II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

elfka11
11. bře 2010

A to ani nechci říkat počet jsem už těhotná po Páté.Tři předešlé těhotenství dvakrát samovolný potrat a jednou zamlklé těhotenství 10tt,tak občas nervy a psychika působí.Ale tady mi je fajn si povídat s někým 🙂

bilejboxer
11. bře 2010

Elfka-taky chodím na hematologii a denně si píchám injekce na ředění krve 😠 Ale hlavně že to pomáhá.Nikdy jsem nebyla dýl těhu než 6 tt,což mluví za vše.5 let léčba neplodnosti...3 x IVF,Nativy,inseminace...no hrůza fakt 🤐
Hlavně že je teď u Vás všechno v pořádku,přeju aby bylo i nadále!!Oni si Tě ted víc ohlídají 😉 BUde to dobré,uvidíš .Moc držím palce!!!!!!!!!!!!!!!

bilejboxer
11. bře 2010

Elfka-a nezjistili Ti ani trombofilní mutace???Prostě nic?!!!TO je fakt záhada... ☹

elfka11
11. bře 2010

Mám taky nějaké prášky na ředění,ale jen slabé.Koukám,že u tebe je toho taky až až,tak určitě se nám to konečně podaří.Budu taky držet palečky.Taky jsme několikrat zkoušeli,ale jen inseminaci,ale nakonec přirozeně.A u vás přirozeně početí??

elfka11
11. bře 2010

JJJ jednou se mi na genetice objevila mutace Herozigot,mutantní alea.Ale s tím co se stalo to nemá nic společně a pitva a vše vyšlo bez udání důvodu,to nám bylo řečeno.Slyšela jsem i názor,že náhlé úmrtí u miminek po narození,tak to samé se může stát i v bříšku,tak asi příroda jinak nevím,když vše bylo v pořádku.

bilejboxer
11. bře 2010

U nás Nativní cyklus IVF...odběr toho folikulu co naroste sám přirozeně,bez narkozy...pak se to oplodní a po 48 hodinách mi bobánka zavedli 😝 Povedlo se takhle na 4.pokus v Nativu...ale už z prvního jsem byla chvilinku těhutná,ale neudrželo se to ☹ Mám dvě trombofilní mutace(podle doktorů jsou banální) úplně ty stejné dvě má manžel!!!!Tak to už nevěděli,co to udělá.....automaticky se to přenáší/dědí na potomky a já mám k tomu kratší APtt...test na srážl.krve....takže je problém ais v tomhle.Mám jen jeden vejcovod....takže jsme už na nic moc nečekali a nechávali to na doktorech(v srpnu mi bude 36....) 😠
To bereš určitě anopirin....na ředění krve!!

elfka11
11. bře 2010

Na ten veletr nepůjdeme nic moc tam není a žádne výrazné slevy tam ani nejsou,co jsem tady slyšela po Brně od maminek.A kočárek chci nechat ažžžž úplně nakonec.

bilejboxer
11. bře 2010

Já mám double heterozygot...+ kratší APtt a doktoři taky tvrdí,že to ničemu nevadí!!
Takže bacha na to....toho už se do smrti nezbavíš a ke všemu může nastat potrat ve 2. i 3.trimestru.... 😢
Nám když se to teď konečně podařilo,tak jsme trnula hrůzou,že mi seberou ty injekce...naštěstí je mám dál,hrůzou bych nespala!!!Co se kdy stane...!!

elfka11
11. bře 2010

Tak to je krásné,že to vyšla,no tvoje psychika teda dostala taky pěkně zabrat.JJJ přesně Anopirin na ředěníale jen malé dávky,ale radši mi ho doktorka dal.(bude mi v červnu 31.)

bilejboxer
11. bře 2010

Tady bude veletrh za týden v Praze....manžel taky plašil,že by kočárek už koupil,že se neudrží!!Takže nikam nejedeme,nebudu se tam s ním dohadovat.Jen jsem se chtěla juknout a kočárky ohmatat...a né ho objednávat !!!
On si nedá říct....vidí nějaký kočárek a hned by ho koupil 😠 😠 😠 Ale ještě je doooost času!!!Na tom si stojím.

elfka11
11. bře 2010

Manžel nemá,dělali nám oběma genetiku,jen já Heterozigot MTHFR.To mi tvrdí,že to má 40% žen a samotná krev to nezpůsobí,ale doktoři co na to říct,to nepotřebuje ani komentář.

elfka11
11. bře 2010

Tak zatím si stůj nic vám neuteče,času dost a pak si to vše vychutnáš s výběrem kočárku. 🙂 Koukám,že manžel se nemůže dočkat.Unás teda taky už by ho chtěl mít u sebe,ale ještě teprve budeme mít za sebou polovinu. 😀 A co v bazarech na internetu koukala jsi na kočárky,nebo chcete jen nový???

bilejboxer
11. bře 2010

Věřím tomu,že třeba DR.Koucký,který je v Praze na tyhle mutace odborník(zabejvá se studiema v cizině) by na Tvůj případ reagoval jinak....a i kvůli MTHFR by Ti napsal injekce na ředění kreve nejspíš taky.Já sama vím nejlíp,jak je to podcenované!!!
To samé říkali i nám.Že mi dají injekce až potratím podruhé...tak se i tak bohužel stalo!!!!!!!!!!!! 😢
A najednou to jde.....s injekcema,sama hematoložka mi nedávno říkala,že neví...jak je to možné!!!!!!!!!!!!!!!

bilejboxer
11. bře 2010

Kočárek chceme nový,pže předpokládám že my sami mu dáme dost zabrat.Hodně vejletíme,chodíme na prochajdy...na dovču,kde procházkujeme....takže raději víc spolehlivý.Ale ostatní věci..to je mi fuk,dost si koupím od kamarádky,která má půl ročního prďolku....potřebuju dvě postýlky,máme dvě patra v baráku....naštstí má známá postýlku po dětech doma,tak nám ji půjčí do obyváku....jen koupíme matraci 😅 Tady bude stejně jen dočasně....ze začátku,jinak druhá v patře v pokojíčku..nebo v ložnici teda .

bilejboxer
11. bře 2010

Tak jsem si ohřála obídek a pak vyrazím nakoupit pár maličkostí 😉
Zítra nebudu nic stíhat,jedu na výlet se ségrou a sestřenkou ,vrátíme se odpolko.A večer s manželem na večeři.
Tak at nemusím zítra hrotit nákupy 😀 😀

elfka11
11. bře 2010

Tak na to se ještě Hematoložky pořádně poptám.JJ ti doktoři je to někdy děsná komunikace atd...

elfka11
11. bře 2010

Tak to dobrou chuť ,já za chvilku utíkám do práce na pár hodin.Tak příště se těším na pokec. 😀

bilejboxer
11. bře 2010

tak ahooooj a moc nepracuj 😀 😀 😀 😀 😀
Já juknu nějak k večíru 😀 Opatrujn se s mrňouskem 😎 😎 😎 😎

elfka11
11. bře 2010

Taky se opatrujte mooooc. 😀 😀 😀 😎 Taky večer dorazím.

lachtanek1
11. bře 2010

Hezké odpo holky 😵
Tak jsem včera vytuhla u telky, takže jsem s Vámi diskuzi o kočárcích nedokončila. Četla jsem všechny příspěvky,dost se objevoval XLander - nevím,jaký model? Já jsem osobně viděla asi 2,ale nějak mě nezaujali. Ovšem bilejboxer, ta Cortina, ta mi leží v hlavě...krucipisk, proč se nedělá i ve čtyřkolce? To by bylo ideální. Trojkolky se bojím,bojím..Přesně jak tu píšete, stabilita, i komfort při ježdění.. Tak nevím,jestli nevyhraje to Camarelo..sice vypadá dost tuctově,manžel říká, že na první dítě bychom si mohli dopřát krásnější kočárek,ale ta velikost korbičky je tam bezkonkurenční. Pobavila jsi mě, boxer, s tím,jak jsi psala, že je manžel tak hrrr do nakupování a že si jede stále toho kluka...Jak přes kopírák!!! Ten můj to samý. U doktora ho snad ani nezajímalo,jestli má naše mimi všechny ruce a nohy,ale to, zda už je vidět ten pindík. A když mu řeknu,že jsem viděla rozkošný dupačky,tak vždy odvětí-a kde je máš, proč jsi je nekoupila? taky ještě moc nechci nakupovat..
Též vítám elfku! Jak jsem to tak četla, elfka a bilejboxer, tak jste si užily už svý. O to ale více teď bude vše v pořádku a miminko krásně zdravý,když už jste si toho musely tolik protrpět! Teď Vám to osud vrátí na krásných a zdravých mimíšcích! To já jsem do toho upadla,ani nevím jak. Sice už mám 33, takže jsme chtěli pozvolna začít (předtím jsme oba hodně cestovali),ale vzhledem k tomu, že ještě stavíme barák,tak opravdu pozvolna. No a ono buch, a úplně napoprvé to vyšlo. Tak snad to bude taky všechno ok.

weri1
11. bře 2010

ahoj holky: já taky chtěla x-lander,ale pak jsem ho párkrát viděla naživo a moc se mi nelíbí ☹

kamikadze
11. bře 2010

Jak to tady tak ctu, tak si na ten veletrh budeme muset zajit, co se kocarku tyce jsem uplne mimo. Ale vetsi korbicka kvuli fusaku na zimu dava smysl. Akorat vim, ze manzel, kdyz vezl svagrovou tak do nasi kratke fabie ten jeji kocar nenarval...musim se zeptat, co meli, at si ho nekupujeme.

barunka9
11. bře 2010

Taky vitam nove prichozi 🙂 Pekne jste se nam tu s boxerem rozepsaly 😀

no tam muj manzel je zatim presnej opak, nejak se mu do zadneho nakupovani nechce, myslim, ze dokud nebudu mit ten buben opravdu videt, tak je podle nej cas 😀 Ale je fakt, ze ja to zatim taky moc nerozjizdim, krome ty soupravicky po NT screeningu jsem uz nic nekoupila. 🙂

no a s tim x-landerem, ja s tim zacala jen kvuli tomu, ze ho maji ty dve kamosky, ale jinak jsem o kocarcich nic nezjistovala, Jedine, co vim, ze nechci trikolku a ze chci nafukovaci kola 🙂 No to toho moc zatim neni, jsem za peknyho mimone...🙂 Koukala jsme na to Camarelo, co jste tu psaly, a vypada dobre. Nasla jsem o nem i diskuzi tady na konikovi.

lachtanek1
11. bře 2010

Baru, díky za odkaz na diskuzi - camarelo. Samé vcelku pozitivní reakce, četla jsem to celé.. 😉

lachtanek1
11. bře 2010

Baru,neboj, ono to manžela taky chytne...až bude vidět na UZ miminko větší, a Tvoje bříško větší, tak ho taky nakupovací horečka popadne..

dexonka
11. bře 2010

nazdarek,my bychom chteli casualplay,ale ta korba je tak pidi ze vubec nevime☹
ja myslela ze v tom brne toho prave bude hodne,tak tam chceme mrknout...

dexonka
11. bře 2010

elfka: jak stareho mas mimiska??
holky co mate v planu na vikend?

bilejboxer
11. bře 2010

Čaute 😀 😀 😀
Tak jsem zase z5 😅 😅 😅 😅
Nákup + návštěva u rodičů,tam koprová polívka a doma jsem se narvala hruškama...zase další ovoce na kterým ulítávám 😎 Mám tady dvě mísy plné ovoce ...jablíčka,kiwi a hrušky 😀 😀

Dexonka-casualplay se mi taky líbí 😎 jen jsem našla onehdá nějaké testy na kočárky on jím neprošel,ale věřím,že se všechno dávno napravilo a taky záleží,kdo a kde ty testy dělal 😀

Taky nevím zatím,co od kočárku vůbec požadovat....předně větší korbu,aby se mimi vešlo i přes zimu(což budu mít srovnání s kámošky Cortinou a tím že rodila 10.září loni a malej je cvalda a habánek 😎 ),nafukovací kola, a určitě je nejlepší když může miminko jet proti i po směru jízdy....dost důležité!!Neběhat stále za kočárek,abych na něj viděla. 😠

O Xlanderu jsem četla,že je z Polska.....manžel to hned zamítnul 🤐
Takže ještě zjistit výrobce!!

bilejboxer
11. bře 2010

Dexonka-Elfka bohužel mimíska nemá,jistě Vám pak napíše okolnosti sama. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹Pozvala jsem ji k nám,zakládala novou diskusi a byla na MK nová...tak jsem moc ráda,že přišla a zapojí se s námi do drbárny 😀 Jistě přijde malilinko na lepší myšlenky.Ale více pak ona sama....my ji tady zabavíme,že jo holky!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru