II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

kamikadze
10. bře 2010

Ahoj vespolek!
U nas tatinek svoji pritomnost u porodu nejak moc neresil, ale spis pocita s tim, ze tam pujde, ja si myslim, ze mne to psychicky urcite pomuze, ze tam bude, a hlavne i ten personal se pry k rodicce chova jinak, kdyz tam ma zastani.
Dokonce rikal, ze vstane i v nedeli na sestou, aby jsme se mohli rano registrovat v tom Podoli... coz mne teda velmi prekvapil, normalne spi v nedeli do obeda. 🙂
A co se depky tyka, tak v posledni dobe byvam pekny uzlicek nervu, rozplace mne kdejaka pitomost.

dexonka
10. bře 2010

ja dnes byla dat nejaky papiry do skolky,ada bude od pondelka chodit a nejak mi pri tom tekly slzy tak se ta ucitelka smala,ze si to beru🙂)
jinak brecim uplne u vseho jak nekdo zvysi hlas,u komedie,u kriminalky.....

sara.max
autor
10. bře 2010

Ahoj těhulky, to jste uhodily hřebíček na hlavičku 🙂 s tím pláčem. Já jsem schopná se rozbrečet i u televizních novin. Například ta znělka na nový pořed Zázraky života mě vždycky rozbrečí, protože si uvědomím, čím vším jsme už museli projít. Hrozně se ten seriál těším, zajímá mě, jestli se jim to povedlo zpracovat opravdu podle toho, jak jsem všechno prožila.

kamikadze
10. bře 2010

Sari, vidis, na ten serial jsem nejak nenatrefila, ale mohlo by to byt zajimave, uz to bezi?

sara.max
autor
10. bře 2010

začíná to 15.3. na primě v 20.00 a každou chvíli dávají upoutávky. Mohlo by to být dobré, hraje tam Roman Zach a toho já baštím ještě z růžovky 🙂

kamikadze
10. bře 2010

A zase hraje gynekologa, co? 😀

sara.max
autor
10. bře 2010

no vlasně jo 🙂 , tedy asi, možná bude nějaký laborant, to zatím nevím. Každopádně je to kluk jak cumel, já zbožňuju vysoké chlapy 😉

bilejboxer
10. bře 2010

Ahoj těhulky 😀 😀 😀 😀 😀
Krásný sluníčkový den všem.
Ráno jsem byla na odběrech-bude se to kombinovat s krví z NT screeningu,zase tam na mě všechno padlo... 😖 😖 ten hnusenj strach,aby bylo všechno v pořádku!!!Výsledky budou 22.3.odpoledne.Nejdřív půjdu na konzultaci ke genetičce a ta nám řekne,jak vyšlo které riziko...pak na to hned navazuje ultrazvuk,případně pokud bude doporučeno amnio,tak se hned uděůá odběr ☹ No nebylo mi to vůbec příjemné,když mi sestřička líčila jak to bude probíhat.............to bude šílenej den,Vám řeknu.Hned mám pokaženej den dneska od rána.....ten pocit ze sebe nemůžu dostat.Vzpomínka na nervák u NT screeningu se vrátil během minuty zpět.
Takže ještě musím zaúkolovat manžela,aby si nějak zařídil v práci volné odpoledne,pže sama tenhle výsledek nedám!!!!!!!!!!!A nedej bože,abych musela na amnio.......to se jim asi strachy do výsledků někde zhroutím!!!!!!!!Ať už je to za námi,prosíííím a v pořádku.
Hned mě přešla zvědavost na pohlaví mimíska...jen se modlím,aby bylo vše v pořádku a miminko zdravé!!!
Vzala jsem si nějakou brožurku od nich,dělají tam 4 D UZ-je to s nahrávkou atd.,trvá to půl hodiny a stojí to 800 kč,takže cena dobrá....bych řekla.Dělají to od 17.tt ,ale lepší je prý až od 24 tt-28 tt-že už je miminko krásně buclaté a je to lépe vidět.
Takže toliko já dneska.Dala jsem si teď obídek,peru.....a jdu odpočívta malinko.

Dexonka-aha,tak to jooo.....já snad taky ukecám za 3 týdny doktorku,ať se pokusí najít buchtičku nebo pindíka na UZ 😀

kamikadze
10. bře 2010

Holky, jsem blba ja nebo ti doktori, tak Ty jsi v 17 tt, tzn. konec 4. mesice jestli dobre pocitam... teprve ted Ti reknou, kdyby bylo neco v neporadku, genetika apod. (to boxer: ciste teoreticka moznost, tvoje miminko i to moje a vlastne nas vsech je urcite zdrave jako ripa a ma se k svetu) a co ty si mas jako v pripade spatneho vysledku pocit? Copak by Te skoro v patem mesici hnali na potrat?

Ja jdu na genetiku taky koncem 4.mesice a nedava mi to smysl, spis si rikam at mne radsi zbytecne nestresujou, v cemz mne utvrzuje to co tady psala "bilejboxer".
Treba mi to nektera z vas vysvetli.

weri1
10. bře 2010

kamikadze: já jdu teď v pátek na velkej utz a kromě tripl testů se poprvé dozvím,jestli je vše v pořádku a to budu 22+2 tt. a ten velkej utz je povinnej,protože ten první screening je nepovinej,já třeba o něm nevěděla tak jsem na něm nebyla.A na potrat by tě nehnali,sama by ses rozhodla co dál.Takže já už se toho velkýho utz nemůžu dočkat 🙂

weri1
10. bře 2010

4 měsíc končí 17+5 🙂

kamikadze
10. bře 2010

Weri, diky za vysvetleni. Ja jsem o tom prvnim screeningu taky nevedela, doktorka mi o nem rekla, az bylo pozde.

barunka9
10. bře 2010

kami - je to tak, pri NT srceeningu se nepoznaji vsechy vady, je zamereny hlavne na Downuv syndrom. Pri tom velkem UTZ ve 20-22tt se daji rozpoznat jine VV (napr.rozstep patere apod.). Takze k rozhodnuti o preruresi tehu muze dojit az po techto testech. Je to drsne, ale je to tak. Nevim presne od jakeho tydne to uz neni potrat, ale porod... ALE FUJ! To je hnusny tema, takze si ho zakazujeme, protoze nebude potreba!

Holky, ja vim, ze je to tezke, ale zkuste se na ty nerviky a stresy vyprdnout, nicemu tim nepomuzete, jen si zbytecne prohlubujete vrasky na cele. Verte tomu, ze to bude dobre. Zatim tu zadna z nas nemela nejake spatne vysledky, ktere by mely naznacovat, ze neco neni v poradku!!! Takze pozitivne! 😉

barunka9
10. bře 2010

weri, kami - ja o tom taky nevedela od doktorky, ale chytla jsem to tady na te diskuzi a na posledni chvili jsem to stihla.

kamikadze
10. bře 2010

Mne rikala doktorka akorat minule, ze malemu merila to sijove projasneni apod. jako se dela u toho NT screeningu, a ze to vypada dobre 🙂 Ale ze neni certifikovane pracoviste.. coz mi fakt nevadi.
Omlouvam se, ze sem sem zavedla toto ne prilis pozitivni tema, ja naivka si myslela, ze potrat je mozny max do 3 mesice, coz uz vim, ze neni pravda.

weri1
10. bře 2010

ještě že se vracím k tomuto nepříjemnému tématu. to už by nebyl potrat ale porod. ☹
a na tom screeningu prvním je nejen downuv syndrom,ale i to šíjové projasnění a kontrolují nosní kůstku 🙂
kamikadze: ty se jdeš registrovat do Podolí?

lachtanek1
10. bře 2010

Hezké odpo holky,
zase se po nějakém tom dni hlásím..jak tak čtu tak se přidávám - taky mi nebylo jasné, jak to, že mi prozatím dr. nebral krev, krom měření šíjového projasnění nic nezkoumal...na první krev jdu 15.3., což budu 16 tt. Nechci na to radši moc myslet v negativním slova smyslu,protože bych se musela zbláznit. Taky mi ale přijde, že pokud by nedej bože bylo něco špatně, je už na vše pozdě. Ani v podstatě přesně nevím, co všechno se z téhle krve zkoumá? Někdo už má totiž krev za sebou z nějakého 10. týdne, či tak něco... Triple je asi ještě později, že?

weri1
10. bře 2010

lachtanek: triply se dělají v tom 16 tt,ale mě kolem toho 10 týdne brala krev a zjišťovala jestli nemám nějaké nemoci př:Hiv atd

kamikadze
10. bře 2010

Weri, jo v nedeli se jdeme registrovat do Podoli, to budu presne 14+0, v Krci malujou, takze mi nic jineho nezbyva.
Lachtanek - jsem rada, ze takhle neuvazuju sama, ja jdu na krev na konci 4. mesice, rikali neco o genetice, tripple testy nevim, asi je delaji opravdu az pozdeji.

A souhlasim, hlavni je pozitivni mysleni, jenom proste nechci byt uplne pasivni a odkyvat vse, co mi doktori reknou (oni hlavne toho moc nereknou, proste jdete na krev a hotovo), snazim se o tom premyslet a prip. se poradit s chytryma horakynema tady na netu 🙂

weri1
10. bře 2010

kamikadze: mě taky sestřička říkala: uděláme genetiku a myslela tím tripl testy. a v tom 20-22 se dělá ten druhej screening.
já jsem taky v Podolí,ale když vidím ty diskuse na ni tak se i trochu bojím ☹

bilejboxer
10. bře 2010

Kamikadze-je to jak píšou holky,do přerušení těhu Tě nikdo nutit nemůže...většinou se zvažuje,jak moc je případná vada slučitelná/neslučitelná se životem,případně se hledají přidružené vady...často je jich totiž více.Ale to pouze pro vysvětlení.
Já byla do dneška od NT v klidu,ale tam to prostě na člověka padne a nepomůže si.... 😠 Sestřička mluví o amniu jako a odběru krve,prostě rutina....a my se tolik bojíme o ta svá vymodlená miminečka!!!Ale byla strašně hodná a trpělivá,na všechno mi odpověděla a nespěchala....za to jí jsem vděčná!Tak to má být.Takže já se vyptala na vše.....je to opravdu odběr na trippel test(odběr je v 16-17 tt) a pak se jde pro výsledky +konzultace co dál.Ve 21+3 jsem objednaná na velký ultrazvuk,tam se povinně musí,jak to tak čtu...sledují se orgány mimíska mimo jiné,pokud se ještě neví pohlaví,tak nám ho tam snad sdělí.Sleduje se srdíčko,ledviny,mozek...prostě všechno..počítají prstíčky,kontroluje páteř...etc.

lachtanek1
10. bře 2010

jojo, poradit se tady na netu 😵 ....kami, víš, co mi řekl při jedné z poraden doktor poté, co jsem vyřkla asi 2 dotazy? prosím Vás, co čtete? ...já na to, že hlavně časopisy typu stavíme, bydlíme, neb je to pro nás teĎ aktuální a on - no to jsem rád, že hlavně nečtete ty různý chytrosti a diskuze na internetu...takovým ženským bych raději předepsal číst rychlý šípy.....přesně, jak říkáš, oni hlavně toho moc neřeknou

barunka9
10. bře 2010

mne brali krev nekdy cca v 9-10tt kvuli zapisu di tehu prukazky (HIV, hemoglobin a dals nevimjake latky) a pak podruhe pro NT screeningu. Na treti odber se jde nekdy pred tim velkym UTZ, myslim, ze to jsou prave ty tripple testy. Rekla bych, ze se tomu rika "genetika", protoze to mi sestricka u norm.gyn.doktorky povidala taky. Kdyz to spocitam, tak mi to cca vychazi na ten 16tt. Jinak, jak uz jsme tu psaly, pokud Vam brali krev na NT screening, je dobre ty tripple testy udelat ve stejne laborce, aby se to dalo srovnat globalne.

bilejboxer
10. bře 2010

Kamikadze-normálně se chodí na NT screening "nebo" na trippel testy...nedoporučuje se obojí!!!Ale tady v Gennetu dělají tzv.integrovaný test-kdy vyhodnotí a spojí oboje výsledky dohromady,nehodnotí trippel test samostatně.Ten NT je přesnější,ale jak někdo z hole píše.....na NT se nezjistí vše,je potřeba ten z tripplu jedna hodnota(AFP-na roštěpové vady)-to se nedá v 1.trimestru totiž ještě zjistit-ale zase jsem četla názor lékařů,že pak na větším UZ už je případný roštěp plodu poznat.Tak jako tak se už nejedná při ukončení těhotenství o interupci....ale bohužel o vyvolání porodu.Ten trippel test je méně přesný,často falešně pozitivní......je to fakt začarovaný kruh!!!
Známá byla na trippel testu-vyšel jí špatně potvrdil to i UZ !!!Bohužel.V tu dobu se tady ještě NT u nás nedělal.
Další známé vyšel NT malilinko hraniční a opravdu to pak později ukázalo na menší vadu srdíčka.....je až k úžasu,jak brzo takové testy dokáží zachytit cokoliv.
Musíme ale doufat,že když je NT v pořádku,tak mimísci budou zdraví!!!!!!!!!!!!!!!! 😅 Zrovna mi tady manžel huboval,jak můžu pochybovat 😀

barunka9
10. bře 2010

lachtanek - no jo, doktori, v dnesni dobe uz maji proste pacienti nekdy dost informaci, takze se nedaji opit rohlikem jako driv, kdyz byla k dostani akorat Vlasta... 😀
ja myslim, ze zaklad je to filtrovat a brat si jen to dulezite a pozitivni, aby se clovek zbytecne neplasil kravinama...

kamikadze
10. bře 2010

Mne moje doktorka rekla, ze zadny NT screening neexistuje, ze se to jmenuje jinak... ja nato, ze je mi jedno jak se tomu rika, ale ze mi o tom nic nerekla, a ted uz je na to pozde. ☹
Kdybych cetla Rychle sipy, tak se ji na to nezeptam vubec a ona bude mit svaty pokoj od dotazu, to je mi jasny, proc to ty doktory stve.

bilejboxer
10. bře 2010

Weri-v tom 21-22 tt to už je jen UZ ne???Nebo se nabírá ještě krev???Já že jsem dostala už před měsícem rovnou termín k UZ,nic víc... 🤐

barunka9
10. bře 2010

boxer - tak to je presne shrnuti! 🙂
jinak to potvrzuje to, co mi rekl pan doktor v Gennetu, proc se maji ty krevni testy delat v jedne laboratori, presne jak rikas.
holky, pokud je NT v poradku, verte tomu, ze to tak bude! 🙂
mimochodem, obcas nakouknu do diskuze NT hodnoty a to byste teprve videly ty pribehy! Myslim hlavne ty pozitivni, kdy i pres vysoke hodnoty NT se mimi narodilo zdrave. 🙂

bilejboxer
10. bře 2010

Kamikadze-maximálně se to jmenuje-šíjové projasnění....nebo nemám páru,jak otmu tvá dr.říká,když pomalu neví,že to existuje 😠 Nebo prvotrimestrální screening .... 😨 Já si říkám,že je lepší číst a vědět...než nevědět.Osobně mi internet hodně pomohl.....což o některých doktorech bych říct nemohla třeba.Kdybych si věci nepozjišťovala na netu,tak dám ruku do ohně za to...že bych přišla i o tohle třetí miminko!!!Bych mohla vyprávět,co mě stálo přesvědčování doktorů,že někde s těma trombofilníma mutacema musím mít problém.....a i když mi to opakovaně tady v LB zjistili z krve,tak si to potřebovali ověřit a hnali mě na odběr krve do Hradce Králové-do jiné hematologické laborky!!!"!Tam mi vzali 11 ampulí krve a čekala jsem měsíc na výsledky,tam se to potvrdilo po 3.!!!A milostivě mi napsali doporučení,že příště už mi "můžou"napsat injekce na ředění krve...které si teď úspěšně celé těhotenství píchám!!!! ☹ Ale nejdřív jsem musela 2 x potratit a pak kolem sebe kopat a shánět a volat a nedat se 😢 😢 Kdybych to nevyčetla,tak nevím...

bilejboxer
10. bře 2010

Včera jsem našla krásné stránky,kde sledovali těhotenství jedné modní návrhářky,je tam vždy po 4.týdnech kontrola,rozhovor s ní+ s doktorem,je vidět ultrazvuk....a hlavně se dozvíte,co a jak ve kterém měsíci sledují.
Pak je tam rozhovor se dvěma lesbičkama,které si společně pořídily miminko.....popisují tam,jak to udělaly 😀 Já jim fandím,chytrý to holky...tak kdo chcete,tak jukněte.

http://www.babytelevize.cz/video/cekani-na-zazr...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru