II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

ttterysek
7. kvě 2010

nazdar děvčata 😒 tak dnes sem vzhuru už od nějakých 6 hodin,nemůžu v poslední době nějak spát 😔 venku hnusně a to mi náladu taky nijak nevylepší...snad pomůže koupel v teplé vaně s olejíčky 🙂 aspoň se na chvilku odreaguju a uvolním

weri1
7. kvě 2010

dobré ránko
tak tady není moc teplo,ale sem tam vysvitne sluníčko
mě bolí záda jako vždy po noci a taky mě bolí břicho.
a pak že to těhotenství je krásné 🙂

bilejboxer
7. kvě 2010

Pěkné ránko těhulky 😀 😀 😀 😀 😀

Tak si tu kávičkuju a baštím jogurt 😀 😀 😀 Venku svítí sluníčko,tak snad nebude slejvák po celý dne a víkend 😖
Zítra si chceme udělat první grilovačku,pozdní oběd s manželem....tak to doufám vyjde!!
Něco uděláme zase na zahradě.
Já se musím ale hodně šetřit,začínám totiž pozorovat,že mě bolí záda vždy ráno po větší námaze 🤐 Tak budu jen dirigovat 😅 😅 😅
V pondělí jedu na celý den do Prahy-k Apolináři,na krev skrz hematologii,na cervikometrii a biometrii+ na poradu k dr.-to bude náročý den.
Pak se cournu po Ikee a snad konečně na Černém mostě omrknu kočárky!!!!!!!!!
Nejhorší je,že jedu už v 7.z LB a až do těch 10.si nesmím nic dát......uáááá,to nevím jak zvládnu 😖

Terry-já dnes vyhodila manžu spát do pokojíčku,děsně chrápal....tak jsemse vyspala docela dobře 😵 Bych ho něčím bacila!!!!Jak chrápe občas...uááá!!!

weri1
7. kvě 2010

boxer. ten můj nechrápal celý tři roky a teď co dělá dvě práce a chodí domů ztahanej,tak někdy taky dobře zařezává,skoro brečím,protože mě to vzbudí a já pak už nemůžu spát.Ale nikam ho nevyháním,ikdyž bych někdy chtěla,protože potřebuji aby se vyspal 😒

lucielp
7. kvě 2010

U nás je krásně, teda zatím. A teké doufám že to vydrží, protože musíme posíct trávu na zahradě. Za ten týden to tak hrozně vyrostlo ☹ . Já proti chrápání mám špunty do uší 😉 . Docelak koukám jak tu zě vstáváte tak brzo. Já se dřív jak v 8 nevzbudím 🙂 Budete mít výhodu až budou mimča venku.

ttterysek
7. kvě 2010

tak to znám,chrápání je hrozná věc.Nejhorší je když začne chrápat ještě před tím,než usnu,protože to je hrozný usínání...ale když už spím a on chrápe a on mě vzbudí,tak do něj jen drcnu a on se otočí na bok a už nechrápe 😉 ale já mám tu výhodu,že přítel dělá vždy 3 týdny v měsíci noční a jen jeden týden má odpolední,takže přes noc spím docela dobře,teda až na některý dny,kdy mě večr začne bolet snad úplně všechno a to třeba usnu až ve 2 ráno a v 6 už sem vzhůru jako třeba dnes...ale koupel mi opravdu pomohla.Levandulové olejíčky a z lístků od růže,to jsou perfektní pomocníci na uvolnění,skusteto před spaníma uvidíte jak budete krásně spát 😉 nebo když ste unavení,tak je to perfektní uvolnění od všeho 🙂

ttterysek
7. kvě 2010

lucie:to jo,já už si asi pomalu zvykám...protože už ani víc jak 6 hodin za noc nenaspím a když mám tu šanci,tak už se mi zase nechce 😀

weri1
7. kvě 2010

mě špunty do uší nepomáhají,

bilejboxer
7. kvě 2010

Nejhorší je,když usne dřív než já a chrápe 😖 Přesně tak,taky pak neusnu.
Včera chrápal po 5.minutách a já ho vzbudila,tak šel dobrovolně vedle do pokojíčku an rozkládací gauč 😀
Bál se,abych tam nešla já...gauč je tvrdší a moje záda by to asi nepřežila 😢
Jinak taky chrápe jen posledních pár let a ještě občas.Stačí víc odpočinku a nechrápe.....jenže je hodně v práci,to mu zakázat nemůžu a ani nechci 😠 A špunty mám taky....to nezabírá 😲
Teď v těhu potřebuju spát o kus míň než před těhu.....a večer nejsem unavená 😠 Někdy je to otravné... 😖

weri1
7. kvě 2010

tak mi došli sametové dupajdy tady z bazárku konika a jsou fakt pěkný 🙂

simka01
7. kvě 2010

ahoj maminky....tak pisu s turbanem na hlave...jsem po koupani...ted je v kurzu chrapani 😉 muj tatka mi chvili zachrape,tak se presune na bok,usne,pak trochu zachrapava....ale nejak moc mi to nevadi...je po operaci nosni prepazky,alergik...tak ho nejak nemucim....ja zase slintam...jsme dvojka..... 🙂
zada me take chytaji....v sobotu,jak jsme cely den makali..jsem sotva chodila.....
ps: dnes má tatinek a mimi v brisku-maly Stanik-svatek.....jupiii...svuj prvni a uz bylo poprano....ted dostava darecek v podobe dobre snidane a cajicku...

bilejboxer
7. kvě 2010

Simko-myslela jsem na Tvoje Stáníky hned po ránu 😀 😀 😀 jak jsem číhla do kalendáře 😅 😅
Jak si psala o turbanu....jsem si myslela,že jsi v Turecku.kam já na to chodím 😎 😎 😎

camomilla
7. kvě 2010

jeee, s chrapanim mam stejny problem.. ne, ze bych chrapala ja, ale muj manzel, ktery vzdy usne driv nez ja 🙂
stouchnu do nej a on se otoci na bok... a to funguje!!
weri, ty uz mas urcite tolik veci doma, co?? mas napsano na cedulce, ze ti je smutno.. jakto?? muzem te nejak rozveselit?? 🙂

ja zacnu neco kupovat az po velkem ultrazvuku, ten bude asi za 3 tydny!! zatim nemam nic..

lucielp
7. kvě 2010

Weri jsou krásné. Vy teda nakupujete. Já si myslela jak si tento týden něco pořídím a nic. Nějak se mi do toho nechtělo. A je pravda že oblečení zatím kupovat nebudu.
A tu koupel zkusím. Jen je problém že mám ráda dost horkou vodu a jak bych to teď neměla tak si to tak neužiji. Těším se po šestinedělí až přijde tatínek domů a já si zalezu do horké vany.

simka01
7. kvě 2010

luci: pane jo......ty si fakt stejna....ja taky miluju horkou vodu...tatka me vzdy chodi kontrolovat...zda ziju 🙂 a spolecne koupele byly o kompromisu....chvili vlazna---pak ja a ma tepla....
boxer: jo,jo...Turecko...tam jsme jezdili pravidelne kazdy rok...jinde uz se nam ani moc nelibilo...ale letos ne e e....az pristi rok snad s prckem...kdyz zdravi da....ale jela bych hned...

ttterysek
7. kvě 2010

já zatím nic moc nenakupuju,jen tak nějaký neutrální oblečky,když nevím co to bude... 😵 no ale pár foteček taky vložím na kouknutí 😉

simka01
7. kvě 2010

ttery: ja take kupovala ze zacatku malo...spise neutralni...az sem doma mela mela zlute,bile ,zelenkave a tesila jsem na velky UTZ,az budeme vedet pohlavi a rozjedu se v barvickach....
camo: je cas...ja take zacala po tom velkem UTZ....kdyz jsem vedela,ze je vse ok( tuk tuk tuk) a rekli nam,co to bude....

ted mam par kousku novych,ale jsem liiiiina to vyfotit...hlavne,ze furt chodim a koukam a kocham se....zacinam byt blazen..uklidim to do vaku a stejne na to chodim....kontroluji apod....

weri1
7. kvě 2010

já začala nakupovat až po velkým utz,a jelikož nemám po kom co dědit,musím nakupovat,něco nové něco použité.tak za dvatýdny to začnu prát.
camo: to že je mi smutno tam mám napsaný proto,že jsem pořád sama a manžela skoro nevidím,dost těžce to nesu.už aby byla malej na světě ať jsme na tu samotu dva 🙂
my jezdili do egypta ale tam bych si s malým dítětem netroufla,takže šetříme penízky sice někam k moři,ale v Evropě.
na oblečení už kupovat nebudu asi nic,budu dokupovat postupně až se malej narodí,abychom tyhle věcičky unosili 🙂
Mě už čeká nákup jen kočárku,postýlky,matraci a pár maličkosti

weri1
7. kvě 2010

camo a jak jsi dlouho v Italii a kde tam přesně bydlíš? a jak se ti tam žiješ? nevadí že se tě ptám? 🙂
holky 75 dní do porodu uáááá

camomilla
7. kvě 2010

tak to jo...
ja taky zatim nemam po kom dedit.. ach jo, snad se jeste nekdo objevi.. at nemusim kupovat vse..
weri, a co dela tvuj manzel, ze je porad pryc? to chapu, ze ti je smutno.. ale neboj, tobe to za chvili utece... v cervenci uz!!

chtela jsem se zeptat na tu horkou koupel.. moje maminka (porodila 4 deti) mi rikala, at si na horke sprchy (natoz koupele) davam pozor, ze pomahaji pred porodem tem kontrakci, ale driv jsou docela nebezpecne, protoze je vyvolavaji driv.. ja ty horky sprchy taky miluju, ale jak mam ted tu stahlou delohu, tak si dava, docela bacha... vi o tom nic nevite?

bilejboxer
7. kvě 2010

weri-já 10í dní do porodu...uááááááááááá 😀 😀 😀 😀 😀

Taky jsem začala nakupovat po velkém UZ 😎 😎
My zatím mimo oblůečení na první tři měsíce nemáme nic.....vybrané něco už jo(postýlku,kočárek...),ale zbytek ani omylem-věci na koupání,peřinky,povlečení,co s sebou do porodky..... 😀 😀 viděla bych to tak na červen asi.Vždycky když mi po kontrole řeknou,že je všechno úplně OK?tak to zase odkládám a neřeším 😅 pak mi z toho šlehne asi!!!!!!!

bilejboxer
7. kvě 2010

Weri-109 dní.....

weri1
7. kvě 2010

prej horká koupel není dobrá.Já miluju horký koupele,takže když si napustím vanu neodhadnu co je horká a co teplá,já si sem tam tu koupel dopřeji.
boxer: uvidíš až se ti to přehoupne pod 100
camo: dělá dvě práce,do jedné chodí na osmoua vrací se v pět a večer pak taxikaří,od šesti,to se doma jen nají,osprchuje a zase jde.Jsme z toho neštastní oba,protože mi nedávno říkal,že si myslel,že si to těhotenství bude se mnou užívat,ale můj plat nám chybí,jsem už tři měsíce doma.Blbnu z toho,naše mám daleko,kamarádek pár,ale ty taky nemají věčně čas tak je to těžký.Teď mám ještě strach protože manžel v tý jedný práci dostal od června výpověď,takže další starost navíc,shánění práce.
Já si vzala jednu práci na doma,chtěla jsem nám ulehčit,ale zjistila jsem že to asi není nic pro mě

ttterysek
7. kvě 2010

tak to je jasný,že horký koupele ani sprchy ne 😉 ale normální příjemnou teplou koupel,já bych do horké ani nevlezla,nejsem ten tip kde je vče zarosené a člověk se ve vaně tím horkem zcvrkává... 😀 já mám spíš ráda chládek,tak nevím jak přeřiju léto s pupkem 😖

weri1
7. kvě 2010

já miluju horko,proto jsme s manželem jezdili do Egypta v červenci a dělali jsme si srandu,že i tam nám je zima 😀

dexonka
7. kvě 2010

hezke poledne,ja si horkou vodu dopravam kazdy den,no snad s tim problem nebude.....
ja bych ted vic nez k mori jela radeji nekam na chaticku,i kdyz to pocasi tady☹

ttterysek
7. kvě 2010

tak sem si vložila pár foteček oblečků pro naše mrně 😀
dexonka:já taky jezdím raději na dovču na chtu,na chalupu nebo třeba na rekreaci do nějakých lázní tady v ČR
weri:já teplo fakt moc nemusím...mě stačí jen to vedro u nás a už je mi na zdechnutí...ještě abych jezdila se potit někam k moři 😅 já raději na hory a na tůry pěšky nebo na kole.Loni sem si koupila nový kolo a chudáček teď musí na mě min. rok počkat ☹ ☹ ☹

weri1
7. kvě 2010

tery tak snad to bude holka ať chlapeček nemusí chodit v růžovým 🙂

camomilla
7. kvě 2010

😀

ttterysek
7. kvě 2010

tak to bych se mohla už dozvědět příští týden,co to bude 😉 no a kdyby to byl kluk,tak mu to pochopitelně neobleču a schovám do skříně třeba pro 2. mimčo 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru