II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

simka01
3. bře 2010

bilejboxer: kalhoty pekne,ja si taky brzo nejake takove poridim....delaji vsemozne hezke a uz ne vylozene tehotenske..to je dobry...brisko pekne..ja mam vypoukle vzdy po ranu,kdy se to spoji i s potrebou na wc.. 😖
a jinak darecek pekny,to se mimisek bude mit......my dostali a mimiskem od kamaradky chrastitka a kousatka,tak to mam v supliku u prvnich ponozek.....je je.ja se tesim,az zacnu nakupovat 🙂

to si pak budeme psat,kdo co koupil,tipy apod..

barunka9
3. bře 2010

boxer - pekny kalhoty! Kdes koupila?
jinak kila nevim, musim se zvazit, naposledy, co jsem se vazila (cca pred 2 tydny to bylo 1 kg), ale to muze byt vsechno jinak 😒 teda snad to nebude moc, abych nebyla nakonci jako velryba... 😀
no ja myslim, ze uz pupik trochu mam, ale jak jsem tuhla psaly s kami, pocakm, az bude jasny, ze je to OPRAVDU tehu brisko a ne pneumatika! 😀
holky, ja zatim nemam pro mimi ani Ň, i kdyz jsem si rekla, ze za ty dobry vysledky NT si neco poridim... zatim jsme to oslavili jen rizkem s bramborovym salatem, protoze to je nejoblibenejsi jidlo autora miminka, tedy myho staryho 😀 😀 😀

dexonka
3. bře 2010

tak ja mam dve kilča navrch ale pripadam si jak kdybych mela tak deset,zda se mi ze jsem strasne otekla teda hlavne v obliceji,taky mi vyrostly prsa tak o cislo a o břoušku ani nemluvim,rika se pry ze u druheho tehotenstvi roste brisko rychleji a ja mam uz teda mega bricho...pred mesicem jsem si koupila taky teh.kalhoty a to pohodli je fakt k nezaplaceni..minule tehotenstvi jsem mela jen obyc.kalhoty ale ted je to mnohem prijemnejsi..
8.4.jdu na 2.screening tak jsem zvedava,hlavne pak chceme 4D divko,na to se tesim uplne nejvic....
jak je to u vas se spankem,spi se vam dobre?? ja jsem pres den unavena a le vecer kdyz uz muzu lehnout tak ne a ne usnout:-/

bilejboxer
3. bře 2010

Barunka-jsou z Aukra,nové,dovezené z Anglie 😉 Naštěstí jsem zatím vždycky všechno trfila,měřím to podle svých kalhot a porovnávám.Je to rysk,když nemůžu vyzkoušet 😖

Dexonka-já spím dobře.....až na noční běhání čůrat 😠 vždycky 3 x...rekord mám 4 x... 🤐 vorpuz!!!!Ale asi to taky znáte...já piju totiž i v noci..půl litru,špatnej zvyk 😠

Byla jsem u kámošky,v září rodila ,tak má stále těho hadříky....až mi víc vyskočí bříško,tak si k ní půjdu vybrat 😀 Zatím to na mě plandalo 😝 Teď si vystačím s ryflema co jsem koupila 😅 Má krásné bílé kalhoty na léto,3/4 pláťáky a spoustu dalších věcí,takže omezím shánění a vyberu si u ní.To je super 😉

Já se loučím pro dnešek,frčíme do Prahy k doktorovi,manžela zlobí kolena zase,tak musí..... 😖
Jsem zvědavá,co doktor na to..... ☹

selene
3. bře 2010

dexonko, já spím dobře. Na spánek se z celýho dne těším nejvíc, protože se ještě necítím úplně ok. Po včerejší procházce jsem dnes spala 11 hodin, samozřejmě taky s čůráním, tak snad se dnes nebudu budit, když jsem se tak přespala.

simka01
3. bře 2010

ahoj holky...tak koukam,ze me nocni navstevy na WC jsou i u vas v kurzu 😀 ja mam kazdy den krizovku kolem 18.00,kdy klimbnu a probudim se na pul 8...vecer s usinanim neni problem,ale chodim skoro kazde 2 hodiny curat......to me uz tak nebavi..

jinak jsem zase listovala na strankach pro maminky a na zacpu zabira zeli kysane,stava ze zeli,lak z okurek,rajcata a okurky,boruvky,jahody,meloun,pomerance,po ranu matovy caj nebo hermanek vlazny,denne lzicku melasy a snidat jogurt s vlakninou apod...no,ja az na zeli vyzkousela vse.....a stale to mam na houpacce,kdyz se zadari...pak se nedari..jo a piju hodne,fakt hodne,to mam nauceny uz ze skoly,kdy kazda nosil flasky na piti a my nesmeli byt po zadu....

dexonka
3. bře 2010

no ji si dat zeli,tak asi puknu🙂
zatim s tim zachudkem nejak problem nemam ani s tim curanim,ale uz se vidim ke konci to jsem venku chodila co pet minut🙂)))
v kolik tak chodite spavat,me se fakt vubec nechce☹ a teply mliko s medem to bych nedala🙂)

sara.max
autor
3. bře 2010

Ahojky, tak koukám, že jsem pořád u té zácpy a čůrání 😀 . Já jsem vysadila utrogestan a je mi líp v mnoha směrech. Jen to spaní je problém. Usnu dobře do 22 hodin a pak co 2 hodiny na záchod. A to se hlídám, abych na večer nic moc nepila. Naštěstí vždycky rychle usnu. Nevíte jestli to tak bude už celé těhu?

Holky máte už nějak vytříbené chutě? Jako že něco jste před tím nejedly a teď byste mohly pořád? Mě tak dostal sýr. Já jsem dřív byla spíš vegan s občasnou potřebou sýra nebo jogurtu, ale poslední 2 týdny bych jedla pořád sýry a pila kakao nebo Caro. Nejvíc mi chybí hermelín a tvarůžky ☹ , to vím, že teď nesmím. Ale jinak balkán a všechny ty moc dobré sýry co mají nejméně 40% tuku 🙂 jsou naprosto božské. Ježtě kdyby tak bylo možné skleničku dobrého vína ... 😖

simka01
3. bře 2010

sara: chute...ja vzdy jedla spis zelenina,maso kureci apod.....to mam zatim stejne,ale presne jak pises...muzu se utlouct po syrech,to si i koupim krabicku syru a zbastim behem chvilky...a balkan jsem nemusela,ale ted na zeleninu nastrouhat....a jak uz jsem prve psala palive... vzdy si udelam polevku a skoro celou ji zabarvim cervene..vim,ze se to moc nesmi,ze jsou povery o znamenkach deti na tele....zas to neprehanim....

jo holky,vcera babi rikala zase babske rady...ja nejim maso,krome kureciho a rybicky,no a babi rikala,ze musim vse,kdyz budu mit chut na uherak,mam si ho dat,jinak miminko pak bude mit na tele znamenko ve tvaru,co mu chybelo......tak mam ted z tech vsech rad hlavu 🙄 velikou..........co rikate na povery?

treba co se tyce vybavicky apod..to ano,nechci nic zakriknout,uspechat..takze zatim koukam a vymyslim..o kocarku nemluve...a vim,ze miminku musim dat vse,takze zaciname,sice pomalu,ale co nejdriv bych chtela....to vite,8 let bez masa a ted ze dne na den(i kdyz uz to leti)

sara.max
autor
3. bře 2010

babský rady jsou náhodu super, teda některý. Například ta, že když je ženská v těhu ošklivá, tak bude mít holčičku. Jestli je to pravda, tak budu děsně šťasná. Pořád mám neučesatelný vlasy, vybledla mi úplně barva, na obličeji každou chvíli nějaký pupínek a celkově pleť povadlá. Vypadám o několik let starší. Tak doufám v tu holčičku 🙂 JInak já jsem na začátku koupila pár blbinek a pak mě ta mánie přešla. Teď si říkám, že začnu něco shánět až budeme určitě vědět jestli to bude růžové nebo modré 🙂 . Kočárek mám vybraný, takže to nijak víc neřeším.

simka01
3. bře 2010

sara: hele,ja si delala i kyvadylko...prstynek a nit........na pohlavi,jen tak ze zvedavosti,babi rikala....jeste ze ji mam 🙂
vlasy mi nepadaji ,pripadaji mi pevnejsi,ale nemuzu je vubec ucesat.ja vzdy rozpustene vlasy,ted pro zmenu jsem rada,kdyz je upravim ve skripci nebo v gumicce....oblicej..pripadam si jak ...rikam si Osklivka,ale kazdy jak zarim,ze mi to slusi.....no jsem zvedava,az shodim teple bundy,naroste mi brisko,jak budu zarit... 😖

sara.max
autor
3. bře 2010

zářit určitě budeš, když ničím jiným, tak štěstím určitě 🙂 Tak to tak vypadá, že budeme mít holčičky obě dvě 🙂 🙂 🙂 Jsem vážně zvědavá, jestli se ty babské pověry na nás potvrdí. Simi já padám učit se s mladou angličtinu, tak papa a pěkný večer

luciebx
3. bře 2010

ahoj holky tak sem se tu k vam prisla podivat... me sice ten 2 trimestr uz bude za par tydnu koncit ale co....

jinak co se tyka curani.. no je to des.. prez den chodim furt.. v noci sem ted poslednich 2 tydnu nejak vydrzela az k ranu ale to me pak boli cely brisko.. takze kdyz se nahodou behem noci probudim tak jdu i kdyz citim ze se mi nechce ale i tak vycuram.. co se tyka zacpy.. no ja to mam jakysi podivny.. ale vetry to je to co me trapi asi nejvic poslednich par tydnu.. tak 4 bych rekla...

chute.. no asi jim vsechno a obcas se i preziram.. nikdy sem nebyla na cokoladu... jen pri mrse... a ted si ji davam furt.. hihi.. ale spis to mam vsugerovane ze sem tehu a ze si to ted muzu dovolit hihi

dexonka
4. bře 2010

tak to ja drive jedla cokoladu snad po kilech a ted ji nejak nemusim.Ted jim hodne pomerance a taky klasicky okurek,ale ne ten kysely..a pak jim vsechno co neni zdravi,chipsy a tak,takze se s tim musim nejak poprat a konec smitec...Navic v kvetnu mame svatbu takze budu vypadat v tech satech jak hroch..
s tim spanim chodim spat tak ve 22 ale ve dve jsem vzhuru a horko tezko pak usinam..
a co jmena deticek,uz jste nad necim premysleli??a co vybava,kupujete?? ja se pristi tyden jedu mrknout na tu vystavu prodite do brna tak jsem zvedava co tam bude.....

simka01
4. bře 2010

ahoj mamky.tak zatim asi cokolada vede 🙂 a okurku taky miluji.....mnam mnam...

vybavicku...ja zatim pokukuji...mam jedny ty ponozticky za odmenu z NT screen. a jedny boticky,co mi tatinek mimiska dal pred tehulkovanim...pro stesti...

a jmena miminka....ja jsem v tomhle asi staromodni,ale chtela bych po rodicich-nas..ja jsem Simona,Simonek je kolem nas malo a tatinek je Stanik a uz vidim maleho Stanika 🙂 pritel je blondaty,modry oci..tak uz jen ,at nam vyjde parecek a bude to....ted pohlavi neresime,hlavne at je to zdrave.......

dexonka...co ty a jmena?

selene
4. bře 2010

V Brně bude výstava? To ani nevím. A je to jen výstava nebo i prodejní? Chtěla bych se mrknout na kolíbky.

antana123
4. bře 2010

ahoj holky můžu se k vám přidat??

barunka9
4. bře 2010

antana - jasne ze muzes 🙂

no tak ja to mam s tim curanim podobne, neni to sice co 2 hodiny, ale v noci jsem nikdy nechodila a ted jdu minimalne jednou, ne-li 2x. Jenze ja mam dost problem s pitim, muj pitny rezim je priserny, uz nekolik let se snazim, ale proste nemam zizen... 😒
A chute, ty mam nejak porad stejny, jediny rozdil vidim prave v coko, tu jsem predtim mohla, kupovala jsem si takovou tu extra horkou a ted nic. Mam v lednici asi 4 tabulky a asi tam jeste nejakou chvili zustanou... 🙂 No a pak jim vic jogurty, normalni ne zadny nizkotucny, ale to je tim, ze jsem si je driv zakazovala a ted to neresim. 🙂

kamikadze
4. bře 2010

Ahoj holky, mam spoustu prace, nestiham to vsechno precist.
Vcera jsem byla na kontrole, mame 5 cm, dneska jsme 12+4 tt, resim, kam se prihlasit do porodnice, jestli Krc nebo Podoli.
Mam prvni fotku, bohuzel nascanovanou ji mam v pdfku, takze mi sem nejde vlozit. Byl to krasny pocit tam vcera prcka videt, nozku pres nozku a hazel rucickama. Akorat manzel rikal, ze na tom ultrazvuku jsou jenom dva fleky... chlapi nemaji asi moc velkou predstavivost nebo co.

dexonka
4. bře 2010

Selene : http://www.bvv.cz/prodite myslim ze tam muzes kupovat,napsala jsem to blbe je to veletrh takze tam bude uplne vsechno....
Simka01: nemyslim si ze jsi staromodni,jsou to moc pekna jmena🙂
jinak mate taky takovy ty navaly vedra a pak zimi??? je to sileny🙂

dexonka
4. bře 2010

kamikadze: u vas se prihlasujete do porodnice?? to je tam takovy naval nebo z jakeho duvodu,to vubec neznam....

sara.max
autor
4. bře 2010

Dobré ráno 🙂 , tak už je tu pěkně živo. Dnes se musím pochválit poprvé za dlouhoudobu jsem byla v noci jen 2x na záchodě, hurá. Konečně jsem trošku líp spala. I když se mi zdály hrozné sny. Dokonce se mi tam připlantal i ten sex 😉

Aby to ráno nebylo až tak růžové stoupla jsem na váhu. Oči mi vyletěly jak slímákovi, to prostě hrůza! Jestli to tak půjde dál, myslím, že klidně trumfnu i Ilonu Čákovou 🙂

Já tu čokoládu zrovna moc nemusím ani teď. Máme ji sice pořád plno kvůli manželovi (oni ti chlapi jsou prostě po čokoládě klidnější a milejší 🙂 ) a dám si jen opravdu vyjimečně.

Simi, tatínek nešeho miminka je taky Staník 🙂

kamikadze
4. bře 2010

Dexonka, tak se mrkni odkud jsem a bude Ti to jasne... 😎
Bude to docela detektivka, aspon jak mi to licila moje doktorka, pry tam musim prijit presne 14+0 nebo mne nevemou... no uvidime, treba to nebude tak horke.

dexonka
4. bře 2010

kamikadze: tak to je hruza,to si neumim predstavit..tos byla na nejake exkurzi kde je to lepsi????
sara.max: taky mam ted zajimavy sny,sex,porod,vrazdy🙂)

kamikadze
4. bře 2010

Na exkurzi jsem nebyla, pokousela jsem se vcera se radit s doktorkou, ale rekla mi ,ze je to v podstate jedno.

dexonka
4. bře 2010

kamikadze:jj asi je to pravda ze kazda nemocnice ma neco a nejdulezitejsi je aby kdyz vzniknou komplikace,ti pomohli....

barunka9
4. bře 2010

kami - tak ve zjistovani podrobnosti o registraci jsem odbornik! 🙂 Venovala jsem se tomu asi tyden a strasne me to nadzvedlo... Je to uplne padle na hlavu... No ale s tim my nic neudelame... V Podoli je desnej naval, musis tam prijit opravdu presne v 14+0, registrace je kazdy den od 7:00, ale holky tam stojej uz od 6:00, nektere i driv!!!, protoze registruji denne jen 12 rodicek. Zakze kdyz jsi 13, mas smulu! V Krci to tak drsne neni, tam se muzes registrovat i driv nez 14+0. Na jejich strankach http://www.ftn.cz/pacientum-a-verejnosti/oddele... najdes vsecny info. Ja jsem se nakonec v te Krci chtela zaregostrovat, ale v mem TP zrovna maluji, takze smula! 🙂 Nakonec jsem na Bulovce, protoze tam mam kamaradsku porodni asistentku, takze to dopadlo uplne nejlip, budu mi takovou malou protekcni peci. 😀

antana123
4. bře 2010

holky bolí vás ještě pořád v podbříšku?mě bolí hlavně na levé straně je to normální?

sara.max
autor
4. bře 2010

Jé holky co to proboha řešíte? To je pravda, že se musíte už teď někam registrovat? Proboha ještě že jsem z Moravy, tady nic podobného není. Tedy doufám, nikdy jsem o tom neslyšela. Ale pěkně mě děsíte ☹

dinosamotar
4. bře 2010

Ahojte,
kamikadze ja jsem taky v te porodnici, co se tam musis prihlasit 14+0, akorat mi rekla sestra dr ke kteremu tam chodim, ze me tam prihlasila nejak automaticky......coz je teda stesti, protoze jsem o tom vubec nevedela a vubec by me nenapadlo se nekam takhle brzo k porodu prihlasovat 🙂
jak se jinak citite? jdete vsichni na ten test v 16.tydnu - trple test? Me prave nejmenovany docent z te porodnice rekl, ze uz se ten test nedela a ze ho vubec nedoporucuje, protoze je dost nepresny a muze zpochybnovat vysledek ze screeningu ve 12.tydnu, kterej je presny na 90%. Tak nevim a jsem z toho dost na pochybach.....kdyz na to vsichni chodi
este by me zajimalo, jestli nevite kde maji nejake pekne tehotenske dziny, ale ne pres internet, treba v C+A jestli maji nejake tehotenske veci......neviiim
ani se mi nechce chodit moc ven, kdyz je zase takova zima, je mi nejak jeste vic zima nez obvykle

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru