II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

weri1
13. kvě 2010

baru : no právě,taky bych nic neřekla

ttterysek
13. kvě 2010

Ahoj holky,tak jsem se konečně vrátila od lékaře...no tak tripl nevím jak dopadl,protože v Brně něco zmastily a poslaly nějaký jiný výsledky...jinak by sme měly být oba zdraví,ale pohlaví zatím nevím ☹ potvůrka malinká se nechtěla nějak otočit.Tak si ještě počkáme 2 týdny na velký UZ a uvidíme 😉 jinak já mám papírově 12 000 hrubého a mám neschopenku 8200,ale mě se to nepočítá z toho hrubého,ale z toho,co jsem si opravdu vydělala,přesčasy atd...nevím jak je to možný,že máš tak málo weri... 😒 to samý budu mít i s tou mateřskou,protože mi to půjde přes nějakou účetní mého zaměstnavatele a ona ví kolik mám ve skutečnosti a né to co mám napsaný ve smlouvě 😉 nevím,příjde mi jako by sme každá žila v jiným světě... 😀

weri1
13. kvě 2010

protože mám 8000 hrubého na papíře,žadné odměny ani přesčasy

weri1
13. kvě 2010

60% z hrubé mzdy 8000 je asi 134,- na den

ttterysek
13. kvě 2010

aha,tak to já mám 265 kč na den,myslím teda a vyměřovací dení dávku,no a ten vyměřovací základ,ze kterýho se pak bude počítat mateřská tak to mám 441 kč na den.Jo a chtěla jsem se zeptat,když jsem na neschopence,tak si můžu nechat proplatit dovolenou,že?nemusím si ji vybrat před nebo po mateřské...

barunka9
13. kvě 2010

mne nase pani ucetni rikala, ze si nemam zbytecne vybirat dovolenou prod porodem, pokud ji nepotrebuju, ze je lepsi si ji nechat a vybrat si ji bezprostredne po skonceni materske pred nastupem na rodicovskou

ttterysek
13. kvě 2010

jo,tak díky 😉

barunka9
13. kvě 2010

ze je to pak takove prijemne prilepseni a ze se to bude hodit 🙂
jen je streba to zamestnavateli nahlasit a vybrat to presne, jinak dovca propadne

barunka9
13. kvě 2010

holky, jake kupujete chuvicky??? Nechce se mi v tom hrabat....

weri1
13. kvě 2010

baru: já žádné,máme 2+1 🙂

barunka9
13. kvě 2010

to my taky 🙂 , ale jezdime hodne ke tchanovcum, ti maji barak a pak taky kdyz nekam vyrazime na vikend, myslim, ze se hodit budou. Jen se mi nechce to studovat, stacil mi ten kocar...

ttterysek
13. kvě 2010

já taky žádnou,máme sice domek,ale přijde mi to zbytečný.Když bude mimčo např. na dvoře,tak tam budu taky a když mimčo píchnu na verandu,tak ho uslyším 🙂 no a ta dovča propadne za jak dlouho? 😒

camomilla
13. kvě 2010

co to jsou chuvicky?? 🙂

weri1
13. kvě 2010

baru: podívej se na aukro
camo: jedno má dítě jedno máš ty a slyšíš ho když pláče,když jste každej v jinem pokoji

barunka9
13. kvě 2010

takovy vysilacky

camomilla
13. kvě 2010

uz to chapu ;), nevedela jsem, ze se tomu tak rika.. maji to nasi pratele, ale oni maji 3-patrovy dum... tak tam se to asi hodi... v tom nasem byte by to nemelo smysl 🙂

barunka9
13. kvě 2010

to kouknu, kdyz uz jsem si tam vytvorila ten ucet...🙂
ale je jich strasne moc, ruzne znacky, nevim, ktere jsou dobre...

barunka9
13. kvě 2010

teri, to nevim. Ale rekla bych ze nastupem na rodicovskou, proto se to ma vybrat.

weri1
13. kvě 2010

všechny jsou dobré
prej je dobré si ji vybrat po MD a před rodičákem,to vím od druhých,teda já jsem si ji nechala už proplatit

barunka9
13. kvě 2010

no ja prave myslim, ze se ty chuvicky neztrati ani v byte, natoz v baraku. Mas proste klid, delas si, co potrebujes a nemusis furt litat do druheho pokoje kontrolavat, co se deje...

weri1
13. kvě 2010

u nás v bytě bych je fakt neužila.50m byt tam jde slyšet vše 🙂 do baráku bych je asi pořídila

ttterysek
13. kvě 2010

no ale my máme domek a obývák je propojený s kuchyní,ložnice je tedy dělená,ale když v ložnici bude spát přítel po noční,tak mimčo bude přespávat v obýváku,kde budeme mít druhou postýlku 🙂 takže uslyším vše 😉 jak chrápání z ložnice,tak i pláš miminka...jinak snad to vyjde a příští rok budeme přistavovat patro.Chtěli jsme už letos,ale nějak nám nevyšly finance a navíc čekáme přírustek,tak by to bylo na prd,tak sme to odložily na příští léto 😎 zatím máme 2+1,domek je po rekonstrukci,takže žádný opravy nebudou,no a až se přistaví patro,tak tam budou +2 pokoje a záchod,koupelna stačí podle mě jen jedna,no a až by to bylo,tak by sme to jen zateplily.Nic jinýho neplánujeme 🙂 myslíte,že se to patro dá přistavit do 4-5 měsíců?

kamikadze
13. kvě 2010

Teri, kdyz mas dobrou firmu a prachy, jde vse.

ttterysek
13. kvě 2010

no,mě by to mohla stavět i rodinná firma,ale nevím jestli je to dobrej nápad...prý to nedělá dobrotu 😖 no ale zase sleva by tam byla docela dost 😉 tak uvidíme.Jdu si na chvilku lehnout,jsem po dnešní návštěvě u dr. docela vYcuclá 😔

bilejboxer
13. kvě 2010

Tak test OGTT dopadl konečně dobře...uffffffff 😀 😀 😀
Máme cukrovku v rodině,takže bych tam šla asi i dobrovolně 😝 Mám se s dr.domluvit,jestli ho nezopakujeme ve 32.tt-takže možná jako "exot"půjdu 3 x během těhu...zase něco extra 🙄

bilejboxer
13. kvě 2010

Simko-na nic nemusíš dávat před OGTT testem pozor,jen já hlava jsem pila v noci sladké(můžeš jen vodu nebo hořký čaj!! od 22.hodin předešlého dne) a taky jsem nějak kolem té 22.hodiny jedla sladké hroznové víno 😠 Takže mi vyšla špatně ta první hodnota...dneska už to bylo naštěstí OK 😀 😀 😀 😀 věděla jsem,kde došlo k chybě.

kamikadze
13. kvě 2010

Boxer - good news 😀 To je dobre.

bilejboxer
13. kvě 2010

Kami-díky.....konečně je to OK 😉 😉

Baru-gratulace ke kontrole...jsem se musela smát...mimčo tam bylo.... 😝 😝 😝 😝

bilejboxer
13. kvě 2010

Dexonka-dnes jsem taky chytla křeč do nohy 😲 nedávno se mi to stalo opakovaně!!!někde jsem četla,že se to stává v těhu z nedostatku hořčíku,tak se optám dr.v úterý na kontrole..... 😨

weri1
13. kvě 2010

holky tak já mám na 90% jasno v tý barvě kočárku,jelikož ty kruhy jsou zelený a ne žlutý jdu do kytkovýho,páč já zelený asi nechci,takových kočárků je dost. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru