II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

simka01
31. kvě 2010

ahoj mamky....
tak jsem po obede a uz i odpocinku....chvili leharko po jidle,at nam to pekne travi...a ted do sebe davam cokoladu....mimisek je uz 2 dny v klidu...obcas kopanecek,ale jak jsem zvykla,ze tam rostak radi...tak ted jsem nervozni,zda je vse,tak jak ma....uvidime,co udela cokoladka...koukam,ze resite zada...ta me take boli....spis v krizi dole a nejvic vpravo....vzdycky mam co delat,abych se zvedla...pripadam si jak starenka...mam take mic,tak se houpu a krouzim,tak uvidime.... 🙂 vcera jsem byla u nasich na chate,meli navstevu a ta navsteva vypravela,ze jejich segre ,ktera pred 3 tydny rodila...zemrelo miminko po porodu na omotani pupecni snury..ze i chtela cisar,jakoby tusila neco a oni delali normal porod a dopadlo to takhle...tak jsem z toho spatna...navic se to stalo v jedne ze 3 porodnic,kde jsem chtela rodit....tak ted si vybrat v klidu... ☹ u nas jsou 3 a v kazde neco..v jedne sileny pristup na poporodnim,v druhe mi spatne vycistili kamaradku,ktera ma od dubna problemy do ted a ve 3.se stalo....no des....
nechci strasit,ale i kdyz se myslim,ze bojim zdrave-spis jakysi respekt z toho mam,ted o tom vsem akorat vic premyslim,abych byla v nejlepsich rukou...

ttterysek
31. kvě 2010

no když si to tak vezmeš,tak v každé porodnici se může cokoli stát...nepřeju to nikomu,ale když nad tím budeš přemýšlet takto,tak se budeš akorát víc do toho zahloubávat a nedá ti to pokoj.Já vím,jaká je porodnice u nás a taky mi to nepřidává na sebevědomí,ale už tolik maminek tam porodilo v pořádku a sem tam se našla některá,ktrou špatně vyčistily,teda oni ji vyčistily dobře,ale záleží na těle,jak rychle se dokáže zregenerovat...ale s tou pupeční šňůrou,to je blbý!Já bych z toho byla asi dost v pr...nosit 9 měsíců mimi a pak když vykoukne na svět,tak o něj přijít 😢 .No ale za to ti doktoři přece nemohly 😒

simka01
31. kvě 2010

@ttterysek ja to tery beru tak,ze v kazde porodnici neco.....je to individualni....i v te nejlepsi se muze neco stat....ja mam treba super doktora,na ktereho nedam dopustit....ale treba moji kamaradce neco zanedbal a byl z toho pru....ser...ale u me je vyborny...takze to chapu...jen proste clovek vi,ze bude rodit a chce porodit v klidu-relativne...jen to byla zprava,ktera je cerstva,tak se vstreba snad rychle a potom budu myslet jinak....doufam...hlavne,at je miminko v poradku a v poradku mezi nama....vic si nepreju...a presne,jak pises...9 mesicu nosi zenska pod srdickem poklad.......
..........ps: doktori za to mohli....uz se to bude resit i soudne...navic na sale byly 2 sestricky,doktor nekde jinde a potom na posledni chvili ho pry volaly...tatku ze salu vyhodili...jen se zajimali vsichni,zda ma pobyt na sale zaplaceny.... 😒

ttterysek
31. kvě 2010

je,aha.tak to j e fakt blbý... 😖 no snad my tady všechny porodíme zdravý klučíky a holčičky 😀

elfka11
31. kvě 2010

Ahojky těhulinky,kde je to sluníčkoooo ☹ Ohledně těch porodnic s nemocnic to si asi člověk nevybere,všude je něco a to mám taky špatnou zkušenost,ale je to o přístupu a o lidech.Ale u nás to maminky bude vše fajnnnnnnn 🙂 🙂

weri1
31. kvě 2010

simka: já být tebou rodím, kde jsou nepříjemný sestry, radši nepříjemný na šestinedělí, než špatně něco z lékařské péče

lucielp
31. kvě 2010

No Simi veřím že tohle rozhodí. A musí to bát pro tu mamču i rodinu dost hrozné.
Já mám nemocnici vybranou.Šlo to lehce. v okolí jsou v úvahu 4, ale nakonec jsem si vybrala tu nejblíž. Je to i z důvodu že tam zamnou můžou všichni známí na návštěvu 😉 . V nemocnici to nějak přečkáme a doma to nastane 🙂
A je fakt že všude se něco najde ☹ tak hlavně aby nám to dopadlo dobře

dexonka
1. čer 2010

dobre rano holky,u nas je opet pod mrakem ale uz me to vubec neprekvapuje.....jak se vam dari,cetla jsem ze vas dost boli zada,no musim zaklepat ze u me zatim vse v pohode.......
kde jste kupovali kokosovou matraci?

weri1
1. čer 2010

ahoj dex už jsi tu dlouho nebyla. Já matraci kupovala na mamitati, ale nevím jestli bych si ji znova koupila, mě připadá strašně tvrdá, i když možná jen mě. 😀

dexonka
1. čer 2010

ahoj Weri,mela jsem hodne litani kolem svatby,ale ted uz se muzu v klidu venovat jen miminku....
ty mas takovou tu prosivanou matraci?? na ten obchudek mrknu.....si hodna..... 😉

weri1
1. čer 2010

nene je hladká, holky si ji tam taky kupovali stojí 529,- kokos molitan kokos.

ttterysek
1. čer 2010

jo,já mám tu stejnou a je trochu tvrdší,ale prý je to záměrně,že miminko nemá spát na měkkém kvůli zádičkům 😉 ale není to až tak hrozný,jen mi připadá,že ten kokos trošku smrdí 😒 nepřijde ti to weri taky???

weri1
1. čer 2010

ttery: já vím že měkký není dobrý, ale tvrdý si myslím taky ne, stejně budu dávat malýho na noc do zavinky.
jdu to očuchat

weri1
1. čer 2010

já nevím i manželovi připadá dost tvrdá, to nemáme ani my a máme kvalitní nové matrace

weri1
1. čer 2010

no trošku cítět jde, ale třeba vyčuchne.
já bych ji příště nekoupila, šla bych do té HR pěny

ttterysek
1. čer 2010

tak to my máme v manželské posteli tvrdší 🙂 ...možná máš od jiného výrobce.Pro mrňouska je tvrdší,ale ne zas tak moc a taky ho budeme dávat do zavinky,takže bude v měkkoučkým prostředí 😉 ale taky bych si ji asi po 2. nekoupila a koupila bych z té pěny.My sme o ní uvažovali,ale nakonec sme koupili tuhle,protože ji doporučovalo hrozně moc lidí 😉
janak u nás taky hnusný počasí...venku je jen 10°C ☹

simka01
1. čer 2010

ahoj mamky....ja take nakupovala matraci na mamitati.....mam kokos-pohanka-molitan...protialergicka...my jsme oba alergici,tak nam to bylo doporuceno...se zavinkou souhlasim...take ji budu davat...miminko se pry citi navic vic v bezpeci a jako v brisku...jsem cetla,tak uvidime....jak se jinak maminky mate? na me pada unava,ale jdu od jedne do prace,muj tatka ma opet v ZUS zkousky,tak budu misto neho v druhe praci...koupil za odmenu velkeho melouna,tak se tesim na vecer,to si s pritelem dame do nosu...ja se po nichmuzu precpat a stejne si dam znova...
Weri: jak se citis? brisko mas pekne...uz se ti to krati....mne kamaradka ma take do 6-ti tydnu porodit...ceka holcicku...

jinak zitra jdem na kontrolu a prijou nam vsemozne vysledky,tak snad vse bude o.k....ale rikam si,ze nevolali,tak by melo....jsem zvedava,zda nam budou delat UTZ...mimi mi chybi... ☹

lucielp
1. čer 2010

Ahoj holky. Já matraci kupovat nemusím. Mám ji i s postýlkou po sestře. Já bala dnes v práci domluvit se kolik mám dovolené. No a vypadá to že od 18.6 končím v neschopenkou, pak dovolená no a pak mateřskou dovču 🙂
Opět jsem řašila svatbu tak jsem se chytla s mamkou. Už aby bylo po a já měla klid 😒

dexonka
1. čer 2010

ja taky jednu matraci mam ale potrebuju dve takze stejne musim jednu koupit.......
kupuje nekdo z vas i nebesa??????
co jsi resila s mamkou Luci🙂

simka01
1. čer 2010

@lucielp ...chytla? ty se nemas nervovat ☹ ja sem zvedava na nasi svatbu a domluvu kolem...preci jenom je to u nas slozitejsi .....viz tchyne,vzdyt vis.... a neboj,pak si to v ten den uzijes a bude to.....a pak "uz" jen porod... 🙂

simka01
1. čer 2010

@dexonka .mne se nebesa libi,ale mamka rikala,ze je to lapac prachu ,ze stejne to musela vzdy odsunout,kdyz pro me nebo brachu sla....takze davam na radu zkusenejsich......budu tam mit jen mantinel a kolotoc a tu spiralku...nejakyho plysaka....tak to myslim staci....i kdyz se mi nebesa libi......ale ....ale to je vec nazoru...co ty? budes kupovat?

dexonka
1. čer 2010

no ja kdybych se mela rozhodovat znovu tak nevim kdy bych svatbu chtela,ptz vsechno z toho ma sve minus,v satech jsem byla jak slon tak se mi to ani moc nelibilo

dexonka
1. čer 2010

@simka01 no ja prave nevim u prvniho jsem nekupovala ale strasne se mi to libi,tak nevim chtela jsem to skrz tv aby tam neslo svetlo

dexonka
1. čer 2010

jinak premyslim co koupit pro mimiska za obleceni,ptz jestli bude takove pocasi cele leto tak nejlepe svetr🙂

simka01
1. čer 2010

dex: to si rikam take,co za obleceni....jestli to brat podle pocasi,co je ted...tak rovnou teply zimni fusak.... ta nebesa a vse kolem postylek se podivej na mamitati.cz potom pekne na babymarket.cz a nebo na mujeobchod.cz ..kolikrat maji hezke akce a vyprodeje kompletu....a maji k tomu vzdy vse....

ttterysek
1. čer 2010

já nebesa mít nebudu.Jak říká simka...lapač prachu,mimi to dýchá a pak kýchá a může z toho být alergie,ale zase na druhou stranu...v pokoji kde mimi spí,by neměl být ani koberec,takže je to opravdu jen na nás,co pro mimísky pořídíme 😉 já mám termín sice až v říjnu,ale počítám s tím,že už bude dosti chladné počasí,takže já kupuju více teplejšího...kde jsou ty časy,kdy sem chodila v říjnu ještě v kraťasích a tričku na ramínkách...to už prý ani nebude... 😒

dexonka
1. čer 2010

ja prave az ted zacinam kupovat poradne veci tak mrknu🙂
jinak jsme dostali hraci lehatko tak aspon nemusime kupovat a krasnou klokanku,kterou jsem teda ani neplanovala ale jsem rada ze ji mame🙂

petulinec
1. čer 2010

jáááááj ještě tři dny děvčata do termínu 😨

lucielp
1. čer 2010

Simi s mojí mamkou je to těžké a jak tak koukám tak i s přízní. Jsem ráda že jsem od nich dál. Už si jenom říkám nějak to dopadne a je to. Jen aby můj nastávající byl vpohodě pak to nějak zvládnem.
Dexi a jaká byla svatba?
S těma oblečkama máte pravdu. Nětuším co mám koupit. Ještě měsíc počkám a po dovolené se do toho pustím 🙂 Já se na Lukáška tak těším.
Jo a nebesa jsem prvně chtěla ale jak říkáte drčí se v tom prach. Možná na první měsíc je to hezké, ale jinak.... my je mít nebudem ( jestliže je od někoho nedostanem 🙂 🙂 🙂 )

ttterysek
1. čer 2010

já ti tak závidím 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru