II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

la_cheri
23. bře 2010

kami:jojo já vím no a děkuju🙂

barunka9
23. bře 2010

cheri - taky gratuluju. 🙂 Kde ted teda radsi nemame vychazet do ulic? 😀

no s tema plavkama, si nejsem jista, jestli budu mit odvahu se do nich svlect, za ty 3 mesice uz budu opravdu velryba, aby pak kolemjdouci nevolali Greenpeace a nevytahovali me z melciny do hloubky... 😀 😀 😀

camomilla
23. bře 2010

mate pravdu, s toxoplasmozou se budu snazit to neresit, proto jsem taky tady 😉 prijde mi, ze v Italii vsechno resi desne uzkostlive... a to bych vam mela jeste povykladat o piemonstkych tradicich, to je naprosto sileny 😀 .

holky a kdy tak zacne rust brisko? ja stale nic, krome toho noveho spicku, ktery se mi objevil na brise 😀. nez jsem otehotnela, tak jsem se drzela a podarilo se mi nastesti zhubnout, ale ted a to jsem skoro u konce 3. mesice a mam skoro 2 kila nahore 🤐

o tehotenstkych plavkach jsem jeste vuuubec neuvazovala, aaahaha, to bude sranda! ani nevim, jestli slunicko dela vubec dobre miminku

zitrejsi ultrazvuk NT se mi blizi, naposledy jsem byla na ultrazvuku pred 3 tydny, rikam si, jestli tam to mimi stale je 😅?? vzhledem k tomu, ze mi stale smrdi kafe a cokolada, tak asi ano 😀

kamikadze
23. bře 2010

Baru - okres Havlickuv Brod, tam se zas tak casto nevyskytuju.

Camomilla - taky si tak rikam kdyz ho dlouho nevidim, jestli tam je, ale bricho mi roste, toz asi jo 🙂 Jak se divas na italskou vychovu deti? Mam takovy pocit, ze si tam deti delaji celkem co chteji a rodice maji na haku... aspon jak ja jsem to zazila.

camomilla
23. bře 2010

kamikadze: no, pristihuju se, jak jsem nervozni kvuli tomu zitrku uz ted, nedokazu se v praci na nic soustredit 😀 . uz chci mit po zitrejsim ultrazvuku!!! proto si tady vesele pisu na modrymkoniku 😀
na italskou vychovu se divat dost kriticky.. ja si strasne moc preju vychovat nase dite (deti 😅 snad jednou) krasne po cesku.. prijde mi, ze cesi se chovaji naprosto jinak, umi stolovat, jsou ohleduplni k ostatnim... nechci generalizovat, samozrejme ne vsichni. ale kdyz tu byla za mnou kamaradka, ktera tu stravila rok, protoze me zastupovala v praci, tak jsme si vsimli, ze po pracovnim obede jsme se zvedli a jedini, kdo po sobe zasunuli zidli pod stul jsme byly me dve... italove se vyzivaji v jidle, ale neumi stolovat ani jako dospeli... strasne moc si preju vychovat nase deti, tak jak to znam od mamimky a od tatinka... tady se na deti netlaci, at delaji co chteji.. treba tu neni zvykem, aby deti pomahaly doma s pracemi! vis co, ale treba jen blbost jako vysypat kos... to je na dlouhy povidani... asi tu pujdu proti proudu... 🙂
proste snad to zvladnu je to naucit!!! 😅

barunka9
23. bře 2010

kami - tak to je dobre, ja nastesti taky ne 🙂 Jesteze nas Cheri neslysi... 😀

lachtanek1
23. bře 2010

Ahoj holky! Venku je tak krásně! Na procházkování, nádhera! Bylo načase!
Včera jsem se Vás ptala,ale nikdo moc nereagoval, už jinak nikdo nejste na neschopence? Já jsem, a mám z toho teď takový divný pocit, protože žádný kloudný důvod k tomu nemám. V práci je to sice na levačku,ale přesto..Tak jsem se chtěla zeptat,zda to máte některá taky tak...
Camomila-zdravím, můžu se zeptat, nepracuješ náhodou v cestovním ruchu?

lachtanek1
23. bře 2010

cheri - taky gratuluju.

baru - ona to určitě neslyší 😀 😀 😀

simka01
23. bře 2010

lachtanek: kja jsem na neschopence...vcera jsem psala...

cheri: ke gratulaci se pridavame i my....ja se nikdy nebala jezdit,ale ted -co cekame miminko....je to zvlastni...jsem zvedava,az budu vozit prcka....

camomilla
23. bře 2010

muzu se zeptat, kvuli cemu jste na neschopence? kvuli nemoci? ja tady chodim uz tyden do prace s ucpanynm nosem a chraptim.. ale nejak se necitim zustat doma, hlavne proto, ze mame v praci furt nejaky odevzdavky 😒

lachtanek: ne, jsem architektka. co, znas nekoho v italii v cestovnim ruchu? 🙂

lachtanek1
23. bře 2010

simka - aha,promiň, to jsem nějak vynechala 🙂 a hodláš zůstat doma až do mateřské?

camomilla-tak to jo, to je střelba mimo. myslela jsem, když jsi psala, že Tě někdo zastupoval v práci...sama jsem pracovala v tomto oboru, tak proto

bilejboxer
23. bře 2010

Ahojky těhulky 😎 😎 😎 😎 😎

Omlouvám se,že jsem včera už nereagovala,manžel dorazil a tak jsem už nezapínala PC.Jinak ho mám spravený a zavirovaný nebyl,prý se to vyléčilo asi samo 😀 😀 😀 Fakt záááhada 😎

Vítám nováčka Camomillu 😅 Na zítřek Ti držím pěsti spolu s ostatníma 😎 Neboj ničeho nic !!!TO bude dobré jistě.

Já na neschopence nejsem...jsem OSVČ a neschopenku neřeším,ale doma jsem...to jooo 😀 😀 😀
Dneska jsem byla prvně na gravid joze....bombáááá,celou dobu jsem cítila,jak se miminko vrtí 😀 A přiblble jsme se uculovala.
Odpolko jsem byla u známé kvůli plánu na terasu...nevěděla,že jsem těhu...a prý,hele...nejsi náhodou už těhulka?? 😉 Takže už to prostě jde i poznat.....bříšana mám vykulenýho....tak si to užívám,po včerejšku tuplovaně 😀

bilejboxer
23. bře 2010

Lachtanek-děkují 😀 😀 😀 😀 Já to mám výsledek integrovaného testu(společně NT screening+trippel testy)-na trizomie 21 se nám riziko zvedlo na 1/ 10 000(po NT bylo 1/ 4 000, a na roštěpové vady máme riziko 1 / 5000 a nemám se lekat,je to prý nejvyšší udávaná hodnota u nich.Ale jak píšu.....není to klasický trippel test,je na to speciální PC program.
Jinak ultrazvuk byl parádní.....zase jsem se natláskala čokoládou,už v čekárně jsem manželovi říkala,že cítím jak se miminko mele.....a na UZ se to jen potvrdilo,vedle pupíku byla našpulená prdelka,miminko si dávalo ručičky za hlavu...fakt úžasný pohled.
Dokud nám někdo nepotvrdí holčičku znovu,tak tomu ještě moc věřit nechci.....miminko bylo nožičkama dost u sebe,ale předpokládám,že dr.viděla snad dobře....pže já teda fakt ne!!!A dost dlouho jí trvalo,než něco zaměřila mezi nožičkama.
V úterý mám kontrolu na obvodě,tak poprosím dr.,aby hledala ...... 😉 chci větší jistotu raději.

camomilla
23. bře 2010

lachtanek - ne, byla jsem tu totiz na rocni stazi v jednom atelieru v italii a pak jsem se vratila do cech, kvuli poslednimu rocniku a diplomce a mezitim obrovskou nahodou, a k memu stesti, tu byla jedna moje spoluzacka na rocni praxi, kterou si chtela udelat v italii a tim mi podrzela misto. a pak jsem se vratila zpet do toho puvodniho atelieru, ale uz ne jako stazistka 😉
jo, v cestovnim ruchu?? to je skvele, to jsi urcite hodne cestovala, nebo cestujes?

holky, a vy vsechny cekate prvni mimi? omlouvam se, jestli jste to uz resili 🤐
a kdy asi zacina rust brisko, v kterem tydnu? ja stale nic, krome toho spicku 😀
pekny vecer vam preju!

bilejboxer
23. bře 2010

Elfka-koukám,že se Vám z chlapečka klube holčička 😀 Z toho mám právě strach...že nakoupím holčičce a pak úprásk.... 😅
Pohlaví je nám jedno.....ale nechci být pak překvapená a vykulená ,kde má miminko tu slibovanou buchtičku 😀 😀 😀 😀

Lachtanek-já tipovala holčičku a přála si ji,manžel opak......ale nadšení jsme oba,navíc já jsme pořádně nahlodaná,že to nebylo fakt dobře vidět....a hodnota 80 % ,že se dr.trefila mi nepřijde moc....to se ze 100 lidí dvaceti splete.....uáááá,šílená představa.Ještě bych ráda,aby nám to potvrdil další dr.

bilejboxer
23. bře 2010

Camomilla-ahoj,já čekám první miminko....jukni do mojí fotogalerie,mám tam jednu fotku bříška ze 14 +1 😀 to jsem si nebyla jistá,jestli to není jen zácpou,ale nebylo.No amax.ve středu dám fotku aktuální....to už bere kvapem podobu těhu pupíku 😀 Takže vyčkej....já se začínám lekat,že se mi klube ažaž....mám nahoře 3 kg,což mi přijde akorát 😲

simka01
23. bře 2010

......camo: a Lachtanek: jsem na neschopence,pac mam silne astma,hned ve 4.tyden tehul me chytla ledv.kolika,tak mi hlidaji ledviny a navic jsem ucitelka....v MS a ZUS...tak to byl take stresik,takze uz vubec by me nepustil do prace....doma jsem byt nechtela,ale neslo to jinak ☹

bilejboxer: gravid joga? to zni dobre....ja chodom na pilates pro tehotne a jinak doma cvicim podle DVD a premyslim potom o tech kurzech pred porodem... a vrteni miminka ...to je krasny....ja vcera citila take simrani,ale tak po intervalech 20 minut,fakt zvlastni pocit,tak uvidime,co se z toho vyklube...

jo a holky...dnes v noci jsem si pripadala,jak kdyz mam v brisku vetrelce..probudilo me silene kruceni v brise...tak jsem sla miminko napapat....

simka01
23. bře 2010

camo: prace vypada zajimave..........a jinak i ja cekam prvni miminko..

la_cheri
23. bře 2010

Holky já vás slyším 😝 se nebojte j jezdím bezpečně a jsem hodná pouštím na přechodech 😀
boxerku jééé to já necvičím už mi an to nezbývá energie nic 😎 jsem ko ještě že skončili ty nervíky s autoškolou🙂
ted jen nervíky ve čtvrtek budu volat na ýsledky tripl tak sjem mooooc zvědavá!
Jinak poslední dobou se mi často zvedá žaludek ne že bych zvracela to ne ale kolikrát je namále :(u malého my bylo špatně až taky takhle pozdě tak sjem zvědavá copak to mám v bříšku tentokrát už abych to věděla.

lucinecka222
23. bře 2010

ahojky holky 🙂

dexonka
24. bře 2010

dobre ráno,dneska je venku opet bozsky,zoubek uz neboli,takze bude snad super den🙂 rano jsem byla zavist prcka do skolky a ted snidam a nic se mi nechce,ale musim do mesta mrknout na kalhoty nejake.....
jinak gratuluju k zavereckam v autoskole 😉 ja mam ridicak ale nejezdim tak bych to mela asi trosku oprasit...
vcera jsem byla u dr.mel mi delat UZ a klasika,pry jdu za 14 dni na velkej UZ tak mereni uz nechame na nich🙂) takze jsem se rozhodla ze uz ani nechci vedet co cekame a nechame si to jako prekvapeni

elfka11
24. bře 2010

Dobré ránko u nás také krásně svítí sluníčko. 😀 Gratuluji k závěrečkam a vítám i nové. 🙂 Dexonka:Tak to jsi dobrá,to já ze začátku chtěla taky,ale nevydržela jsem.

elfka11
24. bře 2010

Bilej boxer:Taky mi pohlaví bylo jedno,ale dvakrát na ultrazvuku mi doktor řekl,že to vypadá na kluka a pak buchtička. 😀 😀 😀 Tak jsem zvědavá jak u tebe.

simka01
24. bře 2010

pekne slunickove ranko ...maminky.....
koukam,ze na prohlidkach se doktori moc necinili.......a ja si myslela,ze fotecky a UTZ je automaticke....uz vim,ze ne.....
take mam dnes nakupovaci..ted piju cajik a potom se jedu podivat na nejake rifle.......tak zatim papa

barunka9
24. bře 2010

dexonka super!!! Vitej v klubu prekvapeni! 🙂 Ja jsem zatim porad rozhodnuta, ze to nechci vedet, manzel taky. No je to ale jeste dlouho, takze treba zmenim nazor, ale ted se citim, ze to vydrzim.
Jinak jsem ted rano byla na krvi pro trippel testy, tak jsem zvedava... Pry budou volat, kdyby neco nebylo v poradku tak cca do 7 dni. Doufam tedy, ze volat nebudou.

barunka9
24. bře 2010

a jeste k tem dotazum, cekam prvni a pekne u toho sedim v praci. 😉

lachtanek1
24. bře 2010

Baru, držím palec na tripple! To víš že volat nebudou! Bude to ok
Obdivuju Vás s dexonkou, jak to vydržíte, si to nenechat říct..Je pravda, že při porodu to bude překvápko,ale asi bych to nevydržela. Asi určitě ne..

Boxi, tak z těch hodnot,co jsi napsala, jsem zajíc 😵 No hlavně,že jsou ty správný, ty na jedničku s hvězdičkou 🙂 To už je krásný pocit, když bříško vypadá těhotně a lidi to poznávají, aniž jim to řekneš, viď? Mě už to sice taky jedna známá řekla,ale jinak mi přijde, že můj břuch zatím vypadá spíš vyžraně než těhotně.. 😒
Už se strašně moc těším na ty pohyby, ale zatím nic.
Čokoládu příště musím taky vyzkoušet, když dělá takový zázraky s mimikem..
s tím pohlavím - to je právě ono, taky si myslím, že se ještě klidně může dr. seknout. U mě nad tím taky laboroval hezkou chvíli, než vyřkl, že si myslí, že holčička..Minule 2x kluk, tak nevím..Ale abych pravdu řekla, tak já bych radši chlapečka. Mám takovou, možná blbou představu, že je lepší kluk starší, potom holčička, ten kluk že je potom pro sestřičku takový ochránce..
Zase druhý názor, kamarádka říká, že potom holčička zase třeba pomůže s bratříčkem..každopádně manžel taky chce raději kluka, to asi chlapi takhle mívají. I když mě tvrdí, že když bude holčička, tak bude stejně štastnej, ve skrytu duše...

Camomilla-ano, i já čekám první miminko a je mi 33. V cestovním ruchu jsem pracovala, 8 let. Cestovala jsem hodně. Před dvěma lety jsem musela skončit, pakliže jsem chtěla nějaký normální rodinný život, jinak bych neskončila vůbec. Bylo to úžasné období. Sluníčko, jižanský život Ti trošku,ale jen malinko 😉 závidím 😀

lachtanek1
24. bře 2010

Holky,některá z Vás tu psala, že se líbí kočárek BOLDER.
Dnes ráno bylo ve Snídani s novou ve zprávách, že nějaké mamince, tuším na Olomoucku, se úplně rozpůlil, dítě z něj vypadlo na zem!!! My jsme na něj taky koukali kdysi, prodavačka nás od něj zrazovala, že je hrozně poruchovej a láme se.

camomilla
24. bře 2010

dobre rano!
barunka: ahaha, to jsi to pekne napsala ;) taky tu pekne drepim 😀
lachtanek: jooo, to je parada to cestovani, to ti zavidim!!
simka: jee, to me mrzi, ze to mas tak komplikovany s tim astmatem....
bilejboxer: s tou zacpou a briskem, to uplne chapu!! taky jsem mela takovy pochyby.. ale byla to zacpa 😀 😀

jinak dekuju za mile privitani 😅 . vcera jsem si prihlizela vase fota, to bylo moc mile. ale uvedomila jsem si, ze jsem se nedockavosti prihlasila do tohoto tematu, ale jsem teprv 12tt, tak se omlouvam, nejak jsem byla zvedava, co me ceka v 2. trimestru, paac ten muj prvni bude za chvili koncit... libili se mi totiz vase prispevky, ne v kazde skupine to tak jede 😅
ale vidim, ze UZ NTuz mate za sebou, ze jsem asi jedina 🙂
alespon budu chytat rozumy 😀
pekny den

bilejboxer
24. bře 2010

Ahojky těhulky 😀 😀 😀 😀

Jdu vás jen pozdravit a mizím na dvě návštěvy ke kámoškám + má taťka narozky 😀 😀 😀 Takže ještě koupit dárek se ségrou a pak k našim.
Budu až k večíru nějak,courneme se po obchodech.Nemůžu narazit na podprsenku na sebe 😖 Jestli to takhle půjde dál....tak nevím nevím 😉
Jukala jsem minule na kočárky a uchvátila mě Maxi Cosi Mura 3......ale chci ji vidět na živo nejdřív.

Užívejte sluníčka všichni. 😵 😵 😵 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru