II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

weri1
12. kvě 2010

elfi ty jsi OSVČ

Od ledna 2008 nemají nárok na PPM ženy, které byly před nástupem na MD vedené v evidenci Úřadu práce. Ihned po porodu dostanou Rodičovský příspěvek (viz článek Rodičovská dovolená ) - pomalou čtyřletou variantu, tzn. 7 600,- do 21 měsíců věku dítěte a poté 3 800,- do jeho 4 let.

5. Kdo mateřskou vyplácí? Kde se o ni žádá?
Od 1. 1. 2009 vyplácí nemocenské dávky, tedy i PPM, pouze Okresní správa sociálního zabezpečení. Dávku vyplácí do 1 měsíce po dni doručení žádosti na OSSZ.

Žena OSVČ hlásí nárok na mateřskou dovolenou na příslušné Městské/Okresní správě sociálního zabezpečení, která jí vyplácí dávku dle dosavadní výše pojistného, které si žena platila. Pokud je tato peněžitá pomoc v mateřství nižší než životní minimum, část do životního minima jí dorovnává Odbor státní sociální podpory při Úřadu práce v místě trvalého bydliště. Musí kontaktovat oba úřady, nejdříve Městskou správu soc. zabezpečení, kde jí vystaví potvrzení pro Odbor státní sociální podpory. Pokud si žena neplatila nemocenské pojištění, bude od porodu pobírat přímo rodičovský příspěvek, a to v pomalé čtyřleté variantě.

Pro zaměstnankyně, kterým skončil pracovní poměr v době těhotenství (nezáleží na tom, zda byl na dobu určitou, neurčitou nebo skončil ve zkušební době), platí šestiměsíční ochranná lhůta (180 kalendářních dnů) - mají nárok na nemocenské i PPM. V případě, že zaměstnání trvalo méně než 180 dnů, je ochranná doba stejně dlouhá jako délka trvání zaměstnání.

emispheare
12. kvě 2010

tak holky, já se loučim, mějte se krásně 🙂 dneska jdeme s manžou a Hugem na večeři - tak se moc těšime. Objevím se tu zase v pátek. Dávejte na sebe pozor 🙂

weri1
12. kvě 2010

to budete tak dlouho na večeři? 😀

ttterysek
12. kvě 2010

ty jo... 😲 u nás asi nastal konec světa!!z ničeho nic se tak setmělo,že jsem si musela normálně rožnout,venku začalo lít a padaly tam 2 cm kroupy!!!To u nás ještě nebylo,je to tu až strašidelný...jsem sama v baráku,ani žádný zvíře tu se mnou enní(teda až na hada,ale ten se nijak neprojevuje...),už abych měla u sebe toho malýho drobečka,to už se tu nebudu tolik bát 😅

elfka11
12. kvě 2010

Weri:To teda kukám,ale moje kamarádka nebyla zaměstná a od prácáku neměla ani 7.600kč.Právě že OSVČ nám vyplácí sociálka z platu,tedy z danového přiznání to nejde.

ttterysek
12. kvě 2010

to je zajímavý,jak oni to počítají...ty si vyděláváš a děláš a nemáš dostat jako nic?Tak z eho pak vypočítavají tu rodičovskou těm cigánům???U nás jich je fakt dost a oni opravdu žijí jen z dítěte na dítě a třeba jedna,co už má 3(zatím) tak pobýrá od sociálky 16.000,jak je to teda možný????Neříkám,že jsou všichni stejní,ale u nás jich je cca 200 a z toho jen 3 pracují.Zbytek se živí na těch dětech. 😒 je to hrozně nespravedlivý...no a ještě si budou vymrčovat,že my máme nějaký lepší výhody,akorát tak prd,protože se jich každej bojí! 😕

ttterysek
12. kvě 2010

protože se jich každej bojí,tak jim raději dají co chtějí...aby si náhodou nestěžovali,že je to rasismus...takový vietnamci nebo ukrajinci u nás toho nezneužívají,tak nikomu nevadí....to není rasismus.

ttterysek
12. kvě 2010

no ale stejně musíš něco dostat....i kdyby tvůj manžel vydělával tolik,že by vám to stačilo,tak tě nemůžou nechat úplně bez příjmů
😉

weri1
12. kvě 2010

elfi já nevím jak to je u živnostníku ale nějaké zdravotní si musíš platit tak asi z toho jak jsem to dobře počítala z toho článku.Zkus si to vyběhat,nic bych jim nenechala

weri1
12. kvě 2010

já si myslím,že u té mateřské to asi tak nebude s tím manželem,ale nevím,to bych kecala. Na sociálce taťkovi řekli,že chtěji kopii oddacího listu a naše občanky-moji i manželovu ale nic o jeho příjmu nechtěli

weri1
12. kvě 2010

já si dnes vydělala.spadl mi noťas na zem,oprava 2000,-

elfka11
12. kvě 2010

To jo u nás v Brně těch cikanů je taky až až ,nechápu jak to dělají!!! 😒

elfka11
12. kvě 2010

Weri:Jo jo nic jim nenechám i to málo si vyběhám!Jejda tak to sis teda vydělala 😒

lucielp
12. kvě 2010

Weri: ten kočárek jsem viděla v jiné barvě. A já si vybrala jinej protože tu v okolí prý bude samej zelenej.
Holky vy jste se tu nějak rozepsaly ne. Ani to nestačím číst. Já odpoledne zařídila fotogragku a zamluvila si šaty. Nebylo moc z čeho vybírat. Pani mě dobře odhadla. Tedy prvně ne ale druhé už jo a perfektně mi sedly. Dokonce můžu klidně přibrat. Jsou na bříšku úplně volné. Pak sem dám fotky.

weri1
12. kvě 2010

a já pořád vidím žlutý kruhy 🙂

lucielp
12. kvě 2010

Weri já bych řekla že se vždy vybere nějaká barva a ta je v okolí. Netuším proč když je takovej výběr ale....

bilejboxer
12. kvě 2010

Ahoj těhulky 😀 😀 😀 😀 😀

Pěkný podvečer všem.Tady to žije koukám 😅 😅 😅
Probíráte OSVČ a mateřskou,téma které se mě dotýká hodně,min.týden jsem si vyběhala nemocenskou.....pak hned nastoupímm na mateřskou.Dr,.mi to nabízela už dávno,že jsem na rizikovém,ale využila jsem to až teď.

Elfka-snad Ti poradím já trošku......pokud jsi OSVČ,tak musíš být účastna(nepovinného nemocen.připojištění za uplynulých 270 dní...aspoň minimem,což je 56 kč měsíčně,maximum je 1004 kč tuším).
Stačilo si platit ten základ 56 kč,pak před nástupen na nemocenskou či mateřskou to jendou splátkou doplatit.
Bohužel,pokud sisi nemnocenské poj.neplatila,tak nemáš na mateřskou nárok..........rovnou budeš pobírat RP.
Snad to píšu dobře.
Ani nedostaneš na výběr,jakou variantu RP bys chtěla pobírat.
Tedy pokud nenastoupí "jen fiktovněůna mateřskou Tvůj manžel a tu variantu nezvolí on na sebe,pak ji přebereš a dobereš Ty..........jen nemám páru,jak je to pokud by o to manžel žádal a Ty sis nemoc.pojištění neplatila.........to by ses musela někde optat.
Já stím leta počítala,takže jsem si platila nemocenské měsíčně a teď ho doplatila do max.možné výše za 12 měsíců,abych pobírala nejvyšší mateřskou.
Na sociálce jsem kvůli tomu byla asi 6 x!!!!!!!!!!!Něco strašného..........a stejně se stala chyba,kvůli které jsem málem přišla o 40 % mateřské............naštěstí jsem si to včas ověřila.
Tak pokud chceš,tak se ptej.třeba budu vědět.

bilejboxer
12. kvě 2010

Elfka-v případě že sis nem.pojištění neplatila se nastupuje na 4.letou variantu rodičáku.

elfka11
12. kvě 2010

Boxer:Já si to platím,ale co mi bylo řečeno tak doplatit se to už letos nedá i v loni to tak bylo,tak nechápu,že sis to doplatila a nejvyšší je stejně 5000kč měsíčně!Jinak jsem se rozhodla jít stejně na 4 roky,školky jsou nacpané a jsem kadeřnice,můži si při mateřské vydělat a nemusím aspon platit sociální a zdravotní.

elfka11
12. kvě 2010

Nebo teda jsem si to platila 3 roky,potom se to udělalo tak,že se to posílalo na určitý účet a do určitého dne,což jsem nevěděla tak se mi to na 5měsíců přerušilo,ale začala jsem si to platit znova a nárok mám,ale nebude to nic moc.

bilejboxer
12. kvě 2010

Elfka-doplatit to lze.........já si platila 500 měsíčně,od ledna 1 010 kč měsíčně a doplácela jsem necelých 5 000 kč 🤐
Musíš to doplatit jen jedinou platbou v kalendářním měsíci......sestřenka dělá na OSSZ,potvrdila mi to ona,paní na přepážce taky + jsem to dohledala na jejich stránkách......... 😠

bilejboxer
12. kvě 2010

Elfka-přesně tak,od loňského 1.1.2009 se to platí na spec.účet...prostě zvlášť.

elfka11
12. kvě 2010

Boxer:Můžu ti říct,že každému řeknou něco jiného a pokaždé tam něco zařizovat je o nasrání,musím to tak napsat.Vím platila jsem si jednou 1000kč a podruhé 500kč.A kolik budeš mít tu nejvyšší mateřskou??

weri1
12. kvě 2010

to je pravda že všude říkají něco jiného.
nejvyšší mateřská může být jen 23 tis a něco 😀

elfka11
12. kvě 2010

Já už jsem ale na neschopence,tak už nic doplatit nepůjde.

bilejboxer
12. kvě 2010

Elfka-jak píše Weri-nejvyšší je 23 000 a něco,doplácela jsme do té nejvyšší výše.Až po doplacení jsem zůstala doma.
Takže tak nějak....nemocenská stejně.
Vím,že všude říkají něco jiného,podstatné se vůbec nedozvíš.........i když se chodíš ptát jako cvok!!!!Však jsem tam byla hodně x 😠 to by jeden brečel!!!!!!

bilejboxer
12. kvě 2010

Elfka-jakou máš nemocenskou teď??jestli se můžu zeptat....

weri1
12. kvě 2010

boxer: a vyplatí se to asi když sis to doplatila. to je dost peněz,já chůdě s pár tisícema 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru