II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

lucielp
17. kvě 2010

Eliško tak to ti nezávidím. Já na to prpěla dřív tak to musím zalkepat že zatím to je ok. A s tím čípkem. Záleží co ti doktor předepíše.

eliska_v
17. kvě 2010

luc: Tak co holky píšou na jiné diskusy a trpí na to, tak prý ty čípky pomůžou a prý se bát nemám... Takže jsem klidnější!
A čípek jsem myslela délku...Já jen, že mám teď 1 cm 🙂

bilejboxer
17. kvě 2010

Elisko-tak to mi je líto,ale léčba zabere!!Uvidíš.Nejhorší je ot zanedbat!!!!fak)jn,že jsi zašla k dr.Nemá cenu cokoliv podcenit.
Jaký čípek myslíš???Děložení????Mě ho měřila ultrazvukem minulé pondělí....mám 42 mm,takže předčasného porodu se bát zatím nemusím.Ale pozor....není objektivní,pokud Ti to dr.měřil jakkoliv jinak,než vaginálním ultrazvukem!!TO se prostě jinak změřit nedá!!!!Tak ať se zbatečně nestresuješ.

bilejboxer
17. kvě 2010

Elisko-to bude nějaký omyl...1 cm čípek,to by Tě hnal dr.do nemocnice....jakmile je pod 27 mm,tak už se zkracuje....jinak nad 27 mm je to OK,pak hodně záleží v jakém jsi tt...je jasné,že se bude psotupně zkracovat.

lucielp
17. kvě 2010

Elisko: jsem torchu mimo 🙂 🙂 . Já netuším délku. Zatím mi nic doktror neříkal. Teda tady se člověk dozví věcí. Mám zase nad čím přemýšlet. a na co se zeptat.

bilejboxer
17. kvě 2010

Lucie-po každé kontrole u obv.gyn.dr.zapisuje cervixscore tuším do průkazky.Já tam mám psané vždy 0.
To je pro ně objektivní.Teď mi cervikometrii(délku děl.čípku) měřili ultrazvukem u Apolináře,kvůli tromb.mutacím.
Jestli nám nehrozí předčasný porod.Jinak se to dělá pohmatem na pravidelné kontrole..jeslti je hrdlo uzavřené,víc moje dr.nekomentuje....a jakmile by to ok nebylo,tak by to nenechala jen tak být.To můžete zůstat v klidu holky.
Ale pro klid duše,pokud máte super gynekologa ,co má vag.ultrazvuk ,tak Vám může čípek změřit.....je to vteřinka.A pak má člověk tu správnou jistotu,jenže se to běžně právě nedělá!!!Ale jen tímhle odhadnou mudři hrozbu předčasného porodu.....ten čípek se zkracuje pomalu....takže je to takové plíživé a nenápadné,dá se to mu i zabránit,zbrzdit to...nemocnice-kapačky,větší klid.

eliska_v
17. kvě 2010

Tak mě utz nikdy neměřil, takže nevím...vždycky jenom pohmatem!

bilejboxer
17. kvě 2010

Eliska-jak říkám,mě to dělali vyloženě kvůli tromb.mutacím...jsem riziková více skrz to.Jinak se to asi opravdu běžně nedělá.
Holky,buďte v klidu.Já musím mít vždycky něco extra 😠

lucielp
17. kvě 2010

Tak jestli na to dobř koukám tak tam mám 0 ale sahal do mě jen minule pedtím ne. Nebudu si nad tím lámat hlavu snad ví co dělá 🙂

dexonka
17. kvě 2010

ahoj holky,ja jsem od rana jak na trni,´vyliva se nam tu reka,takze ani nevim jak budu pak fungovat,zitra mam jit na gyn.coz asi vubec neklape☹

elfka11
17. kvě 2010

Dex:Tak to se nedivím je to děs ten déšt,jsem zvědavá co u našich,ale v Brně kromě chvilek prší pořád!! ☹ Zítra jdu k dokotovi na odběry a kouknout co tam dělá kočička 🙂 🙂 .

elfka11
17. kvě 2010

Boxer:Ahooooj 🙂 Taky mi kartářka řekla holku a ke konci loňského roku 😀

dexonka
17. kvě 2010

vidim ze nas jde k tomu dr vice🙂 na jake odbery elf jdes?????
si rikam jestli nakonec ta svatba vubec bude..mozna na lodce v gumakach......

dexonka
17. kvě 2010

boxi: ty fotecky hodne matou,mimisek ma pres oblicej nekde pupecni snuru,jsem zvedava jak bude vypadat realne🙂))

dexonka
17. kvě 2010

ja mam ted cipek 1/1 coz je v pohode,presne jak ma🙂

dexonka
17. kvě 2010

boxi: dneska jsem videla sportak casualplay a uplne se mi libil,zase jsem ho vratila do hry....kdyby tak mel vetsi korbicku☹(

elfka11
17. kvě 2010

Dex:Jo jo tak dáme zítra vědět co u doktora 🙂 Na krev jdu na ty druhé odběry aspoň si myslím u doktora.Malá tam měla taky kolem sebe pupeční šnůru pořád,a čípek teda netuším řeknu doktorovi ať na mě mrkne. 😉

weri1
17. kvě 2010

čípek na zácpu můžeš mít, nic se v těle neukládá, mám je taky doma
a děložní čípek mám od 11 týdne 1.

weri1
17. kvě 2010

holky četla jsem tu na konikovi porod ,kterej tu popsala holčina. neměla jsem to číst. 41 hodin rodila. chcete ten článek sem hodit? 😒

kamikadze
17. kvě 2010

Weri, nechceme.

dexonka
17. kvě 2010

jj hlavne to cislo ma byt dycky stejne pred a za lomitkem....

dexonka
17. kvě 2010

kamoska rodila dve hodky a hned po porodu rikala tak priste zase🙂
ty si weri masochista cist takovy veci

weri1
17. kvě 2010

CS mám 1 bez lomítka a pak tam mám něco jíného ještě

weri1
17. kvě 2010

nechtěla jsem to číst alepak mi to nedalo. 🙂

weri1
17. kvě 2010

tady je moje průkazka 🙂

dexonka
17. kvě 2010

jj deti v inkubatorech a ted tohle,prescti si radeji nejakou hezkou knizku

dexonka
17. kvě 2010

aha tobe tam pise jen jedno cislo

weri1
17. kvě 2010

jdu uvařit zelí, včera jsem pekla masíčko tak ať máme k tomu něco. Dnes je manžel díkybohu večer doma. už se strašně těším

simka01
17. kvě 2010

ahoj holky...tak vas zdravim....ja dnes byla u doktora na plicnim...trochu me trapili,vysledky ukazou...jsem zvedava...pry dychejte slecno....ale jak,kdyz nemuzu....ma fialova barva obliceje mluvila za vse....jsem dnes trochu nervozni....prcek kopl 2krat rano a cely den nic....tak spinka....ale je to nezvyk...kazdy den tal cily a dnes nic moc ☹ taky jsme koukali na kocarky...velky vyber nemeli....a moji adepti tam nebyly....

kamikadze
17. kvě 2010

Holky, nectete to a neposlouchejte od ostatnich jak meli tezke porody... stejne vam to v konecnem dusledku v nicem nepomuze, akorat se vystresujete.
Pristi tyden mi ma rodit kamoska, ale uz druhe mimi, tak doufam, ze mne nezahrne nejakyma hororovyma historkama.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru