II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

weri1
4. bře 2010

Na MOtol jsou dobré recenze 🙂

dexonka
4. bře 2010

ja si taky myslim ze je to vice o personalu,teda sluzbe co se o nas prave stara,kdyz jsem rodila poprve tak jsem tam prisla po pulnoci a nocni sluzba byla dost nevrla,ale rano kdyz uz prisla jina smena tak to bylo fajn a jakz takz jsem ten porod prezila🙂
na dalsi UZ jdu az 23.3 takze uz mozna budeme vedet co za mimi to bude,ale je nam to docela jedno,jde mi spise o obleceni,ptz v tech neutralnich barvach jsou nic moc

bilejboxer
4. bře 2010

My ještě nevíme co čekáme 😎 začíná mnou cloumat zvědavost 😉 😉 😉 😉 afakt dost 😀

weri-asi běžně v obchodech se spod.prádle.zadej do vyhledavače poporodní kalhotky,můžeš nakoupit i po netu případně nebo Ti je někde objednají.Kámoška říkala,že dostlala nějaké za 160 kč kus,jedny nakoupila extra drahé....a že je ze sebe nemohla sundat,jak byla spokojená 😎
tady příklad ..... http://www.medical-shop.cz/poporodni-kalhotky-p...

barunka9
4. bře 2010

ja ty recenze na porodnice taky moc nectu, co clovek-to nazor. Kazdej je jinak narocny, kazdemu vadi neco jineho, nekdo je vic citlivy, nekdo mene, je to strasne individualni, nekdo ma hladky porod, nekdo komplikace, proste miliarda faktoru. A presne, jak pise dexonka, strasne zalezi na lidech co zrovna slouzi, jak je smena narocna a to tezko ovlivnime. Takze zadne recenze! 🙂

simka01
4. bře 2010

holky ahoj.....ja taky furt studuji ,kde a jak to vypada..jsem z Karlovych Varu,kolem nas jsou 4 porodnice....je to individualni.....co ctu diskuze,tak kazda se lisi.Ja si rikam,ze at to bude jak chce,kdyz bude miminko v poradku a zdrave na svete,tak to musim vydrzet...a jedna se o par dni.co tam pobudem-doufam!!!

je fajn,jak se tu meni temata..uz resime nemocnice...za chvili prijde to nej tema"porod"......... 😅
ale na to bych pockala.ja se bojim.......

bilejboxer
4. bře 2010

weri-možná ve zdravotnických potřebách..... 😝 na pohled teda nic moc,ale tenúčjavascript:addEmoticon('😉','vBody')el splní jistě

simka01
4. bře 2010

barunko: to vypada,jak kdyz od tebe opisuji....ale ne e e 😉

bilejboxer
4. bře 2010

Já se porod nebojím.....třeba to ale přijde....chodila jsem na Nativy v přir.cyklech a píchali mi jehlou do vaječníků bez narkozy,aby odsáli vajíčko....já mám práh bolesti někde úplně pryč...strach nemám.....člověk po všem dost otupí.

bilejboxer
4. bře 2010

Porodnice zatím nestuduji......my tady nemáme moc dobré jméno,teda naše nemocnice 😖 hlavně gynekologie..porodnice.všichni si chválí Jablonec.....v říjnu zemřela kamaráda přítelkyně po císaři dvojčátek na embolii v naší nemocnici,tak tam tuplem nemám chuť jet,ale zatím to fakt neřeším. 😢 😢 😢

barunka9
4. bře 2010

boxer, neres, casu dost, ja bych taky neresila, nebydlet v Praze...

jinak dneska jsem si koupila tu odmenu za NT screening, zalozila jsem album, tak tam jsou fotky. 🙂 Ale byl to financni ulet 😀, priste jdu do sekace! 😀

barunka9
4. bře 2010

porod resit zatim nebudeme, neeee?

dexonka
4. bře 2010

pro me je dulezity aby ta porodnice byla co nejbliz aby to za mnou rodinka nemela daleko..jen by me zajimalo po kolikati byvaji tam u vas pokoje....

simka01
4. bře 2010

holky.......se musim smat....objednala jsem si tehotenske kalhotky,ktere jsou vyssi a podpiraji brisko.......ted se to hodi,kdyz je zima,aspon netahne na zada.........no,ale vypadam v nich jak nase babi 😅 O.K.pro pohodli se musi trpet,tak budu hodna holka a vydrzim....za chvili mi prijede tatka z fotbalu,tak jsem zvedava na reakci.....

luciebx
4. bře 2010

simka01: tak ja sem se ted fakt dobre zasmala.. pry jako nase babi.. hihi.. jj vim ktere kalhoty myslis.. ja si je taky z obchode zkousela.. ale nakonec sem se rozhodla pro jine... mam jedny jen bokove.. vyfocene v albicku a pak jedny s vyssim pasem ale ne ty uplne s tou plachtnou na brisko..

simka01
4. bře 2010

luci: to je sakra nezvyk..nosim bokove kalhoty a uz vidim ty pohledy,az mi z nich vykouknou ty bomby......a kalhoty mam takove sportovnejsi,co docela jdou...no,uvidim,jak budu mluvit za par tydnu......treba budu rada,ze aspon neco....ne?

luciebx
4. bře 2010

no vis co ty bokovky jsou taky tehu.. ten tmavy material na boku je z gumy takze pupik roste z toho.. no ja bomby moc nenosim.. spis jako normalni kalhotky nebo tanga... ale i tak.. kdyz vykouknou tak vykouknou.. ale i ted nosim vse delsi prez ne... a v lete se asi parit v riflich stejne nebudu.. . budumuset poridit satky a tak..

simka01
4. bře 2010

luci:....ja si preju,at je hezky a fajn pocasi....nemam rada ponozky a to baleni vrstev na sebe,max tak na lyzich,takze jsem si predem nakoupila pekne saticky a tuniky,tak snad to vyuziju.....ty budes rodit mimo CR ?

dexonka
5. bře 2010

hezke dopoledne vsem,jak se vam dnes dari,my tu mame slunicko takze je fajn nalada,malošek jede na tyden na hory,tak premyslim co budu delat....
k tem kalhotkam,taky mam radeji bokovky,i kdyz ty pres brisko musi byt pohodlny,ale videt v me v nich chlap tak by se asi dlouho smal🙂)

bilejboxer
5. bře 2010

Ahoj holky y 😉 😉

Pěkný pátek,nám tady nachumelilo....já už nechcíííí 😠 😠 😠 😠 😠 už to vypadalo na jaro a zase tohle bílé nadělení 😠 😠

Lucie-jsem se pokochala v tvém albíčku....máš krásné věcičky na mimíska 😎 😎 už se těším na nakupování 😅 Jsem se chtěla zeptat....to ležení pro mimíska...to je proutěné?To je kráááásnýýýýýýýýýýýýýýý 😉 honem mi to přibliž,prosííííímmm 😀 člověk se kochá a inspiruje. 😉 jste moc hezký pár a ještě s pejskem,bezva 😅

Simka-ten náplet schováš,neboooj 😀 taky jsem ten náplet(ale je nízek) vyšpulila na manžela,hned to komentoval,že vyhrnuté je to na pohled nehezké 😅 hezky si přetáhnu tríčo na tělo a je to super.Už mám nějaká jarní tríča a pokukuju po šatech....a když vidím venku ten sníh,tak fakt nemusím spěchat 😠 chtěla bych ryflové 3/4.....ty běžně nosím celé jaro a léto....ze sebe je nesundám,takže nějaké koupím určitě,přes to trika,tuniku....a na léto žabky na nohy 😎 nedávno kámoška rejpala,ať se těším že začnu otýkat a nevejdu se do bot...tak jsem jí se smíchem odpověděla,že do žabek se vejdu i s nohama jako konve 😀 😀 😀 tohle mě rozhodně netrápí...trápilo mě,že jsem nemohla otěhotnět 5 let,tak ať třeba teď otěču celá,ne 😀 😀 😀 😀 to samé říká manžel,že se mám vykašlat na váhu....s hubnutím jsem nikdy potíž neměla,naopak 😀 se i líbí,jak ženský ze sebe sypou svoje starosti.....ale každá jsme jiná a dokážeme si to na rozdíl od nich úplně jinak užít.Vždyť to těhotenství tak rychle utíká... 😲

simka01
5. bře 2010

meteorolozka simka: u nas je pocasi aprilove......dnes jsem byla u holice,svitilo slunicko,vzapeti chumelenice..jsem tehotna a chci byt hezka,ale pocasi se mnou nekamaradi...ja si to vzdy uziju... 😒

bilejboxer: 3/4 kalhoty taky mam rada,v zime do kozacek v lete k zabkam..zabky a balerinky miluju,bych je klidne nosila celej rok... 🙂
pocasi uz me taky neba..a jak jsem si rikala,ze mi to moc neutika,tak utika...za chvili tu mame dalsi kontrolu ,a to chodim jednou za 4 tydny...jo a me pritel taky rika,at kaslu na vahu,jsem preci tehotna....jasne,nechci byt masina,ale jsem za mimi rada,tak to tolik neresim....presne jak pises...mam kolem sebe holky,ktere nemuzou dlouho prijit do tehulkovani,zkousely snad vse....takze prcek je opravdu pro me zazrak,proto mu dam vse...ty jo,ted mluvim jak knizka,ale tak jednoduchy to zase nemam... 🙂 ja treba vubec nejedla sladky a vcera si dala cokoladku a dnes jsem samej ekzem......pry to nic neni,mam jist neco sladkeho denne...
a musim se smat..nohy jak konve.....svagrova nosi crocs botky a ty uz ji zacinaji taky tlacit,ale ma to chudak opravdu za dvermi.....a ted jak jsme druhy trimestr,tak pry mame mit nejkrasnejsi obdobi tehulkovani.....no,zatim u me ne e e....i kdyz rana jsou lepsi

kamikadze
5. bře 2010

Ja si taky myslim, ze II. trimestr je z tehu nejlepsi, i kdyz nas cekaji ty testy... ale snazim se nato nemyslet. V praci uz to vedi, tak jsem si dneska vzala uplejsi tricko a pysne chodim s briskem 🙂 .
U holice jsem byla ve stredu, no proste mamka kocka, holky, chapete, ne?

Ale to pocasi 😖

barunka9
5. bře 2010

chumeli se chumeli...sviti slunicko...nesviti slunicko...
uz aby bylo opravdu jaro 🙂

Luci - pekne vecicky! 😎 S tim svym jednim komplitkem jsem uplnej zabar. 😀

kamikadze
5. bře 2010

Tak to my ted nakupujeme spis cihly, litame kolem projektu, noveho kotle a tak, obavam se, ze oblecky prijdou na radu az pozdeji. 🙂 Mame toho ted nejak moc.

bilejboxer
5. bře 2010

Já byla u kadeřnice v úterýý 😀 😀 😀 😀 😀 a taky se hned cítím líp 😅
Jen to počasí.......člověk by šel na prochajdu při jarním vánku,sedl si ven na zahradu...k ohýnku..bože 🙄 🙄 🙄 🙄

lachtanek1
5. bře 2010

Ahoj holky, jsem tu poprvé a přidávám se k Vám do klubu. Jsem v 15 t., termín máme 26.srpna.Zároveň se Vás hned zeptám - zažila jste si některá z Vás v těhu také tu příjemnou záležitost jako je zánět močáku?

simka01
5. bře 2010

lachtanek: za prve vitam vitam novou budouci maminku 🙂
.mocak....chytl me kolem 7tt a neni to sranda,svagrova kvuli tomu skoncila v nemocnii...poradim ti koupi si brusinkovou smes caje,protoze klasicky urologicky nesmime....a potom hned k doktorovi....vezme ti krev a pozna,z ceho to muze byt a podle toho ti predepise leky....zabiraji antibiotika ,jinak nic jineho ti v lekarne mo neprodaji....takhle to mam z vlastni zkusenosti....po te brusinkove smesi chodis hodne curat a jeste ti napisu brusinky od firmy SWISS...jsou vyborne i jako prevence...

lachtanek1
5. bře 2010

simka01: děkuji za přivítání!
s tím močákem je to tak - už to mám za sebou,ale děkuji za radu s brusinkama od SWISS...ty ještě neznám. Trpěla jsem totiž na záněty už před těh.,takže produktů mimo ATB znám dostatek...tyhle jsem ale ještě neměla. Ale abych se dostala k tomu, proč jsem se na to ptala. Mám již za sebou zánět, chválabohu moč už je naprosto OK, jenže, bohužel,musela jsem to přeléčit právě antibiotiky.A to je to,proč se tím už asi 2 týdny trápím. Kolegyně v práci mi vsugerovaly představu, že ATB v těhotenství (jsem těh.poprvé) mají vliv i na to mimčo...Doktor, který mi ATB předepisoval se snažil mi tuhle sugesci vyvrátit,ale pořád mi hlodá červíček..Snažím se jíst rozmanitě, beru vitamíny,chodím na procházky a mám z toho pocit, že jsem to těmi ATB "podělala"..Doktor mi řekl, že jiná varianta není, že zánět ze sebe jinak než ATB nedostanu a že neléčený zánět v těle je mnohem horší..ale přesto...

bilejboxer
5. bře 2010

Lachtanek-ahoj,vítám Tě tady 😉 antibiotika pusť z hlavy,opravdu nevadí...je jich celá řada,kteá se v těhu může.Vždyť pouhý zánět močáku by dokázal nadělat paseku,že by to napravit bez atb nešlo....znám fakt hodně holek,co atb v těhu brala....pusť to z hlavy 😉 a už se netrap.
Jinak z vlastní zkušenosti před těhu vím,že pokud to nepřeléčím atb,tak ty příznaky ustoupí a bakterie se množí dál!!!!Takhle se mi to stalo před narkozou......a kultivace mi vyšla hooodně špatně,při tom po příznacích zánětu ani památky.A obrň se na chytré rady kolem....ještě takových "rádo by zkušeností a hororů" od ostatních uslyšíš jistě spousty 😠 Taky o hororových porodech.....prostě to pouštěj uchem ven....doktor přece ví nejlíp,co předepisuje.Nejsi jediná těhulka s takovýma potížema 😅 věř mu.

Já mám dneska takovej bolehla.....až mě to nakopává 😖 tak jsem slupla jeden Paralen....mi praskne hlava 🤐

simka01
5. bře 2010

jo,jo...mocak a ledviny jsou des.. ja jsem na rizikovem prave kvuli ledvinam-mocak pocinaje(astma.....)...takze ted chodim nabalena,aby nikde neprofouklo....zazila jsem si od 16 ti sve ☹ ...........

hlava poboliva take nekdy,ale zkusim to vzdy hodne zapit..

a jak jste se dnes mely? mamky?

dexonka
5. bře 2010

ja jak nepiju ´poradne hned od rana tak me taky boli hodne hlava,ted nastesti uz par dni nic,chteli jsme jit dnes vecer na salatek ale asi si dam spis horkou koupel nejak se mi nic nechce 😒
na mocak trpivam hodne taky a brusinky jsou vazne skvely...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru