II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

petulinec
7. čer 2010

Holky dík,ste hodny,náhradníka k porodu nemam,je to cely na mě a jsem ženská se nenenchám zahanbit,chlapi jsou s prominutím posraní až za ušima,vždycky ze všeho 😀

elfka11
7. čer 2010

Ahoj těhulinky 🙂 😀 Petul:tak držím taky palečky ať je vše o.k
Já jdu zítra k doktorovi mrknout na mimi a uvidíme co a jak. 😉 Chce jít s náma budoucí babička tak jsem zvědavá co bude na ultrazvuk říkat.Tak zítra písnu co a jak. 🙂

barunka9
7. čer 2010

ahoj maminy. 🙂
Petu, taky drzim palce! Nechces vyzkouset nejake ty bybske metody - malinikovy caj a podobne? Kdysi jsem koukala jsem do diskuze porod a byla tam rada receptu... Ja bych teda asi radsi vyvolavani nez cisare. Teda kdybych si musela vybrat.

dex, slusi moc a taky ty fotky jsou moc pekny. 😎

jinak ja jdu zitra k pro Vas vsechny popularnimu zubari, snad mi da jen razitko do prukazky zase pujdu. 🙂

ttterysek
7. čer 2010

taky bych tam měla jít,ale moc se mi tam nechce... 😖 hrozně se bojím,já nemám ráda bolesti od zubů...jsou nekonečný,ale budu tam muset 😒 já bych tam mohla skočit v pátek,to snad budu připravená.Mě totiž jeden den na přípravu k zubaři nestačí...moje psychyka potřebuje delší dobu na přípravu 😅 jinak dnes u nás dusno,tak sme šli jen na kraťučkou procházku na benzinku na nanuka a zpět 😉 teď se tam honí mraky,tak by mohlo sprchnout a trošku vyvětrat ten vzduch 🙂

lucielp
7. čer 2010

Ahoj holky, tak před chvilkou jsem se vrátili z nákupů. Jsem táák zničená! Těším se na sprchu a až si lehnu. Prvně ale musím přebrat oblečky a dát je prát. Už se na to těším. Jsem švihlá 🙂 , ale vy vě pochopíte jaké to je poprvé jít prát to malinkaté. Přídávám nové fotečky so jsme pořídili.
také jsme byli pro prstýnky. Dokoupil jsem si poplňky ( prádlo, punčocháče a podvazek 😉 ) Jen jsem zvědavá zda se dočkám že to ze mě manžel sundá a nebo zda to pořádně zapije. 🙂

ttterysek
7. čer 2010

jo,chtěla jsem se zeptat,jestli si některá z vás bude objednávat nadstandart a jestli jo tak kolik u vás stojí na noc.Já do toho asi půjdu,protože u nás v porodnici jsou na normál. odd. na pokoji 4 maminky s miminky a já budu asi ráda,když budu sama jen s malým...ten se určitě naplače dost,tak si neumím představit,že poslouchám plakat 4 děti a to v různých intervalech...no a navíc tam všechny pokoje mají společné wc a sprchu...no a na tom nadstandartu bych měla svoje wc a sprchu a navíc vše k miminku na pokoji-vaničku,pultík a prostě všechno 😉 na noc to stojí 500-700-900...nevím co to znamená,na to septám ve čtvrtek když jdu na kontrolu,tak se tam stavím rovnou na šestinedělí se poptat co a jak 😉 500 a 700 kč bych za to dala,ale 900 za noc,to už by to v té nemocnici muselo vypadat jak v ***** hotelu a to nevypadá...tak to bych přežila asi těch pár dní i s ostatníma,ale ráda si za něco takového zaplatím. 😀 jak to máte teda vy?

lucielp
7. čer 2010

Já půjdu na normální pokoj. Bojím se jen abych tam nechytla cikány. Ale ty praj snad dávají jinam. Jinak v Jihlavě jsou pokoje pro dvě mamky. Na pokoji je jedna vanička, a jeden pultík. Sprachu a Wc mají dva pokoje dohromady. Tedy prozatím to mám takto naplánované. Uvidím jak se to bude vyvíjet.

ttterysek
7. čer 2010

tak to je dobrý,to bych taky ten nadstandart nebrala...no a u nás cigánky jsou normálně,žádný protekce nemají ajsou s ostatními na pokoji a to je taky jeden z těch důvodů proč chci jít na nadstandart 😒 né kvůli tomu že bych ji měla na pokoji,ale to wc a sprcha...vím že na tom placeném pokoji tam chodím jen já a nemusím si představovat,že buhvi co bych tam mohla chytnout... 😉

simka01
7. čer 2010

ttery. kdyz bude misto,chtela bych svuj pokoj....myslim,ze kdyz je moznost,tak proc ji nevyuzit...mit svuj klid,sve wc apod..ja mam v merku 2 porodnice a jedna z nich ma na svem pokoji i postel navic..treba pro partnera apod..jinak stoji v rozmezi 500-800 kc..moje svagrova to chytla upe dobre..byla v porodnici jedina mamka a mohla si vybrat..mela k dispozici sama pokoje...socialku...jo,kez bych takhle chytla ja..rikali ji V.I.P maminka 😎
jinak ja chvili usnula a ted jsem jak prejeta valcem....taky citite porad takovou unavu? chtela jsem neco vyfotit ,ale az zitra..dnes uz se mi ne e ece....

luci: pekne porizeni 🙂 ta frote prosteradylka mam rada...mam pro prcka take...

barunka9
7. čer 2010

s tim nadstardardem uvidim, jaka bude situace v porodnici, az tam budu. Zatim ani nevim, po kolika jsou ty normalni pokoje. Pokud by nebylo moc lidi, tak bych sla klidne do normalniho, s jednou maminkou by to byla snad pohoda. Ale kdybychom tam mely byt treba 4, tak sup na nadstandard. 🙂

ttterysek
7. čer 2010

no u nás se musí ale ten nadstandart zamlouvat dopředu,je jich celkem 10,tak snad bude na můj termín volno 😉 jinak děvčat dobrou noc,spapali sme jogurtek a jdeme chrnět.Dnes po tom dusnu jsem taky dost přejetá.Tak pěkné sníky a ať mimoušci nezlobí 😉

elfka11
7. čer 2010

Tak to jsou u vás dobré ceny,u nás je to kolem 1000kč za jeden den.Taky bych chtěla podle situace svůj pokoj.Dex:Krásné fotečky ze svatby 🙂

petulinec
7. čer 2010

@barunka9 No dnes zkusíme horkou koupel a pak sex,snad to zabere 😝 I když s tím sexem to moc nepočítám,protože nezabral do teď ☹

dexonka
8. čer 2010

ahoj holky ja taky premyslela o nadstandartu ,ale nakonec pujdu na normalni pokoj.....u nas mame vzdy dva pokoje po dvou ktere maji spolecne wc a sprchu a na kazdem pokoji je prebalovak a vanicka...je to zase fajn kdyz potrebujete mimiska pohlidat tam s nekym byt.. rikam si co kdyz bude mit mala treba zloutenku,to se tam zdrzime pekne dlouho a ty penize co bych investovala do nadst.bych mohla pouzit na neco jineho................

lucielp
8. čer 2010

Dexi tak to je stejné jako u nás. A jak říkáš s tím pohlídáním když půjdeš do sprchy... ty už mimčo máš tak víš co a jak , ale já určitě sem tam budu potřebovat poradit. Nejvíc se bojím koupání. Přecejenom to bude takovej drobeček a k tomu ten kolík na pupíku
No a jak to dopadlo Peťulince už je miminko venku?

dexonka
8. čer 2010

jako je jasny ze mam taky radeji svuj klid....navic pokud nechces byt s romskym spoluobcanem na pokoji tak to normalne reknes,......my jdeme s prckem na tri dny v cervenci do nemocnice,tak se tam asi zblaznim☹

lucielp
8. čer 2010

A co mu budou dělat? To je naprd,je to tam napdr v zimě a když bude hezky... ☹

simka01
8. čer 2010

pekny den mamky....
luci: koupani se take bojim,ale prvorodickam pry koupaji mimi poprve sestry-aspon u nas- ,ktere ti to vse ukazou a vysvetli...no a potom nastoupi moje maminka,az budeme doma a tyden bude se mnou,aby mi pomohla apod...ja si myslim,ze ten prvni tyden po porodu bude nej..ale snad to vsechny zvladnem...mamky,ne?

nevite nic o Weri ? asi je fakt v te porodce....a treba i Petule zabral vcerejsi sexik 🙂

dexonka
8. čer 2010

werca se zatim nikde neozvala takze urcite je v porodce,navic pokud uz treba porodila tak mimisek stejne bude v inkubatoru,hlavne at jsou v poradku.......
no jja v porodnici byla ve stresu,vsechno je tam na povel...teprve az jsme dojeli domu tak nastal "klidek"
prckovi jdou trhat madli tak snad to zvladneme.....

simka01
8. čer 2010

dexi. chuderka malej......moji kamaradky 3 leta mala na to jde take...jen co nastoupila do skolky,furt marodi a trpi chudak....pekne to boli...tak at je malej statecny....mamka take 😉
..urco bude v inkubatoru...zrovna vcera jsem s pritelem mluvila,ze se to blizi apod...v tuhle dobu-co ja jsem v tydnu-me porodila mamka...byla jsem v inkubatoru 2 mesice,nez sem mela aspon nejakou vahu...takze ted jsme doma vice opatrni,pritel me nenecha ani ustlat postel,jak se boji...mamka porodila driv,pac byl zrovna Silvestr-jsem narozena 1.1.,tak ji vylekaly ty petardy a humbuk kolem...ted je klidek,tak snad nic nehrozi 😒

dexonka
8. čer 2010

jeee sim to je hezke datum i kdyz jasne ze radeji bys byla jeste v brisku co.......no ja mela vcera takovej blbej stav kdy me hodne bolelo bricho a nohy ale nastesti byl vecer tak jsem se natahla.......
jak ste na tom s kocarkama uz mate vybrany nebo objednany?? ja porad premyslim o dvou....lepe kdyby vyrabeli jen jeden kocar,to by aspon clovek nemusel premyslet co a jak...

dexonka
8. čer 2010

taky jsem zvedava co peta,ale asi uz sla kdyz tu neni.....drzim pesticky.......

simka01
8. čer 2010

@dexonka kocarky je stale tabu...i kdyz tatka chce jet v sobotu a vsechno projet a osahat a vybrat...ja se tomu furt nejak vyhybam 😒 mam favority 3,ale uvidime nazivo....ja bych nikam nemusela,ale pry ze nevi,jak na tom budu za mesic,tak at zbytecne neplasime,kdyz ted zatim jizda autem nevadi...jo,jo...budouci tatka... 🙂 ale uvidim...je fakt,ze kdyby byl jeden,co dokaze vse,ale furt jich je tolik a vyber si...a hlavne nakombinovat pekny,prostorny,lehky avse okolo do jednoho....pak ze jsme narocne 🙂

lucielp
8. čer 2010

kočárek je u mě zase tabu. Nevím zda novej Tako a nebo jetej X-lander. Jsem zoufalá. Asi se mi víc líbí ten x-lander hlavně sporťák, ale nějak nemůžu najít tu správnou barvu

ttterysek
8. čer 2010

X-lander má nádherný kočárky...taky jsem o jednom uvažovala,ale nenašla jsem tu správnou barvičku 😅 a pak se objevil ten, co mám v albíku a měla jsem jasno! 😉 jinak holky...dnes je u nás takovej pařák,že asi padnu.Byla jsem s přítelem na pivku(nealku) a bylo to skvělý!!!! 😎 je hrozný dusno, já se sotva plazila.malýmu se to vedro taky asi moc nelíbí,pořád se ve mě mele 😀 nakonec už sme doma a já si musela dát sprchu,protože ze mě tak lilo... 😖 jinak to vypadá,že asi sprchne,tak doufám že jo,aby se ten vzduch trošku vyčistil.

jinak už se těším,až se holky vrátí a pochlubí se svými poklady 😉 snad jsou všichni v pořádku,v takovým vedru rodit...to musí být hrozný

elfka11
8. čer 2010

Ahojky těhulinky 😀 😎 Tak dnes u doktora na kontrole všechno v pořádku malá má 1600g a umoudřila se a otočila se hlavičkou dolů,tak jsem ráda. 🙂 😀 Babička na ni koukala na ultrazvuku a super zážitek,slzu tlačila zpátky.

ttterysek
9. čer 2010

to je dobře, že jste obě v pohodě.moje mamka byla s námi taky na UZ a moc se jí to líbilo,byla z toho úplně unešená 😉
Já dnes spala tak hrozně...hrozný vedro-slibovali,že bude přes noc pršet a ono nic!!!měli sme v ložnici 23°C a to je pro mě hrozný!Já mám ráda na spaní chladno,tak sem nemohla dobře dýchat,malej se pořád vrtěl,dával mi kopance,jak ještě nikdy,tak jsem o půl 6 vylízala z pelechu ☹ teď je 8:15 a venku je zase vedro a dusno.Dnes jdu naštěstí jen na poštu,tak se cestou zpět zastavím na zmrzlince 🙂 musím dopřát i Alexkovi příjemné ochlazení 😉 jinak já jdu na kontrolu zítra ráno,tak držte pěstičky,ať máme taky vše OK 😉 no a to by mi měl dělat každou chvilkou ty testy naa cukrovku,že?

ttterysek
9. čer 2010

já furt musím myslet na ty 2 naše holky...jak se asi mají a jakou radost jim dělají mrňousci 🙂 už bych taky chtěla mít toho našeho neposedu v náručí,ale jen ať si tam ještě pěkně roste 😉

elfka11
9. čer 2010

Ahojky těhulinky: 😀 🙂 Taky na holky myslím.
Terr:Dnes mám volno tak hodím nožky nahoru a taky si půjdu u nás na točenou zmrzku. 😀 Za našich maminek nic takového nebylo a pěkně se v tom orientovala.Ty testy si myslím se dělají od 25-28 týdne

ttterysek
9. čer 2010

tak právě mi přišla už po 3. kontrola!!! 😒 to je zajímavý...někdo marodí pořád a kontrola mu nechodí a já jsem 4 měsíce doma a už po 3. 🙄 naštěstí jsem vždycky byla doma,protože on přišel vždycky ráno kolem 9-10 hodiny a to já většinou teprve snídám nebo uklízím a do obchodu chodím později 😀 ale je to u nás v tom jihomoravským kraji dost o hubu,jak tak pozoruju...já je teda ty vycházky moc nedodržuju.Byla na vás už kontrola?zítra se zeptám dr. jestli by mi nenapsal neomezený no a kdyby ne,tak stejně v polovině srpna vyberu dovču a pak už na mateřskou 😉 tak bych to ještě snad nějak vydržela ty 2 měsíce,ale bylo by to lepší,nemuselka bych se obávat z nečekané kontroly.To letí...2 měsíce a nastupuju na mateřskou,já tomu pořád nemůžu uvěřit 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru