II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

simka01
26. dub 2010

camo: moje kamaradka spala na zadech normalne do 8.mesice....pak ji to samo zacalo vadit....spatne se ji dychalo apod...co ja vim,tak zalezi na tobe a miminku,jak se vam dobre spi....telo to pozna....ja ted spim tak nakrivo....a probudim se stejne upe jinak,nez usnu...

weri1
26. dub 2010

camo: je to ta dolní dutá žíla....ale v tvým případě,jelikož seš teprve v 17 týdnu tak si myslím že spaní na zádech nevadí.
a myslím si že kdyby jsi cítila něco špatně,tak se probudíš,aspoň já to tak mám.

Doteď když jse omylem usnula na pravém boku,tak mě to tak bolelo že mě to vzbudilo
a stím co je škodlivé a co ne,kdybych se měla držet věcí které se v těhotenství nemůžou tak bych nesměla nic.Já to tak neřeším,jsou to jen reklamní tahy.Dřív maminy používali vše,teď znám plno mamin,které se mažou krémy a neuškodilo jim to.Myslím si že teď se o tom jen hodně mluví apíše a pak se holky akorát bojí.

barunka9
26. dub 2010

presne, jak pise Weri. Taky si vsimnete, co stoji normalni telove mliko a co tehotenske... 🙂

a s tou dutou zilou, ted je jeste brzy, je to otazka az na konci, kdyz uz je mimco velike a tezke. Ja myslim, ze kazdemu vyhovuje jina poloha, takze spi, jak Ti to bude pohodlne, az to pohodlne nebude (Tobe nebo mimcu), tak to zmenis. 😉

camomilla
26. dub 2010

ok, tak ja budu zas hajat na zadech 😀
ale s tim olejem, co tu propaguju, asi to tak nevyznelo, ale ja jsem prave chtela rict, ze je to otazka komerce vsechny tyhle specialni "tehotenske" kremy, ze staci uplne obycejny olej, nebo obycejna indulona, ktery ma vsestranne vyuziti a stoji mnohem mene... a zaroven je prirodni, naprosto neskodny
😉

lucielp
26. dub 2010

Tak tak weri dnes je toho všude tolik a také se všude píše něco jiného. Nakonec je z toho člověk zblblej a neví co je správné a co ne. Osobně jsem zjistila že je lepší si pokecat s někým kdo mimčo čeká, nebo kdo už ho má. Z toho si vybrat co komu vyhovuje a je to. Každá jsem jiná a příručky a články na každého nesedí.
A chtěla jsem se zeptat už máte také ,,problém,, a začalo vám téct z prsou.

barunka9
26. dub 2010

cami, presne. A kdyz jsme u toho Tveho mandloveho oleje, tak to se kupuje kde? Normalne v drogeriii nebo v potravinach? 🙂

simka01
26. dub 2010

luci: zatim ne e e ....ale urcite to prijde...

weri1
26. dub 2010

luci: zatím ne,ale znám holčiny kterýmuž teče mlezivo,není to mlíko neboj 😀

lucielp
26. dub 2010

simka01: tak to závidím docela mi to otravuje život protože prsní vložky jsou přes některou podprsenku vidět a nebo v normální podprsence mi nesedí do košíků. No nic jdu dnes nakupovat podprsenky 🙂

lucielp
26. dub 2010

weri: jj četla jsem o tom jen tatínek si dělá srandu. Jsem mu říkala že si může cucnout dokud je malej v bříšku 😀 😀 😀 ale nechtěl 🙂

lucielp
26. dub 2010

Jo a ještě dotaz neinformovali jste se na ty šátky pro mimča. Byla tu skoro švagrová, která ho používá ale malá nechce být v kočárku a pořád ji musí mít v tom šátku. A to jsem slyšela i od jedný mamči že ji malá nechce bát v kočárku a tak ji nosí pořád v šátku

camomilla
26. dub 2010

baru: ten madlovy olej se tady u nas prodava v lekarne nebo v takovych obchodech, co jsou mezi lekarnou a drogerii.. normalni drogerie tu nesjou... ja bych na to vyrazila v cr asi do tech ruznych bio-obchodu... tam by to meli mit.. nebo v lekarne?

elfka11
26. dub 2010

Lucie:Taky už mi z prsou "kape" 🙂 trochu už asi 14dní,ale né každý den.

bilejboxer
26. dub 2010

Ahoj těhulky 😀 😀 😀

Všem pěkný týden 😝
Víkend byl super,pracovní nasazení na zahradě a pečení buřtíků,pivo na terase 😅 Manžel se projel na kole 40 km 😵 až mu docházela síla 😀
K mazání bříška-já se mažu dětským olejíčkem s drogerky,ráno + večer a když mám sebemenší chvilku,tak i přes den....břicho vykasám a namažu,pak chodím s odhaleným pupíkem 😝 😝 Taky bych se přikláněla k tomu,že že strie jsou dědičné 😢 no uvidíme,co bude...a mažu si i prsa,už teď mám + 12 cm přes obvod prsou,tak se děsím co bude pak....při kojení 😖
A spím na břiše,jako by stabilizovaná poloha,jedna noha skrčená......nedokážu spát jinak,neusnu prostě..........taky v téhle poloze víc cítím pohyby,jak si břicho opírám o postel.Takže mě malá kolikrát i vzbudí,jak to šimrá 😠 V sobotu ráno v 6........pak čekám,až je klid a usnu třeba za 40 minut taky 😒 Večer se mele taky pravidelně,to mi ségra říkala,že až se narodí,tak bude mít tenhle režim určitě i nadále 😨 Tak jsem zvědavá,jestli se to potvrdí 🤐
Zítra mám kontrolu u obv.gyn.+ zubařku.......snad mi nebude nic dělat 😅 Jen mi víc krvácí dásně,ale to nejsem sama určitě.Tak Listerine to jistí!!! 😀
Tak letím nakoupit ,sbaštila jsem všechnu zeleninu a skoro všechno ovoce přes víkend,musím to doplnit 😝 😝 😝

lucielp
26. dub 2010

elfka: Mě také ne každý den ale z toho je toho docela dost. Včera mě večer probudilo že mě studila košile a na jednom prsu jsem měla pěkné kolečko 🙂.

weri1
26. dub 2010

já jsem proti šátkům pro miminka,takže já asi moc nepřispěji ☹
já si mažu,prsa i boky zadek a okolo pasu v zadu,všechno to co se mi zvětšuje 😀

barunka9
26. dub 2010

ja no to zadny nazor nemam - weri, proc jsi proti?

weri1
26. dub 2010

protože se ty miminka tam nosí od malička,kdy nemá ještě držení těla achudáček je na té mamince přimáčklej,já nevím.I o tom bylo nedávno v televizi,že to není dobrý pro miminka. Máme na to každý jinej názor,ale já to vidím tak.Mě bude stačit kočárek 🙂

bilejboxer
26. dub 2010

Já bych šátek nezvládla bezpečně hned tak uvázat 😠 Ale na takové rychle přeběhnutí do krámku,malou procházku jsem určitě pro.
Osobně jsem vyhlídla nosítko na záda a to mi učarovalo,takže my zvolíme určitě to.....Manduka.Jen s kočárkem si nevystačíme určitě,hodně výletujeme a cestujeme,takže se to bude hodit a má velkou nosnost,ot už bude pak na manželovi ale 😀 😀 😀 šátek by neuvázal tuplem,tohle bude super.

http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...

kamikadze
26. dub 2010

Ja jdu na kurz satkovani pristi tyden, tak uvidim. 🙂

barunka9
26. dub 2010

tak na tohle poponaseni my uz mame koupene nositko (viz. moje album)
abych pravdu rekla, tak o satku jsem vubec neuvazovala, hlavne kvuli manzelovi, protoze ten by to urcite nezvladl, takze jsem o tom nic necetla... jako uplny laik si ale myslim, ze tim muze vzniknout silna fixace na matku, prave proto bych rekla, ze ty deti pak rvou, kdyz jsou v kocarku, nevim, mozna placam

kamikadze
26. dub 2010

Nositko pro tatku urcite poridime, satek chci kvuli sobe, kdyz budu muset narychlo do kramu pro vajicka apod., abych nemusela vyndavat kocar a mela hlavne volne ruce. Stejne si nedovedu predstavit nechat stat kocar pred kramem, do kramku jako maji v Praze vietnamci s kocarem nevjedete.
A na doma napr. kdyz ho mu/ji budou rust zuby apod.,tak abych s mimcem byla schopna neco udelat a zaroven ho mit u sebe.

Jo a to nesmim zapomenout nato, ze budu chodit celou zimu do kotelny prikladat.... 😀

S tou fixaci na matku ... myslim si, ze proste nic se nema prehanet. Kdyz v satku nebude imrvere tak co.

camomilla
26. dub 2010

muzu se vas zeptat ?
prave se tu snazim prehlasit ultrazvuk 2.trimestru, at jdu na ten statni a ne soukromy..

ten se dela ve 20.tydnu, to znameno od 19+0? nebo jak to je presne?

simka01
26. dub 2010

holky....tak se pridavam k tematu satek...ja na nej treba vubec ani nemyslela....nejsem moc ''PRO'' satky....ale je to vec nazoru apod.... jinak ja mam uz 2 dny rozhaseny zaludek....pali me zaha po vsem,co snim....vadi mi piti....a do toho prujem....a nepocitam alergii....ktera je k nevydrzeni.....jsme to dvojka....uz se nam i doktor detsky smal,ze 2 alergiici budou mit male alergedetatko......

barunka9
26. dub 2010

camo - kopiruju z GENNETU:
Vyšetření mezi 20 a 22. týdnem těhotenství ("genetický ultrazvuk"). V tomto stádiu lze podrobně vyšetřit stavbu těla plodu, umístění, tvar a velikost většiny vnitřních orgánů. V případě srdce a ledvin se lze vyjádřit i k jejich funkci. Proměřuje se velikost jednotlivých oddílů plodu – standardně průměr a obvod hlavičky (BPD, HC), obvod bříška (AC) a délka stehenní kosti (FL). V odůvodněných případech se pátrá po malých (soft) markerech vrozených vad. To jsou takové změny normálního UZ obrazu, které neznamenají postižení anatomické či funkční, ale vyskytují se častěji u plodů postižených vrozenou vadou nežli u plodů zdravých. Jde především o sílu kožní řasy v zátylku (NSF), jasně světlý bod v levé srdeční komoře (ICLV), mírné rozšíření pánviček ledvinných (pyelectasia) , světlejší (hyperechogenní) ohraničení stěn střev plodu a kratší stehenní kost (FL). Opět lze změřit přítomnost a délku nosní kosti (NB). Hodnotí se též stav a uložení placenty a množství plodové vody.

a 20 tt zacina 19+0

elfka11
26. dub 2010

Boxer:Nosítko vypadá fajn,já tey na šátky taky nejsem.Cami:To je od toho 19+celý ten týden to jsi 20týden

camomilla
26. dub 2010

diky moc baru!

weri1
26. dub 2010

já na tom velkým utz byla třeba ve 22 týdnu,ale tady je povinej,tady posílá doktor,nevím jak u vás camo

lucielp
26. dub 2010

já na tom ultrazvuku byla 20+4. A co takhle koukám ne vždy mi vše dělají předně kdy se má. Jenom to placené vyšetření jsem měla přesně.
Jinak já pro šátek byla ale co jsem viděla tak ho určitě používat nebudu. Dítě si snadno zvykne a nedovedu si představit jak bych ho měla jenom v šátku. Jen ať je v kočárku.

weri1
26. dub 2010

luci: oni všude píšou od toho týdnedo toho,není to vždy jen v tom jednom týdnu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru