II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

mikana
7. dub 2010

ahoj děvčata, já taky nikam nepoletím, neumim si tu cestu vůbec představit, navíc v létě už budu jako koule. 😀

bilejboxer
7. dub 2010

Ahojky těhulky 😀 😀 😀 😀 😀

Krásně svítí puchejřek celý den 😝 😝 😝 hurááááá!!!!

Kami-Tobě brzké uzdraveníčko holka 😅

add.dovolená,také nikam neletíme(v říjnu jsme byli v Dominikáně) a hned na ot jsem otěhu,takže dovča nám letos chybět nebude.Často jezdíme pryč na víkendy..třeba na Moravu.V červnu máme firemní akci od manži,jen se uvidí jestli tam i přespíme vždycky.Na čarodejnice máme jet s bandou na chatu.Příští víkend jedeme do ČEského ráje kamarádovi do penzionu slavit jeho 40. a mohla bych pokračovat.Takže takové víkendy a občas třeba o den prodloužený nám letos stačí.Pak si manža vezme taky ,až se malá narodí a bude týden s náma doma.
Ke všemu začneme stavět terasu z bytu-ve 2.patře,takže to je mi přednější.Lupnu tam starší kočárek a ušetřím si lítání dvě patra na zahardu...malá bude chrnět a já popíjet na vzdoušku kafíčko 😀 😀

barunka9
8. dub 2010

Dobre ranko, holky. 🙂
boxer - moooc pekna predstava s tou teraskou
Ja bych letela, ale ne v lete, to je jasny, ale takovej prelom kveten/cerven, to by myslim slo. To jeste takove vedro nebude. Ale to je stejne paseeee, takze vzhuru do seckych krajin, mozna Sumava, uvidime. 🙂

simka01
8. dub 2010

ahoj holky................ja bych letela hned.vyvalila bych se na lehatko.........a slunila 😎 ...........ale jak pisete i vy...letos to nebude...penizky nechame na miminko .....takze letosek budeme travit na chajde a funet a natykat 😅 ............jak se vam jinak dari?

sara.max
autor
8. dub 2010

Ahoj těhulky,
je hezké, že řešíte dovolené. Tohle se mě bohužel netýká. Před rokem jsme se vzali a ani svatební cestu jsme nejeli. V lednu jsme zrekonstuovali byt za ušetřené peníze a chtěli jsme vyjet v létě. Ale s mými neustálými problémy to vůbec nepůjde. Ale to je jedno, hlavně abychom to zvládli v pořádku až do porodu. Zatím si nejvíc užívám sluníčka na balkóně 🙂 , tam můžu taky ležet, když teď nic jiného nesmím. 🙂

barunka9
8. dub 2010

Pravda, ja si rikam, ze v lete se budu valet dost 🙂, takze to letos klidne ozelim. Navic my jezdime do Recka na ostrovy, kde je to taky dost o cestovani za malymi plazickami, coz uz by na skutru slo hodneee tezko 😀 a ani v aute by to nebyl zadny med. Takze v klidu budu kynout u tchanovcu na zahrade pod stromem 🙂

barunka9
8. dub 2010

sara, jen pekne lez, pbcas bych to misto prace udela rada taky 🙂

sara.max
autor
8. dub 2010

No právě že člověk leží pořáááád! Doufám, že tak někdy příští týden se začnu pohybovat normálně a už vypadnu i ven. Už mi to hrozně chybí. Navíc jsem před těhulením byla zvyklá na hodně pohybu a teď jen sedím nebo ležím, protože bojujeme už od samého začátku. Ještě k tomu se přidávají takové ty stavy obav a deprese jestli to vlasntě vůbec zvládneme a to jsem pak na zabití.

eliska_v
8. dub 2010

Ahojky holky.
Tak já Vám občas taky písnu... 😉
V úterý jsem byla na kontrole sice bez UTZ, ale doktor říkal, že podle vyšetření vypadá všechno výborně.
Příští týden v úterý mám jít na krev na tripply, ale ňák se mi na ně nechce 😅 trošku se bojím!! 😖
Jo a 22.4. máme jít na 3D, tak se těšíme... 😉

barunka9
8. dub 2010

to je vzdycky tak, ze clovek chce to, to nema. 🙂 Ja kdyz sedim v praci a vidim, jak je venku hezky, tak bych hled vlezla do lehatka s knizkou v ruce...
Sara, zvladnes, o tom zadna! 😉

sara.max
autor
8. dub 2010

Ahoj elisko, to jsou dobré zprávy. Jen tak dále. Těch testů se neboj, buď v klídku. Na strach a obavy je vždycky času dost. Většinou je to všechno jen zbytečný tlak lékařů. Oni chtějí být chránění a my se pak nervujeme. Na druhou stranu já jsem právě ta, která se tak děsně všeho bojí, že doktorům věří úúúplně všechno 🙂 🙂 🙂

sara.max
autor
8. dub 2010

Baru díky, už jsme se natrápili dost, tak bychom si zasloužili trošku toho štěstí 🙂

eliska_v
8. dub 2010

sara.max: Já právě taky 😀 Doktorům uvěřím všechno! 😀 😀 Já jsem vždycky před každou kontrolou a UTZ nervózní jak blázen 😅

sara.max
autor
8. dub 2010

Hold to jsme my, natěšené maminy. Asi by bylo něco špatně, kdybychom se nebály. Minulý týden jsem seděla v čekárně s paní, co už čekala 4 dítě, nejstarší mělo 22 a byla děsně v pohodě. Úplně kvetla a ničeho se nebála. Vyprávěla mi jaké to bylo, když čeli tu poslední holčičku a jak si to první dva kluci hrozně užívali. Bylo to hrozně hezké ji poslouchat.

eliska_v
8. dub 2010

sara.max: No tak to je už zkušená mamina 😀 😅 Tu už asi nic nepřekvapí! 😅 😉

sara.max
autor
8. dub 2010

Jen jsem ji hrozně záviděl ten božský klid. Strašně jsem se těšila až otěhotním a slibovala jsem si, že si budu užívat, ale teď se pořád bojím a něco nás ohrožuje. Krom pár klidných dní jsem vlasntě pořád ve stresu. Už se těším, až bude celé dny pěkné počasí a překlopíme se do 3 trimestru. Možná, snad, doufám, že pak budu klidnější.

sara.max
autor
8. dub 2010

Teda Eli, koukala jsem jak ti krásně roste bříško. Mně pořád nic ☹

weri1
8. dub 2010

sara však počkej tak kolem 22 týdne,to ti bříško poskočí ani nebudeš vědět jak,mě vyrostlo během pár dnů 🙂

weri1
8. dub 2010

holky a užívejte si to těhotenství,
Těhotenství nesmí být o strachu,přenáší se to na mimi. 😀

eliska_v
8. dub 2010

sara: Jj, bříško vyskočilo hezky, hlavně se kulatí 😉 neboj ono taky vyskočí 😉

barunka9
8. dub 2010

ja se rozhodla, ze se nicim stresovat nebudu, teda krome kocarku 😀, takze si porad rikam, ze vsechno dopadne dobre a proc by jako nemelo. Tak. 🙂

simka01
8. dub 2010

sara.max: presne............ja si taky vzdy myslela,ze tehulkovani je o radosti apod..radost samozrejme mam,ale vylozene uzivani jeste nepocituji.ja se strachuji z kazde kontroly,kazdeho pichnuti.......bojim se,abych spatne nespadla apod.... ale tobe drzime pesticky,at mas vse uz jen dobre.....a brisko vyskoci.........ja teda sama muzu si zatim nechat o poradnem pupiku zdat,ale pry to vyskoci pak behem chvile a ani nebudes vedet,kde se to tak rychle vzalo........

simka01
8. dub 2010

baru: taky si rikam,bude to dobry.ale kdyz se rozdaval optimismus........na me uz nezbyl...... ☹ ale chtela bych byt v klidu...

barunka9
8. dub 2010

holk,y to jsou hrozny veci, vykaslete se na takove myslenky!!! Ja Vam je ZAKAZUJU!!! 🙂
Vzdycky si predstavte, jak byly tehotne Vase mamky, jak to zvladly bez vsech tech vysetreni, co mame ted k dispozici my, bez vsech informaci, bez internetu, bez zdravych bioproduktu a dalsich vymozenosti. Zvladly to taky a Vy jste v pohode. Takze zadne stresovani!!!

sara.max
autor
8. dub 2010

Tak to je hezky řečeno o té frontě na optimismus. To já si asi stoupla taky do úplně jiné fronty. Moje mamka je celý život neuvěřitelná optimistka, navíc měla velmi těžký život, a já jsem si byla dvakrát pro pesimismus. 😉 . Hrozně závidím každému, kdo vidí všechno v těch růžových barvičkách. Rozhodně má klidnější život.

sara.max
autor
8. dub 2010

Holky máte nějaké extra chutě? Já jsem už pár dní ujetá na okurkách. Klidně zblajdnu kyselé okurky na posezení a k tomu si večer dám okurkový salát. Doufám, že miminko nebude zelené 😀 😀 😀

simka01
8. dub 2010

sara: tak to ja v tom pripade porodim jednu chili papricku-protoze ulitavam na palivem a kyselem a nebo jeden velky melounek.....ten upe nejvic muzu......

baru: jde z tebe strach,ok...........pokusim se a vzdy si vzpomenu na tebe.....je fakt o tech babickach a maminkach....babi vzdy rikala,ze to vyprdla na poli a jelo se dal......ale ted si to predstavit zas tak realne nedokazu.....

bilejboxer
8. dub 2010

Ahoj těhulky 😎 😎 😎 😎

venku nááádherně svítí sluníčko 😀 hurá hurá hurá 😅 to je hned jiná,než ta zima..bléééé 😕

Sara-myslím si,že až budeš mít po všech výsledcích a dozvíš se,že je všechno v naprostém pořádku,tak z Tebe ta nervozita spadne.Uvidíš,přijde to samo...nebudeš mít proč se nervovat a kazit si závěr těhulkování 😵 už aby to bylo!!!!!!!!!!!
Já musím za sebe říct,že si to užívám....už po NT jsem byla klidná,pár dní pak nervozita z kombin.testů s trippelama,ale po nich už si nepřipouštím nic........aspoň ne tolik,aby mě to trápilo,nebo na mě hupla depka 🤐 To nás čeká za týden velký UZ 😨 Ale uklidňuju se tím,že všechny výsledky jsou OK + předběžný UZ v 18.tt také,stejně nic neovlivním 😀 Prostě to bude zdravá holčička...mazánek náš 😅

add.chutě.....okurky salátové a okur.salát jsem denně jedla nějak okolo 15-18 tt.....to byl fakt úlet,denně večer!!
Teď do sebe cpu kvanta hroznového vína,jahody,pomeranče....takže mám ovocné chutě 😎

simka01
8. dub 2010

bilejboxer: sladke ovoce je pry typicka holcicka.ze by se to potvrdilo? jsem zvedava na nas.snad se tu uz pristi tyden take dozvim...

bilejboxer
8. dub 2010

Eliska-krásné bříško,hezky vykouklo 😎 taky jsem zvědavá,jak to poleze ven teď.....to říkají všichni 😲 já už mám 5 kg hore 😅 ale tak kilo mám v prsou 😝 😝 😝 😝 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru