II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

bilejboxer
8. dub 2010

Simko-tak u nás to sedí,buchtinku jsem viděla,takže to tak bude.Známá čeká taky holčičku(je o 3 týdny více) a taky ulítává na ovoci 😀 😀

bilejboxer
8. dub 2010

U nás začíná stresovat kolem porodu manžel 😠 aspoň mi to tedy řekl a já ho mohla trochu uklidnit.Zdá se mu stále,jak rodím..... 😨
V říjnu našemu kamarádovi zemřela přítelkyně pár hodin po císařském řezu dvojčátek ☹ ...nechci to sem ani moc psát,aby Vás to někoho nestresovalo......ale jak se nás to blízce dotýká,tak manžel je z toho pěkně na prášky.Jenže to prostě byla hrozná špatná náhoda,kterou doktoři ovlivnit nemůžou,nikdy.
Já na porod nemyslím,až se to bude blížit načtu co půjde,pokecám s holkama,zajdu na kurzík do porodnice,ale nebudu se nervovat a ještě to zhoršovat manželovi.......ještě je času dost,ne 😀 😀

simka01
8. dub 2010

pani...............uplne husi kuze.........manzovi se nedivim,ten muj tatik se zase tesi,ze to bude neskutecny zazitek........jak pro koho....popisoval to kamarad,ze pry manzelku uplne obdivuje a miluje snad vic,nez kdy predtim ,a ze k prckovi ma vztah,jakej ani netusil.....na porod taky nemyslim...ani neni kdy...resime kocarky,pak vse kolem testu a kontrol a tohle ma jeste cas....

barunka9
8. dub 2010

no tak porod je vazne daleko, ten si vubec nepredstavuju... vim, ze to utece jako voda, ale zatim casu dost. 😉
ja porad zadne extra chute nemam, porad bych spis rekla, ze spis nemam na nic chut, prijdu do kramu, rozhlizim se a.....nevim...
jinak tak rikate s tim uzivanim tehu, tak jsem mozna nejaka divna, ja si to porad asi uplne neuvedomuju, nejsem nejak silene natesena, cekam, ze to prijde pozdeji. Asi mozna, az budu mit po tom velkym UTZ za 14 dni a budu vedet, ze je vse OK, ja nevim...

bilejboxer
8. dub 2010

U mě to natěšení zesílilo nakupováním věciček...odvážila jsem se a mám fakt ze všeho moc radost 😅 Pořád na oblečky koukám a moc se těším....a taky se malá začíná pěkně "chrout" v bříšku,dneska jsem ji cítila dost i v noci,jak jsem si na ní ležela 😅 😅 vrtěla se.....hned si všechno víc uvědomuju,během dne jsem taky okamžitě poznala že je vzhůru.....konečně 😵

bilejboxer
8. dub 2010

Nebojte holky,taky u Vás brzo přijde...myšlenky se budou čím dál více stáčet k miminku,jak ho stále ucítíte 😵

barunka9
8. dub 2010

no ja teda zatim zadne pohyby necitim, taky si rikam, ze as se tam zacne opice hybat, ze to bude jine.

bilejboxer
8. dub 2010

Slupla jsem k obídku lečo a frčm ven,taky něco pozařídit 😀
Zítra mám oběd s kámoškou a pak s další plánujeme procházku s dvojčátkama co má 😅

Koukám do kalendáře.....kdy že má svátek naše slečna"tak předběžě" a málem jsem si sedla n a zadek 😀
Klárka má svátek 12.8.-ten den slavíme s manželem výročí seznámení(letost 17 let...)-pak to píšu manželovi a odpověď zněla"tak je rozhodnuto definitivně" 😝 😝 😝 takže u nás to bude opravdu Klárka.....ať dumám nad jmény jakkoliv,vždycky u toho jména skončím 😉 A ještě taková náhona v ten den seznámení...prostě nějaké znamení 😝

tak se loučím a mažu ven 😅 😅 😅

sara.max
autor
8. dub 2010

baru, taky se těším, až miminko ucítím. Zatím nic, spíš jen prdíky 🙂 Ale doufám, že to příjde každým dnem. Teda venku je fakt překrásně. Seděla jsem tam skoro dvě hodiny a musela jsem se i natřít. Hezky to pálí. Asi mi vyskáčí zase pihy 😀

camomilla
8. dub 2010

ahoj holky, dlouho jsem tu ted nebyla, ale ted jsem si vas docetla 🙂
tak ja se taky snazim nestresovat, a myslim, ze uz je to ted lepsi nez na zacatku, uz se fakt tesim!!! jen do dalsiho ultrazvuku mam jeste trochu daleko, tak si rikam, jestli tam ta bublinka je 😅 . brisko mi zatim nevykouklo!
ale ty chute, ja taky zadne chute nemam. ale mam porad hlad, i kdyz nevim nikdy na co...
tehotenstvi si uzivejte, vzdyt jsme se na to tak tesily!!!
Eliska (ja jsem taky Eliska 😉 ): mas pekne brisko! ale tak uz brzy?? 🙂) uplne ti ho zavidim!! ja stale nic
Baru, zavidim ti tvuj optimismus a klid, ale taky se k nemu dostanu, doufam 😀

sara.max
autor
8. dub 2010

Teda ty chutě jsou fakt tragický, právě jsem zbouchala půl sáčku kysaného zelí 😀 V noci se budu nad postelí nadnášet, protože jsem to zapila džusem.
Camomillko ahoj. Na bříško je asi brzo,ale viděla jsem v některých albech, že někomu roste fakt hodně brzo. Tak třeba už za pár dní 😉

weri1
8. dub 2010

Já se sem tam taky bojím,ale víc tov idím z té lepší stránky,protože jinak bych se ustresovala.
Beru to tak že jsem těhotná,že čekám zdravé miminko a je to.A co se má stát to se stane jak se stresama tak bez nich.Neovlivníš to nějak 😉
Takže děvčátka,všechny prodíme krásné a zdravé miminka!!!!!!!!!!!!!!!!!

barunka9
8. dub 2010

souhlas, Weri. Co se ma stat.... Stresem nic nezmenis, naopak jen si clovek pritezuje. Jo kdyby to byla prima umernost - cim vic stresu, tim vic vse OK, to by byla jina. 🙂

no s tim pupkem, mne uz teda taky trosku povyrostlo, ale zadna slava to neni, porad to pro neznale meho stavu vypada jako pneu. 🙂

elfka11
8. dub 2010

Ahojky těhulinky:Krásně se nám to sluníčko ukazuje. 😎 Máte pravdu co se má stát to se stane,člověk to nemůže ovlivnit.Všem držím palečky ať je vše v pořádku.Dnes jsme se objednali na 3D,4D tak se manžel nemůže dočkat. 😀

elfka11
8. dub 2010

A koukám jak tady pšete u těch holek tomu teda věřím to ovoce a ty štávy bych se ted utloukla. 😀

la_cheri
8. dub 2010

Ahoj holky zdravím..net něak nestíhám tedka jsem přijela byla jsem s malým u mamky a jsem ko už se těším až si dám vanu a zalehnu k tv posledních pár dní ěm berou záda kyčle a kostrč no děs.

simka01
8. dub 2010

ahoj holky.......tak jen tak pri "Růžovce".....neco malo..... koukam jen s miminatkem...tatinka mame na fotbale,prijede nam dnes pozde,tak budeme muset vypravet,co se delo.... holky,ja asi pohyby uz citim.....nejdriv jen vecer to bylo,kdyz jsem lezela v posteli,ale ted to vnimam 3 dny uz behem dne........je to zvlastni pocit...ja si nejdriv myslela ,ze to jsou prdiky,tak..(nesmejte se,pri predstave..) jsem to zkousela vyprdet,ale nic ,a protoze to bylo jednou na prave pak na druhe,myslim,ze jsou to to pohyby....co myslite?
jinak jsem dnes neco koupila pro miminko a 2 darecky jsem dostala,mam to v albicku.....me jsou neutralni barvicky a mickey a ten zluto-modry komplet byl darecek......nejake vecicky ma jeste moje maminka,tak ty dodam pozdeji..zitra konecne zkusim dodat brisko.....tak pa pa ...hezke sny maminky 🙂

weri1
8. dub 2010

baru: neboj ono to bříško tak za měsíc vyskočí,mě zase nějak povyrostlo.Těžko se mi leží sedí,jsem zvědavá co budu dělat za dva tři měsíce 😀

sara.max
autor
9. dub 2010

Dobré ráno a hezký celý den 🙂 Tak jsme se namlsaly sluníčkem a dnes začnou zase lítat mráčky. Doufám, že jen na obloze a ne v dušičkách. 🙂
weri, hezký pupíček, fakt ti hodně poskočil během pár dní.

barunka9
9. dub 2010

jeee, simka, ja chci taky tyhle tvoj prdiky! 😀
weri. ja si rikam dobre za kazdy "nevelrybi" den, takze jsem v pohode. 🙂 Vzdcky si predstavim, jak se budu hybat s tim pupkem, tak jsem rada, ze to zatim jde 🙂

simka01
9. dub 2010

holky...tak mám konecne vyfocene brisko.......zatim to moc nevypada......dnes je navic nejake splaskejsi.......ale ve 12 po obede,to bude........uz bych chtela,aby to slo vice videt...ale pry to mam po mamince a najednou suuuuuup a je to ....

camomilla
9. dub 2010

dobre rano!!
holky, myslim, ze od vas potrebuju poradit... ☹
vcera jsem udelala neco, co jsem nemela... ted si to vycitam.. vecer jsme se chytli trochu s manzelem.. respektive, jak jsem vylitla kvuli uplne kravine (zadne problemy vlastne neresime) a nejak se mi asi poblaznili hormony a zacla jsem hystericky kricet.. (asi 20 min!!!) a pak mi to zaclo byt lito kvuli miminku, ze mu uskodit, ze jsem zacla hystericky brecet (asi 40min!!!!!)... no, trvalo to skoro hodinu.. uplne se bojim, ze jsem mohla miminku ublizit.. treba to nejak ovlivni jeho nervovou soustavu nebo nevim, jestli se muze treba i potratit takovym zpusobem... s manzelem jsme se hned udobrili, v tom problem neni (i kdyz mam pocit , ze moc nechape, ze v tehotenstvi hormony delaji svoje... sice to cetl.. ale..). problem je ten, ze nevim, co takove situace s miminkem delaji?? urcite dobre asi ne.. ale treba kdyz to neni pravidelne a denne, tak snad nic...
jsem ja to ale trouba.... 😨

jinak vcera jsem tu psala, ze brisko stale nic, ale mam podezreni, ze neco se rysuje 🙂

simka01
9. dub 2010

camo: trouba netrouba.jsme zensky,tehotny ke vsemu a hormony delaji sve.......poradim ti to,ze si pohlad brisko,rekni prckovi,ze jsi trouba(ja vzdy rikam,ze jsem Kuba) ze se omlouvas......ja se take na zacatku chytla,ne ze bych na to byla pysna,ale take kvuli blbosti,telo se meni a mne vyvedlo z miry uplna prkotinka.......pak jsem bulela,bylo mi lito,pak ze trpi mimi,tak jsem si fakt hladila brisko a rikala,mamka to na tatku prepiskla,a hlavne,at ty jsi v poradku..omlouvam se miminatko nase......

asi to je detinske,mozne trhle,ale mne to pomohlo....jednou za cas hormony proste vylitnou..vsude pisou,jak mame byt v klidu,ale nekdy to proste nejde........

kamikadze
9. dub 2010

Obcas vylitneme kazda, ja jsem se nedavno hrozne vztekla v praci, tak jsem brisko pak taky hladila a udobrovala. Cami, hlavne se tim ted uz nestresuj. Stalo se stalo.

la_cheri
9. dub 2010

Holky já můžu říct že nerváky jsem v prvním těhu měla občas bohužel manžel dost zlobil a nešlo se prostě udržet.... a malej byl i přesto klidné miminko žádný uplakánek..někde jsem četla že tímhle se miminko prostě připravuje na život že už pak poznává že vždycky není jen dobře samozřejmě aby se člověk nervíkoval každý den to ne ale občas je prý v pořádku a prý to pak má i dobrý vliv na mimčo,ale kde jste to četla to entuším v prvním tehu jsem si stále kupovala časáky tak asi tam no

bilejboxer
9. dub 2010

Ahoj těhulky 😀 😀 😀 😀 😀

Tady bylo zamračeno,pak svítilo...teď se venku opět mračí...no prostě duben 🤐
Dala jsem si s kámoškou obídek...svíčkovou a za chvilku mizím za další a na prochajdu s jejíma dvojčátkama klukama ročáčkama 😅

Simko-kd emáš to bříško..........Ty hubeňourku náš 😀 😀 to si ještě chvilku počkáme ,než Ti naroste malinko více 😵 možná malilinkatý náznak se klube ,ale máš to určitě po mamince,jak píšeš 😵 prostě se to dědí,jako mnoho dalšího.Ale neboj,nakonec se ukáže i bříško 😵 😵 😵

sara.max
autor
9. dub 2010

Hele, simi, papáš vůbec? 🙂 Ty jsi ale hubeňoučká 😉

Camomillko, myslím, že se stresuješ zbytečně. Miminu jsi neublížila, začíná slyšet až kolem 20 týdne. Hormony opravdu pracují a ženská má co dělat, aby je ukočírovala. Jen si příště řekni, že ti žádná blbost za tohle nestojí. Já sice doma nekřičím, či tak něco, ale cítím, že jsem hodně podřážděná. Jsem upoutaná na postel už pár dní, navíc třetí měsíc na neschopence bez lidí a tak mi občas hrabe. Začnu manželovi vyčítat, že je pořád pryč. Ono to je sice pravda, z práce jezdí k tomu svému koníčku, večer chodí běhat a tak ho moc nevidím. Občas mi ujedou nervy a vyčtu mu to. Ale jinak se stará a pomáhá mi, tak mi to zase potom je hodně líto. No nedá se nic dělat, musíme bojovat všechny.

elfka11
9. dub 2010

Ahojky těhulky 🙂 :Camomila:Já měla nervy na pochodu hlavně ten čtvrtý měsíc,nejradši bych se neviděla,ale hormony dělají své a to se nedá nic dělat,přejde to a pak je období pohody.Jen to brečení aspoň u mě je teda síla. 😀 .Simko:To je postavička,hubenoučká a pak budeš mít jen bříško a nikde nic.

simka01
9. dub 2010

holky,papam.........ale zatim jeste blinkam.... ☹ takze se modlim,at to prestane....a konecne mam vetsi brisko....nasi jsou z toho nestastni,ze nic...i kdyz bublinka mala naznak je.... bastim i zazvorove lizatka a zazvorove tabletky...co mi rekl doktor,ale krome ovoce a zeleniny....leti vse do sveta.....

elfka11
9. dub 2010

simka:Tak to se nedivím,že máš malé bříško,za chvilku to překde a bude to lepší.Ovoce a zelenina je fajn to já musím ted pořád.A co tchýně?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru