II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

simka01
31. bře 2010

dexonka: mam tu neschopenku a doktor mi dal 2 a 2 hodiny....mensi vezeni...... ☹ ale nic s tim nenadelam...tal zkusim opet na dalsi kontrole....skemrat...ja doma nechtela byt,nejak jsem s tim nepocitala.ale doktor nasel plno vei,co do prace nepatri,tak.......

simka01
31. bře 2010

pardon za preklepy.jsem u nasich a maji notebooook -nejsem zvykla.... 😉

dexonka
31. bře 2010

sim: a ty jsi musela jit na rizikovku skrz zdravi nebo jen kvuli praci???

simka01
31. bře 2010

dexi: mam to astma...ledviny....a hned ve 4,tydnu kolika....a jsem ucitelka,tak pry navic stres apod....na jednu stranu jsem rada..chvli si odpocinout,ale na druhou stranu..........nasi maji mensi firmicku,tak jsem u nich a vypomaham...tak aspon kontakt s lidmi.....a oba pracuji v ZUS,tak jsem i tam na navsteve 🙂 ty jsi taky na nesch.? nebo pracujes?

weri1
31. bře 2010

holky já naštěstí mám vycházky neomezené

dexonka
31. bře 2010

aha no nemas to jednoduchy s tema nemocema🙂
ja jsem na neshopence od tretiho mesice,pracovala jsem u leukemii a lymfomu a davali se tam porad cytostatika a ty lidi meli snad vsechno mozny,obcas me to mrzi ze tam nejsem ,ale delala jsem 13ky a vstavala v 3.45 tak se ted o dve hodky vic vyspim
to mas moc fajn ze pomahas u vasich,muzes si tam jit kdyz ti je dobre.....

dexonka
31. bře 2010

ja mam vychazky od 7 do 20 takze teorericky taky v klidku

dexonka
31. bře 2010

sim: myslim ze s tema vychazkama ti mohl pridat vic,je to mazec byt zavrena jak kralik

elfka11
31. bře 2010

Ahojky kočky.A doktor může holky napsat vycházky kdykoliv??

simka01
31. bře 2010

elfka: pry muze...ja o tom i zjistovala na netu a primo na soc. pry zalezi na doktorovi-soc.s tim nemuze nic delat,kdyz si doktor napise duvody,ale muj dr.je tak hodny a cestny,ze mi to proste neda....ne nadarmo mu rikam dr.Cizek z Ruzovky....ale uprimne....holky.....nekdy vychazky nedodrzim...hlavne o vikendu,to jedu k nasim na chatu nebo jdeme na prochazku...

elfka11
31. bře 2010

Simka:Taky uvažuji,že asi zůstanu dříve doma,sice jsem workoholik,ale jako kadeřnice to tentokrát budu muset omezit.Tak se taky doktora zeptám na ty vycházky.A jak to u tebe vypadá na pohlaví? 🙂

elfka11
31. bře 2010

Weri:Tak pak dej vědět jak na tom 3D.Taky uvažujeme s manželem,že bychom šli

weri1
31. bře 2010

já to nemám časově omezené vůbec.Záleží na doktorovi co napíše,ale já jsem doma zdůvodu práce,ne ze zdravotních

camomilla
31. bře 2010

dexonka: navliknes prstynek na nit a 3x tahnes nahoru a dolu mezi ukazovackem a palcem leve ruky (leva ruka je vodorovne s podlahou). pak se zastavis na rukou a cekas: kdyz prstynek zacne krouzit, je to holka, kdyz se kyve, je to kluk. pak to zopakujes: zase 3x nahoru a dolu a zase se zastavis nad rukou a cekas a opakujes dokud prstynek nereaguje. 🙂
ale to vis, jsou to lidove povery... nechapu ale, proc to tak vehementne krouzilo a kyvalo se... babo rad 😀

lucinecka222
31. bře 2010

ahojky holky tak hajám v postely po aminocenteze a nedá mi to nenapsat,cítím setrošku unavená ale zatím je vše v pořádku 🙂 jinak jsem se dozvěděla že to vypada na chlapečka ale 100 to budu vědět z plodovky do třech týdnu 🙂 hlavně art dopadnou výsledky dobře

weri1
31. bře 2010

camo,mě to dělala kamarádka jen že ten prstynek vzala bez tahnuti nahoru a dolu,jen jsme čekali co bude a kýval se 🙂

kamikadze
31. bře 2010

Luci, tak odpocivejte s mimcem, asi to bylo narocne pro oba. Drzim pesti!

lucinecka222
31. bře 2010

kamikadze.děkuji 🙂

weri1
31. bře 2010

luci: dopadne to dobře uvidíš,ale 3 týdny to je stejně doba.tak odpočívej 🙂

elfka11
31. bře 2010

Luci,držíme palečky také určitě to bude v pořádku.

camomilla
31. bře 2010

weri1: ano, mas pravdu, to je druhy zpusob.. ten jsem tu nepopisovala, ale vysel mi vysledek uplne stejny jak u te prvni varianty!!

silvie22
31. bře 2010

Teda dámy vás dočítat dá zabrat! Konečně nemám teplotu a vstala jsem z mrtvých 🙂 s těma neschopenkama vám holky docela závidím..Já ji tady nedostala ani jako nemocná v těhu a tak ted po 3 dnech co jsem byla doma musím do práce ☹ Myslim,že bych klidně oželelela i ty vycházky.

Je možný,že už lehce cítím pohyby?? Měla jsem ted posledni 3 dny pocit,že jsem cítila něco nového 😵

A ještě jsem se chtěla zeptat-jaký je rozdíl mezi normálním a velkým ultrazvukem??

lachtanek1
31. bře 2010

UUUFFFF, holky Vás přečíst! Hezké odpo přeji! Ale zase jsem chytřejší, takových věcí jste probraly, co jsem tu nebyla.
Např. o tý cukrovce jsem vůbec nevěděla, že se tam pije nějakej blivajz...to se mám na co těšit..
Simka-břicho mě taky bolí, nic si z toho nedělej, je to prý opravdu normální, roztahující se domeček pro mimiko..Mě bolí docela dost a řekla bych že skoro od začátku těhu. Dnes dokonce při prochajdě takový nějaký křeče, možná je to tím, jak už netrpělivě čekám na ty pohyby... Nemocenská od ledna až teď? Hmm, dobrý, mám se na co těšit. Jsem doma měsíc, tzn. první penízky dostanu asi v létě, nebo jak.. add. vycházky - weri, to se máš, že máš neomezené. Simko Ty si s doktorem promluv, Ty to máš zase naopak opravdu skoro jako lágr. Já je mám 8-18 hod., taky vcelku dobré,ale chtěla jsem neomezené, víkendy býváme na stavbě, i přes noc tak mám strach z kontrol. Dr. ale nechtěl slyšet. Máte některá zkušenosti s kontrolama z OSSZ? Chodí, nechodí? Dost to flákám, prostě jsem mimo domov a neřeším to 😒
Boxi, gratulace veliká k holčičce! To už se to růžoví u Tebe, oblečkama, viď?

simka01
31. bře 2010

luci: take i ja drzim pesticky......a odpocinek je na miste....ted to potrebujeme vsichni,pak nas to ceka....

elfka:pohlavi nevime....protoze nase mimi ukazalo prdelku....nevime,co tim chtelo rici 🙂 ....tak si pockame na 13.dubna,zda bude doktor delat UTZ a 15.jdeme na UTZ ve II:trimestru...tak treba tam....no a 19.jdeme na 3D..kdyby nahodou ani na jednom UTZ nechtelo mimi spolupracovat....

lachtanek1
31. bře 2010

Add diskuze o tamponech - taky jsem o nich v životě neslyšela. Na bazén jsem chodívala před těhu pravidelně, měla jsem plavání jako drogu, ale teď právě vůbec nechodím. Bojím se infekcí, měla jsem teď v těhu ten zánět močáku.
Nevím,jestli se nepletu,ale na to Tě stejně ty tampony neochrání, ty max. od gyn. zánětů, nebo ne?

simka01
31. bře 2010

lachtanek: co mam zkusenosti od holek,tak pry k tehotnym moc nechodi...spis vyjimecne...a pry jdou nejdriv za doktorem nebo si nejak vyzadaji seznam maminek,na ktere by meli dojit..ja vikendy fakt take flakam,hlavne ted,kdy bylo slunicko apod....zkusim vsechno mozne....aspon je prodlouzit...tehotenstvi je hezke....ale neni to vezeni... a k tem penezum-vyplacenim...kazdy to ma jinak....ale vim,ze se to ma vyplacet ke konci mesice....akorat me jmeno asi nekam vlezllo...ci co...snad to budes mit jine....

lachtanek1
31. bře 2010

Dnes ve 3hod. ráno se kamarádce v Pze u Apolináře narodil synáček Matyášek. Termín měla 1.4. takže nádhera.ale asi si dala...dle slov šťastného taťky...kontrakce od včerejšího rána, v porodnici od večera, malý se narodil až dnes ráno...vždycky když slyším takový story tak začínám mít strach, jak to všechno zvládnu...uuuuffff

Jaký to je pro Vás holky, dexonka a spol., který už víte, do čeho jdete? Je to lepší, nebo naopak horší, to vědět?

lucinecka222
31. bře 2010

holky děkuji že mi držíte palečky 🙂 ste hodné 🙂

lachtanek1
31. bře 2010

simka - no, uvidíme, dám Ti potom vědět, jak rychle přichází nemocenská v kraji Vysočina 😵
Doktorovi normálně řekni, že Ti procházky dělají dobře, že se kolikrát nemůžeš dostat ven a zařídit vše potřebné během 2hod. dopo a odpo..Pokud je normální, tak s ním bude řeč. Třeba ne neomezené,ale alespoň jak to mám já 8-18h.

Silvi - a proč nemůžeš dostat neschopenku? Doktor ji nechce napsat?

weri1
31. bře 2010

silvie: buď ráda že chodíš do práce,doma to není žádnej med aspoň pro mě,Dost se nudím.

weri1
31. bře 2010

Já si myslím,že když máš rizikové ze zdravotních důvodů tak ti to asi neprodlouží,nevím
lachtánek: ty máš kvůli čemu neschopenku?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru