II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

sofieanna
22. kvě 2010

petul, tak ja jsem taky podrazdena hodne..ale jen v praci 🙂 jinak plet je ok, vlasy taky , brisko nemam jeste skoro zadne ...tak uvidime... takze za chvilku budes uz rodit....a chtela jsi dalsiho kluka nebo spis holku?

elfka11
22. kvě 2010

Ahoj těhulinky 🙂 Dnes výlet na hrad,bylo krásně. 😎 Jinak s tím pupíkem to asi pravda nebude u kluka i u holčičky ho mám vystouplý pokaždé.Sofi:A co masáže,taky se chystám jaké to bylo ted v tom těhotenství?

sofieanna
22. kvě 2010

elf, masaze super, chodim na ne uz dlouho, i pred tehu, jinak ted kdyz jsi tehotna, tak vlastne lezis na boku a ona te masiruje..nevim na jaky typ se chystas.. mela jsem hodne rada masaz nohou, ale v tehotenstvi se to pry nema delat...tak si dopravam olejovou celeho tela.... 🙂
Dneska bylo opravdu krasne a ja na to musela koukat z okna 😒

elfka11
22. kvě 2010

Sofi:No chystám se snad asi měsíc,jsem děsná,ale v pondělí se chci někam objednat,mrknu na net nevím zatím ještě kam jít.Masáž nohou mi dělá manžel to bych mohla pořád 😀

sofieanna
22. kvě 2010

elf, nohy jsou nejlepsi 🙂 na netu urcite neco bude, a jdi na ty thajsky..... ty thajky jsou fakt dobry 🙂 ja jsem driv byla skoro zavisla na masazich....neverila jsem ze to jde..ale jde 🙂

petulinec
22. kvě 2010

@sofieanna kluka 😀

sofieanna
22. kvě 2010

petulinec, takze se ti to vyplnilo 🙂 ja chci taky 😔 😵 ... a po holce netouzis?

weri1
22. kvě 2010

sofi: já od doby co jsem byla v anglii a hlídala tam dvě holčičky tak chtěla holky,ale když jsem otěhotněla, tak mi to bylo jedno a to odpřísáhnu. \já si fakt hlavně přála aby bylo zdravoučký, ale manžel si v koutku duše přál chlapečka, tak jsem ráda, že je to chlapeček 😀

petulinec
22. kvě 2010

@sofieanna nevím,chtěla jsem v obou případech kluky,ale i kdyby,tak už se mi holka nesplní,další už mít nemůžu kvůli zdravotního stavu,tak že budu mít dva raubíře

sofieanna
22. kvě 2010

weri, tak treba druhy se vam povede holcicka 😉 chcete druhy? ja si taky preju aby to hlavne bylo zdravy a az potom, aby to byl kluk 🙂

weri1
22. kvě 2010

sofi: druhý asi nebude, sice jsem nikdy nechtěla jedináčka, protože vím, že je dobrý mít sourozence, ale když se něco do tří let nestane-finance,tak do druhýho nejdu. chci aby jsme se měli dobře. prostě nechci za každou cenu druhý.

elfka11
22. kvě 2010

Spfi:Tak dám na tebe a mrknu na ty thajky 🙂

elfka11
22. kvě 2010

Tak s tím souhlasím Weri,sice jedno je málo,ale dvě moc jak se říká,a finance dnes nejdůležitější věc.

elfka11
22. kvě 2010

Mimo toho i bydlení.Pěkný večer 🙂

sofieanna
23. kvě 2010

weri, to chapu, ja bych taky nejradsi chtela jen jedno ... ale sama jsem jedinacek, tak bych chtela dve deti. Ale urcite budu koukat na to, abych tem detem mohla dat vsechno co potrebuji.
Ale urcite se to da zvladnout mit dve deti, sice se musite v necem omezovat, ale da. Videla jsem tady na konikovi, jednu slecnu, byla docela mlada a s pritelem jim to neslo, tak byli na umelym a chytly se 3 ,,,takze mela 3 holky, a taky nemeli moc penez, ale zvladli to, ale jak taky ze ... ja bych nechtela zit tak, abych musela pocitat kazkou korunu a koukat co kupuju. Ale to pak zalezi na situaci a na kazdem z nas ....
elf, urcite ty thajky zkus.... 🙂

sofieanna
23. kvě 2010

jinak dneska zacinam 5. mesic 🙂 to leti ...

dexonka
23. kvě 2010

ahoj holky to ja bych se nebranila ani trem detem....myslim si ze se to da zvladnout,nemusi zit v prepychu a blahobytu,jsou i jine hodnoty.....o jedno miminko se taky clovek vic boji a tomu diteti to pak dava dost najevo,navic nechci aby tu nas potomek jednou zustal sam.......
ale vite jak to je,clovek mini a zivot meni,ted si treba rikate ze byste nechteli a pak nakonec mit budete🙂

sofieanna
23. kvě 2010

dex presne tak, nikdy nevis co bude, a jak rikam asi je lepsi mit toho sourozence ... protoze vim, jake to je byt sama, i kdyz jsem mela vsechno 🙂 ale kazdy je jiny a chce neco jinyho ..

weri1
23. kvě 2010

ahoj holky,
já právě nechci se omezovat a ani dítě nechci omezovat. fakt mě deptá, že musím počítat každou korunu a nechci aby se manžel dřel a ani si dítěte neužije. to radši zůstanu u jednoho. pak to jsou školy, vidím co ségra stojí naše, když teď studuje. Není umění si nadělat děti,ale uživitt je. a teď je blbá doba, že děti musí mít mobily, počítače a nevím co, jinak jsou něco míň. Co manžel bude mít s malýho, když bude pořád v práci aby nás uživil a měli jsme se dobře? 50 tis. fakt nevydělává aby jsme se měli normálně.20 tis dáváme pryč a to je bez jídla.

weri1
23. kvě 2010

já neříkám, že bych nechtěla dvě, ale zase mám rozum a vím co si můžeme dovolit

weri1
23. kvě 2010

to by fakt se muselo něco změnit

dexonka
23. kvě 2010

jj je to na kazdem,ja jen vim ze u jednoho nezustanu 😀 😀 😀 😀

dexonka
23. kvě 2010

ja kdybych davala 20.tis.pryc tak bych se asi taky trikrat rozmyslela....je jasny ze pokud by mel chlap drit od rana do vecera tak to neni dobre reseni,,.........

sofieanna
23. kvě 2010

dex, ty jedno mit rozhodne nebudes to mas pravdu 🙂 🙂
weri, je to tak dite neco stoji no ... a kazdy ma jiny nazor na to ... 🙂

dexonka
23. kvě 2010

sofi: ty si zase v praci???

sofieanna
23. kvě 2010

dex, ano jsem 😔 a zitra taky ... pak mam 3 dny volno a pak zase pa so ne prace ..

lachtanek1
24. kvě 2010

Ahoj těhulky, zdravím při pondělku. Zase jsem tu dlooouho nebyla, stále na stavbě či starosti s ní...Dočítám jen poslední příspěvky..
weri - to máš pravdu, chápu že finance,ale jak píše i dexonka - jedno dítě je málo..myslím, že ani teď to nijak zvlášť nepocítíme,ale až budeme v důchodovém věku, potěší nás, že máme někoho, kdo se o nás postará, kdo nám pořídí vnoučata,abychom zase měli pro koho žít. Vidím to na své mamce, které zůstala sama, a jak říká, žije už jen pro nás a vnoučata,kterými ji zatím moji sourozenci zásobili. 20 tis pryč - jestli se můžu zeptat, to je asi nějaká splátka hypotéky, či tak něco, ne? Taky nebude napořád! Neboj, bude líp.
Zrovna jsem se Vás chtěla zeptat něco k tématu. Začínám nakupovat už i takové věci jako vložky do podprsenky a vlhčené ubrousky (později se budeme stěhovat tak chci mít všechno nakoupené dopředu) a byla jsem dnes v Rossmanu-mají tam tu jejich značku - máte s tím někdo zkušenosti? Vše je výrazně levnější v porovnání se známými značkami, konkrétně ty vlhčené ubrousky 4x80 ks za 129,- - super. Ale aby to nebyl nějaký šmejd. Díky za názory.

ttterysek
24. kvě 2010

šmejd to není,známá si je nemůže vynachválit,ale miminko může být zrovna na tuto značku nebo druh háklivé 😒 já mám taky už pár ubrousků nakoupených a uvidíme,který budou vyhovovat miminku...nebudu kupovat zbytečně drahý,ale zase aby nevadily malinké prdelce 😉 jinak moc se to tu nehlo...já neměla dřív čas a bála jsem se,že budu muset dočítat a nedočítala jsem skoro nic 🙂 jinak svatba se odkládá až na podzim...až prostě budeme 3.Je více faktorů,které nám teď brání v tom,aby sme se vzali,ale mě to nevadí.Já jsem stejně svatbu nechtěla mít teď,ale až by sme byli 3... 😉 a přítel na to nespěchá,ví že mu neuteču... 😀

jajik25
24. kvě 2010

lachtanek1- taky ty ubrousky kupuju,používala jsem je i při prvním mimču a žádnou reakci jsme neměli,myslím že se toho bát nemusíš

petulinec
24. kvě 2010

@ttterysek No my zkoušely jednu dobu Nivea ubrousky,takové ty "lepší a dražší" upřímně na prd,jsou převoňaný,a prostě ubrouskem máš otřít aby bylo miminko čisté a né ulepené a mokré,tak že by se dalo ždímat 🙂 já osobně jsem spokojena s těma co prodávaj v kauflandu za 27kč Wickies i pleny tyhle značky jsou super,lepší jak pampers,po kterých mimochodem synátor byl opruzený snad i za ušima a to jsem přebalovala každou chvilku,poněvaďž ta absorce není zas až tak 1OO%,jak reklamují,a potom Hagísky jsou super,klasické i ty walt disney.Podle mého názoru,netřeba koukat na značku ( hele moje dítko má pampers,dražší a lepší) ,ale na to,jak co komu sedne,radši koupím pleny o 1OO levnější,ale vím,že má prdelku v klidu,bez opruzenin atd,tak samo s ubrousky.A holky někde jsem četla,že stejně by se na zadeček měly ubrousky používat jen výjmečně,jako že cestovně,protože podporují opruzeninky a když je možnost obetřít klasickou plínou namočenou ve vodě.My teď kupujeme maličké balení,které mám pořád při sobě,pro toho mojeho 3-letého raubíře na pusu a ruce,když zrovna třeba pojídáme zmrzku 🙂 Nikde není psáno že dražší je lepší ;) 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru