,to jsou doktoři bezva!!!a veliká gratulace i Tobě 😅
Nechceš si napsat do podpisu ve kterém jsi tt ???Nějak vždycky nevím 😀
Podbřišek mám bolavej jak kdy,několik dní nic...pak hodně...nebo mám šíleně bolavá záda,jako třeba včera,ve spodní části.Ale určitě to je tím,jak se všechno roztahuje a posunuje jinam 😵

barunka9
17. bře 2010

lachtanek - a co mamavit? Nekdo mi rikal, ze je taky dobrej... Jinak prej kdyz clovek moc pestrou stravu nema (coz je asi muj pripad, ja zeleninu 2x nemusim, ovoce to jo), tak se doporucuje brat ty vitaminy ne kazdy den, ale 2x tydne.

jinak bricho me obcas taky poboliva (hlavne na te prave strane, co je slepak), rikam si. ze je to prave tim, jak se to tam vsechno roztahuje a steluje... 😉

taky jsem o tom premyslela, ze musi byt mimco asi pekne vyjukany, kdyz vykoukne na svet...zima, svetlo, vzduch... solidni rozdil proti teploucku v brichu... ale zase na druhou stranu mu tam je mozna ke konci uz celkem tesno 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru