II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

simka01
12. kvě 2010

dex: ja jim fakt nerozumim......v lekarne zakaz...doktor dovolil,pry kdo to vymyslel,ze se to nesmi...no a ted si vyber....tak nevim,zda to brat a nebo trpet,ale vedet,ze mimi je OK. nevim....budu to brat po pulkach....kompromis....

dexonka
12. kvě 2010

mne dneska prisly dvoje vyvazky a jedny jsou super,ale ty druhe jsou tak pidi ze asi vezmu jeste nekde jinde.......

simka01
12. kvě 2010

maminka.....letim chvili do prace....zapnu si tam k veceru PC...tak snad vas doctu...nejak se rozjizdime.... 🙂 pekny den....

dexonka
12. kvě 2010

sim: rekl ti to doktor,rekl,takze to normalne ber....ja znam plno dr.co ani nevedi co se muze a proto vse zakazuji,pritom vim co holky berou za hnusy a nic jim neni
pry neni dobre neco brat v I.trimestru,ted je to ok

dexonka
12. kvě 2010

sim: tak opatrne,moc se nenamahej🙂

emispheare
12. kvě 2010

luci - akční žena 😀 😀 😀 😀 😀 po tom bych byla zralá na to si jít lehnout
simka - mějte se fajn
já teda musím říct, že jsem dneska přestala brát antibiotika kvůli močáku a jsem ráda, že už to do sebe nemusim cpát

lucielp
12. kvě 2010

Děkuji, děkuji, jsem poklad. Né sranda. Samotnou mě to překvapilo. Také mi to udělalao radost že jsem toho dost stihla. Svatba bude na radnici pak oběd jen s rodinou a pak u bráchu na zahradě. Má ji velkou a krásně upravenou. Uděláme oheň a posedíme nic zvláštního. Mám jen strach se šatama. Snad něco seženu na bříško 🙂 zatím mi to vychází tak snad...
Budoucí manžem ani netuší co ve mě má 🙂 🙂 🙂 Ale je pravda že zařizovat mi šlo vždy a moc rád to na mě nechával ( není tak průbojný)
Simi vůbec ti nezávidím tu alergii, já jsem už vpohodě ( naštěstí)
Dexi: zkus si koupit vincentku pít a inhalovat. Mě to zabralo. Olynt mi vůbec nedoporučili

dexonka
12. kvě 2010

luci: ja uz mam doma snad lekarnu a nic,jen ten olynth docela jde...
saty urco sezenes,maji pekny vyber

weri1
12. kvě 2010

my zařizovali svatbu 2 měsíce,je pravda že na dálku 250km a hrůza. ani šaty neměli na ten termín moc na výběr,šestery jsem si vybrala a měli jediný,řekli že jdu pozdě,ale pak jsem si zkusila ještě jedny a ty padly jak ulité,fakt nádhera a perfektně jsem se v nich cítila
dex: já na tu práci taky nemám,ale ´hrozně mi vadí,že nemám svoje peníze.Byla jsem zvyklá na hodně peněz a teď se dívám kolik co stojí a tak. to mě strašně deptá
Mě doktor na alergii taky zakázal jakýkoliv prášky.
luci: ty jsi ten kočárek viděla naživo? a proč si ho nekoupíte?

emispheare
12. kvě 2010

Veri - nějakou dohodu se zaměstnavatelem si neměla - pro případ nemocenský? Kamarád to má taky takhle - přiznaný minimum a zbytek bokem,... ale maj dohodu, že kdyby se něco stalo tak mu to doplatí do nějaký adekvátní výše

weri1
12. kvě 2010

empi: takových je ale málo víš. to se málo kdy vidí. mám jen nemocenskou z minimální mzdy
já to ale neřeším,měli jsme skvělýho šéfa. Chtěla bych se tam vrátit,ale to už asi nepůjde.Prvně jsem říkala,že do hospody se už nevrátím,ale za ty prachy by to stálo. 😀

kamikadze
12. kvě 2010

Weri, to je fakt "skvely" sef. Nejhorsi natom je, ze takhle dela vetsina lidi v pohostinstvi na minimalni mzdu a vsichni se tvari, ze je to normalni a pak kdyz jdes na nemocenskou a materskou, zaplaces.

weri1
12. kvě 2010

to jo,ale se šéfem jsem neměla nikdy problémy a chtěla bych takovýho zase. Já byla na nemoc připojištěná ale nevztahuje se to na těhotenství.
prostě v tom pohostinství to tak je,mě nikdo nenutil tam dělat
kami: když ho neznáš nemůžeš soudit. jsou jiný věci co pro nás dělal.

emispheare
12. kvě 2010

Weri , Kami - není to jen v pohostinství, ale setkala jsem se s tím i u řidičů a v OC - třeba naprosti nám je Batavie - a tam jsou holky za stejných podmínek, jako Weri,...
jak dlouho budete chtít být na mateřský/ rodičovský dovolený?

kamikadze
12. kvě 2010

On je problem, ze penize z tehle kracenich dani (odvodu) pak chybi ve statnim rozpoctu, napr. na materske a duchody. Proto mne to stve, ale vseobecne, tveho sefa nesoudim, neznam.

emispheare
12. kvě 2010

Weri a občasná výpomoc? Nebo dělání klasika jen osmičky - to by nešlo? na dohodu?

weri1
12. kvě 2010

nešlo tam to je tak že jsou dva na směně a pro dalšího tam práce není ale uvidím co bude za tři roky
já jdu na 3 roky na dvouletou nemám nárok
kami: já na tohle mám jiný názor,kdyby pdoniaktelům neházeli klacky pod nohy,tak by to bylo o něčem jiné.můj táta má taky hospodu a kdyby za každýho měl odvádět z nějaké velké výplaty,tak se nedoplatí a dělá jen na to.Třeba by si mohli ubrat tam z vrchu.Ono těm podnikatelům ani nic jinýho nezbývá

emispheare
12. kvě 2010

to je škoda ☹ já plánuju tři roky taky,... vrátit bych se chtěla,... ale bude vůbec kam,... ? U nás ve firmě je to trošku divoký 😒

kamikadze
12. kvě 2010

Weri - my dve to asi nevyresime, ale obecne to neprospiva ani jedne strane, to jak je to ted, protoze cim min firem bude odvadet to co ma, tim vetsi ty odvody budou.
Ja kdyz vidim na sve vyplate co jde statu, tak se mi chce skoro blejt 😒
A pak zrovna kdyz jdu na materskou, tak ji na rok zkratej, neni to k vzteku?

emispheare
12. kvě 2010

vztek je slušný slovo

dexonka
12. kvě 2010

tak snad to jeste projde

ttterysek
12. kvě 2010

vy jdete všechny na mateřskou?nebo jde některá z vás na rodičovskou?mě by to zajímalo,protože jestli na mateřskou mám nárok i já,když jsem zaměstnaná,ale teď marodím... 😒 nevím jak to můžu udělat a jak ne

kamikadze
12. kvě 2010

Paroubkovi klesly preference, tak to ho mozna nakopne 😉 Nebo rekne, ze to schvalej az ho lidi zvoli...ale zato mi ta materska nestoji. 😎

dexonka
12. kvě 2010

ja myslim ze ted 18 to maji schvalovat je to posledni sance..........

dexonka
12. kvě 2010

terry a jak dlouho si pracovala

ttterysek
12. kvě 2010

no teď to budou 2 roky a už sem dělalal na dobu neurčitou

dexonka
12. kvě 2010

no tak co resis,mas na materskou pravo

kamikadze
12. kvě 2010

Tery - narok na materskou mas, pocitat by ti ji meli z toho co jsi mela, kdyz jsi byla zamestnana.
I kdyz zamestnana nejsi, tak ji tusim pocitaji z minimalni mzdy. Rovnou na rodicak nastoupit nemuzes, aspon si myslim, ze to tak je. Ja jsem sice ucetni, ale ne mzdova.

Dexi - to jsem nezaslechla o tom 18tym, tak se budeme modlit 🙂

camomilla
12. kvě 2010

vy jste se rozjeli ;)
tak s tou materskou vam zavidim... uprimne a to dost!! ja kdyz to dobre pujde, tak budu na materske jen 1rok a to penize dostanu od statu (italskeho) jen na 5 mesicu (celkove i s temi pred porodem pripadne).. a to uz tak se tu na me budou divat, jak jsem s ditetem doma dlouho... ach jo. ani nevite, jak me to stve... 😠

Dexonka: nechtela si to nahodou nechat jako prekvapeni jestli to bude kluk nebo holka? ted tu ctu, ze cekate holcicku!!! gratuluju!!

ja jsem dnes doma, protoze jsem sla rano na krevni odbery a po ceste me dost zacalo pichat v brise, respektive v podbrisku na prave strane. musela jsem se kvuli tomu i zastavit nekolikrat. zustala jsem dnes doma a nechala si poslat praci domu ;)
pry mam byt doma i zitra... picha to neustale, jakmile vstanu nebo se pohnu.. i kdyz sedim...

dexonka
12. kvě 2010

ja vim ze prave kdyz nemakas tak si muzes zazadat o ten rodicak,ale tery se to netyka
jinak s tim 18 to je veeeelkaaa nadeje🙂 pry kdyz zase prehlasuji tak uz to k prezidentovi nejde a je to proste schvalene

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru